Téma: A vizsga

8/10
kbalazs211 2021 jún. 20. - 10:54:22 8/10
(40/40)
Elképesztő sztori, a film végig fenntartja a feszültséget, nem akarsz közben felállni és kimenni.
8/10
offtopic
Midnight67 2020 ápr. 15. - 21:25:49 8/10
(39/40)
Kár, hogy nem ez megy... Porton ez van jelezve 21:00-kor, a tv műsorújságban a Valamit valamiért, a valóságban meg az Utánam a boldogság... Ez hogy???
10/10
IWantSunshine 2020 márc. 01. - 16:05:11 10/10
(38/40)
Zseniális. Kitűnő példája hogy alacsony költségvetésből is lehet jót kihozni
8/10
Midnight67 2020 febr. 08. - 01:16:29 8/10
(37/40)
Érdekes. Felettébb érdekes film. Lehet gondolkodni közben, de ez nem mindenkinek előny.
Panka200908 2018 márc. 12. - 02:00:24 Előzmény King Diamond
(36/40)
"nem találtam ki már az elsõ 5-10 percben az egész történetet, vagy a csattanót" Én igen.
Panka200908 2018 márc. 12. - 01:55:17
(35/40)
\"mennyi pénzéhes, érdekérvényesítõ cégvezetõ pszichopata van, akik persze nem ölnek embert, de ebben a filmben a szereplõk eltúlzott viselkedése egy lenyomat az emberi jellemekrõl és viselkedésrõl, hogy kik meddig mennek el, hogy elérjék a céljaikat.\" Igen, de egy fiktív szituációban, ami nem életszerû. Ki nem kérdezi meg, mi a feladat, és hagyja elmenni magyarázat nélkül azt, aki azért jött be, hogy válaszoljon a kérdéseikre? Hülyeség!
Panka200908 2018 márc. 12. - 01:53:05
(34/40)
Az elsõ 3 perc nagyon jó, amikor készülõdnek, ott már egyértelmû, hogy van egy kakukktojás a felvételizõk között, és hogy ki az. Utána olyan, mint egy 3 éveseknek készült Vitézlászló-elõadás: végig üvöltesz a képernyõ elõtt, hogy ott van a hátad mögött a palacsintasütõvel, de a hülyéje nem veszi észre.:S Idegtépõ.
6/10
Andrew9619 2017 júl. 06. - 23:56:52 6/10
(33/40)
A film mellõz bármiféle konkrétumot, vagy értelmet. Egy poénra épül az egész. Vannak egészen váratlan és érthetetlen részek, a cselekmény teljesen komolyanvehetetlen. Egyszer nézhetõ... 10/6
10/10
támadómókus 2016 júl. 30. - 11:54:04 10/10
(32/40)
Na jó, én nem értelek titeket. Én láttam A módszert (Grönholm-módszer) és ezt is, és csodák csodája, mindkettõ tetszett. Miért hasonlítgatjátok ezt a két filmet, hogy ez jobb vagy az jobb? Egy dolog, hogy az alaptéma hasonló, de TELJESEN más a kivitelezés, a sztori, a mondanivaló.

SPOILER
A katonáról így annyit, hogy rég volt katona, ez megesik a való életben is, amúgy sem volt egy erõs alkat...viszont a szája nagy volt. Na és? Ilyen van.
Igen, tényleg kilógott a sorból a francia, de annyira jól játszotta a hibbantat, hogy akár azt is lehetett hinni, hogy amolyan "õrült zseni"-féle. Na meg, beszédre sem tudták rábírni, úgyhogy nem volt vele mit kezdeni. Aztán pedig eltávolították õt, utána meg abszolút nem volt már gyanús, szerintem.
Mi is volt triviális a végében? Ti csak azért néztétek a filmet, hogy megtudjátok, ki lesz a kiválasztott? Juj. Szerintem csomó olyan gondolat felmerült a végén, ami egyáltalán nem volt triviális, már ami a tudománypolitikát illeti.
A módszer c. filmmel szerintem azért sem érdemes hasonlítgatni, mert látható, hogy a megpályázott állás és a "cég" habitusa is teljesen eltérõ volt. Valaki mondta, hogy a másik életszerûbb. Így átgondolva, egyáltalán nem. Mivel logikusabb egy olyan cég, ahova csupa irodistát keresnek, de azért elég erõsen manipulálják és zsarolják õket, és ettõl egyik irodistajelölt sem akad ki? Normális ember a második-harmadik zsarolási kísérlet észlelésénél hazamegy, köszöni szépen. Én már attól a recepciós csajtól is hidegrázást kaptam volna, ahogy parancsolgat és vigyorog. Fúj. De ismétlem, nagyon tetszett az a film is! Csak egészen más. Ez a film még morálisan is helyénvalóbb volt, ha átgondoljuk: a kiválasztott nem az "erõsebb kutya"-elven került ki, hanem az lett, aki empatikus, de megfontolt, van önfegyelme és helyén vannak az erkölcsei.
Valaki hozzászólásában volt, hogy túlságosan az agresszióra mentek rá. Nos, egy olyan világban, ahol olyan betegség van jelen, mint a filmben, hogy óránként kell bevenni hozzá egy bogyót, különben elég hamar meghósz, ott teljesen normális az agresszió. Tény, hogy Fehér igen furi volt, de láttam én már ilyet a való életben is, ráadásul õ beteg volt, tehát számára állandó létbizonytalanság az élet, jó, hogy harcol, ahogy tud (hát na, nem volt nagyon intelligens, ennyit tudott).
SPOILER VÉGE

Most nem ragozom tovább, lényeg, hogy szerintem ez is ugyanolyan jó, mint a másik film, és mindkettõt meg lehet nézni anélkül, hogy összehasonlítási kényszere legyen az embernek. Jó, hát sokaknak lesz...sokak a tudományt és a hitet sem tudják egymás mellett elképzelni, csak egymással ellentétben...
1/10
keysme 2016 jan. 12. - 00:49:23 1/10
(31/40)
Gyerekek az eredeti SOKKAL jobb... ennek semmi értelme sincsen, valószerûtlen az egész. Ráadásul kiölte az egyetlen lényeget az eredetibõl, mégpedig a kérdéses etikai feladatokat. Az eredetinek az volt a lénye, hogy olyan feladatokat adott, amiket mi magunknak kellett eldönteni, hogy etikus e megtenni, vagy sem. Ez az egész kísérletnek a lényege... ez a film csak összemocskolta azt, amit a spanyol dráma megalapozott.

http://www.port.hu/a_modszera_gronholm-modszer_el_metodo/pls/w/films.film_page?i_film_id=83968

Mindenki nézze meg, és utána mondja azt erre, hogy jó film...
pie85 2015 nov. 01. - 15:31:39
(30/40)
A Kísérlet egy igen jó film, azzal semmi bajom.

Ajánlom a The Method (nálunk asszem 'A Grömholm módszer' v. csak simán 'A módszer') címû spanyol filmet, aminek hasonló a sztorija, de egy milliószor jobb és életszerûbb film, mint ez. Amúgy ha kajálod ezeket a Vizsga-szerû filmeket, biztos tetszene a Hasadás címû rettenet is.

Az Életrevalók nem elsõsorban az alapsztori miatt tetszik, sokkal inkább a humora/hangulata miatt. De ez nyilván relatív, mint minden ízlés... De hát nem vagyunk egyformák.
Számomra mindenesetre egy nagy nulla ez a film.
jaymesfan 2015 júl. 24. - 17:29:02 Előzmény pie85
(29/40)
SPOILER

Azért nem tette tönkre a többiek papírját,mert akkor õt zárták volna ki,hisz,ha jobban belegonolunk a nõ gyújtotta meg a saját papírját,õ csak a kezébe adta, illetve a szemüveges pasi is saját maga tépte el.
-ennyi-
pie85 2015 jan. 04. - 20:35:19
(28/40)
Hát, hol is kezdjem... Szeretem a kamarafilmeket. Ez is érdekesen indult, és igazából a figyelmemet fenntartotta, kíváncsi voltam, mi fog ebbõl kisülni. Ám a film egészében gyenge. Ezek az emberek egy állást akartak megszerezni, nem pedig az életükért harcoltak. Aki kiesik, az nem az életével fizet, csak szimplán hazamegy... Éppen ezért eléggé életszerûtlenek voltak ezek a reakciók. 80 perc alatt senkibõl sem lesz vérengzõ gyilkos. Nem tudom elképzelni, hogy egy ilyen szituációban az emberek, akik egymásra számíthatnak, egybõl egymás ellen fordulnak, ahelyett, hogy közösen fejtenék meg a dolgokat. Bár úgy látszik, Amerikában ez így megy, mivel már közhelynek számít ez a filmjeikben.

SPOILER
Nem értem, ha annyira diszkvalifikálni akarta a faszi a többieket, akkor miért nem csak a papírjaikat rongálta meg, ahogy az elsõ nõnél?

A francia "süket" fószer karaktere meg abszolút erõltetett volt, akárcsak a film végkifejlete. Pláne ezek a hülyeségek a végén.

10/4
10/10
Gina424 2014 szept. 28. - 20:39:29 10/10 Előzmény bogotizsolt
(27/40)
Megnéztem a The Method címû filmet, és nekem ez jobban tetszett.
10/10
bogotizsolt 2014 aug. 21. - 16:38:30 10/10
(26/40)
One of the best low cost movie ever!
REMEKMÛ
9/10
Spikeee. 2014 jún. 27. - 01:28:39 9/10
(25/40)
Mindenképp érdemes megnézni. Izgalom, feszültség tetõfokon.
Újvállalkozó 2014 jún. 02. - 22:36:17
(24/40)
8/10

Trailer megnézése, kritikák olvasása nélkül nézzétek meg! Egyszer megnézõs, de nem azért, mert rossz.
10/10
Gina424 2014 márc. 31. - 15:13:07 10/10
(23/40)
Nekem nagyon tetszett, végig fenntartotta a feszültséget.
eIemes 2014 jan. 25. - 21:11:20 Előzmény Owl
(22/40)
még nem láttam, de a Grönholm-módszerre emlékeztet az abstract
4/10
Owl 2014 jan. 23. - 23:11:00 4/10
(21/40)
Ennél azért jobbra számítottam, ez a fajta "megoldás" egy kissé lapos volt...