10/10
Czelbuborék 2010 dec. 24. - 21:34:14 10/10
(21/41)
Szerintem remek film, de az angol hang borzasztó. A filmben ugyanis valami mûnyelvet beszélnek: angolul beszélnek, de olyan szörnyû német akcentussal, hogy egy szót sem értek belõle, mert a hangzása miatt azt hiszem, hogy németül beszélnek, és német szavakat igyekszek kihallani belõle ... Ajánlom inkább német "szinkronnal" megnézni, amin egyáltalán nem észrevehetõ, hogy nem a mozgóképpel együtt rögzítették (valószínûleg azért, mert az eredeti színészekkel, az eredeti helyszíneken készült a német hang).
5/10
saabiport 2010 dec. 11. - 06:51:08 5/10
(20/41)
Szerintem sem túl jó film. Olyan, mint amikor egy rendezõ sokat szeretne mesélni, azután a végén a nézõ semmit nem érez mindebbõl, mert csak bele-belekap dolgokba, de semmi nincs normálisan kifejtve. Be lehetett volna mutatni a légicsaták izgalmait igazán és nem ilyen lagymatag módon, legalább a légi jelenetek lehettek volna izgalmasabbak, be lehetett volna mutatni a fõhõs jellemét mélyrehatóan, hogy többet megtudjunk róla, de az sem igazán jött össze.... hát ez így nem sokat ér sajna. Hasztalan idõtöltés volt. Nálam 5/10.
4/10
tyrichie 2010 nov. 13. - 19:07:25 4/10
(19/41)
A romantikus témát kihagyhatták volna belõle.
técs 2010 nov. 12. - 23:04:28
(18/41)
Hát nem tudom elég felületes film volt. Aki meg tudja mondani a film alapján hogy mitõl lett olyan legyõzhetetlen annak gratula, ugyanis a filmbõl semmi nem derül ki. Ha az életben is ilyen volt mint a filmen ábrázolták, minimum egy nagy pofánverés járt volna neki a hihetetlen dölyfös és unszimpatikus viselkedéséért. Sajnos a fõszereplõ valszeg rosszul formálta meg Richthofen karakterét, a filmnek nem volt se füle, se farka, azt sem tudjuk ,mitõl ,hogyan, mikor halt meg. Egyedül Til Schweiger domborított a filmben, de ezt már tõle szerencsére megszokhattuk.
Sokkal jobb filmet vártam a kommentek alapján. 2/10
dunekatalon 2010 nov. 12. - 16:13:53
(17/41)
Ja és A Normandia Nyeman Francia reülõszázad volt...
dunekatalon 2010 nov. 12. - 16:02:46
(16/41)
Megemlíteném a témával kapcsolatban Mölders-t, Hartman-t, Gallandot, meg az "Aranysasban" leközölt cikket amiben megkérdezték az amerikai pilótákat miért is lõtték le az ejtõernyõn lógó magyar pilótákat..
dunekatalon 2010 nov. 02. - 18:05:17 Előzmény mojszio
(15/41)
Csak osztani tudom a véleményed !!!!
Spoiler:Különösen tetszett az a rész amikor R. azt taglalja , hogy a repülõgépeket lõjük le nem a pilótákat öljük meg. Tul. képpen õ volt aki továbbvitte a lovagi eszményt a repülésben. A II.VH.-ban a német pilóták többsége az õ eszményeit követte. Ellentétben az amerikaiakkal akik még a védtelen sérült gépbõl kiugró ejtõernyõsökre is célba lõttek.
Rahel 2010 szept. 12. - 15:08:42
(14/41)
-Ez egy olyan film, amely az I. világháború korszakát viszonylag jól eleveníti meg, de tökéletesen mutatja be a Bárót, mint ifjút aki, zseniális, rámenõs, és kegyetlen fejvadász, és látjuk úgy is, mint aki már az idõ múlásával, megtörve, és megviselve, gondolkodik a háború értelmérõl.
-Talán ez az a rész, amit, picit elkapkodtak, és így értékét veszíti az alkotás, de akik szeretik ezt a mûfajt, nekik kimondottan szórakoztató lehet!
Szóval egy jó film!
10/10
norbitron 2010 szept. 12. - 12:23:08 10/10
(13/41)
Nekem tetszett nagyon,igaz csak magyarul tudtam megnézni!
És számomra volt mondanivalója is,jó film!
8/10
Gustaff 2010 szept. 08. - 19:40:19 8/10
(12/41)
En szinkronosan lattam. Nem tokeletes film, de jo. Sokkal jobban tetszett mint az Egi lovagok, ott a csatajeleneteknel az az erzesem volt hogy valami szamitogepes jatekot latok, a Voros baronal sokkal kidolgozottabbak.
conchita 2010 aug. 11. - 05:40:59
(11/41)
Tetszett,még így megnyirbálva is figyelemfelkeltõ,kedvcsinálónak beválik, de osztom azta nézette hogy aki teheti, nézze meg az eredeti hosszban. Nincs nagy összehasonlítási alapom, de sztem a légi csatajelenetk is klasszul néznek ki. A Vörös báróval nem pereceztünk együtt, de a sok gondolkodással kicsit talán túl édesre sikeredett a karaktere, de nemválik a film hátrányára. Magánvéleményem a korszakot illetõen, hogy az elsõ világháború minden hadszíntéren és fegyvernemben kísérleti mészárszék volt.
10/10
mojszio 2010 aug. 05. - 11:15:49 10/10 Előzmény DeNiel
(10/41)
A filmbõl több jelenetet kivágtak, megcsonkítva ezzel és megsértve a szépségét. Középszerûvé tették, szájbarágósság, aki lerövidítette, annak fogalma nem volt, milyen finoman érzékelteti a film, hogy nincs különbség német, francia, angol között. Vannak határokat átívelõ tiszta emberi érzések, becsület, szabadság, nemesség.

Teljességgel érthetetlen számomra, hogy hogyan lehetett rábízni egy agyatlan, hozzá nem értõ emberre, hogy ebbõl a saját ész nélküli módján kivagdosson részeket!

Aki teheti, nézze meg a filmet eredetében, szerintem gyönyörû film!
DeNiel 2010 jún. 28. - 15:35:34
(9/41)
http://www.youtube.com/watch?v=Er--DLaG7SM

Kedvcsináló a filmhez ! :)
DeNiel 2010 jún. 28. - 15:32:27 Előzmény valkover
(8/41)
Szerény véleményem szerint jobb az eredeti hang! (angol) :)
DeNiel 2010 jún. 28. - 15:28:37
(7/41)
Megnéztem szinkronosan. Arra lettem figyelmes, hogy a magyar verzióban több jelentet is kivágtak. Kissé illúzióromboló volt így látni a filmet. A csatajeleneteket is megvágták. Érthetetlen, hogy miért kellett az akció dúsabb jelenteket lerövidíteni. Maga a szinkron pedig középszer lett. Aki teheti, angolul nézze meg. Lena Headey
gyönyörû a filmben. :)Szerintem õ hozza ki a legtöbbet magából. Nem csoda, hisz Til Schweiger mellett õ a másik neves színész, aki nevét adta a filmhez.
10/10
valkover 2010 máj. 30. - 00:09:13 10/10
(6/41)
Szerintem remek film! Egy kicsit sem tartottam vontatottnak vagy unalmasnak. Láttam már pár háborús filmet, de z elég egyedi és más volt. Sokkalta jobban átéreztem, hogy még is mi a fenét mûveltünk emberek. Pedig nem a véres részekre volt hangolva a film.
Nagyon szép a zenéje, és ha valaki estleg szinkronnal látta ott elég finom hangott sikerült adni Richthofen-nek, amitõl még inkább szimpatikus lesz. Jó volt még hogy nagyon tiszta tekintettel nézett a kamerába többször is, szó, ami szó, jó színészi alakítást kaptunk tõle. Nekem nagyon hitelesen adta, amit kell.
Szép mondatok hangzanak el, és érdekesek. Párszor kirázott a hideg máskor meg kiesett a szemem, hogy most mi... Így mondhatni igen csak lekötött.
Alapjába véve nem vagyok érzelgõs fajta, fõleg nem filmeken, de ez most megérintett.
8/10
affarefatto 2010 ápr. 19. - 20:26:05 8/10
(5/41)
A remek pontozás ellenére kicsit nehezen szántam rá magam, hogy megnézzem. Egyik kedvenc háborús hõsöm, márha lehet így fogalmazni. Féltem, hogy valami rémesen gagyi filmet gyártottak. De tényleg jó film lett, hála a számítástechnikának. :-) Mondjuk, tényleg kicsit sok a romantika. Vajon ha túléli - akkor ugyebár 46 évesen éri a II. VH., tehát még katonai szolgálatban van - hogy viszonyul Hitler politikájához?
10/10
Czelbuborék 2010 jan. 12. - 19:24:48 10/10
(4/41)
A film eredetileg angol hanggal készült, de örömmel látom, hogy az oldalon is inkább németül jelenik meg.
DeNiel 2009 júl. 11. - 20:36:29
(3/41)
Nekem tegnap sikerült megszereznem ezt a filmet. Megjegyzem nem kis várakozás után.:)A trailer és youtuben látott jelenetek alapján kicsit alul múlta a várakozásomat. Pedig maga a szereplõgárda kulcs lehetett volna egy jó filmhez. Úgyhogy valószínûleg a forgatókönyv sikeredhetett kicsit gyengébbre a vártnál.

SPOILER
Jellemrajzot egyedül Richthofenról kapunk, viszont szerintem róla sem tudunk meg eleget.
A szerelmi szál nem bontakozik ki teljesen. Kicsit talán idegesítõ, de ez csak az én szubjektív véleményem. Mintha Richthofen mindvégig csak flörtölne Kättel. A "te vagy az én gyõzelmem" mondat után már nem voltak kétségeim. Lehet csak az a gond,h már túlságosan megszoktam a happy end-et. Ez a film pedig pont hogy nem heppy end-el végzõdik. Ha jobban belegondolok, a hivatásukból adódó ellentét miatt, amit a filmben is szépen vetítenek a nézõ felé, nem is lehetett olyan szép szerelmi történetet faragni kettejük kapcsolatából. A mellékszereplõ karakterek nincsenek eléggé megformálva. Til Schweigernek például indokolatlanul lett mellõzve mindvégig. Kb egy fõbb jelenete volt. Az is csak a halála elõtt.
SPOILER VÉGE

A film zenéje jó, csak túl sokszor csendül fel ugyanaz a dallam, kicsit lehetek volna kreatívabbak.
A csatajelenetek pedig káprázatosak, jól össze vannak rakva. Több ilyen akciót is tehettek volna a filmbe. Annak ellenére, hogy gyengébbre sikeredett a vártnál, kicsit magaménak érzem ezt a filmet.:) Szépen adja a hõseposzt!
spollar.daniel 2009 jún. 03. - 10:49:38
(2/41)
Baron Manfred von Richthofen (Schweighöfer) az I. világháború kiemelkedõ alakja, a német légierõ legfélelmetesebb pilótája volt. Csapatával a légiharcokat egyfajta sportnak, a technikai és a tudásbeli fõlény bebizonyításának tekintették - igyekezve nem tudomást venni a háború okozta borzalmakról. Legendáját propagandaként használták a sorozásokon, és a fiatalok boldogan csatlakoztak hõsük mellé a seregbe. De amikor Manfred szerelmebe esik egy ápolónõbe (Lena Headey), hirtelen tudatosul benne a szerepe. Komoly dilemma elé kerül - legnagyobb csatáját az érzelmei között -a repülés szeretete és háború gyûlölete - kénytelen megvívni...