TaurusHUN 2008 febr. 07. - 08:03:51
(163/383)
Hát bocs imindenkinek, de elõttem szólokat most ûberelem.
Az AVP2 egy igényes filmnek indult, de csak addig tudták a szintet megtartani (jól), míg a csatornából ki nem léptek. Egyszerûen nem tudták a rendezõk átültetni a háborút a városra. Meg ugye aváros is egy ki*aszott nagy város volt mint azt láthattuk. Bárki bármit mond, nem tudták a film második felét "megmenteni". Átment darabolós, értelmetlen öldöklõs, trancsirozós popkornzabálók mozijába. Igénytelen lett a vége és ennyi. Nem hiszem hogy hosszú siker lett, a haveri körömbõl senkinek nem tetszett.
10/10
Fullánk 2008 febr. 07. - 02:14:49 10/10
(162/383)
csak rosszat olvastam róla, egyedül a f**mbu*i.hu tette 10/10re.
ma megnéztem, háááát *urvajó volt....
kb 7x jobb mint az AVP1!!!
nálam 9/10
8/10
fbal 2008 febr. 07. - 01:17:20 8/10
(161/383)
Nekem is tetszett, egyetértek a negatív kritikák jó részével, de mindezek ellenére lekötött és izgalmas volt. Biztos vagyok benne, hogy az AVP rajongók ezt a részt is szeretni fogják még ha jobbat is vártak.
10/10
Kendy 2008 febr. 07. - 00:30:19 10/10
(160/383)
Tegnap néztem meg és tetszett!Szerintem sok mindenre fény derûl ebben a filmben a storyból.Tutti lesz folytatás és várom is.A szûlészeten játszodó rész az nagyon meredek volt!A filmben csak az hiányoltam,hogy 1 Predator zúz csak sajna.Jó lenne ha sok régi karakter a Predator filmekbõl feltûnne.Mint oylan manusok akik ismerik mire képesek.Mókás lenne bár tudom,hogy millioan hánynának be ilyen cameoktól de nekem tetszene Arnold Schwarzenegger,Danny Glover,Gary Busy esetleges felbukkanása.Igaz meredek lenne mint ötlet és szerintem nem is aknázzák majd ezt ki.Márcsak a kor miatt sem ami eltelt ennyi év alatt és pl Arnold már nem hiszem,hogy filmezne egyáltalán valaha is.
TaurusHUN 2008 febr. 07. - 00:06:15
(159/383)
Ezt is meg kellett élnünk. Jó volt a felvezetés, de a film vége..értelmetlen, stílustalan trugymó, a végén egy atombombával. Ennél sokkal jobb eseménysorozatot lehetett volna kitalálni. Túl sok volt az Alien. Ez ba+zta szét a filmet. Látszik hogy erre a részre kevesebb pénz volt. Még jó hogy letöltöttem és nem perkáltam ki ezret.
zozie 2008 febr. 06. - 21:29:09
(158/383)
Hozzászólásod egyes elemeire ismét reagálok.

"az AVPR fikázása már akkor kezdõdöt amikor még kisejöt a film, amikor csak a bemutatótak lehetet csak nézni a filmnek!" -nem tudom, hogy mióta lehet letölteni a filmet netrõl, de ez talán most nem is lényeges. Ezen a fórumon személy szerint nem láttam olyan kritikát, amit olyan ember írt volna, aki ne nézte volna meg a filmet. Mert, hogy mondasz kritikát olyanról, amit nem is ismersz?(költõi kérdés)

"Az elsõ AVP filmnet már azért is utálták mert összehozták a 2 filmet!" -szerintem nem kell így általánosítani, nem vagyok benne biztos, hogy mindenkinek ez lenne a filmmel a baja.

"Nekem se tetszik olyan film ami sokaknak kedvence de mégse alázom porig a filmet..." -ez egy fórum, és a port.hu-ra ki is van rakva, hogy: vélemény. Szerintem se egy film fikázása a lényeg, de ha valakinek nem tetszik, és leírja a negatív kritikáját, az úgy gondolom, hogy teljesen jogos. Ez a fórum véleménynyilvánításra való, és úgy tudom, hogy nem fan club. (Bár én se vetem meg az Alienes és Predatoros filmeket.)

"elmondom nektek h nem 10zen éves vagyok csak egyszerûen kiakadtam h a kritikusok meg mások (nyilvánosan v neten) elkezdték fikázni a filmet mert nekik nem tetszik, és ugymond leszarták h kinek tetszik!" -én el is hiszem, hogy nem tizenéves vagy, biztos heterogénebb a korösszetétele azon személyek körének, akiknek bejön ez a film. A kritikusok kritikát mondanak, a nevükben is benne van munkájuk lényege. Nem tudom, mert nem olvastam utána, hogy csak negatív kritika született volna az alkotással kapcsolatban. De amin megakadt a szemem, az a mondat második fele volt. Ha nekem nem tetszik a film, és ennek hangot adok, akkor én nem úgy fogalamznék, hogy leszarom azt akinek tetszik. Ha valakinek nem tetszik, hogy negatív vélemény is elhangzik a filmrõl, attól még kifejthetik, hisz ez egy vélemény-fórum.

"Elmondom nektek h én is tudnám fikázni bármelyik filmet és tuti felkapná a vizet az aki szereti a filmet." -biztos így van, de van olyan fan is, aki tudomásul veszi, hogy nem mindenkink tetszik a kedvenc filmje. Az hogy valakinek tetszik, illetve nem tetszik a film, szubjektív dolog. Mindenféle véleménynek helye van egy nyílt fórumon.

"mindig vannak olyanok akiknek már történet se tetszik egy filmnél."-szerintem ez teljesen normális dolog. És õk is megnyilatkozhatnak.

Mondanivalómmal leginkább azt szeretném kifejezni, hogy ez a fórum nemcsak a rajongóknak van.

Mindaz, amit ebben a hsz-ben leírtam, szintén csak egy vélemény a sok közül.

Üdv mindenkinek!
Imici 2008 febr. 06. - 16:31:45
(157/383)
Na látod - tudsz te hasznosan építõ, sõt humoros arcot is mutatni. Csak nem kell csúnyán kigúnyolni valakit, fõleg egy egész generációt, mert mást szeret. A most felnövõ tizenévesek agya és "vérigénye" már más, mint a miénknek volt. Tudom, mert van egy (kései) tizenéves öcsém, és besz*rok attól, hogy miket néz vigyorgó pofával. Az igazi értékeket tényleg nehezen látják meg a filmekben, de ilyenkor tanítani kell õket, hogy mikre figyeljenek oda.
Emlékszem már mi sem arra gerjedtünk anno, mint a '60-as években. De megtanítottak, hogy élvezzem például a Ben Húrt, ami sztem IGAZI alapfilm (persze más mûfajban).
Én például fostam az Omen filmeken. Az tutira félelmetes volt (pláne, hogy foglalkoztam is e témával). Az öcsém meg röhög rajta. Azt mondja gyík egy film. Szval más a divat. Ez van. Amúgy úgy nézhetõ egy mai vértocsogós film, hogy megpróbálod felfedezni benne a rendezõi szándékot vagy más értékeket (amit persze némely filmekben nehezen lehet).
Bocs, hogy ennyire átmentem én is észtosztóba, de én valóban nemcsak mûkedvelõ filmnézõ vagyok, hanem a filmszakos képzettségem miatt van.
Bigpapa 2008 febr. 06. - 16:01:13
(156/383)
Az lehet, hogy te nem estél tõlük hanyatt, de igen is a Cápának, a Star Warsnak és az Alien filmeknek kultusza van.
Amikor bemutatták a Cápa 1-et, valóságos tömeghisztéria volt a cápák miatt. A Rambo után (magamról tudom), amikor 2 évente mehettünk külföldre, apuval Svájcban vetettem magamnak egy igazi Rambo tõrt. Nem azt a gagyi, kínai piacos szart, hanem ami valóban túlélõ kés. Még ma is megvan, elég becses darab számomra. Önmagában egy Rambo film nem attól jó, hogy csípõbõl tüzel a gépágyúval, hanem elsõsorban a sztori, aztán, ahogy felépítik a filmet, majd a lövöldözés. Ez ma már nem divat. Erre írtam, hogy az ilyen filmek lenyûgözik a 13 éves srácokat, de basszus, én ennél többet várok egy legalább 60 millió dolcsiból készült filmtõl. Én pl. jól szórakoztam a Transformers filmen, amit megint csak ez a korosztály lehúzott, hogy nekik kevés volt az akció meg hasonlók. Akkor áruljátok már el, hogy mi a jó film?
Az AvP 1 ben engem is az zavart, hogy még dvd-n is iszonyat sötét a film. majd kiesett a szemem, mert mint a négerek harca az alagútban....

Én is szeretem az izgalmas filmeket,de az nem izgalom, hogy csönd van, egyszer csak berobban az üveg és leharapja a búrádat egy alien. Ennyi erõvel mögéd állok, a sötétben, belefújok egy trombitába és összecsinálod magad. Ez megijesztés. A félelem az, hogy sétálsz a sötétben, vagy a ködben, sejted , hogy ott vagyok valahol,de nem tudod hol,és mikor verlek fejbe egy lapáttal. :))) Ez filmen is izgalmas.
Imici 2008 febr. 06. - 15:54:29
(155/383)
Persze kell a túlzás, csak ha túlmegy egy reális határon, akkor már zavaró, mivel elveszíti a valósághûségét. A sci-fi-ben ez nem is tûnik fel annyira, mint egy "természetes" filmben (Cápa, Rambó).
De látod - ez nagyon korrekt hozzászólás volt a részedrõl. Ilyenek kellenének.
A sötétség - mégha zavaró is - sajnos a sajátja az AvP-nak, mivel a föld alatt játszódik (és nem volt elég reflektoruk :)
Egyébként ajánlom az Alien epizódokat. Izgalmas, ötletes filmjei a mûfajnak.
Werberet 2008 febr. 06. - 15:29:19
(154/383)
Én nem éltem a 70-es években, de a Film éppen azért film mert a valóságot kicsit eltúlozza és ez szerintem kell(Cápa, Rambó). Persze mindenkinek megvan a véleménye ezekrõl a filmekrõl, az én szerény véleményem az, hogy alapfilmek és nagyon jók. Az alien filmeket sajnos nem láttam, de nagyon kíváncsi vagyok rájuk. Az AvPt egy dolog miatt nem élveztem igazán az pedig a sötétsége, persze az ilyen filmeknél kell egy alapsötétség de ez sokkal magasabb koncentrálással is jár ami miatt meg nemigazán lehet élvezni a filmet szerintem, ezt leszámítva tetszett. Az AvP2- meg majd megnézem
Imici 2008 febr. 06. - 15:00:07
(153/383)
Igazad van Seten. Vannak, akik pár évvel idõsebbek, mint az átlag (vagy idõsebbnek gondolják magukat), és azt hiszik úgy oszthatják az észt, mintha csak nekik lenne.
Én például a '70-es években voltam fiatal, sorra néztem a Bigpapa által tömjénezett filmeket (is), de nem estem tõlük hanyadt.
Mert például elégé untatott a mûcápa kínlódása a tengerparton, vagy Rambóról már ne is beszéljünk a kezében tartott 14-feles gépágyúval. Hasonló szerkezetnek voltam a seregben a lövésze és elmondhatom - azokkal nem lehetett úgy csípõbõl lõni, mint azt a Rambó bácsi tette.
Na de nem is akarok én felsorakozni a másikat szekálók közé, csak jelzem: szabad a vélemény kinyilvánítása, de azt senki ne úgy tegye, minha abszolút érték volna, mivel IRRITÁLÓ.
E fórum kapcsán meg elmondom a SAJÁT VÉLEMÉNYEMET (mellyet lehet másnak másként gondolni).
Néztem - és szerettem az Alien filmeket. Nekem speciel a 2. tetszett legjobban. Most a napokban volt szerencsém az AvP filmhez a HBO-n. Láttam már jobbat is, de egynek elment (kb ezt vártam tõle). Még nem néztem a 2.-at, de lehet tudni nagyjából milyen lesz. Annyit is várok tõle és nem többet. Lesz majd akit lenyûgöz valamiért és lesz aki köpköd utánna. Szíve joga.
3/10
Csacsa88 2008 febr. 06. - 14:19:01 3/10
(152/383)
A történet az idétlen, értelmetlen párbeszédek és felszínes karakterek miatt gyenge. Nekem olyan érzésem volt, hogy a világ leggagyibb tinihorrorjába dobták be a preadatort meg az alieneket.
Alternat 2008 febr. 06. - 13:22:43
(151/383)
OFFTOPIC
Elég indiszkréten sikerült megfogalmaznod, de valóban errõl van szó. :-)
Bigpapa 2008 febr. 06. - 12:36:40
(150/383)
Úgy látom, két táborra szakadt a fórum ezen része.
Az egyik csoport képviselõi a 10-13 éves "taknyok", akik a számítógép elõtt ülve elélveznek attól, ha vér folyik ki a monitorból, a történetet, a párbeszédeket csak felesleges sallangnak tartják. Csak tudjátok gyerkõcök, sztori nélkül és párbeszédek nélkül kapnátok 20 perc tömény akciót, ami qrva értelmetlen lenne.
A másik tábor, akik szeretik a jó filmeket, láttak is párat, és úgy tudnak filmet nézni, hogy van normális értékrendjük.

Az Alien 1 alapmû. Gyerek fejjel láttam, majd összesz*rtam magam a félelemtõl. Kevés akció volt benne, de olyan atmoszférája volt, hogy még ma is ütõs, ha beteszem dvd-n és surroundban nézem. A Cápa 1 is egy alapmû. 1975-ben az a film akkorát ütött, mint manapság a Gyûrûk ura és a Fûrész egyben. Azzal a különbséggel, hogy ott sem sûrûn látod a cápát, hanem a hangulatát teremtették meg. Sokan el vannak hasalva a Fûrésztõl. Nem izgalmas, hanem ömlik a vér és a testrészek. Aki szereti ezt a mûfajt, annak oké, de amúgy nem nagy tûz.
Említettétek a Texasi láncfûrészest. Nah, az valóban gáz, mert igaz történet. Ahogy a Falka és a többi hasonló filmben szereplõ abberált állatok.
A Star Wars is alapmû. 1977-ben olyan technikát és történetet vonultatott fel George Lucas, amit senki sem mert utánozni, mert felülmúlni úgy sem tudták volna. Így õ folytatta a saját történetét. Igaz, az új részek már nem jöttek be.
A Predator 1-2 hatalmas filmek. Jók a színészek, látványosak, izgalmasak. Amikor a 2 végén a Danny Glover kinyírja a predatort, megkönnyebbülve felsóhajt és megjelennek rajta a kis célzó lézerek, leesett az állam. Na, az befejezés!
Az AvP 1 azért nem jött be, mert igazából egy kedvelhetõ karakter sem volt a filmben, akihez kötõdhetnél annyira, hogy izgulj azért, legalább õ ne haljon meg. A másik, ami nem tetszett, hogy az Alienek úgy gyilkolták a predatorokat, mint a nyulakat. Azért többet vártam volna egy kifejezetten vadászó fajtól. Oké, ez egy beavatás volt, de basszus, azért eddig is fajokon keresztül kellett eljutniuk.
Az AvP 2-ben a bemutatóban lelõtték szinte az összes valamire való akciót. És ez is elég szegényes sztori volt. Mert abban mi a poén, ha leesik két faj egy gyengébb harmadik faj közé és módszeresen kiírtják õket, meg egymást? **moderálva**


A John Rambo valóban 25-ös karikát érdemelne, mert ahogy kioperálja a manus veséjét egy késrántással, vagy ahogy cafatokra lövi a kocsiban a másikat.....az azért elég durva. De, ettõl Rambo a Rambo.
Gerik 2008 febr. 06. - 12:33:38
(149/383)
asys ne várj sokat. :)
Asys 2008 febr. 06. - 11:07:18
(148/383)
Jihhá,megvan;haver letöltötte,elhozta!Most elmegyek dolgozni,de este kegyetlenül meg fogom nézni!:)
3/10
Hilfy 2008 febr. 06. - 09:00:42 3/10
(147/383)
Neked kéne erre-arra rádöbbenni, de nem fejtem ki, mert egyrészt már megtettem, másrészt mert más is megtette már azóta :)
És ha nem bírod a tiédtõl eltérõ véleményeket, akkor tedd meg nekünk és magadnak azt a szívességet, hogy nem fórumozol. Ez ugyanis (minõ pech) errõl szól.
písz

Arra akarok mindenkit rádöbbenteni, h az AVP filmek már egy külön film,amibe más szemszögbõl látjuk kedvenceinket és nem kell 100%osan viszaidézni a többi filmet,elég ha a lények önmagukat adják ugymond(a 2.részbe ez jol is sikerült).
Az AVP filmek másról szolnak mint az alien meg a predator filmek, a régebbi filmek,hisz az avpbe a 2 lény találkozik és összecsapnak.Fura egy története volt az AVP1nek de szerintem nagyon ötletes és sokaknak bejön,de azokak nem tetszik csak akik már azt hülyeségnek tartják h a 2 lény egy filmbe van vagy esetleg nem jön be a történet.

Azt mondom azoknak akiknek nem tetszenek az AVP filmek azok huzzák meg magukat és ne rombolják le azok hangulatát akiknek bejön,,elég ha a sok barom kritkusok minden filmet tud fikázni. Megértéseket köszönöm !!
Alternat 2008 febr. 05. - 22:35:14
(146/383)
Hát nem volt túl jó. Rettentõen látványos, szó sincs róla, tele akciókkal, benne volt a szokásos szõke cicababa, a jóképû, ám gyámortalan surmóval, meg mindeki akinek szerepelnie kell egy ilyen jellegû filmben.
Viszont ezen kívül az egész nem szólt semmirõl. Mondjuk alapból erre számítottam, de remélem mostmár több bõrt nem húznak le errõl a szétcsámcsogott izérõl.
Az Alien triológia nagyon jó, de a negyedik rész már ott is erõsen sántított, a Predatorok jók, aztán az Alien vs. Predator 1. az egynek elment, de ezt a második részt már nem kellett volna eröltetni.
zozie 2008 febr. 05. - 22:20:14
(145/383)
Én egy korábbi hsz-ben röviden egy mondatban elmondtam, hogy mi nem tetszett a filmbõl, pozitív kritikát nem mondtam. De hát ez volt a véleményem. Ezt a hozzászólást pedig annak hatására írtam, hogy a 191-es hsz-ben a következõ mondatok, illetve mondatrészek hangzottak el: „Arra akarok mindenkit rádöbbenteni…”, illetve „Azt mondom azoknak, akiknek nem tetszenek az AVP filmek, azok húzzák meg magukat…”

Azzal nincs semmi probléma, ha a saját véleményünkön kívül egyéb viszonyítási pontok is vannak az életünkben. A különbözõ nézõpontok által tágulhat a látókörünk. Ehhez figyelni kell az elhangzott kritikákra. Véleménye mindenkinek van, és mindenkinek joga is van a saját véleményéhez.
A probléma akkor keletkezik, mikor úgy érezzük, hogy azonosak vagyunk a saját nézeteinkkel, ezért hevesen védelmezzük azokat, ráerõltetjük õket embertársainkra, mások jóváhagyását keressük, és összetévesztjük a véleményünket az igazsággal.
Mikor ebben a cipõben járunk, akkor vagy embertársaink véleményéhez formáljuk magunkat, vagy úgy reagálunk végletes sebezhetõségünkre, hogy ellenállunk mások véleményének és az abszolút „igazság” szintjére emeljük saját véleményünket.

Nem hiszem, hogy Norberto065 vagy akárki más lenne a „Vélemény Istene” ebben a topicban, vagy bárhol máshol. Az õ véleménye is csak egy a sok közül, és nála sincs ott a Bölcsek Köve. Éppen ezért az õ véleményét sem az abszolút igazságként kell olvasni, épp úgy, ahogy másokét, köztük az enyémet sem.
Ez is csak egy vélemény a sok közül. És nem akarom senkire se erõltetni, mindössze megosztottam veletek gondolataimat.

Kedves fórumozók, szerintem meg fejtsük ki véleményünket szabadon, ha úgy tartja kedvünk, és ne "húzzuk meg magunkat"!!!Hisz erre való a topic.
AkosS 2008 febr. 05. - 20:03:31
(144/383)
megnéztem ezt, aztán megnéztem a predatorokat:-) azok sokkal jobban tetszettek, különösen a 2...bár ebben az a jelenet tetszett, amikor a végén a predator kitépi a predalien belsõ száját:-D