Téma: A zátony

Tibiza 2012 aug. 24. - 20:16:44 Előzmény Boloka
(21/41)
Hiába írja itt bárki, hogy mit kell vagy hogy mit tanács tenni annak érdekében, hogy elkerüljük a cápát, nem kapálózni stb. de az tuti, hogy ha ott úszkálna körülöttünk és tudnánk, mert tudnánk, hogy egyikünket tuti kiragad a tömegbõl, akkor szerintem mind b*szarnánk az hót ziher. És mivel megtörtént eseményen alapul a film én elhiszem minden kockáját. Mivel volt ki elmesélje így kellett történnie.
10/10
Boloka 2012 aug. 18. - 21:24:24 10/10 Előzmény StJust
(20/41)
Erre sajnos nem tudok elfogulatlanul válaszolni... :)
StJust 2012 aug. 16. - 17:50:07 Előzmény Boloka
(19/41)
Hû, ennek a kommentnek nem volt túl sok értelme, vagy mégis?
10/10
Boloka 2012 jún. 25. - 22:38:27 10/10
(18/41)
Szeretem a cápákat. 40 millió éve alig változtak valamit, leginkább csak összementek, mert kevesebb hami jut nekik manapság. Bizarr módon izgat minden, ami velük kapcsolatos, rendkívül érdekes állatok. Az ilyesmi filmeket meg pláne szeretem! Viszont bár 10-est adtam rá, ez csak azért történt, hogy kicsit húzzak a film átlagán. Ettõl függetlenül nekem tetszett, sõt állati szépek és sejtelmesek voltak az olyan vízalatti képek, amikor a cápa látszódott is meg nem is a távolban. Tényleg így szoktak vadászni, kiválasztják azt a távolságot, aminél a zsákmány már nem láthatja õket. De hogy témánál maradjak: a színészek elképesztõen gyatrán teljesítettek, de ha ettõl eltekintek, tulajdonképpen minden rendben volt... A vége nekem sem jött be annyira, a csajszi is adakozhatott volna minimum egy lábbal. De a kiszolgáltatottság ábrázolása... Nyami:)
6/10
SirDöme 2012 ápr. 11. - 16:14:17 6/10
(17/41)
Nem volt rossz film az elsõ 2/3-ig. Mivel párszor hajóztam már, a film alatt többször is elgondolkodtam, hogy mit csinálnék.

***SPOILER***

Az utolsó 10 perc nevetséges volt. Addig tetszett, amíg reggelre meg nem pillantották a szigetet. Út közben több kiemelkedésen is megálltak, tehát összességében sekély és zátonyos volt a víz a szigetig. És hemzsegett az egész környék a cápák természetes táplálékával. Ezek után ne mondja senki, hogy egy gonosz komisz nyílt vizeken élõ fehér cápa elkap két embert, mert éppen nincs jobb dolga. Fõleg a végén, amikor az utolsó pillanatban a fal mellõl visszarántotta a csávót. Ezek olyan megmosolyogtatóak voltak.

***SPOILER VÉGE***

A Nyílt tengeren sokkal jobban tetszett, reálisabb volt.
Xenor 2012 márc. 10. - 22:32:29
(16/41)
Csupa SPOILER!!!

Néhány megjegyzés: a cápa azért támad emberre, mert alulról nézve az úszó ember nagyon hasonlít a cápa fõ táplálékaira: a teknõsre és a fókára. De azt hiszem ezt a halász mondta is a film elején...
Második megjegyzés: azért kalimpáltak és jajveszékeltek, amikor cápát láttak, mert AZ EGY KIB@SZOTT CÁPA!!! :D És azért nem tempóztak, mert a cápa mozgó célpontra támad, ha egy helyben vannak, akkor kevesebb eséllyel eszi meg õket. Ez pedig a cápa anatómiájából következik - t.i. mozgásra érzékeny állat. Szóval inkább nagyon is értett a faszikám ezekhez a halakhoz.
Harmadik megjegyzés: a vitorlás csávó tett el magával egy kést, még a film elején, mikor felborult a hajó, de ezt késõbb nem használta.

És még valami: a film nagyon jól bemutatja a döntéskényszerben lévõ emberek viselkedését. A vitorlás srác már a legelején (!) kinevezte magát vezetõnek, ígért valamit a csapatnak, hogy három óra alatt a szigetre érnek. Nem tartotta be. Kérdés: felelõssé tehetõ-e társai haláláért? A barátnõje szerint nem, mert maguktól mentek vele. A sírós csaj szerint meg igen, mert nem tartotta be, amit ígért. Az utóbbival értek egyet.
Amúgy jó film volt.

Ne menjetek a tengerre. A Balaton tökéletesen megfelel célnak, sõt cápák sincsenek benne. Csak dagadt vörös német turisták. De azok nem harapnak. :D
7/10
real_madrid 2011 okt. 22. - 12:00:37 7/10
(15/41)
egyáltalán nem volt ez rossz film, és tényleg hasonlított az Open Waterre. de nekem tetszett, a végét viszont sztem elszúrták azzal, h nem fejtették ki kicsit jobban a folytatást. hetest megérdemel.
idõjós1010 2011 szept. 06. - 22:12:28
(14/41)
Szerintem pont szituációba illõ az ábrázata.
Segítõ Béka 2011 szept. 06. - 19:30:23 Előzmény idõjós1010
(13/41)
nagyon hülyén néz ki, már a filmben feltûnt
Segítõ Béka 2011 szept. 06. - 19:29:40
(12/41)
ez amúgy nem horror. engem az idegesített, h idióta módon a majom testvér elszakad a csoporttól,
mikor meg ott a cápa elkezdenek kalimpálni, és egyik se mondja h ezt nem kéne, pedig ez is vonzza a cápát
Segítõ Béka 2011 szept. 06. - 19:26:14
(11/41)
nem értem miért nem vitte el magával a pipát, akkor nem kellett volna állandóan lemerülni idegesítõ módon.

a búvároknál amúgy alapfelszerelés a kés, leginkább a hálók ellen
idõjós1010 2011 júl. 19. - 22:42:28
(10/41)
KORREKCIÓ: "Szerintem ha egy cápa éhes akkor igenis bekapja még az emberT is"
idõjós1010 2011 júl. 19. - 22:41:17 Előzmény brrrrrrrrrr
(9/41)
Szerintem ha egy cápa éhes akkor igenis bekapja még az ember is, no és én pl nem vagyok benne biztos hogy társaimmal összekapaszkodva nem jönne nekünk az a vérszomjas kis bamba dög. Van abban logika amit írtál, nem is errõl van szó, csak ha valami mégsem terv szerint sülne el, akkor nem biztos hogy akarom saját magam is a mélybe rángattatni társaimmal együtt, ha már egyikünkre mégis lecsap az a vadállat. Ha több felé vagyunk megoszlanak a kockázati esélyek. Amúgy abban megint csak igazad van hogyha már egyszer valaki errefelé szeret vitorlázni akkor mi a fenéért nem tud semmit az efajta helyzetekrõl.
brrrrrrrrrr 2011 júl. 12. - 16:50:09
(8/41)
***SPOILER***

Tiszta Nyílt tengeren...nemtom már hol, de valami dokumentumfilmben láttam, hogy a cápa nem támadja meg ok nélkül az embert, csak, ha pl. vérzik, na most itt ketten nem véreztek...ráadásul, ha már valaki olyan vizeken evez, ahol cápák is leledzzenek, akkor miért nem tanul, olyan praktikákat, ami mondjuk nekem pl. logikus lenne, hogy összefonódnak négyen, hiszen akkor elég nagynak látszódnak és talán akkor nem lesznek olyan könnyû célpont egy édes cápának, a kis külön külön rugkapálló lábaikkal.
ui: kár, h nem a faszi maradt életben, nem lett volna kár azért az idióta buláért.

***SPOILER VÉGE***
3/10
Babilon 2011 júl. 02. - 17:08:04 3/10
(7/41)
Horror? Ez a film? Na neee. :)
Altatót helyettesítõ film, annyira unalmas.
k11zoltan 2011 jún. 28. - 11:09:03
(6/41)
Nem volt rossz film, csak persze 100%-ban kiszamithato.
Nagyon hasonlit az Open Water 2-re.
Igaz tortenet, amit el is lehet hinni, hiszen nagyon sok ilyen eset tortenik Ausztralia partvidekeinel.
idõjós1010 2011 jún. 28. - 01:21:44
(5/41)
Majd várom a beszámolót róla :-)
offtopic
gabriella_ 2011 jún. 28. - 01:01:46
(4/41)
Nem láttam a filmet, de ezzel a képpel arra sarkalltál, hogy megtegyem! THX! :D
idõjós1010 2011 jún. 28. - 00:58:36
(3/41)
Íme még egy kép.:
A totális rémület
idõjós1010 2011 jún. 28. - 00:55:13
(2/41)
Ha nincsenek idefent képek hát íme néhány.