7/10
nikiherceg 2009 júl. 19. - 11:55:12 7/10
(12/152)
Elmegy egynek,de inkább építették vna meg az alient,mint ilyen gyagyin megcsinálni... De amúgy tényleg nem rossz ez a rész sem. Drámai :) Meg jó benne a szöveg is :) Csak az a CGI nem kellet volna, Aliens még mai napig is nagyon jól néz ki :) Pedig 1986 nem ma volt :)
Gerync 2009 febr. 15. - 22:46:32
(11/152)
Kedvenc Alien filmem. Legeslegjobb. A folyosókon kergetõs-üldözõs jelenete miatt szerettem meg kiskoromban azt a szót, hogy Alien. Ez volt az elsõ rész amit láttam, akkoriban, mikor kiadták, de azóta sem bírok betelni vele. Akárhányszor meg tudom nézni ezt a részt, egyszerûen tökéletes. Az elsõt is túlszárnyalja. Épp most elevenítettem fel az emlékeket, mai napon családi Alien Maratont tartottunk:) Hát mit mondjak, ennyi év után is az Alien3 viszi nálam a pálmát. Az elítéltek valóban igazi emberséget visznek a filmbe, ahogy próbálják elkapni a dögöt a végén. Én pont ugyanígy tennék, és ezt mindig elképzelem:) Ahogy rohannak a folyosón, közbe anyáznak meg szitkozódnak, az Alien meg sprintel utánuk... A filmtörténet legjobban eltalált jelenete, és legjobban kivitelezett filmje is. Lehet csak azért mondom, mert anno kicsi gyerekként nagyon féltem tõle, miután láttam ezt a részt, és teljesen belémivódott, de bárki bármit mond, azt ismerjük be, hogy tökéletes film:)
Shaba 2008 máj. 18. - 20:17:56
(10/152)
Ízlések és pofonok... R. Scott rendezése, a zene és a vágás mesteri, már-már sátánian nagyszerû az elsõ részben, amely egyszersmind sci-fi iskolát is teremtett. A második rész látványban pazar, ráadásul briliáns alakításokkal tarkítva, de koncepciója valahogy feloldja, és a látvány kedvéért beáldozza magát a borzalmat, ami pedig a lényeg az egész históriában. Pszichológiailag az elsõ telitalálat, a második csupán igyekezet. A harmadik részt én valóban végérvényesen befejezõ, és az elsõvel nívóban is összevethetõ epizódnak gondolom, noha vágása meglepõ színhely- és szituációs váltásokkal dolgozik. De történetvezetése kristálytiszta, logikus - és borzalmasan realisztikus, letagadhatatlanul emberi. Nyers, kíméletlen. Számomra tehát mestermû, hiába röstelkedik Fincher utólag...
10/10
Zajac 2008 jan. 30. - 06:02:47 10/10
(9/152)
Inkább ez lett volna a befejezõ rész,a 4.rész azért gyengébb és persze nyitva hagyta a kaput a folytatáshoz...
8/10
Ludvik Jahn 2008 jan. 30. - 00:18:18 8/10
(8/152)
Fincher azt nyilatkozta, hogy utólag nem túl büszke erre a rendezésére, mert valahogy mindenkinek csalódást okozott.
Én egyáltalán nem érzem így: sci-fi-horror gótikus elemekkel, végig nyomasztó hangulattal és tele feszültséggel. Az elsõ rész méltó párja a megközelítést és színvonalat tekintve.
A lezárástól -Ripley üzenetének megidézése- meg egyenesen kirázott a hideg.
Mesteri és kész!
Sudi16 2007 júl. 22. - 19:34:58
(7/152)
Nem tudjátok a film+ leadja a 4. rész is?
FEB1 2007 máj. 15. - 13:51:16 Előzmény Redfield
(6/152)
Szerintem is jo befejezo resz lett volna.
A 4. resz klonozos otlete eleg gyenge labakon all.
8/10
Newcastle United 2007 márc. 12. - 14:37:44 8/10
(5/152)
Szerintem méló folytatás. Nem mondanám rá, hogy a trilógia gyenge láncszeme. Csak Fincher stílusa kicsit más, mint Cameron vagy Scott munkája.
Redfield 2007 márc. 11. - 03:50:55 Előzmény x-tro
(4/152)
A sorozat legérdekesebb része. Fincher mondhatni: kísérletezett a képiekkel, és ötvözött egy börtönfilmet egy rém-sci-fi-vel. Nagyon érdekes eredmény lett, fõleg, hogy õ sem sajnálta a meglepetést belõle. Az elsõ részhez tudnám leginkább hasonlítani hangulatában, ez mégis egy kicsit jobb talán, mert eleje is vége is tragédiában üzemel. Egyébként meg méltó lezárás lett volna, ha nem folytatják mégtovább. :) Nekem 85-ös a kedvenc karakterem belõle.
x-tro 2006 okt. 07. - 14:27:50
(3/152)
hehehe--én be is aludtam rajta...
Jo3y 2006 okt. 06. - 23:30:21 Előzmény karmacoma
(2/152)
Nemvagy vele egyedül ^^
Csak kár hogy ilyen késön van..alig bírok ébrenmaradni :(
karmacoma 2006 márc. 12. - 20:20:18
(1/152)
a legjobb sci-fi! imaaaadom