napraforgó 2012 febr. 22. - 11:35:34
(773/2153)
Arról volt szó korábban, hogy amikor JJ viszonyt kezdett Aliciával, akkor már nõs volt, egy fiúgyerekkel. Aztán nemigen volt arról szó, hogy megözvegyült volna és újra nõsült volna.....

Nekem már az is újdonság, hogy Esther talán a második felesége? és tõle van Judith, és David... Csak az maradt meg, hogy állandóan cikizi a legkisebbet, Davidot...

De úgy a családban sose beszélnek róla, hogy csak féltestvérek lennének... Habár Judith mindig Davidot pártolja... Saullal sose olyan bizalmas...

És ha JJ valaha szerelmes volt Lukreciába, miért nem õrá nyomult???
Fõleg, hogy Lukrecia soha nem állhatta Gerardot???
napraforgó 2012 febr. 22. - 11:24:01
(772/2153)
Hát én úgy képzelem, hogy Geardo valahogy össszejött a második feleségével - nevét nem tudom - akinek volt egy nemrégiben balesetben megvakult húga. Aztán, mivel olyan jótét lélek, elfogadta ezt a vak húgocskát, míg a második felesége elfogadta ezt a fiúcskát. Még az is lehet, hogy azzal a nõvel elhitette, hogy az õ gyereke....
Bár mostanra már Carolina tisztában van a teljes igazsággal...
10/10
suxel 2012 febr. 22. - 11:17:21 10/10
(771/2153)
Alicia szolgálólány volt Mondragonéknál, hát ki tudja! :D :D Arra azért kíváncsi lennék ki az elsõ Saul vagy Ivan, mert szerintem elég egyidõsek. De Esther bárhonnan is nézi, szégyen, hogy van az urának egy zabikölyke.

Ezzel a flanelinges dologgal egyetértek, szerintem is kicsit sok azért ez a jelzés. Így már kiveri az ember szemét! :)

Brandon is Arturo gyereke? Carmennel nekem, mint színésszel megint semmi bajom, De én nekem fel sem tûnt, hogy õ játszotta a Szerelempárlatban a mindig kedves Margaritát, nagyon különbözik a két karaktere.

Én Sotot nem bántom, nagyon is csípem a buráját. Jó fiú õ. Nálam a piros pontos színészek közé tartozik, tehát ha õ van egy sorozatban, nálam már megéri belenézni. :)
10/10
ateate 2012 febr. 22. - 11:02:20 10/10
(770/2153)
Azt számolgattam, h. még az is lehet, h. JJ nem csalta meg Esthert, mivel Iván idõsebb Judith-nál és Davidnál. Szóval elvileg lehet, h. csak csajozgatott az elsõ felesége halála után, és így lett Iván. Szerintem tuti, tudja, ki volt Alicia.

Persze az is biztos, h. voltak nõügyei Esthert mellett is. Még Esther is tudja/sejti.

Az tényleg vicces a mexikói telenovellákban, h. azért, mert vki szegény, rögtön slampos meg béna ruhákba rakják bele. Igénytelen volt. Elég lett volna a kockás flaneling. Épp elég jelzésértékû a szegénységre itthon is, odaát is.

Ne bántsátok Carment, Arturo Peniche lánya! :-) Neki is van egy-két gyereke, ha jól tudom. Kettõ színész belõlük, az biztos.

Sotót sem ér bántani, õ az én kedvencem! :-)
10/10
suxel 2012 febr. 22. - 10:56:21 10/10
(769/2153)
Nem igazán van joga, hát igen, de végül is 10 évig felnevelte Gerardoval. Tehát olyan alapon joga lenne, hogy többet tett a gyerekért, mint bárki más. Tulajdonképpen Alex adott értelmet az életének, ezért is értem én meg valahol Carolinát is. Tehát én nem ítélem el, még ha nem is értek vele egyet a nem szimpatikus húzásai miatt.
sorozatkedvelõ 2012 febr. 22. - 10:50:01
(768/2153)
Carolina hisztije érthetetlen,ha igazán szeretné Alexet /nemcsak azzal törõdne,hogy õ vele mi lesz/ a gyerek érdekeit nézné,de ehelyett még butaságokkal rémisztgeti.
napraforgó 2012 febr. 22. - 10:04:10
(767/2153)
Szóval Carolina gyakorlatilag Gerardo lányaival egidõs. Maripaz idõsebb 2-3 évvel, Lucia ugynannyival fiatalabb.

Sajnálom Carolinát, és meg is értem a kétségbeesését, de valahogy nem kapott az hangsúlyt, hogy neki nem igazán van joga Alexhez.

Alex az apja, Gerardo a nagyapja. Lucia a tényleges nagynénje. Szóval Carolina, aki a nevelõanya húga, nem nagyon játszik szerepet, ha a gyereken ténylegesen osztozkodni kell.
10/10
suxel 2012 febr. 22. - 09:37:11 10/10
(766/2153)
Carolina jelenleg 27 éves a valóságban, na akkor ha ezzel számolunk 10 évvel ezelõtt volt 17 éves, és 12 évesen szenvedett balesetet. Tehát õ azt sem tudja, hogy néz ki Alex meg Gerardo. Tehát durván 15 éve már sötétségben él. Ezeket a rózsanovellás elemeket hagyjuk meg más daraboknak, hogy koppan egyet a feje és hirtelen visszatér a látása. Pénz meg majd lesz! Csinálnak neki a mûtétre!
Gerardo igen végletekig egy rendes ember, attól függetlenül, hogy néha gyengeség is mutatkozik fel rajta.
10/10
suxel 2012 febr. 22. - 09:27:51 10/10
(765/2153)
Ez ilyen szelektál, arra emlékszek, amire akarok, amire nem arra meg nem emlékszem. De, mikor Alicia felbukkant, egybõl azt kérdezte: az én fiam? Neki sem hitte el, szerinte az ilyen cselédek egyszerû r@bancok. Arra nem emlékszem már, hogy tud-e Carmenrõl és Saulról!
10/10
suxel 2012 febr. 22. - 09:24:05 10/10
(764/2153)
Az ilyen, aki így szórja a kutyakaját az nem normális!

Azt eltaláltad, hogy lesz Saulékkal kapcsolata még jó sokáig.

Az igényesség meg a szegényesség, az két külön dolog. Ettõl még nézhetnének normálisabban ki haj szempontjából. Mondjuk Carmen még hagyján, mert még oké is, egy nemtörõdöm, flegma nõszemély. De mintha õ lenne itt a császárnõ. Közben meg csak rá kell nézni.

Camilot láthattuk, hogy ment el munkát keresni anno. Félig begyûrt, ugyanakkor kivasalt ing. Ott is a hajazat ilyen, de mondjuk mióta Ivan visszatért azután megcsinálhatták volna neki. Vagy ha eddig így volt. Ivant úgysem a külsõségek érdemlik, úgy fogadja el a barátját, ahogy van. Ha neki, így a jó. Amúgy ezt tegnap figyeltem én is, elég érdekes ezzel a hajjal meg a sötét szakállal. A sortilegioban, (KETTÕS JÁTSZMA), mikor Fernando Alanist az üzletembert játszotta, olyan szépen rendbe volt szedve a haja, annak ellenére, hogy 2színû volt. Nagyon is jól mutatott.
napraforgó 2012 febr. 22. - 09:22:12
(763/2153)
OK. Szóval most épp emlékezetkiesésben szenved, de majd késõbb ez változik....
Mókás volt a szemüvegben...
10/10
suxel 2012 febr. 22. - 09:14:37 10/10
(762/2153)
Nem tudom, de én arra adnám a voksomat, hogy emlékszik rá, csak teszi magát. De talán elképzelhezõnek tartom, hogy a sok tequila a fejére ment. Vagy annyi nõvel volt kapcsolata. Ah, de nem, szerintem inkább teszi a fejét, ki ne emlékezne, egy olyasmire, hogy Carlota anno befenyítette. De majd a sori vége felé ennek az emlékszem a fattyamra/nem emlékszem a fattyamra, lesz egy érdekes vonatkozása. Tehát egyelõre raktározzuk el magunkban, hogy most nem ismerte fel vagy inkább tetette, hogy nem ismerte fel. Ezt még elõszedik majd a végéig, mint még annyi sok mindent.
napraforgó 2012 febr. 22. - 09:09:09 Előzmény suxel
(761/2153)
Mi lesz Tia Carolinaval? Már tudjuk, hogy közlekedési balesetben vakult meg 12 éves korában, egy erõs ütést kapott a fejére. Pénzhiány miatt nem tudtak vele foglalkozni. Mi lesz, ha pl. kap egy újabb ütést a fejére és helyreáll a látása? Vagy kap pénzt és megoldják valahogy máshogy, és újra látni fog?

Gerardo szerintem nagyon rendes, nemcsak az unokájáról gondoskodik fiaként, hanem a vak sógornõjétõl is, akirõl nem tudjuk mennyi idõs. Carolina lehetett akár 14-15 éves húgocska, amikor Gerardo elvette a nõvérét, vagy 18-20 éves leány. Most 10 év eltelt és vakon él és nagyon kötõdik Alexhez (apropo, azt sem tudjuk, hogy a balesete mikor következett be - Alex elõtt, vagy azután, hogy a kisfiú hozzájuk került?????)
napraforgó 2012 febr. 22. - 08:55:41
(760/2153)
Nekem két kutyám is van, mindkettõ igen vegyes keverék. Én is 10-15 kg-os zsákban veszem nekik a kaját, de még sose jutott eszembe, hogy az egész zsákot kihozzam és szórjam ész nélkül a kajájukat. Vannak adagoló edények, pl. egy-egy kiürült konzerves doboz (de kapni mûanyag adagoló kanalat is az állateledel boltokban).

Ha az ember elolvassa a zacskón található utasítást, hogy X kg-os kutyának-macskának mennyi a napi adagja, akor nem lehet olyan nagy probléma, hogy pont annyit vesz elõ és csak annyit adagoljon neki.

Persze itt Carment valami miatt ellenszenvesnek akarják beállítani, aki a rábízott emberekkel és a kutyával is rosszul bánik. Talán van ennek is valami oka. Pl. ha elbocsátják, összeáll Saullal és Ivánék ellen intrikál...

Mellesleg Carmen, mint nõ sem tetszik. Ronda, hogy legalább 2 ujjnyira hagyta lenõni a festett haját. Középszõkére van festve, de a lenõtt haja sötétbarna.

Na ez nem tetszik Camilloban sem - pontosabban a színészben, Gabriel Sotoban - szõkére van festve, de cssk a hajvégek (fúj), a szakálla meg barna....
Valószínûleg csak ezzel tudott kitûnni a sok hasonló színész közül. Mert 12 egy tucat....
napraforgó 2012 febr. 22. - 08:39:15 Előzmény suxel
(759/2153)
Igen, valamelyik gazdának, mint mondták, már jól érik a paradicsomja (szerintem ez vízigényes), a másiknak meg a cirok, amit föl akarnak gyújtani. Szerintem a cirok nem olyan vízigényes, az nõ, ahogy nõ, legfeljebb vízhiány esetén nem olyan magasra. Mellesleg jobban is ég.

JJ dilizett rendesen, de nem igazán tudom, hogy tényleg nem emlékszik arra a 30 évvel ezelõtti cselédlányra, aki mellesleg be is jelentette neki, hogy terhes, vagy csak nem akar emlékezni. (illetve nem vallja be). Ivan 14 éves korában is közölte vele, hogy az õ fia, de valahogy erre sem emlékezett.

Na most vagy olyan sok nõvel volt viszonya - házasság elõtt, és alatt - hogy tényleg nem tudja észben tartani, vagy olyan szemét, hogy úgy áll hozzá, hogy egy nõ, ha lefeküdt vele, akkor lefekhetett mással is, ha terhes lett, miért pont tõle?
10/10
offtopic
ateate 2012 febr. 22. - 08:17:26 10/10
(758/2153)
OFF: Nem szedték le. Legalábbis a zuhany közben a karjáról nem. Pato halála után szenvedett tusolás közben, és a párás üvegen át mutatták. Akkor látszott, h. nincs leszedve. A többit nem tudom. Ez továbbra is egy 4 órás novella. :-)
10/10
suxel 2012 febr. 21. - 23:57:13 10/10
(757/2153)
Mindig szoktam hozni picike kis ajánlót, nahát a szerdai részhez volt egy tök jó, erre mára azt letiltották (imádlak szerzõi jogok), most csak egy ilyen selejtest tudtam hozni.
http://www.youtube.com/watch?v=fGHQfMS_cS4&feature=related
Csak nagyon tisztából szoktam kihallani a dolgokat, itt ennek a lehetõsége fel sem merült bennem.
Láthatjuk a lángoló cirokültetvényeket, úgy látszik JJ. vagyis inkább Saul emberei véghezvitték a melót. :S :S Camilo már viszi is a hírt Ivannak, hogy mi történt az éjjel a Medina farmon. A 3 muskétás, na nem Athos, Porthos, és Aramis; hanem Ivan, Camilo és David mennek is a rendõrõrsre, hogy mi a fene is van, ahová már Saul és JJ. betelepedett. Camilo talizik Luciaval, õ nem akar rosszat a családnak, a barátságáról és a jószándékáról biztosítja a lányt.
10/10
suxel 2012 febr. 21. - 23:42:41 10/10
(756/2153)
Carmen nagyon gyûlöli Brunot, szegény kutyával még tovább is el fog menni, de nem jön össze majd neki, amit tervez azzal a "koszos korccsal", ahogy õ vélekedik róla. Hogy kiborította már azt a kutyatápot, mint valami fogyatékos! De az jó volt, hogy Arcelia megcsipkedte az asztalnál.
10/10
suxel 2012 febr. 21. - 23:39:52 10/10 Előzmény juan-ZSU
(755/2153)
Igen, Vidéki novella forever! Nekem ezek a kedvenceim. Kis közösségek, nem kell nagy dolog semmi, csak egy kis pletyka, meg amit a barna maci hátrahagyott maga után azt rendesen megkavarni. Van erre egy olyan kifejezés, hogy ranchero novellák, de mondjuk ez nem kifejezetten az a rancheros, inkább csak vidékies, sima kisvárosi. Tipikus ranchero novella pl: El Manantial (nálam örök kedvenc) vagy Julieta. Emiatt is várnék annyira egy Mi Pecado premiert, biztosan élvezném. :)
10/10
suxel 2012 febr. 21. - 23:35:43 10/10 Előzmény ateate
(754/2153)
Jajj, ne! Az URPEA-ban is "lemeszelték" nála a tetkókat?

Carolinát én is megértem egy részrõl egy részrõl meg nem. Érdekes egy karakter vak létére. :)