Téma: Alfa

4/10
Sunyesz 2020 ápr. 15. - 14:12:12 4/10
(78/98)
gyenge színészteljesítmény, betanított farkas, számítógépes háttér. occó film. kicsi "visszatérő"-feeling di caprio nélkül. mondjuk abban volt egy alapkonfliktus. itt nem volt. persze nem baj. de ebből adódóan a történetmesélés tetőpont nélküli, kiszámítható, felszínes és lineáris a történet. értsd, fél óra elteltével már tudtad mi lesz a vége. amúgy a farkas volt a legjobb benne.
5/10
offtopic
sexykex 2019 dec. 25. - 09:28:41 5/10 Előzmény l.kishonti
(77/98)
Szerintem is helyes lenne, ha a filmtől részben, vagy teljesen független beszélgetések, az Offtopic alapból ki lenne kapcsolva és csak az kapcsolná be, akit érdekel. Maga az Offtopic kapcsoló is rossz helyen van: oda kellene tenni, ahol a hozzászólások kezdődnek és nem az Összes hozzászóláshoz. Ettől már csak az a rosszabb, hogy a legtöbb fórumozó nem jelzi, hogy nem a filmről beszél. Sajnos néha én is elfelejtem.
3/10
l.kishonti 2019 dec. 06. - 19:13:58 3/10
(76/98)
Nem értem ezeket az állítólagos hozzászólásokat. Semmi közük a film értékeléséhez. Valószínű, hogy nem is látták a folmet, csak feleslegesen jártatják a szájukat. Ilyenek járatják le a Port.hu hitelességét.
7/10
offtopic
kettyo 2019 nov. 07. - 18:23:11 7/10 Előzmény sexykex
(75/98)
Nagyon fasza! :)
5/10
offtopic
sexykex 2019 okt. 21. - 18:27:38 5/10 Előzmény kettyo
(74/98)
Ő azt mondta, hogy te mást mondtál, mint én mondtam, amikor azt hazudtam neki, hogy neked igazat mondtam, arról, hogy nem szoktam hazudni. Az viszont igaz, hogy régebben döntésképtelen voltam, de ma már nem vagyok biztos benne. És az is, hogy egyet kellett volna veled értenem. Engesztelésül egy utolsó kép:)
7/10
offtopic
kettyo 2019 okt. 19. - 01:44:38 7/10 Előzmény sexykex
(73/98)
Akkor mégsem értettél! Arra céloztam, hogy a metálos leányzóknak pont az artikulálatlan üvöltő hang jön be :) De kivétel erősíti a szabályt ugye.

A majmos kép nagyon is jó lett!
5/10
offtopic
sexykex 2019 okt. 02. - 10:09:08 5/10 Előzmény kettyo
(72/98)
Jó volt ide visszatérni. Már csak azért is, hogy a korábbi „egyet értek” szót, amit sikerült ketté szedni leírjam helyesen: Egyetértek veled. Meglepetéssel tapasztalom, hogy rendszeresen keverem a rövid és hosszú magánhangzókat és az egybe, vagy különírást. Azt hittem elfogadható a helyesírásom. Ismét tévedtem.
Évek óta gyártok – nem folyamatosan és szigorúan csak kedvtelésből – fotókból összeollózott képet. Nem szoktam ezeket közzétenni, mert erős korlátot jelent a szerzői jog kérdése. Próbálok persze jogdíjmentes képeket keresgélni, de nem mindig sikerül. Ezt is csak azért említem, mert a majom barátomnak elgörbült a mikrofonja, ami most már nagyon nem tetszik. Azt hittem elfogadható képeket gyártok, de ismét tévedtem.
A hardcore metált is szeretem, a tündérkéket még attól is jobban. Ezért most kivételesen nem értek egyet veled. Függetlenül attól, hogy a metálosok még mindig üvöltenek ők is vonzók a lányok számára. A metálos tündérkéről viszont tudom, hogy ő is nőből van ezért képes erőszakot tenni a fülén, ha tetszik neki a slágerzenés fickó:)
7/10
offtopic
kettyo 2019 szept. 30. - 20:39:03 7/10 Előzmény sexykex
(71/98)
Kivéve ha hardcore metálos tündérkéről van szó :)
5/10
sexykex 2019 szept. 27. - 11:01:38 5/10 Előzmény kettyo
(70/98)
Egyet értek. Aki a szokásos üvöltő hangok helyett szépen énekel, az manapság is vonzóbb a lányok számára :-)
7/10
kettyo 2019 szept. 24. - 22:05:06 7/10 Előzmény sexykex
(69/98)
A nyelv módosulása véletlen változás lehetett - mint minden az evolúcióban-, és az elterjedésben valószínűleg inkább az játszott szerepet, hogy akiben ez a változat megvolt, az a szokásos egyszerű üvöltő hangok helyett tudott szépen "énekelni", ezáltal vonzóbb volt a lányok számára.

Később aztán mikor már elég sok emberben megvolt ez a képesség, rájöttek, hogy ezt a korábbinál tartalmasabb kommunikációra is lehet használni, és hát persze elkezdték használni. Idővel a 'beszédképtelen' emberek teljesen visszaszorultak, majd kihaltak.
biffco 2019 szept. 11. - 18:24:55 Előzmény sexykex
(68/98)
aha..biztos:) nem szoktam filozofálni
5/10
sexykex 2019 szept. 11. - 14:10:54 5/10 Előzmény biffco
(67/98)
Ha valami távol áll tőlem, az a filozófia, noha a logika kedvenc vesszőparipám. Attól messzebb már csak a vallás van. Mondhatjuk tehát, hogy materialista vagyok és Hofihoz hasonlóan a lét határozza meg a tudatomat. Viszont nem akarok tudománytalanul elemezni: meghagynám ezt inkább a filozófusoknak:)
1/10
Oooo 2019 szept. 10. - 00:08:48 1/10
(66/98)
dodó Úr
,,, sose halunk ki!! ,,, :D
biffco 2019 szept. 09. - 20:56:55 Előzmény sexykex
(65/98)
nem mondtam hogy találgass, csak kár hogy ez sem hit kérdése hogy mi mitöl van vagy nincs éppen:)
5/10
sexykex 2019 szept. 09. - 20:20:16 5/10
(64/98)
Talán :)
5/10
offtopic
sexykex 2019 szept. 09. - 20:17:46 5/10 Előzmény biffco
(63/98)
Bocs, de nincs kedvem találgatni miért jelent meg az „(én) tudat, ezáltal a kreativitás” pont az ember őseinél. Egyébként is van erre a kérdésre egy sokkal egyszerűbb magyarázat, csak a Bibliát kell hozzá fellapozni.
biffco 2019 szept. 09. - 19:52:55 Előzmény sexykex
(62/98)
nincs olyan hogy miért pont az ember elödjének kellett, lehetett volna a kardszárnyu delfin is vagy az olajfalók:), gondolom volt egy(vagy több) mutácio az emberi génekben, amik a környezeti kihivások
miatt aktiválodhattak, a fejlödéshez valo szükségesség miatt valahogy megjelent az (én) tudat, ezáltal a kreativitás (amely önmagában szándékos kommunikácio másokkal,a környezettel) amely a környezethez valo alkalmazkodást lehetövé tette sokkal hatékonyabban mint elötte bármely állatnál. Valószinüleg ezen a szinten szükséges volt a hatékony kommunikácio a csoporttal, ezért muszáj volt kifejlödnie a beszédnek, a beszéd is a kreativitás egy formája (ennek is vannak szintjei ugye). És gondolom amikor "megszüntek" az akadályok, és több idő maradt a lustálkodásra, amikor már nem a környezettel kellett "kommunikálni" és az általa "felvetett" problémára jó választ adni(megoldani), akkor fejldöhetett tovább a kreativitás (vagy kommunikácio) egy még magasabb szintre egyeseknél, és megjelent a semmiböl valo létrehozás képessége...a tudat megjelenése sztem azért elsö lépcsö, mert kreativan ugy lehet kommunikálni (beszélni, festeni, zenélni, irni, kivágni a fát hogy tüzelj vele mert itt a jégkorszak ) ha "magadnál" vagy, és reflektálsz környezetre (a tudat is ugye egy önreflexio). Egy állat sem tudja ezt, viszont nem is gyujták fel az amazonaszt:)
5/10
sexykex 2019 szept. 04. - 17:46:56 5/10 Előzmény kettyo
(61/98)
Igen, szerintem ezt érdemes volt leírnod. Valóban nem erre gondoltam. Az evolúció csodákra képes, az élőlények szinte tökéletesen alkalmazkodtak élőhelyükhöz és étkezési szokásaikhoz. Viszont jó lenne tudni, hogy miért kellett pont az ember ősének mutálódni a fejlett beszéd elsajátításáért és miért nem volt erre szüksége például a gorillának. Ezzel együtt valóban kár lenne erre a filmre több szót vesztegetni, Martin Tylernek igaza van.
7/10
kettyo 2019 aug. 25. - 23:01:53 7/10
(60/98)
Amúgy meg ja, a kapucnis kabát a paleolit ősembereken az überfuck. Van még benne pár durva dolog de nálam az mindent visz :)
7/10
kettyo 2019 aug. 25. - 22:53:53 7/10 Előzmény sexykex
(59/98)
Szerintem félreérted. Itt konkrétan a nyelvnek mint testrésznek a hangképző szerepéről van szó. Annak volt egy olyan módosulása - illetve az ahhoz kapcsolódó idegpályáknak - ami lehetővé tette strukturált hangalakok irányított leadására. Ezáltal lett lehetséges az összetett szóbeli kifejezések használata. Annak előtte főleg a testbeszéd dominált, mutogatás stb., mivel a hangformálás nem volt ilyen jól vezérelhető és variálható mint ma, hasonló volt mondjuk a gorillákéhoz. Az utána kialakult "nyelvek" már csak ezen hangalakok különböző értelmezési készletei. De előbb a fiziológiai lehetőségnek kellett létrejönni.