offtopic
Heathcliff 2012 nov. 16. - 01:13:43
(57/217)
Mr. D 2012 nov. 16. - 00:07:04
(56/217)
Most hogy így lezárult ez a franchise (vagyis remélem, de a furfangos producerek úgyis megtalálják a kiskapukat), összegeznék kicsit. Az elsõ Alkonyat filmet sok dolog miatt lehetett cikizni. A dialógusok papírízûek voltak, a konfliktusok erõltetettek, a színészek bénák, csúfot ûzött a vámpírkultuszból, stb. Mégis, a film valahogy képes volt valahogy megfogalmazni egy tinédzserkori életérzést, ami kellõképpen bájos volt ahhoz, hogy összetartsa ezeket a nagyon széttartó jeleneteket. Egyszóval, még elment. :) Aztán jött a folytatás...több pénz, több CGI, több minden. De minek? Az elsõ rész bája teljesen eltûnt, maradt a tömény giccs, és a banalitás. Harmadik felvonás: a film egész jól kezdõdött, még az elsõ 15-20 perc ígéretes is volt. Na de aztán... még a 2. részt is alulmúlta. A "hárman a sátorban" jelenet már az egész filmre sok lett volna, de még számos ilyen kínos szcéna is követte. Borzalmas élmény volt. A negyedik: talán a legkínosabb. A filmnek nemhogy az elsõ rész bája, de még koncepciója sem volt. Egymás mellé pakolt suta és nevetséges jelenetek váltogatták egymást idiótábbnál idiótább párbeszédekkel megtûzdelve.
Na és akkor elérkeztünk jelen filmünkhöz: A kettévágás egyik filmnek sem tett jót, sõt, nagyon rosszat tett mindkettõnek. Egy filmként amúgy még lehet hogy elmehetett volna. Na mindegy. Szóval a Hajnalhasadás II. rész már nem irritáló és giccses, mint az elõzõ rész, hanem teljesen érdektelen és unalmas. A történetnek már semmi súlya nincs. A végsõ csata még akár simán emelhette volna a színvonalat, mert amúgy vannak benne nagyon látványos fogások, de hát ami utána jött az inkább komikus, ahogy elõttem írták, Dallasba illõ fordulat. A fõgenyák szintén komikusak, és nem ijesztõek. Ja és ez a sok szuperképesség a filmben abszolút nem passzol a vámpírokhoz.
Pozitívumok (nem túl sok): A fényképezés tényleg szép, de leginkább öncélú, de attól még tényleg nyúlt némi plusz élvezetet. Kristen Stewart gyönyörû, és végre jól is játszott. A többiek már kevésbé, fõként Taylor Lautner vágott ismét végig olyan fejet, mint aki azt sem tudja, hogy épp milyen filmben van. Ja és a kötelezõ pólólevételt Bill Condon már az elsõ 15 percbe belezsúfolta, bizonyára "jobb ezen hamar túlesni, ha már a szerzõdésem kötelezõen elõírja" elgondolással. :)

Az Alkonyat széria lezáródása nem jár együtt katarzissal, mint ahogy a nagy volumenû franchiseoknál lenni szokott. Már az elsõ résznél is erõsen rezgett a léc, de a másodiktól kezdve úgy elbaltázták a sorozatot, hogy azt már talán egy jó rendezõ és forgatókönyvíró sem tudta volna helyrehozni a végére. Márpedig a rendezõválasztások végig nagy mellényúlások voltak. Remélem, hogy egy ideig jegelik ezt az Alkonyat dolgot, mert ez így már nagyon sok volt.
inujásákágume21 2012 nov. 15. - 23:58:03
(55/217)
ez szerintem egy egyszerû divatfilm,egyik kis gyerekrõl terjed a másikra,de igen,egyántalán nem kellene mérgezni ilyenekkel a fiatalokat(de persze hülyék lennének nem ezt tenni,nagy pénz van benne)mert kb. kiveszi az agyukat és földhöz verdesi és már megy is Edward a szoba falára meg amugyis semmi értelme és még letargikus és depressziós,komor az egész,mintha mindenki haldokolna benne...én mint horror rajongó nagyon várok már valami jó vámpíros horrort(is),nem ilyen tini sz*rságokat,jó én is fiatal vagyok,de nincs szükségem erre..fõleg fiúként
tanhu 2012 nov. 15. - 23:51:10
(54/217)
Nem ajánlják kisgyerekeknek ebben a dologban azért kell egyetértsek mert ez a szemét a legnagyobb támadás a jóízlés ellen...amit mellesleg egy valamit magára adó kiskölyök körberöhög,és néz valami értelmeset helyette,nem hogy erre ráfanyalodna,nem minden kisgyerek mivel termete szerint kicsi az nem jelenti, hogy feltétlen hülye...
inujásákágume21 2012 nov. 15. - 23:47:25
(53/217)
ennyi
tanhu 2012 nov. 15. - 23:43:56
(52/217)
bûnszar könyvbõl fos film aki megnézi az meg is érdemli,önmagát büntetve.cselekmény 0,történet 0,színészet0 izgalom 0,vér 0,csavarok 0,nyál óceánnyi csak gyõzzed vazeg takonylat agybanhasadás...
inujásákágume21 2012 nov. 15. - 23:28:07
(51/217)
Jöhetne már egy rendes vámpíros horror,de csak ezeket a nyálakat erõltetik...
4/10
Kpeab 2012 nov. 15. - 22:12:08 4/10 Előzmény Sonic8
(50/217)
Amire emlékszem: Hobbit (mert ez érdekel), Kispályás szerelem (mert Gerard Butler-t ismerem és megnéztem mi az új filmje), Nejem, nõm, csajom(ez vmi új magyar Rudolf-Stohl-..., megjegyeztem mert Stohlt nem szeretem),Pi élete (ez érdekesnek tûnik). Ennyire emlékszem :)

Na meg egy rakás reklám (minimum 10 perc). Csak gratulálni tudok annak aki összeállította a reklámblokkot egy "Nõi nehéz napok" reklámot berakni egy vámpíros film elé kicsit morbid, hasonló mint a Némó Nyomában vagy Kis Hableány elõtt egy horgászbolt reklámja...
7/10
Sonic8 2012 nov. 15. - 20:34:08 7/10
(49/217)
Milyen elõzetesek mentek a film elõtt? :D
4/10
Kpeab 2012 nov. 15. - 19:27:36 4/10
(48/217)
Sziasztok!

Szeretném megjegyezni, hogy a vélemény egy férfi véleménye ezért minden rajongótól elnézést kérek elõre is (a vámpíros filmeket szeretem, ezeket is megnéztem de nekem ezek a csillámos, sírni tudó, vega vámpírok nem lettek a szívem csücskei)! Kiegészítõ információ, mivel szombaton haverokkal szeretnék sörözni üzletet kötöttünk a feleségemmel, hogy ma Õ választ mozifilmet. Kedves férfi társaim, egyetlen sörözés sem ér ennyit!

A film hihetetlenül unalmas, nagyon lassan zajlanak az "események" pedig a színészek játéka alapvetõen nem rossz. Egész idõ alatt azt a 10 percet vártam (veletek is így lesz) amikor végre eljön a nagy pillanat és megkezdõdik a harc, na ez volt benne az egyetlen mozgalmas jelenet de nagy csalódás lett ebbõl is :) (többit spoilerben).

xxx Spoiler xxx

Aki látta a Hét mesterlövészt, az képzelje el ugyanazt a folyamatot vámpírcsapat gyûjtögetésben csak sokkal unalmasabban és elvileg ez vezet a katarzishoz... (azt hogy miért van köztük annyi singli, és miért nem harapdálnak maguknak kiválasztott párt nem tudom , de biztosan van vmi humánus oka)

A csata (vagy mi ez) igen látványos, azt hogy valójában miért nem használják csak néhányan a képességeket nem derül ki, érdekes módon "Tarzan lány" elõtte simán levakít 2 vámpírt de mikor kellene, semmi. Igazából ez a film sem tudta elkerülni a tipikus csatajelenetet amikor 1-2 szereplõ csinál vmit a többiek meg szaladgálnak mint a bolondgomba. Ezt mindet elnéztem volna de ami utána jött mindent vitt! Mint a Dallas-ban mikor felébred/visszatér álomból (bocs ebben nem vagyok otthon) Bobby, lezajlik a csata és kiderül csal LÁTOMÁS hogyan zajlana le! Pedig kezdtem azt érezni, na végre a rendezõ filmet akar csinálni, néhány szereplõ meghal, megsebesül, igazi belsõ tragédiákat akar boncolgatni de NEM! Értem én, hogy jobb ez így majd megint folytatjuk és így a kislányok sem sírnak annyira este a párnán de azért ez olyan "nesze semmi fogd meg jól" szitu, adunk vmit a pasiknak ha már idekeveredtek (megjegyzem mellettem még egy hölgy is felsikított, hogy na ne már! :)). A nagyokos biovegák még elmélkednek is elõtte, hogy majd kit támad az ellenfél elõször de annyira már nem futja nekik, hogy vmi tervet is kidolgozzanak, mondjuk ha az ifjú feleség már pajzsot tud létrehozni ami mindent visz akkor alapvetõen Õ ezt csinálja a többiek védik (tegyük fel farkasok akiknek nincsen képességük), más képességeket használ... stb, tudom-tudom ez nem errõl szól, inkább töltötték az idõt a hópihék elemzésével...

xxx Spoiler xxx

A köztes jelenetekkel nem igazán szeretnék foglalkozni, a táj valóban szép (akkor inkább NatGeo), tele van érzelmekkel (szerintem klisékkel), de Pat bánatos képe biztosan meghozza a betevõt a producereknek, úgy érzem lényegében sikerült összefoglalnom az eseményeket. Ja még annyi, tudom én hogy ez a film igen összetett érzelmeket dolgoz fel de 2 részbe szedve? na ne vicceljünk már (semmi köze a zöldhasúhoz természetesen) :)
Lehetett volna 3-ba szedni és akkor még vámpírbaba pelenkázási és farkastartási tanácsok is elfértek volna benne...

Azért ezt megnézném :)
7/10
kicsijyz 2012 nov. 15. - 18:46:12 7/10
(47/217)
Aki már látta a moziban: volt elõtte a City of Bones trailer?
Pikacsu 2012 nov. 15. - 18:12:33
(46/217)
Azt akartam írni, hogy nem látszik, hogy valaki akart volna ebbõl jót csinálni.
Inkább csak bíznak, hogy sokan megnézik, mert vámpíros. Csak nem úgy vámpíros, ahogy kellene.
Pikacsu 2012 nov. 15. - 18:05:44
(45/217)
Nekem a bemutatók alapján az az érzésem volt, hogy 10 óra utáni sorozat színvonalával nem kellene ilyen elégedetten nyilatkozni a filmrõl. A vámpíros filmekben az elképzelhetetlen, a misztikusság, a természetfelettivel való harc szórakoztat. Nem szappanoperák átültetése vámpírokra. A felfoghatatlan és értelmetlenség akkor érdekes, ha valaki elemien érzi mi a különbség. Ráadásul túl sok elem vegyül, pl a penge 2 nagyon színvonalas alkotás, de mégse éri el az elsõ színvonalát hatásban, mivel még az új faj megjelenése oké, de hogy ez a vámpírokra és az emberekre is veszélyes, mégse üt. Itt elolvasva az ismertetõt, nem lehet tudni, hogy a 115 percben mi fog kibontakozni, Volturik és Cullenek? Nem vagyok Star Trek rajongó, úgy hogy nem tudom.
6/10
Epri 2012 nov. 15. - 16:47:33 6/10
(44/217)
Moziban néztem éjfeles premieren.
4/10
Gitta001 2012 nov. 15. - 14:42:16 4/10
(43/217)
A moziban nézted meg vagy valahol a neten online??? én is szeretném megnézni de sajnos sehol sem találom,sem magyarul sem pedig feliratosan.... fent van egyáltalán??
katemate 2012 nov. 15. - 14:20:01
(42/217)
Szörnyen gyenge film, rosszabb, mint az elõzõ rész volt. Próbáltunk nézni elvárások nélkül, csak egy jót szórakozva, de képtelenség. Annyi kidolgozatlan részlet, logikátlanság és komolytalanság van benne, ami csupán kínossá teszi az egészet. Nem beszélve a nevetséges számítógépes trükkökrõl és az eseménytelenségrõl. Fordították volna inkább azt a végtelen mennyiségû pénzt valami értelmesebb célra! Egyedül Michael Sheen és Billy Burke dícsérhetõ.
3/10 jóindulattal.
6/10
Epri 2012 nov. 15. - 10:00:28 6/10
(41/217)
Éjjel megnéztem ismerõsökkel és egyöntetû véleményünk az volt, hogy hatalmas csalódás. Könyvet nem olvastunk.
Elõzõ rész eléggé tetszett, de ez nagyon nem... nagyot akartak alkotni, de ez valahogy elmaradt. Nekem hiányérzetem van.... olyan mintha elmaradt volna a nagy finálé, mintha jöhetne még egy rész amit simán el is tudnék képzelni.
Elõzõ részeket imádtam,majdhogynem fanatikusan, de ez igencsak kevéske volt. Én sok filmet szeretek, mindent megnézek, alacsonyabban van nálam a léc sok embernél, vagyis nálam ritka az amire tényleg azt mondom, hogy ez nem volt jó.... Hát ez az volt :S

Mindenképp érdemes megnézni annak, aki nyomon követte az egész sorozatot, de ne várjon túl sokat tõle. Nem rossz önmagában, de befejezésnek csalódás.
8/10
Csigalány 2012 nov. 13. - 23:02:15 8/10
(40/217)
Hát kérem ez is megvolt. :o) Kíváncsi leszek a véleményekre. Nekem mindenesetre tartogatott újdonságokat, mivel nem olvastam el a könyv második felét. :o)


SPOILER!!!!!

Több szenvedést vártam Bella átalakulása után, hamar megszokta az emberek "szagát". A családi hangulat részt pedig elnyújtották. A kettõ idejét felcserélhették volna. A harc jelenet nagyon látványos lett, és számomra meghökkentõ (Örülök, hogy az ilyen jelenetek miatt napoltam el a könyv befejezését. Számomra így érdekesebb volt).
Bella szépen volt kisminkelve. A doki kicsit fogyott. ;o)
Párom gonosz hozzáfûzése: kicsit HP-s lett, sok benne a varázslat! ;o)

SPOILER VÉGE

Lehetett volna kicsit pörgõsebb, de mindent összevetve nekem tetszett!

De remélem nem rontják el évek múlva egy újabb résszel...
inujásákágume21 2012 nov. 13. - 11:30:26
(39/217)
Be alkonyodhatna már az alkonyaltnak..
apollinare 2012 nov. 13. - 09:57:29
(38/217)