9/10
Szöszike 2021 aug. 19. - 07:18:31 9/10 Előzmény k11zoltan
(14/14)
Nekem nagyon tetszett a film és nem szeretném, hogy Neked hiányérzeted legyen, így elárulom, hogy a vér szerinti szülei és a húga is ott voltak, a szekéren ülve haladtak el előtte.
k11zoltan 2020 nov. 07. - 14:44:45
(13/14)
Sok a Spoiler az eddigi kommentekben.
Szerencsére a film megnézése után olvastam csak őket.

Tetszett a film.
A fiú tényleg együgyű volt egy kicsit. Szólhatott volna a csajnak, hogy mi a téma.
A végén az élete visszaemlékezésénél annyira nem tetszett, hogy az előző családja nem volt benn. Bár lehet azért, mert "eldobták", de csak kényszerűségből. A lánnyal is inkább gyermekként kellett volna elsétálnia (a zongorás időkből).
De valóban jól összerakott film.

A helyszínek tetszettek a legjobban.
Nem találok forgatási helyszíneket a neten róla, kivéve egy tunéziai várost.
Vajon a tengerparti jelenetet is ott forgatták, amikor a srác találkozik a lány anyjával?
Aki tudja, megírhatná.
Köszi.
boske1 2020 nov. 01. - 17:31:32 Előzmény Nagy Albert
(12/14)
Nagy Albert...kérdésem lenne hozzád. Sikerült a könyvet megszerezned,mert én is nagyon szívesen elolvasnám. Válaszodat előre is köszönöm!
hölgy 2019 júl. 16. - 15:19:36
(11/14)
Borzalmas a történet leirása, de ettől a film nagyon jó. De inkább csak azoknak ajánlanám akik szeretik a mélyreható, elgondolkodtató filmeket. Sajnos a vége nem happy end, de ez nem von le a film értékéből semmit. Inkább csak azoknak lehet útmutató, akik az életben hasonlót átéltek ( és itt nem a forradalomra gondolok), és ha helyre tudják hozni, akkor tegyék meg, mert csak egyszer élünk.
8/10
K. Judit 2015 máj. 11. - 15:20:29 8/10
(10/14)
Megtaláltam a filmet is:

https://www.youtube.com/watch?v=nbBjnzDvHpM

és azt a bizonyos mondatot is.
Azt hiszem, azért nem tûnt fel korábban, mert egy ártatlan, kissé macsó megjegyzésnek vettem, ahogy az apa kissé büszkén állapítja meg, hogy a fia is hóhányó (nem hagy ki egy ilyen lehetõséget), hasonlóan ahhoz, amilyen õ lehetett, vagy volt valaha fiatal korában. Ebbe én nem tudok többet érteni.

A háború pedig annyiból azért beleszólt az életükbe, hogy ha például nem kell elköltözniük Oranból (a francia rendõrség zaklatta a patikust), akkor talán soha nem találkozik össze az elvált francia nõvel. A lányával viszont találkozhatott volna késõbb bárhol. Aztán ha nincs a bombázás, Jonas anyja és kishúga nem hal meg, nem veszíti el az utolsó kapcsolatot, ami még a régi életéhez kötötte....
8/10
K. Judit 2015 máj. 11. - 12:08:41 8/10
(9/14)
Láttam ezt a filmet többször is, de ezt nem értem: "A farkas fia mindig is farkas fia marad.."

Ezt a fiú nevelõapja, a patikus mondja? Kire érti a farkast? A lány anyjára (Anne Parillaud)?
Ha igen, akkor elképzelhetõ, hogy híre volt már a nõnek?
De ha ez így lett volna, nem engedi be a fiút az oroszlán barlangjába. Szóval tényleg nem értem. Semmi szándékosságot nem éreztem. Nem az a fajta volt, aki azért küldte volna oda Jonast, hogy szórakozzon kicsit ...

Vagy talán egyszerûen csak a franciákra gondolt általánosságban?

Jonas túl becsületes volt, inkább maradt boldogtalan egész életében, mint elárulta volna a lánynak az anyját. Ha valaki megtehette volna, hogy õszintén elmond mindent, az a lány anyja. De õ meg félt, ez is érthetõ.
Nagy Albert 2015 jan. 06. - 02:41:29
(8/14)
Egy olyan kérdéssel fordulok felétek, hogy nem tudjátok-e, hogy a könyv, ami alapján a film készült, megjelent-e magyar fordításban? Kerestem már, de sajnos nem jártam sikerrel... Nagyon nagy szomorú lennék, ha nem lenne magyar fordítás, mert úgy érzem, ezt a könyvet el kell olvasnom...
10/10
webulon 2014 nov. 22. - 16:02:59 10/10
(7/14)
A zene tegnap lemaradt ,-

http://www.youtube.com/watch?v=F0SxGvX-Eo4


http://www.youtube.com/watch?v=9VSSIFQ7-sU

ehhez nem lehet mit hozzáfûzni.... ritkán hallok ilyen zenét melyben ennyi az érzelem és a szenvedély.
10/10
webulon 2014 nov. 22. - 00:12:35 10/10
(6/14)
Zseniális ,- elemi erejû film ....a táj a szereplõk ,-
Nem tudok negatív dolgot írni a filmrõl


Hangulatában talán olyan mint az Indokína ,- de ez európaibb
Az elejtett mondatok...
A mozdulatok...

spoiler
1,31,50,-nél a jelenet ,- abban ott van minden ,- a vágyódás ,- a dac ,- a szenvedély ...húú
spoiler vége

10pontos
10/10
F.Kristóf 2014 júl. 04. - 00:28:00 10/10
(5/14)
Így szól az utolsó idézet:
"Az ember aki elmegy élete legszebb története mellett, örökké bánni fogja,
és a világ minden sóhaja sem tudja elringatni lelkét..."
Yasmina Khadra

Nagyon szép film. Köszönöm, hogy láthattam.
10/10
Dozer 2014 febr. 02. - 14:17:49 10/10
(4/14)
Szerelem, barátság, politika, visszafojtott vágyak,megbánás, mindenáron betartott igéretek. Többféle dolog van a filmben, ami mindenkit gondolkodásra késztet. Mindenképp érdemes megnézni. De persze csak azoknak, bár ezt talán felesleges is hozzátennem, akik vevök a mélyebb témákat boncolgato filmekre.
Egyedül nekem a föszereplö szinkron hangja valahogy nem passzolt, de erröl nem a készitök tehetnek. Kb. évente egy kettö ilyen remek filmet látok ebben a témában, igy 10 pontot gondolkodás nélkül megszavazok a filmnek. Igazábol semmi negativumot nem tudok mondani rola.
9/10
NADALFAN 2013 nov. 07. - 20:00:39 9/10 Előzmény Gyulmi
(3/14)
nagyon szép film - mint az idézet- jó hogy leírtad.hosszú ,de érdemes rászánni az idõt! 9/10
Gyulmi 2013 szept. 09. - 14:17:23 Előzmény gerdani1212
(2/14)
Szia! Az idézet a filmhez tartozó feliratból ollózva:
"Az ember aki elszalasztja élete szerelmét, végül egyedül marad bánatában,
és a világ minden sóhaja sem csillapítja lelke fájdalmát..."
Yasmina Khadra
Üdv., Gyula
10/10
gerdani1212 2013 szept. 01. - 23:15:27 10/10
(1/14)
Fantasztikus film. Végén azt az idézetet letudja valaki írni?