Redfield 2008 okt. 11. - 17:29:52 Előzmény King Diamond
(52/232)
Valóban jó film. Erõs is, bár a földhöz nem vágott, de tényleg jó lett.

10/10
tibbo 2007 ápr. 30. - 19:37:40 Előzmény King Diamond
(51/232)
Szerintem ez a film NAGYON SOK OSCAR DÍJAT KAPHATOTT VOLNA......
BEZZEG AZ IJEN HÜLYE FILMEK MINT PL:HARRY POTTER,GYÛRÛK URA,GODZILLA TELE VANNAK OSCAR DÍJJAL,AZ IJEN IGAZ TÖRTÉNETÛ FILM MEG SZINTE NEM KAP SEMMIT....

NEKEM AZ A BAJOM A MAI EMBEREKKEL HOGY AZ IGAZI FILMEK NEM IS ÉRDEKLIK ÕKET....

SEMMI TISZTELET A TÖRTÉNELEMRE NÉZVE PEDIG LEHET HOGY EZT A SZÖRNYÛ ÉS TRAGIKUS NAPOT AZ UNOKÁINK TANULNI FOGJÁK AZ ISKOLÁBAN PÁR ÉV MÚLVA....

SZERINTEM EZ A FILM NAGYON FANTASZTIKUS DE AKI LÁTTA A WORLD TRADE CENTER-T IS AZ PEDIG ÉRTI MIRÕL SZÓL EZ A 2 FILM....

EZT A TRAGIKUS NAPOT SOHA DE SOHA NEM FOGJA ELFELEJTENI AZ EMBERISÉG HIÁBA IS PRÓBÁLJA................
10/10
King Diamond 2007 márc. 23. - 21:32:53 10/10 Előzmény Timke
(50/232)
Itt nem az Oscar jelölésen van a hangsúly, vagy hogy megkapta volna e vagy sem... nyilvánvaló volt, hogy nem igen fogja megszorítani egyik jelölés sem a Téglát abban a kategóriában mivel Scorsesének már kijárt egy Oscar díj végre, és meg is érdemelte. Még egy ilyen hatalmas sem, mert amit ez a film ad és mutat, azt nem lehet szavakban leírni...
Megnéztem moziban is, és azóta már dvd-n is kivettem. Moziban szinte végig izgultam azt a majdnem 90 percet, ameddig tartott, és bátran állítom, hogy rajtam kívül a mozi teljes létszáma ugyanezt tette és csak ült a székében mereven, sokkolva. Mert ami akkor, azon a szörnyû napon történt Amerikában az egyszóval sokkoló.
Sokan így meg úgy magasztalták a World Trade Center-t, hogy milyen jó, meg élethû, hát engem ez sokkal jobban megrázott. Hihetetlen, hogy csak már(!) a gép lezuhanása után értesültek az amerikai hatóságok az eltérítésérõl.
Nem tudom el sem képzelni azt, hogy mit tettem volna ha én is ott lettem volna a gépen, de valószínûleg ott sírtam volna, meg imádkoztam volna mint a legtöbben, de azok az utasok megpróbálták a lehetetlent... talán ha elõbb cselekedtek volna, talán nem zuhantak volna le, bár valószínûleg a pilóta akkor is a föld felé irányította volna a repülõt. De legalább nem érte el az úticélt a United 93-as, a Fehér Házat, de ettõl még tény, hogy a rajta utazók életüket adták azért, hogy hátha meg tudják csinálni a lehetetlent. Nem sikerült nekik.
Timke 2007 márc. 09. - 13:29:36
(49/232)
Ez a film annyira szerintem nem kimagasló. Ezt a másfél órát én mondhatni picit untam, az Oscar-jelölést pedig egyáltalán nem értem. Semmi különös film, az egyszer nézhetõs kategóriába tartozik - bár a vége, az utolsó 1-20 másodperc tetszett a legjobban, azt szépre megcsinálták. De egyébként nem volt méltó ellenfele a Téglának.
10/10
ryood 2007 febr. 27. - 11:14:47 10/10
(48/232)
a tavalyi éve kimagaslóan legjobb és leghatásosabb filmje, amit moziban láttam. persze az oszkáron esélye sem volt, pedig mind a rendezése, mind a vágása sokkal jobb mint a tégláé...mondjuk ettõl nem ér kevesebbet a film! Paul Greengrass pedig napjaink egyik legkiemelkedõbb rendezõje! ez a mûve is mélyen megrázó, sokkoló, emberi.
Peetya911 2007 febr. 10. - 19:28:29
(47/232)
Orulok, hogy vannak meg epp esszel gondolkodo filmkedvelok. :) Valo igaz amit mondtal.
filmfan 2007 febr. 05. - 13:51:23
(46/232)
Totál elszörnyedve, olvastam a hozzászólásokat (tisztelet a kivételnek). Szomorú, hogy ha már nem giga látványos egy film, nem föcsög a mûvér, nem rágják a szánkba az események, hogy mit mikor és ki tesz, nem úgy reagálnak a szereplõk, mintha õk lennének a világ legszuperebb, legjobban képzett kommandósai, hanem CSAK EMBEREK, akkor azt a filmet leszólják, lenézik.
Szerintem ez a film nagyon ütõs. Nem a látvány miatt, hanem amiatt, hogy emberekrõl szól. Itt nem az a lényeg, hogy most lelõtték a gépet, vagy valóban így zuhantak, le. Hanem az, hogy legalább kicsit lássunk bele, érezzük egy kicsit azt a borzasztó nagy fájdalmat, lelki szenvedést és elkeseredést, ami egyrészrõl egy embert arra visz, hogy eltérítsen egy gépet, azért, hogy megölje magát és még vagy 100 embert, vagy ami arra visz egy halálosan normális embert, akinek nincs katonai múltja, vagy gyilkos hajlama, mégis nekimegy egy másik embernek, hogy puszta kézzel megölje azt azért, hogy õ élhessen. Mert valljuk be kevesen vagyunk olyanok akik Xezer méter magasságban, ahol nem futhatunk el, nem bújhatunk el, mert be vagyunk zárva egy fémcsõbe, egy bombával és késsel hadonászó ember látványától, nem dermednénk meg félelmünkben. Láthatjuk, hogy a terroristák is csak emberek, akik valamilyen, számunkra ugyan nem érthetõ, de számukra nagyon is valós ok miatt, teszik amit tesznek, nem vérprofik, mint általában a filmekben, remegnek, félnek, de olyan nagy az elhatározásuk, hogy mégis feláldozzák magukat. Az utasok viselkedése amit látunk, az is nagyon is valós, ott a hangos és a néma pánik is, az elkeseredettség, az árulás, hogy magukat mentsék, a félelem, és a hirtelenjött elkeseredett bátorság is.
Ez nem egy szórakoztató film, hanem a valós világot bemutató dráma. Ami nagyon megrázó és elgondolkodtató.
Redfield 2007 jan. 17. - 04:43:48 Előzmény okoska
(45/232)
Nem láttam ezt a filmet, de biztos nagyon erõteljes dráma. Én egy másik, hasonló témájú filmet tartok a legjobb Katasztrófa-drámának, ami szintén tavalyi. a címe: Right at your door. És a valóra vált amerikai rémálom, elékpesztõen hiteles alakításokkal, borús, lehangoló képi megjelenítésekkel, paranoiával, és nem kevés iróniával fûszerezve. A történet röviden: Brad és Lexi, egy tipikus amerikai házaspár. Lexi, a nõ reggel elmegy dolgozni, Brad pedig otthonmarad, de a rádióban bemondják, hogy több bomba robbant a városban, és veszélyes, mérgezõ toxikus gázok áradtak szét a légkörben. A férj megpróbálja elérni feleségét, de kénytelen feladni a kocsival való keresést is, és végül a rádió tanácsára teljesen leszigeteli belülrõl a házat, nehogy bejusson valami mérgezõ anyag. Aztán, mikor már végleg lemondott arról, hogy viszont lássa Lexi-t, az megjelenik az ajtóban, és kezdetét veszi az igazi lelki tortúra. Vajon ki, hogy döntene? Mi erõsebb bennünk? A szeretet, vagy az életben maradási ösztön? Egy biztos: ez a film elmond egy történetet egy olyan szereplõvel, akinek a helyében senki nem akarna lenni, pedig ami a legszörnyûbb: ez is bármikor megtörténhet.
okoska 2006 nov. 03. - 14:55:59 Előzmény cooper ügynök
(44/232)
Itthon 15 perc a szintidõ, ezt már két alkalommal is teljesítették - híradókban is szerepelt.

Az idõt itthon azt hiszem a riasztástól kezdik számolni, s addig megy a "stopper", amíg a MiG 29-esek meg nem közelítik a kérdéses gépet.
tigrishalak 2006 szept. 21. - 20:08:51
(43/232)
"ehez már nem is nagyon tudok hozzászólni gyerekek." Igen, ez látszik a helyesírásodon is. :)
"vannak itt olyanok, akik a levegõbe beszélnek össze-vissza dolgokról, és közben nem tudnak az égadta egy világon semmit." Szép mondat volt, itt rajtad kívül mr moore-ra gondolsz? :)
"Te, te át tudod érezni azokat a filmeket, amiker michael csinál, tudod, hogy õ milyen témában dolgoz fel?" Elõbb tedd fel értelmesen a kérdést, bár lehet hogy az is elég lenne ha megemelnéd a széked. :) "Annyira nincs fogalmad ezekrõl a dolgokról, te egy michael filmre sem úgy ülsz be, mint õ." Ebben biztos lehetsz, én nem olyan vagyok. :)
"Többször hoztad példának a super size me-t, nos, az eddigi michael filmek közül az egyik legrosszabb, mármint mondanivalójában. (erre gondolom hozol mindenféle ellenérveket, hát, csináld)" Nem hozok ellenérvet, pusztán elárulom, hogy a super size me-t nem Michael Moore készítette, így hiszek neked, tényleg a legrosszabb a Michael filmek közül. :))
"Szóval te annyira mondod a magadét, azt, ami egy eszmééletlen nagy butaság, hogy az már röhej" Ha meg tudod értelmesen fogalmazni ezt a mondatod, akkor el is hiszem neked. :)
"Nem is tudok, hozzászólni, inkább folytatom a napi teendõimet, és próbálom elfelejteni munkaidõre az ilyen embereket mint tigrishal." Ezt már láttuk eddig is, így ne is tedd. :) A tigrishalat én is utálom, hisz az csak egy csúnya fûrészfogú halfajta...

Üdv:
tigrishalak :)
Lau1 2006 szept. 16. - 20:30:26
(42/232)
Elég lett volna a képet berakni -ez így pontosan ilyen. :)
Lau1 2006 szept. 16. - 20:28:27
(41/232)
Én nem kedvelem Moor-t. Sõt, rosszul vagyok attól, amit csinál, mert a leegyszerûsítõ bölcselkedésnél jobb a bölcselkedés hiánya (kivéve ,ha én csinálom:). Ezt a filmet pedig nem láttam és nem is fogom megnézni… gondoltam fölvetem miért. A Passio is felhasznált minden forrást aztán olyan lett amilyen, hatásvadász. Ne egyetek meg ,de ilyen prekoncepcióim vannak. Ezek a filmek úgy próbálnak hitelesek lenni, hogy nem mondanak semmit. Nincs mondanivalójuk! Kevés dokumentumfilmet láttam (National Geographic, Spektrum, stb az valami egészen más ) ,de azokban is volt mondanivaló, (a jobbak mögött akár paradox módon viselkedõ mondanivaló) , léteztek nézõpontok. Na most ahhoz ,hogy a Uinted 93-as géprõl, az ott történt drámáról igazi nézõpontod legyen szerintem kevés önmagában a gépet vizsgálni. Tudom ez nem dokumentumfilm –játékfilm, játékfilm (már annyiszor halottam, hogy tökéletesen visszaadták az ott történteket, biztosan ezért) ,de mi a célja? Mert dokumentumfilmként csõdöt mond (rekonstrukciós dokumentumfilm?), játékfilmként pedig nem képes közölni eleget. Innen a végkövetkeztetésem, akkor ez egy rossz játékfilm. Tehát összegezve azt állítom, hogy noha pontosan tudjuk az elõtte és utána következõ dolgokat, miután ez semmiképpen nem jelenik meg a filmben, önmagán túlmutató összefüggésektõl pedig félnek az alkotók ezért számomra felfoghatatlan mi értéket képviselhet mindez.
Peetya911 2006 szept. 16. - 17:27:44
(40/232)
ja, van ezen a helyen egy másik téma a world trade centerrõl, bár azt azthiszem még nem adták mo-n, de ott is lehet beszélgetni
Peetya911 2006 szept. 16. - 17:26:44
(39/232)
igen, ez Magyarország.
ehez már nem is nagyon tudok hozzászólni gyerekek.
vannak itt olyanok, akik a levegõbe beszélnek össze-vissza dolgokról, és közben nem tudnak az égadta egy világon semmit.

Kedvelem mr moore-t, volt szerencsém beszélgetni is vele (tök jófej, poénos faszi) ám amit tigrishalak mondott, azon eszméletlenül ledöbbentem.
Te, te át tudod érezni azokat a filmeket, amiker michael csinál, tudod, hogy õ milyen témában dolgoz fel? Nem hiszem. Annyira nincs fogalmad ezekrõl a dolgokról, te egy michael filmre sem úgy ülsz be, mint õ. (nem összehasonlítás akart lenni, mert az lehetetlen) Kicsit kevered a dolgokat. Többször hoztad példának a super size me-t, nos, az eddigi michael filmek közül az egyik legrosszabb, mármint mondanivalójában. (erre gondolom hozol mindenféle ellenérveket, hát, csináld)

Szóval te annyira mondod a magadét, azt, ami egy eszmééletlen nagy butaság, hogy az már röhej. Anniyra benne vagy egy ilyen irányitott világban, hogy már észre sem veszed, hogy irányítanak.

Nem is tudok, hozzászólni, inkább folytatom a napi teendõimet, és próbálom elfelejteni munkaidõre az ilyen embereket mint tigrishal.
bloffke 2006 szept. 16. - 15:13:52 Előzmény bbit
(38/232)
Nekem is feltûnt, hogy eleinte még titokban, lehajolva csevegnek az otthoniakkal az utasok, aztán már mindenki kedvére.... És szintén hiányoltam, hogy nem "szerettettek meg" a közönséggel egy családot, vagy idõs házaspárt, hogy legyen kiért izgulni, és a vvégén elsiratni, de akkor nem is lett volna ennyire dokfilm jellegû.
Nekem kicsit követhetetlen volt, mert összevissza kapcsolták az utasteret, meg a különbözõ irányítótornyokat. Mellesleg a film elõtt már be is harangozták a következõ szept.11-t feldolgozó katasztrófafilmet.
tigrishalak 2006 szept. 05. - 21:39:13
(37/232)
Igen, errõl szólt az utolsó 5 perc.... :)
cooper ügynök 2006 szept. 05. - 21:26:23
(36/232)
Talán ezeknek a terroristáknak a viselkedését is sikerült kicsit megismertetnie ennek a filmnek. Miért hisszük, hogy a terroristák mindig nyugodtak maradnak, hogy mindig frappánsan válaszolnak a rendõröknek, hogy 10 perceneként kivégeznek egy túszt (utalva még anno egy gondolatomra). Látható volt, hogy a terroristák jobban féltek az utasoktól, mint fordítva. Miért is? Hiszen nem volt náluk lõfegyver, csak egy kés. Ugye, a bomba sem volt igazi és a filmben elhangzott - habár pontosan nem tudom idézni -, amikor az egyik terrorista mondta a pilótának, hogy nagyon mozgolódnak, szervezkednek az utasok és nem fogják õket tudni feltartóztatni. Kérdem tõletek: mit tudott volna tenni az két huszonéves terrorista-gyerek (mert szinte az volt). Hogyan tudott volna ellenállni a "tömegnek"? Sehogy, mert a végén tényleg nekikmentek és sikerült berontani a pilótafülkébe. Szerintem a lényeg a félelem. Mindkét részrõl. Mindenki félt, mindenkitõl, és ezért volt igazi a történet. Az pedig, hogy nem ismertük meg õket személyesen? Na, csak az hiányzott volna...
tigrishalak 2006 szept. 05. - 20:36:04
(35/232)
Nem a hadsereg reagál 2 perc alatt, hanem az az egy pilóta útrakész és a "gongszó" után 2 perc múlva már a tájban gyönyörködik. A többi "ügyeletes" pilóta ekkor beöltözik és utána indul, ez kábé 10 perc...

Köszönöm bbit, ezzel sokmindenre választ adtál!
bbit 2006 szept. 05. - 20:20:48
(34/232)
Regisztráltam a kedvetekért, a vitátok elolvasása után.
A szövegfileban rátaláltam az ominózus mondatra:
"1277
01:12:05:880 --> 01:12:08:880
Van két F 16-osunk Sefridge-bõl, de fegyvertelenek. "

Most fejeztem be a film nézését és miután tudtam elõre a tragikus véget, volt alkalmam figyelni a megvalósításra.
Ebben valahogy tigrishalaknak adok igazat, amit lehetett dokumentarista módon kihoztak a történetbõl, de annyira mély gyászba sem kerültem, mivel az utasok személyesen nem igazán kerültek közel hozzánk. Nem tudom a többi eltérített gépben is ennyire lamer terroristák voltak-e, de ezek elég sokat megengedtek az utasoknak, azok telefonálgathattak, szervezkedhettek kedvükre...
cooper ügynök 2006 szept. 05. - 19:52:34
(33/232)
"Ha a saját hazánkban 2 perc alatt reagálnak egy ilyen esetre, akkor hogy lehet hogy a tengerentúl 3 órán keresztül a katonai hírszerzés még csak nem is hall az esetrõl?"

Azt azért megnézném, hogy a magyar hadsereg két perc alatt reagálna egy ilyen esetben. Arról nem beszélve, hogy - hál istennek - erre még nem volt és ne is legyen példa...

üdv néktek a fekete barlangból, Twin Peaks-bõl... ;)