makiki 2008 febr. 23. - 23:07:39
(48/328)
Hy.
Azt szeretném megkérdezni hogy nem tudtok valami jó helyet, ahol pár óra alatt le lehet tölteni a filmet?
Vagy kb. mennyibe kerülhet dvd-n vagy videon?
zee944 2008 jan. 20. - 12:11:41
(47/328)
Nekem tetszett ez a film. Tagadhatatlan, hogy van benne néhány giccses jelenet, és hogy más elhibázott dolgok (pl. a narráció pont nem kellene bele szerintem, csak súlytalanítja a flimet). Valszeg jobb lett volna, ha Kubrick rendezi.
Ezzel együtt olyan film, amilyet évente egyszer, vagy egyszer sem látok. Ja, fikázásba bonyolódás elõtt javaslom megtekinteni eredeti hanggal is, a f*s magyar szinkron helyett.
leopard26 2008 jan. 20. - 11:22:42
(46/328)
Ugyenezen a véleményen vagyok!!!!!
sid 2008 jan. 20. - 03:04:55 Előzmény Semprini
(45/328)
Nekem nagyon tetszett, megfogott és én is könnyeztem, bevallom. Giccsek voltak benne, meg néhány dolog nem tetszett, ettõl még összeségében és témájának fontosságát átéreztem és átéltem. 10/8
2/10
Semprini 2007 dec. 15. - 11:38:25 2/10
(44/328)
Spielberg az egyik kedvenc rendezõm, talán tõle láttam a legtöbb filmet. A Schindler listája mellett ez a filmje volt nekem a másik legnagyobb csalódás. Ezt elszúrta, de nagyon. Iszonyú giccses lett, émelyítõen! Szinte borsódzik a hátam, ha rágondolok! Ekkora szirupot nem vártam tõle! Pedig szeretem a sci-fi-t de nem az ilyet! És ha még nem lenne elég baj, még Jude Law-t is belepakolták, akit nagyon nem bírok.
Semmi nem tetszett benne, tényleg semmi. A szereplõk sem, a sztori sem, a látvány sem. Kifejezetten rossz filmnek tartom. FÕLEG Spielberg-filmnek nagyon-nagyon rossz.

2/10
10/10
StJust 2007 nov. 13. - 16:09:58 10/10
(43/328)
Talán az egyetlen film,amit megkönnyeztem,és ez nálam nagyon nagy szó.Akárhányszor látom, mindig megrendít.Nem tudnám hasonlítani semmilyen alkotáshoz,talán a Pinokkióhoz áll tényleg a legközelebb.Amikor azt hiszed,hogy már vége a filmnek,még mindig van tovább.Nagyon különleges film,és érdekes,hogy bennem majdnem minden megmaradt belõle.
zszoltan 2007 nov. 11. - 16:29:59
(42/328)
Jó volt a srác, de nem maradt meg. Ez nem feltétlenül az õ hibája (nálam a szöveg is sokat számít), és nem is a színészek játékát akartam leszólni.
Egyébként sem számít, hogy én mit mondok a színészekre. Törekedni is szoktam rá, hogy ne értékeljem a színészi nagyságukat egy film kapcsán. (Csak nem mindig sikerül.) Mert én nem színészeket, hanem karaktereket értékelek. Ha egy jól megfogalmazott karaktert, egy hozzá megfelelõen választott színész, maradandóan alakít, akkor értékelem igazán nagyra. De egy ilyen teljesítményben a színész mellett jelentõs szerep jut a rendezõnek, forgatókönyvírónak és az operatõrnek is (és még sokaknak).

Ezzel a filmmel alapvetõen olyan bajom van, hogy noha láttam és fontosnak találtam a mondanivalóját, mégsem tudom felidézni magamban sem a történetét, sem az üzenetét. És a látványvilága sem fogott meg igazán. Ezért nem tudom majd egy ismerõsömnek azt mondani, hogy ha érdeklõdik az ilyenek iránt, akkor az AI-t feltétlenül nézze meg.
logenbacsi 2007 nov. 11. - 15:06:42
(41/328)
Jo volt ujra latni, megerte fenntmaradni. Egyebkent meg megy ez a vita, hogy a vegen azok most ufok vagy super mechak voltak. Nos, szerintem super mechak. Emlekezzetek csak vissza a film elejere, amikor David megjelenik. Szerintem nem veletlen az, ahogy akkor lattuk: http://www.youtube.com/watch?v=xmkmnv8WXjU (0:09-nel)
zszoltan 2007 nov. 11. - 14:22:24
(40/328)
A film középpontjában valóban nem a gépek, hanem az emberek érzelmei állnak. Viszont ezek kifejezése szerintem nem sikerült elég jól. Számomra legalábbis nem nyújtott maradandó élményt. Másodjára már nem is bírta egy óránál tovább lekötni a figyelmemet. Pedig a téma igazán érdemes lenne.
Kedvencem a kis mackó volt belõle. De sajnos neki sem sikerült kiemelkedõ alakítást nyújtania számomra.
efes 2007 nov. 11. - 12:44:58
(39/328)
idevágó cikk, friss és ropogós: http://index.hu/tech/hardver/robotok/povlove4827/
frenki! 2007 nov. 11. - 12:36:05
(38/328)
Igen a vége brutál volt, de nem annyira elképzelhetetlen. Az sokkal inkább, hogy egy gépnek iyen fejlett érzései legyenek. Szerintem nem is ez a film mondanivalója, sokkal inkább tanító jellegû. Hát milyen lenne az, hogy egy robot nem rendelkezik rossz tulajdonságokkal (feltétlen szeretet, önzetlenség, harag hiánya, stb.). Szükség van a világban a rossz tulajdonságokra is. Pl. egészséges versenyszellem(ami a tecnikai fejlõdést indukálja)-ennek se a szeretet az alapja, sokkal inkább az önzés és a hatalomvágy.
De igazad van, félelmetes a jövõbe belegondolni, mi lesz az utódainkkal akkor? Fognak egyáltalán fákat, virágokat látni, könyveket olvasni?
frenki! 2007 nov. 11. - 12:25:58
(37/328)
Szerintem nézd meg inkább, leírva unalmasnak tûnik, vásznon ügyesen megoldották.
jó kis film volt, igaz néha vontatott volt.
dittrich 2007 nov. 11. - 09:21:17
(36/328)
Muszáj írnom az elöttem írókhoz.
Engem a film nagyon megfogott. Bevallom az utolsó kb 20 percet végigsírtam. Igaz, hogy kissé túl van fantáziálva, valamint bõ lére van eresztve. De tõmören visszagondolok a film mondani valójára, igen is megható volt! Az hogy a szereplõk miként voltak megformálva, milyen külsõt alkottak nekik, beleértve a végén az UFO -k kinézete, teljesen hidegen hagyott. Sok mindenbe beleköthetnénk, mint pl.: milyen energiával müködtek a mehák ilyen hosszú ideig, meg számos fantáziadús tárgyak, eszközök, ami a mai gondolkodás módnak felfoghatatlan.
Ne feledjük, rohamosan fejlõdik a világ! Gondoltuk volna 6-8 évvel ez elõtt hogy egy számítógépel fogunk TV ujságot nézni és még írhatunk is bele!
Lehet hogy még mosolygunk az ilyen történeteken, de semmi sem lehetetlen.
Ki tudja mit hoz a jövö...
10/10
milia 2007 nov. 11. - 01:08:36 10/10
(35/328)
Nevetséges ilyesmibe "belekötni", hogy a születésnap, stb. A narrátor közölte, hogy nem volt születésnapja, de megünnepelték.. az akkor elhangzott dolgok szerintem más érzéseket, meg gondolatokat kellene kiváltania az emberekbõl, csak sajnos ma már sokan túl okosak az ilyen filmekhez. Át kellett volna gondolnod hogy mirõl, és mit írsz...
Szerintem a film abszolút nézhetõ és jó (!), és mindenki abba "kössön" bele, amibenb valóban igaza lehet.
kekcsillag 2007 nov. 10. - 20:02:43
(34/328)
Senkit nem akarok megbántani, de ennél gyengébb filmet ritkán látni, anno mikor megnéztem moziban, szabályos idegrohammal jöttem ki, fölösleges pénz kidobás volt:-((
Ludvik Jahn 2007 nov. 10. - 19:56:50
(33/328)
Erre a filmre tökéletesen illik két klasszikus bölcsesség is:

"Sokat akar a szarka, de nem bírja a farka"
Spielbergnek nem kellet volna vállalnia a film befejezését, mert nagy hollywoodi látásmódjával gyakorlatilag tönkrevágta az egészet. Kubrick minden bizonnyal értékelhetõbb alkotást tett volna le az asztalra.

"A magasztosat a nevetségestõl csak egy hajszál választja el"
A film készítõinek talán illet volna elgondolkodniuk a "Davidnek -mivel nem született- nem volt születésnapja" és egyébként az utolsó 20 percben elhagzott minden! mondat ostoba, tökéletlen, idétlen és haszontalan voltán (Emlékeim szerint a moziban az emberek kínosan feszengtek, illetve röhögtek ezeknél a részeknél - de nem azért, mert nem mûértõk, hanem mert azok tényleg rettenetesen rosszak voltak)

Erre még egy lapáttal rátesz, hogy a fõszereplõ tenyérbemászóan idegesítõ, a nézõnek nincs kedve szimpatizálni vele.
grizzly21 2007 nov. 10. - 16:08:54
(32/328)
nekem valamiert nem jott be elsore...pedig vannak benne jo dolgok. valahogy olyan beteg az egesz, foleg amikor ott a robotokat vagdostak sz*rra abban a cirkuszban az nem nagyon tetszett
Dantes 2007 nov. 10. - 15:58:18
(31/328)
Hát ha jól emlékszem olyan is van hogy egy napra újra klónozzák az anyját...
De atól még jó hogy nekem a vége nem tetszett. Ez csak az én ízlés-ficamom.
norton15 2007 nov. 10. - 15:38:15
(30/328)
Nem egészen ez a vége. Amúgy nagyon jó film szerintem is.
Dantes 2007 nov. 10. - 15:18:06
(29/328)
***SPOILER***

Tetszett ez a film csak a végével van bajom.
Szerintem nagy marhaság: addig ült a kis gyerek a víz alatt míg minden ember kipusztult, és ilyen magas izék vannak már csak .
Zagyvaság.

De ettõl eltekintve jó volt. Csak a vége nem kellet volna.