Téma: A trombitás

7/10
Dörflinger febr. 07. 21:02:12 7/10
(6/6)
El kell fogadni, ez egy ilyen film. A 17. századi kurucok vándorlásáról szól, és elég élethűen be is mutatták, a maga primitív barbárságával. Abban az időben nem volt nehéz meghalni, összetehette kezét lábát, aki megérte az öregkori végelgyengülést. A színészi alakítások jók, a korhű jelmezek és fegyverek is tetszettek. Ahhoz képest, hogy milyen régi film, elég élethű a látványvilága. Erős hetes nálam.
7/10
Ui: Koltai Róbert beszédstílusában már felfedezhető néhány helyen, az "illetékes elvtárs". :D
Kuttyánszkikutya febr. 06. 22:34:07 Előzmény etikett1
(5/6)
Igen, borzalmas! És ahogy a ló leesik a domboldalról, a lövés után,...azt hogyan csinálták vajon?! Csak nem valóságosan?! A mai világban ilyen filmet nem rendezhetnének!
Egyébként csak pár percet láttam belőle,az is sok(k) volt!
Sz. Péter 2023 júl. 02. - 09:37:38 Előzmény etikett1
(4/6)
Nekem is épp ez jutott az eszembe, hogy rendben, abban a korban így történhetett egy karóba húzás, nyúzás, stb de ez alapvetően beteg.
2/10
etikett1 2023 júl. 01. - 22:24:00 2/10
(3/6)
Undorítóan erőszakos minden képkockája a filmnek. Minek kellett élőben legyilkolni a juhot, nyulat. Ahogy a nőkkel bántak. Jó érzésű ember ilyet nem néz
8/10
gabroca 2023 ápr. 27. - 06:56:13 8/10
(2/6)
egyik legjobb magyar film volt anno
6/10
csipi5 2007 febr. 04. - 20:09:58 6/10
(1/6)
Talán tavaly láthattam ezt a filmet, azelõtt sohasem hallottam róla. Nagyon megtetszett, kellemes hangulatú egyszerû de mégis nagyszerû film. Az egész hitelesre sikerült, a szereplõkkel együtt. Koltai (Jankó) érdekes ebben szerepkörben.
A film végén pedig a hátnyúzós jelenet, nagyon kemény, eléggé élethûre sikeredett, magyar filmben eddig még nem is láttam hasonlóan reális, naturális jelenetet.
Nem tudom, hogy készült-e hasonló magyar film régebben, de talán manapság is lehetne ilyen tipusú filmeket forgatni.