gregfulop 2011 máj. 16. - 00:59:07
(150/190)
Sajnálom, hogy Wass Albertet üvöltõnek titulálod, hiszen szerényen, kedvesen, csendes fájdalommal ír a hazájáról. Amennyiben ezt nem látod, ajánlom neked a Wass Alber összes regényét olvasásra, ha szeretnéd én is szívesen kölcsönadom.

Ha mégis üvöltõnek tituláljuk. Akkor tudnod kell hogy milyen korban élt. Nem a történelemkönyvekbõl, hanem esetleg más írók munkábiól. József Attila, Radnóti Miklos, vagy épp Ady verseibõl, megismerheted azt a kort. Olvass és vedd észre, hogy akkor az "üvöltés" mindenkinek sajátja volt, és ez, egy erdélyi, hazájátol oktalanul elszakított magyarnak méginkább jogában áll.

Az hogy szerinted irodalmilag középszerû, meg sajnos mindenféle irodalmártól független. Neked nem tetszik. Nekem Radnóti nem tetszik, sem József Attila, sem sok más elismer költõ, író, mégsem nevezem õket középszerûnek, hiszen irodalomban minden a személyes véleményen alapszik. Kérlek tartsad tiszteletben azt, hogy emberek millióinak jelent segítséget, biztatást regényeivel. És ez szerintem ha tárgyilagosan szemléljük a dolgokat, akkor végülis az irodalom CÉLJA, hatni az emberekre, adott esetben segíteni embereken. Ha más nem is, ez a legnagyobbak közé emeli.
1/10
sanjust 2011 máj. 13. - 22:34:44 1/10
(149/190)
Azt nem csodálom.És éppen ez itt a lényeg ,hogy nem befolyásolhatná senki mûvészi értékének megítélését az emberi minõsége ,sorsa .Kizárólag az asztalra letett proidukciója .és ugyebár az ebben az esetben nem mérhetõ össze,ehhez nem is kell hivatásos versszakértõnek lenni .
offtopic
Tyrannosaurus/velo/Rex 2011 máj. 13. - 07:22:08
(148/190)
Ez mind igaz. Jól mûködött a többnyelvû Magyarország a horvátokkal, tótokkal, oláhokkal, rácokkal, ruszinokkal. Nem mi akartuk, hogy egynyelvû legyen.
De, ha ezeket az intelmeket úgy értelmezed, hogy nyissuk meg az országot egy teljesen más kultúrát hordozó menekültáradat (afrikai gazdasági menekültek) elõtt, az a kultúránk végét jelenti. Lásd Angliát, Franciaországot. Ráadásul nekünk nem voltak gyarmataink azokon a helyeken, ahonnan a bevándorlók jönnének.
A kínaiakkal egészen más a helyzet. Õk minden befogadó országban tudtak hasznos tagjai lenni a helyi társadalomnak.
Mivel nem vagyok közgazdász, nem tudom, mennyi kárt okoz a tevékenységük, hogy a helyi kereskedõk közül hányan mennek miattuk tönkre.
Tyrannosaurus/velo/Rex 2011 máj. 12. - 23:16:18
(147/190)
Wass Albert: Magányosság erdejében



Ez itt a magányosság erdeje.
Itt én vagyok csak;én és valaki,
valaki,akit nem ismerek.
És aki mégis,mégis elkísér akármeddig megyek.
Valaki,akit mégsem ismerek.

S van itt egy álmom:különösen szép,
és különösen mégis fáj nkem:
Valaki egyszer majd elémbe lép,
és megfogadja két tévelygõ kezem,
lecsókolja,két könnyezõ szemem…
Valaki majd az életembe lép,
aki százszór több,mint az életem.
Van itt egy álmom:különösen szép,
és különösen,mégis fáj nekem…

Ez itt a magányosság erdeje.
Itt én vagyok csak,én és valaki,
Valaki,akit nem ismerek,
és akirõl még tudnom sem szabad:
Bár jobban szeretem,mint magamat.
1/10
sanjust 2011 máj. 12. - 22:25:17 1/10
(146/190)
Hát nem egy Ady Endre ez a wass,inkább maradjon csak prózánál,bár az sem egy nagy durranás.
mérlegelõ 2011 máj. 09. - 23:22:22
(145/190)
Ebben és is bízom. - Sziontén jó éjt!
mérlegelõ 2011 máj. 09. - 21:51:09
(144/190)
Ezer s egy bocsánat, hogy belearcátlankodom egy kétoldalú polémiába, de nem lehet, hogy egy alapjaiban jószándékú filmnél (de lehet az könyv, stb. is!) hatványozottan bosszantó, hogy eszközeiben-kivitelezésében "billeg" (ügyetlen, amatõr, aránytévesztett)??
offtopic
géGyula 2011 máj. 01. - 13:56:55
(143/190)
Ne sziporkázzál már ezzel a Titanusszal, elveszítem a komolyságom.

Már tisztelettel adóztam a szemfülességed elõtt.
Most megint.
offtopic
géGyula 2011 máj. 01. - 13:54:08
(142/190)
Azért az nem olyan nagy baj úgy önmagában, hiszen ha van jó oldal, akkor szükségképpen kell lennie rossznak is, ott pedig valakiknek állniuk kell.
Inkább az van, hogy egy több mint csinos egyednek miért nincs több magához való esze.
De, hát szinte hasonló hidegzuhany volt nekem pl. CsehTamás (nem annyira a csinossága folytán)
offtopic
spinabifida79 2011 máj. 01. - 12:16:14
(141/190)
Nem szeretnék veled az úttesten szembetalálkozni, mert valószínûleg, mindig a baloldalon autózol, pedig ez Magyarország és nem Anglia vagy Ausztrália.

Remélem tudod a sivatagi népek mire használják a kedvenc bal kezedet?
offtopic
spinabifida79 2011 máj. 01. - 12:13:28
(140/190)
Nem feltételezem, hogy nem tudod a különbséget Alexander Fleming és a lemmingek között. Csak olyan mulatságos volt az elírás, hogy nem bírtam megállni, hogy reflektáljak rá.

Hallottam olyat is valakitõl, hogy összeházasította a Titanic-ot a tetanusszal, Titanusz formában.
1/10
sanjust 2011 máj. 01. - 12:11:05 1/10
(139/190)
Nemcsak az a baj hogy megoszt,hanem az is hogy értékrendje alapján és még ki tudja mi alapján a rossz oldalra állt.
1/10
sanjust 2011 máj. 01. - 12:08:17 1/10
(138/190)
Hát igen ,ez van.
géGyula 2011 máj. 01. - 11:17:18
(137/190)
Csinos ide, csinos oda, õ azonban a "megosztó politika" szekértolója.
Amennyiben csinos, annyiban kát érte.
Ha kevésbé csinos lenne, is kár lenne.
géGyula 2011 máj. 01. - 11:14:55
(136/190)
Mi tesz Isten: igazad van, elírtam, s már késõn kapcsoltam.
Egy pont neked!
Shanks 2011 máj. 01. - 09:35:37
(135/190)
Ezen a képen 42-nél nem lehetsz több..
De többet most már én se árulok el.
offtopic
spinabifida79 2011 máj. 01. - 09:21:19
(134/190)
Gyula bá!

Összeházasítod a penicillin felfedezõjét egy hörcsögfajtával.
Lehet, hogy a hörcsögök fedezték fel a penicillint?

A másik kedvencem a GRIPPEN, az influenza összeházasítása egy
svéd vadászrepülõvel.
Nagyon jó még a Rommel Flóris nevû öszvér.
offtopic
spinabifida79 2011 máj. 01. - 09:16:18
(133/190)
http://video.xfree.hu/?n=szoszimama48|51923aad5d4c906c770a1dfbefb14f84&vcim=Trianon%20Himnusz%20-%20Tartsd%20magad%20Nemzetem

Én is ezt küldöm. Valamiért eltûnt. Biztosan nagyon obszcén tartalmú a T. Moderátorok szerint. A "Nemzet" egy nagyon trágár kifejezés számukra.
géGyula 2011 máj. 01. - 02:28:43
(132/190)
Kedves Tilli!

Azt a merényletet követem el, hogy megkérdezlek, mi a foglalkozásod?
Nem kell válaszolj, ha nem akarsz, bár nyilván nem fenyegethet veszély.
Miért kérdezem?
Ha lelkiismeretesen akarok válasszolni, jobb, ha el tudlak helyezni, írtad, hogy impexnél dolgoztál, ettõl lehet a szakmád közgazdaság, jog, de akár még bölcsész is lehetnél.
Szóval ne vedd zokon.

Elõzetesnek: Szerintem az anya és a haza szeretetete igenis analogiába állítható. Természetesen nem ugyanaz a kettõ, az analógia nem is azonosságot jelent, nézz utána.
Egyébként mind a kettõ analóg bármely más érzelemmel is, amelyek, ha önmaguk rendeltetése ellen mûködnek, nem emelik az embert, hanem egyoldalú kizárólagosságukkal silányítják, akkor ugyanaz zajlik le, mint Wassnál ill. kitalált, példámbeli „barátunknál”. (Vagy a csoportosan öngyilkos flemmingeknél)
1/10
sanjust 2011 ápr. 30. - 22:21:18 1/10
(131/190)
Köszi az aggódást,remélem most viszont boldog vagy ,mert reklámokat korlátozás nélkül nézhetsz.Igen mellesleg az öszödi beszéd egy választóvonal az értelmesek és a felületes emberek között.A többi érved is igen nyomós,úgyhogy további jó egészséget kívánok!