7/10
InteriorLulu 2018 márc. 01. - 11:45:54 7/10
(3/3)
Anélkül, hogy bármennyire is spoilerezni akarnék, a film alapvetõen napjaink olykor kíméletlen globalista üzleti versengésérõl szól; picit konkrétabban a történet három fõ mozgatórugója:
- az amúgy az atomenergiától (még mindig) erõsen függõ francia állam létfontosságú, és szinte teljes egészében Nigerbõl származó uránium-szükséglete,
- az ezzel kapcsolatos, 40-50 év alatt felhalmozott, teljes joggal féltve õrzött információi, és
- a féldiktatórikus-félkommunista jellegébõl fakadóan többek közt átláthatóságot és környezetvédelmi szempontokat adott esetekben könnyûszerrel negligáló kínai állam által hajtott gátlástalan, életeket sem kímélõ üzleti terjeszkedés.

És ez a három eredõ nagymértékben alakítja a két - ezesetben fiktív - francia környezetvédõ sorsát éppúgy, mint az adott uránbánya vonzáskörzetében élõ - való életbeli - helyi lakosság sorsát is.
9/10
Sunboy 2014 márc. 14. - 03:09:18 9/10
(2/3)
Várakozáson felül teljesített nálam a film. Örültem, hogy a racionalitás nagy teret kap. Nemzetközi jogból is példamutató lehetne a film, mert az Afrikai országoknál vannak érdekes dolgok. Nagyon tetszik a vége is. Talán a két környezetvédõ szereplõ megítélésével nem vagyok megelégedve, objektívan korrekt, de szubjektívan szerintem nem annyira jófiúk. Meg kell nézni ! 9/10
8/10
doktormacko 2012 dec. 16. - 22:32:34 8/10
(1/3)
8 / 10 Ez egy jó film . Politika , hkörnyezetvédelem és legföképpen a való élet. Ha van valakinek másfél órája feltétlenül nézze meg.