Stacki 2010 jan. 25. - 20:28:11
(367/1007)
Volt aki azt vitatja hogy SAS-es volt-e. Minden oldal szerint igen. De fiatalon leszerelt. UTána extrém csúcsokat döntött meg.
offtopic
Stacki 2010 jan. 25. - 20:27:08
(366/1007)
Általában el szoktam olvasni mit írnak a kommentek. Gyakorlatilag láttam már az összes részét ennek a sorozatnak a magyar csatornán.
Szerintem érdekes egy pasi, és akinek nagy a pofája, az csinálja utána, még akár segítséggel is. Ez az egyik véleményem az idióta kommentekre.
A másik:
aki csak szidni tudja annak ajánlom az internetet, járjon utána, aztán pofázzon.
amúgy :
http://hu.wikipedia.org/wiki/Bear_Grylls

Kettõ: egyes oldalak szerint tényleg voltak kamu jelenetek, segítséget kapott stb. Na és? ettõl nem lett rosszabb a mûsor.

Három: ha vki nézi, akkor egy idõ után a részeket úgy kezdi, hogy velem van a stáb... szóval nem kell túllihegni.

Tökös egy f*szi, én pénzért sem ennék skorpiót stb. Nem azt kell nézni, hogy úgysem megyek a Szaharába, minek ez. Egyszerûen érdekes, tágítja az ember tudását, tapasztalat stb.
bélabú 2010 jan. 25. - 14:32:59 Előzmény balage1991
(365/1007)
De mégis minden a látványról szól! :-) Nem találsz egyetlenegy epizódot sem, ahol nem eszik lárvát, bogarat, skorpiót, gyíkot... Ez minden részben kötelezõ elem. Ahogy kötelezõ elem a vízbe ugrás is (na jó, kivéve a Szaharában, de ott meg tevébe bújt). Északi sark vagy Románia, Ecuador vagy Skócia, mindegy, mindenképp bele kell ugrani egy folyóba vagy tóba. :-)
kisbandita 2010 jan. 24. - 16:32:06 Előzmény hmjt
(364/1007)
na, éppen ez a vicces: még az sem biztos hogy angol...
:DDD
kisbandita 2010 jan. 24. - 16:31:25 Előzmény SzepiD
(363/1007)
általában jól vannak kiírva az idõpontok, csak a mûsort szokták ide-oda rakosgatni.
scip 2010 jan. 21. - 15:13:39 Előzmény hmjt
(362/1007)
üdv! amennyiben angol fószerról van szó hogy kerül a seal-be ami amerikai haditengerészeti alakulat?

amúgy újabban öröm olvasni az értelmes, és kultúrált hozzászólásokat!
10/10
hmjt 2010 jan. 20. - 19:25:43 10/10 Előzmény kisbandita
(361/1007)
Õ Seal kommandós volt nem SAS-es nem?
Narin 2010 jan. 20. - 14:05:20
(360/1007)
A túlélés törvényei - Izland: Ne menj oda, vazze!
Ha meg hirtelen arra eszmélsz, hogy izlandinak születtél... nos, valószínû, hogy az izlandiakat sem Bear tanította meg a saját földjükön való boldogulásra.
3/10
1asokközül 2010 jan. 19. - 21:24:01 3/10
(359/1007)
Igazad van és éppen ez a szomorú, én sajnálom hogy ez kell az embereknek, nemhogy a mûsor értelmes része érdekelné õket... nem okoskodni akarok, csak engem egyszerûen zavar ez a tény.
"Hétköznapi ember" vagyok, de pont azért nem szeretem õt ahogy elõadja, csak színészkedik és hazugság az egész (elég megnézni az itt feltett képeket).
Lehet, hogy ezzel nem sokan vagyunk így, de én nem az alapján döntöm el, hogy mit nézek, hogy mekkora a nézettsége. Nem nézhetetlen és unalmas a Survivorman sem, csak nem annyira hatásvadász. Az teszi érdekessé, hogy azt igyekszik bemutatni, a valóságban nagyjából mi történne veled, mit tehetnél a túlélés érdekében és kb. meddig bírnád. Erre is van igény, csak nem a többség igényli, de attól még sokkal inkább a túlélésrõl szól, mint ez a mûsor. Igazából csak valami más címet kellene kitalálni Bearnek, amiben nem szerepel a "túlélés" szó.
Aki meg érintett a témában és jártas, az gondolom nem néz ilyen mûsorokat, hanem inkább utánaolvas.
SzepiD 2010 jan. 19. - 20:05:35
(358/1007)
Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni tõletek, hogy én vagyok ilyen béna, vagy tényleg nem jól vannak kiírva a mûsor idõpontok?! Mert a túlélés törvényei du.1-re és este 7-re van kiírva, de tök más idõpontban adják le.
kisbandita 2010 jan. 19. - 18:29:32
(357/1007)
Egyszerûen jól adja elõ, ezért szeretik/szeretjük, és kész.

Van a másik fickó, aki tényleg egyszál maga megy mindenhová a kamerájával, de az annyira unalmas és nézhetetlen, hogy nem is ér el sehol nagy nézettséget. A túlságosan dokumentarista filmek általában erre a sorsra jutnak. A hétköznapi embernek kell a dramaturgia (feszültség), hogy ott üljön a tv elõtt. Az átlag tojik arra, hogy hasznos a hallott ismeret vagy sem, elég ha érdekes.
Legtöbben még külföldön is alig jártak, nemhogy dzsungelben, sivatagban, óceáni szigeten. Aki érintett a témában és jártas, az meg úgyis kiszûri a neki szóló információkat.

Ez a Bear gyerek meg jól marketingelt ál-kommandós, de kit izgat?!

(Csak érdekességképpen: egyrészt túl fiatal ahhoz, hogy S.A.S kommandós múlttal dicsekedjen, ha volt is ott, max. az alapkiképzésben vett részt. Másrészt ment e Viasat Explorer-en egy másik mûsor, ahol hétköznapi "irodista" fickókat gyûjtöttek össze, hogy részt vegyenek egy 1 hónapos légiós kiképzésen. A Bear-gyerek is ott volt köztük, és hát messze nem az élvonalban szerepelt... Nem õ volt a fõszereplõ amúgy. A végén, amikor vele is foglalkoztak, nem fárasztotta magát magyarázkodással a gyenge teljesítménye miatt, hanem - nagyon okosan- azokról beszélt, akik mögötte voltak teljesítményben, és õket dícsérte, hogy mindenféle katonai kiképzés nélkül milyen jól bírták. Ügyes marketinges.)
3/10
1asokközül 2010 jan. 14. - 20:42:54 3/10 Előzmény balage1991
(356/1007)
Szerintem nem kell minden mûsornak a látványról szólnia. Legalábbis egy ilyen mûsornál fontosabb, hogy hasznos legyen, még ha nem is kerülök olyan helyzetbe soha. Jobban is szeretem a Survivorman-t, nálunk is ment a Discovery-n. Persze nem vitatom, hogy a többségnek ez az ugrabugrálás kell, de az még nem jelenti azt hogy nekem is az kell, hogy tetszen. A helikopterbõl szaltózás csupán látványelem... te sem gondolhatod komolyan, hogy jobb ha úgy ugrik, fõleg az állítólag megrozzant gerincének milyen jót tehet...
A téma amúgy érdekelne, de mindig elkapcsolom 5 perc után, mert hülyeségeket csinál és ráadásul tenyérbemászó az elõadásmódja. Dehát ízlések és pofonok, mint már korábban is írtam...
10/10
balage1991 2010 jan. 14. - 15:40:27 10/10
(355/1007)
egyébként a többségünk úgyse keveredik ilyen helyzetbe nyilván a látványosság is lényeg, én ezt nem vitatom, egyértelmû, mivel minden mûsor arrol szól. a tv nek ez a lényege. Mo.n ugy tudom nem vetitik, de angliába stb van valami Survivorman vagy mi abban nincsenek olyanok, amit Bear csinál, és nincs is nézettsége, mert a kamerát is a fazon tartja, nincs vele senki, és lapos az egész.
De azért sztem nem kéne idekeverni azt, hogy az látványelem, holgy ejtõernyõvel megy a helyszínekre, ez egyszerûen azért van, mert még ahol a talaj alkalmas is lenne a leszállásra, nem biztos, hogy le tudnának szállni, mert pl olyan a hely, hogy gyakoriak a hirtelen széllökések.
Mind1, ez személyes vélemény, az, hogy mi miért van benne, mi látványelem és mi nem, azt tudják a készítõk mi meg nézzük, igény biztosan nagyobb van erre, aminek a valóságosságát sokat vitatják sokan nem, mindenesetre biztosan több az értelme, mint a "Maúnika show avagy GYP-s c*g*nyok IQ harca"-ra
3/10
1asokközül 2010 jan. 14. - 11:05:34 3/10 Előzmény gemina
(354/1007)
Azt hiszem azért zavar ez engem, mert tanultam marketinget és érzékeny vagyok arra, ha hülyítik a népet. Én úgy látom, hogy azzal hogy a mûsor ilyen eszközökhöz nyúl éppen a "Móunikásó"-félékhez kezd hasonlítani, hiszen ott is az a lényeg, hogy minél nagyobb legyen a nézettség, azért hívnak be szánalmasabbnál-szánalmasabb embereket, mert tudják, hogy ez kell a sok birkának.
Egy túlélésrõl szóló mûsornak enélkül is le kellene tudnia kötni a nézõt, de sok ember számára attól olyan érdekes, hogy Bear már megint mit evett-ivott meg, beugrott a jeges vízbe, leszaltózott a helikopterrõl... hú miket csinál(amiket túlélésnél nem igazán lenne ajánlott megtenni). Tisztelet a kivételnek, aki a tényleg hasznosítható dolgokat próbálja belõle kiszûrni (csak azt remélem õk vannak többen).
10/10
Ricsike14 2010 jan. 14. - 07:11:55 10/10 Előzmény Sziluett2
(353/1007)
:), 3000 ftért lehet venni kovakövet, nekem is van,és mindid nálam van, ha a vki megy kirándulni akk vigyen magával sose lehet tudni....:)
gemina 2010 jan. 13. - 20:38:10
(352/1007)
Nem tudom, mi ez a nagy ideologiai vita, szerintem teljesen mindegy mit hogyan csinal. Amig szorakoztat, kikapcsol, lekot, es nem a Balazs es tarsai vezetik a kritikan aluli csatornakon, addig nekem teljesen mindegy, hogy pisat iszik es kecskeheret eszik vagy nem.
3/10
1asokközül 2010 jan. 13. - 18:39:40 3/10
(351/1007)
Ha az a lényege, hogy bemutassa mit lehet megenni és mit nem, akkor elég lenne ha csak megmutatná, nem kellene a szájába tenni semmi gusztustalanságot. :) Egyértelmû, hogy a nézettséget akarják ezzel növelni, és jól is teszik, mert úgy látszik elég sokan vannak akiknek ettõl válik érdekessé a mûsor (amúgy szerintem simán trükkökkel oldja meg a felét a dolgoknak, pl. mikor azt hiszed, hogy a saját vizeletét issza, úgysem látod hogy tényleg azt issza-e meg... stb.) Rovart és egyebeket enni nekünk gusztustalan, de van ahol teljesen normális tápláléknak számít, én biztos nem enném meg, csak ha tényleg a túlélésem múlna rajta, de azért ettõl még szerintem nem "kemény" Bear...:))
10/10
balage1991 2010 jan. 13. - 17:48:51 10/10 Előzmény bélabú
(350/1007)
Azért az, hogy minden részben eszik mindenféle gusztustalan dolgot, nem feltétlenül azért van, hogy keménykedjen. Amikor pl Afrikában van, és mondja nem tudom már hány ezer kilométerre van a hegységtõl és a végén ott van a hegy lábánál, nyilván nem gyalogolt több ezer kilométert. A mûsor lényege nem az, hogy percrõl percre bemutassa, mi történik, hanem hogy egy adott helyen belül itt és ott mit lehet csinálni, olyan helyeket keresnek az adott zónában, ami alkalmas lehet annak a bemutatására, ami arrafelé megeshet. Ugyanez van a kajával is, a mûsorban az evés nem magának a táplálkozásnak a létszükségletét mutatja be, hanem pont azt, hogy mit tehetsz, ha napok óta úton vagy, hogy ezt meg azt meg lehet enni, azt meg nem, és hogy attól, hogy undorító, igenis meg lehet enni. Vagyis nem is keménykedés, de nm is túlzás. Az meg, hogy egyszer sem volt közvetlen életveszélyben, teljesen nyilvánvaló, mivel egész egyszerûen nem tehetik meg. Film forgatása érdekében nem tehetik ki közvetlen életveszélynek, még akkor sem, ha tudják, hogy ki tudna belõle keveredni, nem emberségességi okok miatt, hanem mert egyszerûen tiltott, az ilyesmit úgy tudom, ellenõrzik.
3/10
1asokközül 2010 jan. 13. - 11:01:59 3/10
(349/1007)
A tanulság: ha repülõn utazol, ezentúl mindig legyen nálad a készlet ami a túléléshez szükséges! :)
3/10
1asokközül 2010 jan. 13. - 11:00:22 3/10 Előzmény Ricsike14
(348/1007)
mint például te? :P