kismagyar 2009 júl. 04. - 13:51:12
(227/1007)
Kedves scip. Én is szeretem ezt a sorozatot. És nem Isteniteni akarom Bear-t! És énis belátom, hogy talán soha nem lesz olyan alkalom, hogy valaha is hasznosítsak bármi dolgot azokból, amiket bemutat. És nemis ez a lényeg. De ha mégis akkor szerintem ha nincs vized nemrossz a trükk a hegyekben pl ha a cipõfûzõd segítségével, amit a repedésbe raksz a kulacsodba tudod csorgatni a vizet..stb.. De olyan dolgokat mutat be amik érdekesek. Ha nem tetszik nemkell nézni! De a csomókhoz és a túristajelzésekre visszatérve, úgy gondolom többe ember tud különféle csomókat kötni, mint túristajelzéseket leolvasni. És itt inkább a csomók a lényegek, vagyis amik fontosabbak a mûsor kapcsán elég régóta nézem, és ha valami olyan csomót kell kötni, amit nemm mindenki ismer, akkor azt megmutatja, és amúgy gondolom te is tudsz kötni egy egyszerû csomót. Legtöbbször arra használ csomót, hogy mondjuk egy állatot elejtsen, vagy ha mondjuk egy tutajt épít, akkor elég egy egyszerû csomó, amit talán neked is megtanítottak a szüleid gyermekkorodban. Na én csak ennyit akartam nem fikázni akarok senkit téged sem! De télleg akinek ezek a mûsorok nem tetszenek nemkell nézni! Nézzetek mást énse fikázom, amit nem szeretek..nem nézem ennyi..

peace
scip 2009 jún. 28. - 22:47:48 Előzmény Gergely1993
(226/1007)
na hali! kisebb fajta regény következik!

egy kis kitérõ mert ez már baromira idegesít: árulja már el nekem bárki aki csak megemlíti: mellette gugoltál a lövészárokban mondjuk a sivatagi pajzs hadmûvelet alatt (azért ezt említem mert nem tudok több SAS küldetésrõl - de szerintem ti se)? ÉN IS SZOLGÁLTAM AZ SAS-BEN! miért is olyan biztos hogy õ is volt ott? bárki mondhatja!

naésakkor: sivatagban, õserdõben, szibériában igazad van, nincs túrista jelzés! de mondjuk a zemplénben is elég kevés van belõlük, és ahol mégnagyobb kiterjedésû erdõterületek vannak ott meg egyáltalán nics! viszont akkor ott baromkodjon ne erdélyben! valóban "Itt a jelzések kapcsán csak Erdélyrõl volt szó" - 1asokközül megelõzött!

"Nekem is volt tavaj egy Erdélyi táborozásom az osztályommal és a túravezetõvel elindultunk felfedezni a könyéket,de eltévedtünk és 16 óráig barangoltunk,míg eljutottunk egy olyan helyre,ahol útbaigazítottak. Kb. olyan helyezetbe voltunk a hegyekben,mint Bear,csak hamarabb kitaláltunk.És a vizünk is elfogyott,amit a sziklák menti folyásokból pótoltunk.De,ha tovább maradtunk volna,akkor biztos szükségét vettük volna a túlélési módszereknek."

ez tetszett! pár kérdésem lenne: 1.milyen túravezetõ téved el ott ahol dolgozik? hehe! 2.16 óráig merre jártatok? ugyanis szerintem ha elindultatok már reggel 6kor (erõsen kétlem mert 15évesen szerintem az még korai egy táborban - reggeli, felkészülés stb) akkor is este 10re értétek el a civilizációt! erdõben 10kor? sötét van! mezõkön? be lehet tájolni magatokat! 3. miért lett volna szükségetek túlélõtudományra? elkezdtek volna keresni titeket mert eltûntetek! egy éjszakára tüzet kellett volna rakni! kész! ez nem túlélés!

és a fõ problémám ezzel a mûsorral hogy ez sem kifejezetten a túlélést mutatja be! azt kéne elmondania hogy hogy kössek csomót! mit ehetek mit nem (több dologról mint amennyit elmond - mert tény hogy mondja egy két helyen)! nem kéne olyan dolgokat csinálnia amik megölnek nem pedig megmentenek! nem kéne istennek beállítani (még akkor is ha ki van írva hogy segítenek neki)! és a legfõbb: NEM KÉNE NEKI SEGÍTENI! NEM REÁLIS (belinkelt videó az elõzõ hozzászólásban))! menjen egyedül, mint a survivorman!

üdv!
3/10
1asokközül 2009 jún. 28. - 19:14:52 3/10
(225/1007)
Itt a jelzések kapcsán csak Erdélyrõl volt szó, pontosabban arról a helyrõl ahol forgatta azt a részt. Azért szerintem nyugodtan szólhatott volna a jelzésekrõl is pár szót, bár tudom az unalmas lenne hogyha kiderülne hogy ilyen egyszerûen ki lehet kerülni(de ismét felteszem a kérdést akkor miért olyan helyeken forgat ahol nem kell túlélni, és miért olyan dolgokat csinál amikkel csak nagyobb bajba kerülhet az ember vagy feleslegesek?). Amúgy megnéztem volna ahogy az osztályod elkezd csigát és medveürüléket enni!:) Valószínûleg ti is elõbb a gyümölcsökhöz nyúltatok volna.
Ne haragudjatok kedves rajongók, de az hogy õ elõtte mit csinált nem tartozik ide, mivel a sorozatban szinte semmit nem csinál segítség nélkül(Tudom az elején bemondják, hogy segítenek neki, meg hogy ott a stáb stb, de pl. itt a videón láthatók közül ha nincs kivájva elõre a jégtábla igazán megmutathatná hogyan másszunk ki, különben nem érünk vele semmit...: http://www.youtube.com/watch?v=p0qyKyWaNEQ )Természetesen, nem azt mondom hogy haljon meg a film közepén, de ne lehetetlen dolgokat mutasson, hanem olyat ami tényleg kivitelezhetõ adott helyzetben. Szokták mondani: "majd ha te is megcsináltad azt amit õ akkor mondjál róla rossz véleményt..." Miért kéne bárkinek is kiképeznie magát? Elvileg egy túlélõmûsornak arról kéne szólnia, ha AKÁRKI ilyen helyzetbe kerülne hogyan jusson ki... Nem arról, hogy egy kiképzett katona hogyan jusson ki irreális segítséggel.
10/10
Gergely1993 2009 jún. 28. - 14:40:57 10/10
(224/1007)
Sziasztok!

Mond scip,hogy pl. Szibéria fagyos,elhagyott területein és a hatalmas esõerdõkben hol van túrista jelzés,ahol a kutya se jár?
Na és a sivatagok közepén van valahol legalább egy tábla,hogy hová menjél tovább?

Ne bcsüljétek alá ezt az embert!
A SAS-ban szolgált és õ volt a legfiatalabb,aki megmászta a Mount Everestet.
És tudom,hogy SZINTE senki nem keveredik ilyen helyzetekbe,pl.,ha elmegy nyaralni a természetbe,de legalább ezzel mutat ez a mûsor valami újat.
Na meg egyébként vannak olyan táborprogramok és túrák,amiben távol mennek a résztvevõk a civilizációtól,és térerõ sincs.
Na és,ha akkor eltévedsz,akkor pontosan olyan helyzetbe kerülsz a társaidddal,mint amit Bear is bemutat.
Nekem is volt tavaj egy Erdélyi táborozásom az osztályommal és a túravezetõvel elindultunk felfedezni a könyéket,de eltévedtünk és 16 óráig barangoltunk,míg eljutottunk egy olyan helyre,ahol útbaigazítottak.
Kb. olyan helyezetbe voltunk a hegyekben,mint Bear,csak hamarabb kitaláltunk.És a vizünk is elfogyott,amit a sziklák menti folyásokból pótoltunk.De,ha tovább maradtunk volna,akkor biztos szükségét vettük volna a túlélési módszereknek.
És nem találtunk sehol semmilyen útbaigazító táblát,mert mindenhova azokból sem rakhatnak.
zizioo11 2009 jún. 28. - 13:12:14 Előzmény scip
(223/1007)
Hát igen az is undorító...én nem mondtam h nem az :D :D :D
scip 2009 jún. 27. - 00:04:38 Előzmény pepe79
(222/1007)
pepe79:
"...nem biztos hogy mindenki tudja mit jelentenek a túristajelzések... Akkor is hülyeségnek tartod a mûsort ha valaki mégis eltéved, és egész véletlenül látta a sorozatot és tudja hogy Bear mit csinált abban a helyzetben és ez miatt megmenekül?"

na ezt most gondolt át mégegyszer! szerinted aki tényleg nem ismeri a túrista jelzéseket (szerintem ilyen ember azért tényleg nincs) az járt valaha erdõben? nem! akkor minek kellene megtanulnia a túlélési trükköket arra az esetre ha eltévedne? ezen kívül lenne annyi inteligenciája, önfegyelme, lelki ereje és nem mellesleg józan esze hogy meg tudjon esetleg csinálni belõle bármit is?

zizioo11: ha attól hánytál hogy a saját veséjének "termékét" issza, akor mit szól ahhoz hogy elefánt, teve, medve és még mittudomén milyen állatsz*rból teszi ugyanezt?
zizioo11 2009 jún. 26. - 22:30:28 Előzmény manten
(221/1007)
hát ma majdnem hánytam mikor megitta a saját vizeletét....XD de szegény õ is ,ahogy láttam..:D
manten 2009 jún. 25. - 14:31:49
(220/1007)
Hajráááááá Bear!!!! Egyél még több szart!!! xD
3/10
1asokközül 2009 jún. 24. - 13:35:57 3/10
(219/1007)
Én inkább nézem a konkurens túlélõs mûsort, szerintem nem unalmas pedig ott a fazon nem színészkedik úgy mint Bear. De ha visszanézed a korábbi hozzászólásaimat, ezt már írtam és azt is beláttam, hogy akadnak azért értelmes dolgok is benne(ezért a 3 csillagos értékelés részemrõl). Én csak azt mondom, ez a sorozat többnyire már nem is a túlélésrõl szól hanem inkább arról, hogyan csináljunk úgy mintha bajba keverednénk, és ha esetleg nem keverednénk elég nagy bajba, hogyan csináljunk magunknak még nagyobbat. Mindezt a show kedvéért. Így viszont már jóformán semmi valóságalapja nincs az egésznek. Nem értem, hogy ha erdõben akart forgatni, miért ment Erdély egyik legismertebb kirándulóhelyére. Nincs elég erdõ a világban, ahol jobban el lehet tévedni? Vagy akkor, ha már ott van beszéljen a turistajelzésekrõl, amik valóban segítenek ha valaki eltévedne.
zizioo11 2009 jún. 24. - 12:55:05 Előzmény 1asokközül
(218/1007)
Ez mind igaz amit leirtál...de egy tök unalmas ,semmi mûsört akkor ki nézne?? Ebbe nekem személy szerint pont az az izgalmas h mindennek megmutatja a nehéz oldalát,hogy azt is meglehet csinálni...! Most ha az erdõbõl egyenesen kisétálna,ahol már vannak emberek akkor mi a sz@rér csinálnának belõle mûsort??!!??
Amugy meg ha nézed a részeket azért sok hasznos tanács elhangzik benne...,és most itt én se a felesleges hegymászásokra gondolok meg stb. :)
3/10
1asokközül 2009 jún. 24. - 10:46:36 3/10
(217/1007)
Ehhez én csak annyit fûznék: Aki hülye haljon meg! :) "Valaki nem tudja mit jelentenek a turistajelzések"? Te is beláthatnád, hogy ez azért elég gyenge kifogás, hogy valakinek emiatt kelljen "megmenekülnie". Azt tényleg csak követni kell, elõbb-utóbb biztosan kilyukadsz valahova, ahonnan már tudsz tájékozódni. De az ilyen jobb ha nem is megy kirándulni sehova... Az meg is érdemli aki ilyen helyen eltéved és rászorul hogy medveürüléket és csigát egyen, de ez csak Bear mániája, mert jól tudja hogy ez kell a népnek. Mivel itt igazából nem is lett volna szükség a "túlélésre", be kellett mennie a barlangba(mint ahogy más részekben is pl. a folyón vergõdik keresztül, pedig egyáltalán nem lenne rá szükség), csak hogy nehezítse a körülményeket és izgalmasabbá tegye a show-t. Ez már rég nem a túlélésrõl szól. Megértem hogy te rajongsz érte, de azért ha Barocz ismerõs azon a környéken, igazán hihetnél legalább neki, hogy tudja mit ír!
10/10
pepe79 2009 jún. 23. - 20:29:54 10/10 Előzmény scip
(216/1007)
Minek nézed ha hülyeségnek tartod?
Hidd el nem biztos hogy mindenki tudja mit jelentenek a túristajelzések, és lehet hogy 10Km2-es területen is eltéved. (ez szól az elõtted hozzászólónak is) Akkor is hülyeségnek tartod a mûsort ha valaki mégis eltéved, és egész véletlenül látta a sorozatot és tudja hogy Bear mit csinált abban a helyzetben és ez miatt megmenekül?
jancsikam 2009 jún. 22. - 00:59:04
(215/1007)
Mindenkinek küldöm
jancsikam 2009 jún. 22. - 00:57:42 Előzmény scip
(214/1007)
Én is kedvelem ezt a sorozatot.
scip 2009 jún. 19. - 19:34:17 Előzmény Barocz
(213/1007)
hello!
"te se érted a lényeget!" ;) ugye mekkora f*szságokat csinál és milyen idióta b*romságokat akar bemesélni nekünk átlag embereknek!? hihetetlen! örülök, hogy egyre többen adnak hangot a nemtetszésüknek (szörnyû volt folyton azt olvasni hogy mekkora isten a csávó).
Barocz 2009 jún. 17. - 12:03:44
(212/1007)
A mai mûsorban Erdélyben járt Bear! Mivel ismerem a helyet elképesztõ, mennyi hülyeséget vitt véghez! A Ny.Kárpátokban is sok a málna, mogyoró, akkár alma stb. Õ persze medveürüléket kellett egyen nyers csigával!
A szenzáció mégis a Rozsda szakadék! 20 perc sétára van az elsõ panzió, 15 percre az fõút, ami Nagyváradra tart! Másik ha valaki túl akar élni akkor biztos nem megy bele a Pádisi barlangokba, olyan bonyolult és hosszú, persze nincs teljesen feltérképezve. Az említett két hely nyüzsög a túristajelzésektõl!
A Ny.Kárpátokban nem lehet eltévedni! Legalább minden 20 km után kapsz egy móc tanyát!
scip 2009 máj. 29. - 10:04:43 Előzmény pepe79
(211/1007)
na hello!
vitatkozni, érvelni lehet kúltúrált formában is, lásd afcajax hozzászólása (bár mondjuk õ nem igazán vitatkozott de legalább nem beszólással kezdett hanem normális keretek között adta elõ magát). egy probléma van a te vitatkozásoddal: nem tudsz vitattkozni! az nem vitatkozás hogy elmondod 5ször hogy nem értjük a sorozat lényegét, kiforgatod a szavaimat! a visszaidézett mondatomat az alapján szültem, hogy nagyon nem vagy képes elfogadni hogy lehetnek emberek ellenkezõ véleménnyel mint te! nem feltétlenül szó szerint értettem a k*csögöt, hanem ezzel is arra próbáltam rávilágítani hogy mindenáron befogod a füled ha nem azt mondják amit te, és szerintem még csak át se gondolod amit mások mondanak!
3/10
1asokközül 2009 máj. 28. - 16:12:30 3/10 Előzmény pepe79
(210/1007)
Az a sok csillag a neved mögött, pontosan annyi, ahány pontot adtál erre a mûsorra!
10/10
offtopic
pepe79 2009 máj. 28. - 11:23:59 10/10
(209/1007)
Off téma. Ez a sok csillag mit jelez itt a nevem mögött?
10/10
pepe79 2009 máj. 28. - 11:21:33 10/10 Előzmény scip
(208/1007)
"aki nem azt szereti amit én az k*csög és útáljuk mentalitás"

Én soha senkirõl még csak nem is gondoltam ilyet. Messze áll tõlem hogy bárkit leköcsögözzek. Ez téged minõsít, hogy a veled nem együt gondolkodóról ilyet gondolsz.
Ha valami meg nem tetszik akkor nem kell nézni, ilyen egyszerû. Ja meg még ha írsz is valami negatív kritikát, akkor fogjam be a számat és ne vitatkozzak veled? Ez a régi idõkre emlékeztet, pedig már állítólag 20 éve túlléptünk azon a korszakon.