4/10
pihes 2022 aug. 20. - 14:32:52 4/10
(33/33)
4/10
10/10
campana 2021 dec. 19. - 11:08:38 10/10
(32/33)
Ez a film az egyik legjobb film ami létezik. Segítségül akik annyira beleakarnak magyarázni dolgokat a filmbe, nem kell. Azért mert a rendező is így akarta, nincs magyarázat pl a dobozra sem, az más ha benned megjelenik az értelme. Sok film olyan, amit csak egy bizonyos érettség után lehet csak megérteni és itt nem a kor számít. Lehetséges 15 éve nekem sem tetszett volna. Bár de, a képi világa már akkor is egy olyan élményt nyújtott volna ami belém égeti örökre ezt a filmet. Már nem tudom megmondani hányszor néztem meg. Magyarázhatnám egyes embereknek, hogy mi miért történik, de teljesen értelmetlen lenne. Pl aki tornázik közben.. Jézusom, hát elég lett volna tornázni és nem írni semmit, annak legalább lett volna értelme. Annyi érdekesség, hogy Andrej (Vladimir Garin) a forgatás után meg is halt sajnos, abból a toronyból ugrik ahol a film kezdődik. Ez még rátesz a érzelmi részére a filmnek.
10/10 természetesen.
2/10
lacus6555 2021 aug. 27. - 14:46:03 2/10
(31/33)
Az egész film egy kínszenvedés, mazochizmus. Mivel nem vagyok hivatásos gyermekpszichológus, csak 2-re értékelem.
10/10
Gollam24 2019 júl. 08. - 16:28:08 10/10
(30/33)
Az egyik legjobb film, amit valaha láttam.
Azonban azoknak, akik nem képesek dekódolni a rendező hasonlatait, vagyis hogy a filmben valójában kicsoda vagy micsoda egy-egy karakter (pl.: apa, a 2 fiú, doboz), na azoknak biztosan nagyon nehezen érthető és idegesítő film lesz.

1O/1O
AttilaG. 2019 febr. 05. - 17:46:12
(29/33)
Ez jópofa. Nem tudjátok rendesen leírni pár színésznő nevét, így beleírjátok a nevüket vagy 3-4 formában a szereposztásba, hátha valamelyik stimmelni fog. Ügyes. :D
2/10
Topicica 2016 aug. 16. - 22:21:42 2/10
(28/33)
Én hülyére untam rajta magam, pedig még tornáztam is közben, hogy teljen az idõ. Az a nagyon mûvészi, szuper érzelmeket átadni akaró hangulatfilm, és már az elsõ 10 percben nem érdekel többé a mondanivalója.
1/10
LoOlita 2016 jan. 17. - 23:03:14 1/10
(27/33)
A film semmilyen felmerülõ kérdésre nem ad választ. Gyakorlatilag értelmetlen történések sorozata. Értem én hogy a nézõ fantáziájára bízzák a miértek megválaszolását, de ezzel az erõvel pálcikaembereket is nézhettem volna ahogy mutogatnak....aztán mögé gondolok egy izgalmas háttérsztorit.

SPOILER!!
Fõleg azt a dobozt nem értettem amit kiástak...az volt a legzavaróbb tényezõ. Építhettek volna rá valami értelmes befejezést.
tortura 2015 dec. 28. - 19:40:18 Előzmény franszoá81
(26/33)
Sajnos egyet kell értsek veled. Én is kedvelem a lassú sodrású drámákat, de ez egy gyötrelem volt. Persze nem a lassúsága miatt.
Valszeg SPOILER lesz....
Egyszerûen öncélúnak tartom az egészet. Nem üzen semmit a film, vagy legalábbis én nem kaptam meg az üzenetet. Talán az antennáimmal van baj, vagy túl érzékeny vagyok. De egyszerûen irritál ez a szadizás, amit a gyerekekkel mûvelt a pali. Az "apjuk", bár ez a szó itt nem igazán helyén való. Az anyát sem értem. Ha én két gyerek anyja vagyok, és a rég nem látott exférjem felbukkan a semmibõl, aki tök idegen a gyerekeknek, biztos nem engedem el velük több napra, messze. Max. a sarki fagyizóig. Az apa nem is próbált közeledni hozzájuk, beszélgetni. Nem kérdezett tõlük semmit, csak utasítgatta õket, parancsolgatott, mintha a kaszárnyában lennénk. Szerintem valami bûnözõ múlt van mögötte, azért nem beszélt róla semmit. Szóval ha egy ilyen palinak odaadja valaki a gyereket, akkor akár a batyus cigánynak vagy a sorozatgyilkosnak is nyugodtan a gondjaira bízhatjuk a gyerekeinket, mert ebben a paliban semmi de semmi apai érzés nem volt. Sunnyogott, rejtegetett dolgokat, még a kicsi gyereknek is feltûnt.
Õszintén szólva egy cseppet sem sajnáltam, mikor feldobta a talpát, csak azért aggódtam, hogy a gyerekek megmeneküljenek. Ha ilyen apákat látok, akkor azt gondolom, jobban járnak a gyerekek a csonka családdal vagy akár az árvaházzal is. Ehhh, én felhúztam magam ezen a filmen. Az a jó, hogy többet nem kell megnézni. Nem bírom, mikor gyerekeket gyötörnek.
10/10
FElepHánt 2014 nov. 06. - 18:10:49 10/10
(25/33)
Az orosz filmipar, az orosz filmGyÁRTÁS...az orosz FILMMÛVÉSZET túlélte az CCCP széthul-
lását ! Andrej Zvjagincev elsõ /!/ nagyfilmje már a nyitójelenetben elképesztõ. Éles, tisz-
ta fényekben bravúrosan tonalizált képek, egy kis konfliktus pillanatok alatt végletes drá-
mává érik, a gyermeklélek mélységei egy döbbenetes fiúarcon, nyugtató anyai szó,--- esz-
méletlen felütés a lassan bontakozó sorstragédiához.
Két fiúszereplõ: az egyik nagyon jó, a másik maga a titkos csoda: a szorongó ellenállás, az
örök vesztes döbbenetes portréja. Az ambivalens, kiismerhetetlen, zúzottlelkû apa és az
anya, amilyen csak egy orosz fiatalasszony lehet. Egy villanásnyi nézés teljes karaktert
képes megjeleníteni, erre csak a legnagyobb rendezõk képesek, ehhez hatalmas színészi
háttérgárda kell. A visegrádi országok négyen nem tudnának egyetlen ilyen arcot kiállíta-
ni, mert nincs képzés, nincs olyan színház, mint arrafelé. De maradjunk a filmnél...
Emlékezünk a 400 csapás végsõ nagy futására, borzongva idézzük Pasolini kannibáljának
porzó lépteit a sivatagban, Sabu-nál meg hárman is futottak ki a világból. A Visszatérés
kiskamasza kudarca elõl rohan hazáig, aztán az életéért menekül: ezek a száguldó képek
is bízvást bekerülnek a híres film-futások antológiájába.
Ez az alkotás pedig a nagyon ajánlott remekmûvek sorába.
10/10
ReignMan 2014 aug. 01. - 11:58:41 10/10 Előzmény balazsxxxx
(24/33)
Nem hibáztatlak, a Dragon Ball Z és az 50 elsõ randi, mint kedvenc filmjeid után ez valóban nagy ugrás, bár így 28 éves fejjel némi pozitívumot felfedezhettél volna a filmben, hogy ne 1/10re értékeld...
1/10
balazsxxxx 2014 júl. 28. - 14:09:25 1/10 Előzmény ReignMan
(23/33)
csak sajnálni tudlak akkor ha ez tényleg így van... :) 10/1
10/10
ReignMan 2014 júl. 24. - 18:05:31 10/10 Előzmény franszoá81
(22/33)
Az elmúlt 5 évben nem láttam jobb filmet, mint a Visszatérés, egyszerûen lenyûgözõ az, amit a rendezõ, az operatõr és a színészek mûveltek. Nagyon hasonlít küllemében és spiritualitásában Tarkovszkij mozijaihoz, nekem a Tükör képei jutottak eszembe, gyönyörû beállítások váltják egymást. A történet valóban nem mozgalmas a felszínen, de az emberek lelkében annál inkább...

Jó lenne tudni, hogy a rendezõ a ki nem fejtett mozzanatokban mit látott, az apa múltja, a kiásott doboz rejtélye, illetve hogy hogyan alakult volna a viszonyuk, ha a tragédia be nem következik, de mindezt a nézõ fantáziájára bizzák, így nem is írnám le a saját verzióban, hogy ne befolyásoljak másokat... 12/12
franszoá81 2013 júl. 09. - 23:53:53
(21/33)
ha az elõzõ 35 hozzászólónak tetszett a film, akkor biztos bennem van a hiba, de ez szerintem nagyon messze van jó filmtõl. brutálisan unalmas az egész, az ember várná hogy történjen valami de semmi csak pofáznak, pofáznak és pofáznak... én szeretem a lassan csordogáló drámákat (ha rambo rajongo lennék neki se álltam volna egy ilyen darabank), de ez már nekem is brutálisan lassu volt. ami pozitivum az a fényképezés és a két kisgyerek játéka.

SPOILER

az apa szerepérõl jo lett volna vmit megtudni, mert az égadta világon semmi értelmet nem találtam a karakterben...
8/10
DuduBaba 2012 aug. 02. - 20:42:52 8/10
(20/33)
Hát olyan 8,5/10.
Tetszik, hogy egy egyszerû történetbõl kihoztak egy olyan filmet, ami nem engedi lankadni a nézõ figyelmét.
Számomra az apa szerepe viselkedése nem hiteles, még akkor sem, ha a körülmények messze állnak egy magyar átlagember életétõl. Ja, és az a fémdoboz engem nagyon idegesít...
portponthinnye 2011 dec. 07. - 12:04:35
(19/33)
Huhh, de jó, h nem olvastam bele a hozzászólásokba!
!!! Aki még nem tette meg, elõbb nézze meg, sztem !!!

Én ma fogok nekiülni, hihetetlenül várom, szóval: SPOILER-t NEM használni egy CSODÁnál, ahogy itt sokan emlegetik, az az igazi bûn!!!
10/10
Dénesh 2011 máj. 06. - 20:00:08 10/10 Előzmény nyenye
(18/33)
Nagyon jó kis film.Mindenképp nézd meg! 10/10
9/10
nyenye 2011 ápr. 25. - 00:39:08 9/10 Előzmény mikehodges
(17/33)
Nem hagy nyugodni hogy,mi volt abban a fémládában amit az apjuk kiásott és elrejtett a csónak farában.:D Amúgy a film perfekt!

A filmet amúgy le lehet szedni rapidshare-rõl eredeti Orosz nyelven(úgy az igazi)felirat is van hozzá...tudod GOOGLE a haverod.
10/10
CrazyBoy 2009 jún. 07. - 02:01:56 10/10
(16/33)
Ilyennek képzelek egy filmdrámát, emlékszem ebbe is véletlenül futottam bele kapcsolgatáskor, mesteri.
dash 2009 márc. 28. - 14:20:22
(15/33)
Jó film, feszült hangulatú, elgondolkodtató képsorokkal. Néhol megoldhatták volna rövidebben is. Érzésem szerint kicsit elhúzták a filmet sok helyen, de azért ajánlom mindenkinek, még ha nem is volt számomra annyira meghatározó.
10/10
Bartuc 2008 jún. 16. - 11:49:52 10/10
(14/33)
Megjegyezném, ez a film kevesebb, mint 500.000 dollárból készült el...