Téma: Adaptáció

greghouse 2011 márc. 12. - 11:16:34
(46/66)
Ha valaki nagyobb Meryl Streep rajongó mint én, az festi magát. Én tényleg tisztelem, szeretem.
De ez a film.... nem hiszem, hogy az Önéletrajza legjobbjai közt lenne.
Ez a film pontosan az, amirõl szól. A forgatókönyvírónak fogalma sincs, mit is írjon, belekeveri a "filmet a filmbe", jelen esetben a "könyvet a könyvbe" elcsépelt ötletet, és saját maga köldökét nézegeti.
Nem is tudom, hogy a producer hogy tudott egy Mery Streepet megnyerni erre a halál unalmas filmre.
Pedig én még Streeptõl rosszat nem láttam eddig. Most igen.
gerhajdu 2010 aug. 12. - 12:43:58
(45/66)
Miután láttam az Utolsó dobást, egészen megtetszett Nicholas Cage. Inkább megnézem ezt, mint mondjuk a Varázsló inasát.
horas 2010 aug. 02. - 23:10:00
(44/66)
Fura és egyben érdekes a sztori mjad megnézem,felkeltette az érdeklõdésemet.
8/10
Sadenal 2010 máj. 13. - 20:31:27 8/10 Előzmény Redfield
(43/66)
Tényleg zseniális volt a forgatókönyv, nagyon jók a szövegek, Cage pedig tényleg jó benne. Habár sokszor untam, csak végignéztem, és a végére tényleg kicsit eldurvul. Amit Redfield mondott, az tényleg igaz, csak lehet, hogy a filmnek ezt nem sikerült olyan nagy erõvel bemutatni...Vagy érted, hogy értem?

8/10
10/10
Charles Foster Kane 2009 dec. 13. - 22:16:48 10/10
(42/66)
Szerintem észrevetted azt, amiért igazán érdekes, izgalmas ez a film. Hogy a bele bújtatott történetszál nem tetszett, az nem feltétlenül baj. Az merõben ízlés kérdése - nekem az is tetszett. De a hangsúly mindenképpen azon volt, amit te is kiemeltél.

A film valóban annak a könyvnek az adaptációja. Létezõ könyv. Mint ahogy az adaptációval kapcsolatos szenvedése is valós. Egyszóval tényleg az történt a valóságban, mint a filmben, illetve aztán a forgatókönyv már észrevétlenül vegyül a valósággal. Hiszen McKee megmondta, hogy az utolsó egyharmadnak kell ütnie. Szóval az nyilván megmásított volt.

De az eleje a valóságon alapszik. Ezzel csak arra akarok kilyukadni, hogy ami neked nem tetszett, az az a (ez de szép)"történet", amit Kaufmannak valóban adaptálnia kellett volna. Talán épp azért nem volt képes adaptálni. És azért adaptálta inkább az adaptálás folyamatát. :) Szóval az, hogy nem tudsz azonosulni az adaptálandó történettel, még akár szerzõi szándékot is tükrözhet.
9/10
mrt 2009 nov. 29. - 04:59:22 9/10
(41/66)
A forgatókönyvíró beleírja magát a forgatókönyvbe :)
Nicolas nagyon hozza a szerepet...
9/10
mcec 2009 nov. 22. - 11:08:05 9/10 Előzmény Charles Foster Kane
(40/66)
Igazad van...
10/10
Charles Foster Kane 2009 nov. 14. - 22:03:32 10/10 Előzmény antika4
(39/66)
"de a végét nem tudom miért kellett ilyen krimi-trillerré tenni"

Jó régi a hozzászólásod, de nem tudok nem reagálni rá. Ha ezt nem érted, akkor az egész megértésével vannak (voltak) problémáid.

Egyébként az egyik legkomplexebb és legõrültebb film, amit láttam. Minden, amit ellenszenvesnek érez, kétségbeesettségében beletesz a forgatókönyvbe. A táncos dalolást, az üldözést, a karakterfejlõdést, megvilágosodást, McKee hatására kiírtja a narrációt. Valahogy ez arról szól, hogy vannak dolgok, amiket akaratlanul és öntudatlanul is használ az ember egy filmben, de ettõl még lehet õszinte és önmaga. Hihetetlenül inspiráló történet.

Ez a fickó, ha totálisan tehetségtelen lenne, akkor is imádnám a filmjeit. Az õszintesége ordít a többi film között. Az, hogy ekkora koponya, már csak grátisz.
offtopic
antika4 2009 aug. 22. - 20:47:33 Előzmény laszloda
(38/66)
Nekem az eleje és a közepe nagyon tetszett, de a végét nem tudom miért kellett ilyen krimi-trillerré tenni. Hát a párbeszédek jók voltak, de a történet szar. Úgyhogy nem értem a forgatókönyvet miért kellett oscar- díjra jelölni. Én utálom ezt a mondatot használni, de tipikus egyszer nézõs film ez.
5/10
laszloda 2009 júl. 04. - 23:32:55 5/10 Előzmény fertschy
(37/66)
Szerintem ennél a film jóval butuskább - habár az író értelmes - de ez csak valami trendi szórakozgatás, amit gyakorlatilag bárki megírhatott volna... Kaufman ennél jóval... jóval többet tud, mint, hogy egy ilyen triviális furfanggal lopja az idõt ihlettelenségével... Szerintem a film egyszerû és irritáló... A felépítése - amit te (ha szabad) említesz a hozzászólásodban - miszerint a testvér bekavar és izgi forgatókönyvet ír és EZÉRT van a szerzõpárosítás, ami a film forgatókönyvírójánál van feltüntetve... Bocs a zavartságért, de nekem valahogy túl nagy csalódás volt az elvártakhoz képest...
9/10
Redfield 2009 jún. 20. - 02:01:13 9/10
(36/66)
Ténylegesen Orlean könyvét "adaptálva" (ami létezik) a saját valós fikcióival keverve.
9/10
fertschy 2009 jún. 20. - 01:58:10 9/10
(35/66)
hopsz, bocsi, nem Daniel, hanem Donald... :) ja és akire Kaufmanként hivatkozok, az Charlie...
9/10
fertschy 2009 jún. 20. - 01:49:10 9/10
(34/66)
Ez A Film... sosem láttam eddig, és csak még nem is hallottam róla, ráadásul csak egy apró utalást olvastam, hogy "ez az utolsó film ahol Nicholas Cage értelmeset alkot" (amivel természetesen nem értek egyet, mert volt ez után is jó filmje), de ez a film fontos dolgokat fogalmaz meg, és szószerint átveri a nézõt. :D Sajnálom, hogy nem láthattam hamarabb ezt a filmet.

Én viccesnek tartom, akár vígjáték is lehet. Miután véget ért a film, 10 percen keresztül röhögtem magamban, miközben átgondoltam a filmet, hogy mirõl is szólt valójában. :D

Gondoljátok csak végig, ...

* * * * SPOILER * * * *





...az egész film arról szól, hogy egy forgatókönyvet ír Kaufman, de nem tudja, mi legyen benne, hogy hogy épüljön fel az alkotás... Sok ötlet jön, sok ötlet megy (...a süllyesztõbe), ám elkezdi önmagát beleírni, mint fõszereplõ. Azt írja le, hogy mennyire szenved, és mennyire nem tudja, mi legyen a forgatókönyvben. "Tömény önimádat. Narcizmus." Érzitek az iróniát? :D Itt már kapisgálni érdemes, mirõl is szól a film.
A forgatókönyvet, ami kb. 80%-osan van kész, Daniel elolvassa, és azt mondja róla, hogy teljesen unalmas, valami hiányzik belõle, nem túl "kóser". Mi is jut eszünkbe az addig látott filmrõl? Teljesen unalmas, valami hiányzik belõle, nem túl "kóser", nem igaaaz? :D
Aztán Kaufman elmegy abba a bizonyos forgatókönyv "tanodába", és beszél Mr. McKeevel, hogy miképp lehetne az alapkönyvbõl jó filmet csinálni. És itt a csattanó:
"Újra kell írni, drámát vinni bele." & "Az utolsó felvonás a lényeg."
Hohó, és valóban! Innen kezdõdik a tényleges film, ahol "lenyûgözi a nézõket". Ezután rengeteg kérdõjel következik. A nézõ alig ért valamit a filmbõl is, hogy "miért így?" "miért úgy?" "a híres írónõ miképp pukkanhatott le ennyire?" "hogy jutottunk el ide?" "mi is a sztori valójában?" stb... stb...
És ez a furfang, hiszen pont most tartunk a drámai résznél. :D Ha chates szlenggel élek, akkor mondhatom, hogy ez a film "megownta" a nézõt. :D
Az utolsó kijelentés, amikor Kaufman azt mondja, hogy "Vajon ki játszik majd engem? Csak ne legyen túl kövér...", mutatja meg triviálisan, hogy annak a filmnek a forgatókönyvét írta meg, amit éppen láttunk. :D
6/10
idõjós1010 2009 jún. 01. - 15:24:19 6/10
(33/66)
Nem tudom úgy igazán hova tenni ezt a filmet.:
................(talán spoiler)...............
Ami engem érdekelt volna, és követnem is sikerült, az elsõ sorban a forgatókönyv sorsa volt, de az végül még csak el sem készült. Kaufman bátyónak pedig valami oknál fogva picit helyrejönni látszott a végén az élete, de hogy mitõl, ez nagyon érdekelt volna. Az sem volt igazán tiszta számomra, hogy az írónõ pontosan miért jutott ilyen mélyre.
5/10
laszloda 2009 máj. 21. - 21:20:29 5/10
(32/66)
Hát emberek! (elnézést a megszólításért)
Most fejeztem be és, hát...
Elõször is nagyon szeretem és tényleg érdekesnek tartom Kaufman dolgait, mind a Makulátlant, mind a John Malkovich-ot, de ez...
Nagyon, nagyon ihlettelennek éreztem... A sztori... Mi volt a sztori? És miért kellett ez, de tényleg?
Mintha ellenpéldának állította volna (dacból, vagy nemt'om) a hogyan csináljunk "dobozfilmet" sémára.
Dehát... Vacak volt.. A végét borzasztóan gyenguskának gondolom..
Nah mindegy... Bocsánat a '...'-ért és ez max. 5-6/10.
Kockacukor 2009 febr. 22. - 18:43:38
(31/66)
nekem tetszett ez a film..
Beyonce 7 2008 szept. 08. - 16:41:31
(30/66)
Tök rossz,hogy Nicolas Cage-nek nem Józsa Imre a magyarhangja.:(
9/10
Csuvatka 2008 szept. 08. - 01:13:36 9/10
(29/66)
***Spoiler***

túl sok a baleset és a halál:(

***Spoiler***

eccernézõs, de nem rossz film.

Nicholas Cage naon fura választás, sztem másnak kellett volna játszania...
9/10
Csuvatka 2008 szept. 08. - 00:04:34 9/10
(28/66)
Nagyon érdekes maga a sztori sztem. Ellenben nagyon rontja a hatást, h állandóan ide oda ugrál, h melyik évben és melyik helyen járunk épp. Ami pedig szinte hányingerkeltõ, h Cage annyira el van rondítva, h undorító. Nem értem, miért fontos a film szempontjából, h ennyire lúzer és undorító legyen a forgatókönyv író:( Izzad, és folyton maszturbál.
9/10
Csuvatka 2008 szept. 07. - 22:22:09 9/10
(27/66)
Cs*sszétekmeg akkoris megnézem, nem vettétek el a kevdemet tõle, de frankón leírom milyen volt.