10/10
surildi 2022 jan. 06. - 20:00:38 10/10
(8/8)
Gyönyörű felvételek, szinte meg lehet számolni a madarak tollát olyan közeli a kép. Sajnos 3 részről lemaradtam! Még kérünk ilyen csodás utifilmet!❤
Oland 2014 jan. 18. - 18:02:58
(7/8)
Hihetetlen jo ez a sorozat! Gyonyoru lassitott felvetelek vannak benne; csak gratulalni tudok a film keszitoinek!Lehetne tobb ilyen musor a magyar csatornakon..
adamnagysweetmovie 2014 jan. 04. - 10:33:27
(6/8)
tdk 2012 júl. 09. - 22:42:58 Előzmény wowow
(5/8)
Igen, az is külön érdekes volt, az volt a befejezõ része. Bemutatták az összes módszert, amivel madarakat vettek fel a levegõben, vagy madárra szerelt kamerával filmeztek.

Én azon csodálkoztam korábban, hogy hogyan tudtak olyan jó minõségû felvételt készíteni a levegõben repülõ rajról. Mondom az nem lehet, hogy távolról, zoommal, ilyen tûéles képet rögzítsenek, mindenféle remegés nélkül. Hát nem is úgy csinálták, hanem úgy, ahogy írtad, a kikeléstõl kezdve szoktatta magához és a sárkányrepülõhöz a fickó a madarakat.

Persze volt drone-nal felvett anyag is, ez lett volna a tippem még a fenti felvételekre, csak ott nem lehet annyira jó minõségre számítani. Azok elõtt a madarak elõtt pedig "le a kalappal", "akik" képesek voltak rájuk szerelt kamerával repülni, ami nemcsak hogy plusz teher, hanem egy elég komoly légellenállás is, és máshogy is áramlik miatta körülöttük a levegõ.
10/10
wowow 2012 jún. 30. - 15:43:10 10/10
(4/8)
Szuper ez a mai epizód! A többit nem láttam. Nagyon érdekes, amikor a kis lúd fiókákat a nevelõgazdája tanította a vízben, a fiókák pedig követték õt pár centire, nagyon aranyosak :) A már felnõtt ludakat pedig sárkányrepülõvel a levegõben tanította, követték a repülõjét.
10/10
mioka1 2012 jún. 23. - 21:33:48 10/10 Előzmény tdk
(3/8)
kár, hogy eddig nem néztem,,,de valami adattárban megvan?
tdk 2012 jún. 13. - 20:16:33
(2/8)
Nagyon jó ez a sorozat, a fõ érdekessége a madarak hátára szerelt kamerákkal készített felvételek. De többféle más érdekes és látványos pillanatot is sikerült elkapniuk a készítõknek. Egyedül az nem tetszik, amikor oldalról (és közelrõl) felvett repülõ madarakat tesznek be másik háttér elé. Ezt számítógéppel elég jól meg lehet csinálni, de ettõl még látszik, hogy mesterséges.

Többször is elsütötték egyébként "a sas lecsap" címû jelenetet, hozzáillõ zenei aláfestéssel, nekem ezek is tetszettek. Vadászgépekre emlékeztettek, illetve megfordítva: nem véletlen, hogy egyes géptípusokat pl. Falconnak, Eagle-nek vagy Hawk-nak hívnak közismertebb nevükön.
zOli897 2012 jún. 02. - 15:51:44
(1/8)
Nagyon tetszenek a felvételek.
Szerencsések ezek a madarak, hogy ilyen tájakat láthatnak.