lippije 2012 febr. 17. - 16:41:01
(92/232)
Az egyik legmegrázóbb film, amit valaha láttam. 2006-ban, a film megjelenésekor írtam róla : http://www.filmkocka.hu/2012/02/a-united-93-as/
10/10
DuduBaba 2011 nov. 15. - 20:22:57 10/10
(91/232)
WOW 10/10. Nem értem, miért 7,4 az átlag?!
mnemosyne 2011 szept. 11. - 18:31:30
(90/232)
Valaki felvette?Kérem,jelentkezzék,egy másolatot szívesen vennék.krokedit@citromail.hu
offtopic
_Enzooka_ 2011 szept. 11. - 18:03:18
(89/232)
Bocs, h tõled kérdezem, de te olyan falu bikájának tûnsz, a vezérmacsónak, aki mindent tud, hátha te tudod a választ, mert nagyon érdekelne, nevezetesen, hogy mitõl dõlt össze a WTC 7-es épület.
5/10
Ford Mustang 2011 szept. 11. - 14:52:41 5/10
(88/232)
Minden bizonnyal hatásos és egyéni önvédelmük van.
Thonuzaba 2011 szept. 11. - 00:23:04
(87/232)
Az este megnéztem ezt a filmet. Majd elolvastam elejétõl ezt a kis topikot, benne "cooper ügynök" feat. "Mindfuck" contra "tigrishalak" vérre menõ miniháborújával.

Nem tudom, mûvészileg mennyire volt értékes a film, de engem lekötött. Amikor szálltak be a stewardessek és amikor töltötték fel a gépet kerozinnal arra gondoltam: bezzeg, ha tudnák/tudták volna, hogy mi lesz velük az út végén, ill. mire szánják az a sok üzemanyagot a terroristák...

Jobban tetszett, mint a Dicovery -s, Nat.geo -s dokufilmek, melyeknél - szerintem(!) - úgy általában nagyon kilógnak a lólábak.

Szerintem a film elég jól érzékeltette azt a fejetlenséget, amit a döbbenet okozta sokkhatás váltott ki.
bossetonita 2011 szept. 11. - 00:15:07
(86/232)
Szerintem se kellett volna. De lehet, hogy a fennmaradt bizonyítékokból (telefonbeszélgetések meg ilyesmi) ez jött le a filmkészítõknek, tök pontosan próbálták rekonstruálni, hogy tényleg egy az egyben az legyen a filmben, ahogy megtörtént.
bellio 2011 szept. 11. - 00:10:10
(85/232)
egyébként a film, szerintem nem egy szuper alkotás a maga mûfajában sem, felesleges is összehasonlítani bármilyen akció-thriller szuper hollywoodi csodával, a maga nemében nekem nem tetszett, azonban tisztelem a készítõket, egyszer nézhetõ volt számomra.
bellio 2011 szept. 11. - 00:05:26
(84/232)
@ balta zoltan : nyilván van okuk, hogy miért teszik. Sok népnek lenne és van oka másik népet gyilkolni, teszik is csak kevésbé nyíltan és kevésbé fókuszál rá a világ. A probléma, hogy a muszlimok agy mosottak és ez nem, hogy jobb nem lesz, hanem csak sokkal rosszabb, fõleg, hogy a muszlimok számat rohamosan növekszik.
bossetonita 2011 szept. 11. - 00:04:03
(83/232)
Minden ember a "fajtársaik":) Amúgy sok film készült az õ szemszögükbõl is.
Gyuri4 2011 szept. 10. - 23:44:36
(82/232)
Ennek fényében azt nem értem, hogy azt az egy utast, miért kellett negatív szerepben feltüntetni. Az egy kicsit durva volt. Hozzátartozói nehezményezték is.
rockjano 2011 szept. 10. - 23:41:54
(81/232)
Zseniális film...egyszerûen nagyszerû
Le Mignon 2011 szept. 10. - 23:36:02
(80/232)
Jó volt. És elviselhetetlen. Alig vártam, hogy vége legyen.
balta zoltán 2011 szept. 10. - 23:34:47
(79/232)
az eltérítõk az IGAZI áldozatok, és a fajtársaik. talán kéne egy filmet készíteni arról is, hogy miért teszik ezt ezek a jóemberek. mert oka az van. jócskán.
balta zoltán 2011 szept. 10. - 23:27:58
(78/232)
eme film egyetlen érdeme a mozgó kamera volt. sajnos rossz kezekben volt az a kamera.
10/10
greghouse 2011 szept. 10. - 23:27:15 10/10
(77/232)
Nem véletlen, hogy kézi kamerás, "ál dokumentarista" a film, szándékosan ismeretlen arcokkal. Nincsenek hõsök, cowboyok, csak szerencsétlen, bepánikolt emberek, lent és fent.
Az csak nagyon apró, de talán nem mellékes szempont, hogy a film végén az utolsó felirat: "Mindenki emlékének, aki szeptember 11-én meghalt". Tehát nem "csak" az amerikai hõsöknek szólt. Mindenki áldozat volt. Az eltérítõk is.
Csak mellékesen - a rendezõ angol, nem amerikai. Nagyon jó volt a film.
Gyuri4 2011 szept. 10. - 22:48:05
(76/232)
Egy másik topicban kicsit szóf...om volt, amely ezzel a témával foglalkozik. Nem másolom be az egészet, mert kitiltanak, de arra, hogy Amerika megrendezte:
"Nem értem, hogy szerintük az reális, hogy az a sok-sok ember, akit beszervezett a kormány, tényleg képes volt megölni, becsapni saját honfitársai ezreit. Az Amcsik amennyire "bunkók", annyira Hazafiak is. A sok elolvasott, megnézett elméletbõl összeadva kellettek emberek a robbantásokhoz, álgépekhez álutasként, roncseltakarításokhoz stb. Számomra az elképzelhetetlen, hogy Joe azt mondja Steve-nek: "Te helyezz el bombákat, de sokat a WTC-ben, mert felfogjuk robbantani, és kuss!", vagy "Te fogod felhívni XY-t a fia nevében, hogy elraboltak minket, és kicsit nyöszörögj hozzá, és kuss!", vagy "Te fogod beprogramozni az egyik álgépet, amit belevezetsz a WTC-be, pontos legyél, és kuss!", vagy "Gyere, belelõttünk egy rakétát az épületbe, gyorsan takarítsuk el a romokat és az álgépet, és kuss!" stb. És ez a sok-sok ember hallgat. Pár ember csak-csak tud titkot tartani, de ennyi? Mert ezt nem csinálhatta csak Bush és pár CIA, FBI ügynök, ehhez sok-sok ember kellett.
És akkor hol vannak az igazi utasok, az igazi gépek?"
Igen, ezt nem tudom elképzelni.
És miért nem volt elég, egy vacak, kiöregedõ félben levõ repcsianyuciladik (repülõgép-anyahajó) önmegtámadása, elsüllyesztése, ahol 4-5 szerencsétlen kadét, meg a hajóács hõsi halált halt. Ehhez hasonlóra volt bõven példa a történelem során.
noga 2011 szept. 10. - 22:23:56
(75/232)
Most a tartalomtól teljesen függetlenül: Szerintem nagyon zavaró a kamera folytonos mozgása, néha már rángatása. Mint egy rossz amatõr film. Ha direkt csinálták (márpedig feltételezzük, hogy nem véletlen hagyták otthon az állványokat), nem tettek vele a filmhez semmit, sõt!
Freddieboy 2011 szept. 10. - 21:41:40
(74/232)
Szerintem jó kis dráma és jól rekonstruálták, egyszer mindenképp érdemes megnézni. Manapság kevés igazán jó dráma készül, kár, hogy ehhez is megtörtént esemény adott ihletet... Engem érdekelnek a szeptember 11.-ével kapcsolatos filmek és dokumentumfilmek, amelyek a Discovery-n vagy a Nat Geo-n láthatóak. Talán mindegyik más-más szemszögbõl tükrözi vissza az eseményt. Abban az idõben, mikor ez még a Cinemax-on ment, volt mellette egy másik film is, ami szintén hasonló sztoriként próbálta megjeleníteni a gépen történteket. Annak a filmnek a címe a Hõs 93-as járat volt, de talán egy picivel a United 93-as jobb alkotás. Szerintem ha az ember elkezdni nézni és belemerül, akkor már érdekelni fogja a történet és izgalmasnak is tûnik a film. Már ha van olyan, akit érdekelnek az ilyen jellegû filmek... Bár ezt igazából úgy jó végignézni, hogy nincs közben megszakítás, mert ha valaki számára izgalmas és érdekes a történet, akkor ezt reklám nélkül lehet a legjobban élvezni szerintem, mert a reklámnak köszönhetõen az ember elveszítheti a film iránti érdeklõdését, és ha valaki számára izgalmas például, akkor ez is megszakadhat... Akkor még jó volt megnézni a Cinemax-on reklám nélkül, szerintem végig élvezhetõ és valósághû alkotás, reklámmal meg sajnos talán elveszítheti az értékét...
CsizmásPandúr 2011 szept. 10. - 21:20:33 Előzmény Kryssz
(73/232)
Nem fikció, mert történt! Az más kérdés, hogy Amerika rendezte meg ...