1/10
blackcinderella 2009 dec. 13. - 11:20:57 1/10
(924/1384)
:)))

kicsi csillag:)))

egyébként meg hamarosan bõvülhet a paletta bryce dallas howarddal is.
endreker 2009 dec. 13. - 01:27:53
(923/1384)
szilvia35:végre egy igazán értelmes ember. nem láttam még a filmet, de gondoltam belenézek mi a véleményük azoknak az embereknek akik már látták, és szerencsére éppen a te hozzászólásodba akadtam. nagyon jó, hogy ilyen szakértõi szemmel állsz az egészhez, leírtad az egészet tövirõl hegyire, de mégsem lõttél le szinte semmit a történetbõl remek hozzászólás lett szóval. köszönöm :)
1/10
CrucioIsAwesome 2009 dec. 13. - 00:14:55 1/10
(922/1384)
Erre nincs szó... 10/1..
Ez egy szar... És ami e körül a film körül megy.. az már tényleg szégyen :D Ne nézzétek meg :D
7/10
beo71 2009 dec. 12. - 22:27:34 7/10
(921/1384)
Ez igen!
Sikerült összehoznod,ne izgulj,jól sikerült a hozzászólásod!
szilva35 2009 dec. 12. - 21:20:10
(920/1384)
sokat filóztam, érdemes-e még írni a filmrõl. A filmszakról az egyik tanárunk azt mondta, ha vki beül egy plázába és megnéz egyszer egy filmet, nem valószínû, hogy a tetszik/nem tetszik kategórián kívül - fõképp, ha laikus - igazi elemzést, kritikát tud mondani.
Aki nem látta a filmet, azoknak SPOILERveszély, szóval inkább ne olvassák!
Miután rám az elsõ film - minden hibája ellenére, amiket elismerek - nagy hatással volt, itt kénytelen voltam megkövetni magam a New Moon kapcsán, mert az az elsõ nézés után - csalódás volt. Késõbb sokkal több értéket tudtam benne felfedezni.
Kíváncsi voltam, amerikai oldalakon milyen véleményeket írtak a filmrõl. Találtam ott egy érdekes írást, amiben a szerzõ azt írta, tekintettel arra, hogy a második történet egy elég átlagos sztori - a cselekményt tekintve, hiába a vámpír-vérfarkas vonulat - depressziv elhagyásos gimisztori napjainkban néhány mesebeli szörnyeteggel megspékelve- valszeg ebbõl a történetbõl túl sok mindent 120 percben nem lehet kihozni ennyi pénzért.
Ezzel egyetértek. Vannak jelenetek - sokadszori nézés után, ahol olyan vágásokat érzek, mintha jelenetekbõl felvezetések/levezetések lennének kinyisszantva - valszeg a tinik által is végigülhetõ játékidõ kedvéért. Biztos lesznek majd extrák a DVD-n , talán egyszer rendezõi változat is - ki tudja talán 10 év múlva .
másrészt továbbra is úgy gondolom, hogy a Victoria vonal nagyon gyengén lett felvázolva és ennek hiányában az a feszültség, amit az elsõ film - eltérve erõsen a könyvtõl - igyekezett felépíteni sztem sikeresen( bár az üldözéses jelenetek a baseball-játék után nekem összecsapottaknak tûntek storyboard szempontjából az Alkonyatban, Meyer nem egy tipikus akciófilmíró és sztem Melissa Rosenberg sem) itt a második filmben ez a feszültség kimaradt. Ennek okai abban keresendõek, hogy a SUMMIT látva az olvasói/rajongói felháborodásokat, hogy mennyire eltért az elsõ film a könyvtõl - hiába volt kasszasiker a kisköltségvetésû film - tutira akart menni. Ezért a filmipar célja - ami konkrétan a haszon termelés és ez az elsõ cél és csak a második a mûvészet, mint kulturális értékeket közvetítõ közeg - és Meyer írónõ szoros gyeplõje mellett még annyira sem fejlõdhetett erõszakossá Victoria a második részben - Bella árnyképeként - amennyire az elsõ részben James egyfajta Edward kontrasztként eljuthatott a végsõ harcig és egy távoli shotban:) szét is tépték a fiút. + még egy dolog. a 12-es korhatár. Ha emlékeztek és láttátok a DVD extráit, akkor tudjátok, hogy a kicsit véresebb vagy erotikusabban fûtöttebb jelenetek ki lettek vágva az Alkonyatból.

akinek van kedve és ért angolul, nézze meg majd az elsõ draftot amit Rosenberg írt forgatókönyv gyanánt.
http://www.scribd.com/doc/15435689/New-Moon-Script
sztem logikailag és "antagonist" azaz Victoria ügyileg is jobb, és a Cullen család és Edward is háttérsztoriként felbukkan, csak hát a korhatár, a könyvrajongók és a romantika ezt felülírta.
No és az is, hogy ez a draft verzió 2009 májusban felkerült a netre, így lehet a SUMMIT már csak azért sem! ezt filmesítette meg, hogy legyen vmi meglepetés is a vásznon.
A végleges filmben én úgy érzem, nem volt meg Bella szenvedéséhez a "párhuzam", nem volt meg a sztoriban az egyensúly, Edward belsõ drámája alig látható maradt és a nõi depi felé billent a mérleg. Ami egy regényben nem annyira zavaró, mint egy film cselekményében, ahol a karakterváltozásoknak lépésekben és nem "ugrásokban" kell történni mindkét - avagy mindhárom oldalon, mert itt már Jacob is jelen volt.
sok jelenet lett átszabva és belekerült pl. a mozis - amit mondjuk Mike és a helyzetkomikum miatt kár lett volna kihagyni-
igaz, nekem a jelenet vége összecsapott volt - az Jake féle átváltozás elõtti este pl. a könyvben jobb:)

Nekem a filmekben Charlie, Jessica és Mike sokkal élettelibb, hitelesebb figura, mint a könyvekben. hogy ez a színészi játék miatt van-e nem tudom.

Ami nekem nagy szívfájdalmam - lehet sokan fognak utálni - de bár a Sam-et játszó színész kinézetre hozza a könyvben leírt karaktert - számomra az összes megjelenése, ki-be érkezése a képekbõl esetlen. ez lehet rossz koreográfia, a színész bénasága, vagy rendezõi/dramaturgiai hiba. De pl. azt a hatást amit Michael Sheen a mozgásával, hangjával és mimikájával 5 mp alatt el tud érni, Sam beérkezése a farkasházba, integetése az erdõ szélén, meg fõképp a tengerparton odaszaladok elszaladok a halálhírrel.. aaaaaa. szóval az vhogy nagyonnemsikerült. A sziklaugrás az jó. De az a kép inkább operatõri bravúr.

A soundtrack-ek egy részét megszerettem már, bár a többség, melankolikus, lassú zene. A score is a szívem csücske lett. Desplat ellentétben Burwell filmzenéjével, nem Edward-ra épít-joggal, hiszen nem sokat van jelen a filmben - hanem Bella karakterére. A zene ezért visszafogottabb, finomabb, hasonlóképpen csendes, átlátszó, amilyen Bella.
A Bella-Edward, Bella-Jacob és Volturi témák jól sikerültek és növekszenek, összefonódnak éppúgy, ahogy a cselekményszálak is haladnak. Egy biztos, az akciójelenetekbõl az a fajta "agresszivitás" amit Carter Burwell el tudott érni az elektromos gitárok jelenlétével - nincs meg. Ezért az elsõ "akciójelenet" a szülinapon és a Volturis harc sem annyira ütõs mint az elsõ film hasonló jeleneteinél, pedig látványban jobban megkomponált - hála a nagyobb költségvetésnek és az élénk színeknek.
Ha dinamikát tekintünk, akkor a film csúcspontja a Victoria féle üldözés, és azt hiszem, az a jelenet nagyon jól sikerült. Fényekben, zenében, vágásban, kameraállásokban is hozta, amit kell, és Lefevre kislány tekintete és törékenysége és a nagy vörösesbarna farkas gyönyörû kontraszt, színei is felidézik az elsõ film mítosz hangulatát. nekem mint nõnek, különösen kedvenc, ahogy villódzik a kép a fák között, míg Victoria szalad,a ruha rojtjainak repkedése - érzed az a vad, nomád erõt, a pasim mondaná, tipikus hippi:))- majd ahogy leveti magát a vízbe, + a farkast mutatják féloldalról, ahogy a bundáját tépi a szél, utána jön Bella jelenete az ugrással egészen a vízbõl kimentésig. Ott sikerült tempóba kerülni a cselekménnyel és megvannak az ellenpárok a dramaturgiában:)
Ha érzelmi szempontból keresnék kedvencet, akkor a szakítójelenet Edwarddal és a Volturriba érkezéstõl egészen a végéig:) vagyok elégedett. (Bár ez lehet Edward függõség is akár)
az az utolsó mondat sztem sok vita tárgya. Értem, mit akart a rendezõ elérni, mégis a filmben elharapózott sziruposítás miatt sokkal inkább lett hatásvadász, mint õszinte, pedig a végén RP mint Edward egész jól hozza a kicsit pimasz, harcos oroszlánt.

és hát a mezõn szaladgálás:)valszeg azt Chris is bánja. Aki elolvassa az elsõ forgatókönyv-verziót, az látni fogja, hogy az eredeti terv egy vadászat közbeni jelenet lett volna...hát ez most vagy rendezõi hiúság volt, hogy nem akart az elsõ film nyitóképére asszociálni, vagy nagyon átmosták az agyát a tini levelek:) és a coca cola reklámok.

ja és egy kérdés - bár ez inkább költõi -kiváncsi vagyok, hogy a Breaking Dawn-t is 12-es korhatárral akarják megcsinálni? mert ha igen...nem merek belegondolni.
vagy azt csinálják, mint a HP filmmel, lassan adagolják, hogy a rajongó tábor is felnõjön és szülõi felügyelet nélkül is megtekinthesse a folytatásokat. Remélem az Eclipse is már 14-es besorolás lesz, mert különben az akciókat ismét megcsapolják, pedig hát az már tényleg a harcról szól.

összeségében: azt gondolom, az Alkonyat mint film - és nem regényadaptáció! - a költségvetéshez és sztorihoz mérten egy kultfilm lett és több mondanivalóval bír mint bizonyos extra költségvetéssel és haszonnal bíró szuperprodukciók. 9/10
a NM film mint folytatás bizonyos dolgokban fejlõdött, volt ahol visszalépett, nekem nem lesz 10/10 - pedig eddig 5ször láttam moziban és gépen is 2szer - de egy 7,5/10-es igen.
A könyvekkel kapcsolatban pedig... nekem stílusban csak a Midnight Sun volt az - amit nem fejezett be Meyer - ami nem volt "lecture" érzet. A többi regény - magyarul és angolul is - bár a sztorit izgalmasnak éreztem, csak kb 70-75%ban volt tartalmas, a többi vmiféle bizarr:) rajongás volt a szépséges veszélyes szexistenek körül, amit Meyer elfojtott avagy meg nem élt szexuális oldalának tulajdonítok. egy nagyon szép új? mítosz - ami erõsen szemben áll a katolikus értékítéletekkel, bár ez sztem csöppet sem tudatos, sokkal inkább tudatalatti - felhígítva.
Az egyházi dolgokkal kapcsolatos megérzéseimet az is alátámasztja, hogy a 2ik film után már Róma is támadja a Twilight- izét:)) - akárcsak HarryPottert:)
Az, hogy a filmet ennyien utálják:) még nézés nélkül is, meg az emos izé, és a RObsten sztori, nagy felhajtás és hisztéria a szereplõk körül stb... sztem a meglehetõsen tudatos médiafogások hatása.
Egyrészt hozza a pénzt, másrészt divatos, aktuális. Tehát, ha valaki naprakész akar lenni:) akkor is fikázni fogja itt a NMt, ha még egy betût nem olvasott el és teszem azt a traileren kívül semmit nem látott a filmekbõl.

na remélem sikerült vmi értelmeset is összehordanom:)
Severina 2009 dec. 11. - 13:44:06
(919/1384)
Én a könyvet imádom!! De ez a film ... DÖGUNALOM !!!!! Nem érte meg a mozijegy árát.... Kb 4/10
8/10
rubber 2009 dec. 11. - 11:25:34 8/10
(918/1384)
Nekem valamiért az elsõ jobban tetszett de ez se volt rossz.10/8.
offtopic
Pucorgo 2009 dec. 11. - 10:03:11
(917/1384)
Gyerekek.... Roppant nagyot csalódtam :( A könyv nekem nagyon tetszett. De a film.... Hagyjuk :(
offtopic
CrazyBoy 2009 dec. 10. - 21:56:05
(916/1384)
Én pl. utálom, tükrözi korunk degeneráltságának lenyomatát.
offtopic
CrazyBoy 2009 dec. 10. - 21:54:26
(915/1384)
Félreértés ne essék, ez a film nem azért van szidva mert sz@r vagy nem sz@r, hanem amiatt, hogy ahhoz képest mekkora sz@r, mekkora körülötte a hype. A Beatles-nél ugyanez volt anno, tolongtak a tinipicsák a koncerteken, de õk le is tettek valamit az asztalra.
7/10
beo71 2009 dec. 10. - 21:48:58 7/10
(914/1384)
Nem ismerem a történetet,mivel nem olvastam a könyveket,ezért csak a filmek alapján mondom:az elsõ rész szerelmi szála(ahogyan közel kerülnek egymáshoz,ahogyan összejönnek)jóval sikerültebb.Eléggé fals az egész,bekavarnak a farkasemberek,Bella pedig a szuperhölgy,akit talán még a hobbitok is meg akarnak szerezni.
Alkonyat 8/10.
Alkonyat 2.-Új Hold 7/10.
Abszolút visszalépés az elsõ részhez képest,abban még voltak varázslatos pillanatok a hatásvadász,tinikeresõ sztoriban,itt már csak a hasizmok és hiteltelen Bella kisasszony van,még giccsesebb kiadásban.Szerintem a kevesebb,több lett volna,talán a harmadik rész jobb lesz,bár nem tudom merre fordul a történet,majd meglátjuk,továbbra sem lettem Alkonyat-rajongó.
10/10
Rjamb 2009 dec. 10. - 13:57:06 10/10
(913/1384)
Link???

És azt a számot felismerte valaki, ami akkor megy, amikor Carlisle összeölti Bella karját? (vmi Opera..)
offtopic
CrazyBoy 2009 dec. 10. - 11:59:52
(912/1384)
Egyre inkább úgy érzem látnom kell, meg kell néznem ezt a filmet. Érdekel a történet, a színészek mimikája és kifejezésmódja, izgatnak a hosszú egymásra nézések, a történések, a zenék, a képi világ, a raszta vámpírok, a szomorúság, az elfojtott érzelmek, a farkasemberek, a kigyúrt fiúk, a megmentésre váró lányok, a mozdulatlanságok, a színek, a szagok, a szivárványok, az unikornisok, a bõrtangák, az autocunnilingusok, a törpék, a profizmus, és egy legenda születése. Persze lehet inkább sörözök egyet.
10/10
P Howard 2009 dec. 10. - 11:47:47 10/10
(911/1384)
A szám amit kérdeztél: Amadou & Mariam & The Magic Numbers - All I belive in
Demolition Man 2009 dec. 10. - 11:26:33
(910/1384)
Kiosztották az Arany Medál-díjakat, melyeken Robert és Kristen is jelölt volt. Nézzetek utánna, sok érdekes kép készült a díjátadón!
ww95 2009 dec. 09. - 23:12:34
(909/1384)
én meg birka aggyal azt gondoltam,hogy ennek a filmnek köze van az alkonyattól pirkadatig címû horror paródia klasszikushoz,és beültem megnézni. úgy a 57 perc körül éreztem,hogy elõ kell vennem a zsebemben szunnyadó szamuráj kardod és hadonásznom kell vele a nézõtéren vaktában. erre megelevenedett a nézõtér.a filmvászonra spriccelõ vér szagára a vetítõ terem sötétjében sárga szempárok izzottak fel. hirtelen a legfelsõ sorból egy kamasz fiú ugrott a terem hangszigetelt oldalára,azon végig rohanva az általam megsebesített tinilányra ugrott,akibõl spriccelt kifelé a vér. én tekintetemet a kardot görcsösen markoló kezemre vetettem. elszörnyedve láttam,hogy hosszú karmok nõttek a körmeim helyére,és kézfejem állati módon szõrös lett. éreztem,ki kell mennem wc-re. vértõl csöpögõ kardal,szörnyé változva robbantam ki a folyosóra.lihegve kérdeztem a jegyszedõ gyereket:merre van a budi,mer mingyá bebrunyálok,bazeg?! arra,mutatott hanyagul a folyosó vége felé,és unottan eszegette tovább a szendvicsét. én az utolsó pillanatban érkeztem a piszoárhoz...
beryll 2009 dec. 09. - 21:02:43
(908/1384)
Valaki meg tudná mondani, mi annak a számnak a címe, amit Bella kikapcsol a rádióban? (mikor Jacob szereli a mocit)

(1000. hozzászóló. wOw.)
Gabi'91 2009 dec. 09. - 20:06:44
(907/1384)
én is bírom a sorozatot :) Az elsõ két rész után majdnem abbahagytam, nem nagyon történt semmi, de utána beindultak az események, most is tûkön ülök, alig várom a januárt :D
És hogy ne legyek teljesen off...
Látom mindenki Kristen nyögésein van fennakadva. Nekem személy szerint egy disznóölés jutott eszembe a hangról :D
trl007 2009 dec. 09. - 20:02:59 Előzmény 0619-es ügynök
(906/1384)
Nem Caiusra gondoltál véletlenül? Õt Jamie Bower játssza.
mila29 2009 dec. 09. - 19:19:59 Előzmény 0619-es ügynök
(905/1384)
Cameron Bright, remélem még újat mondok vele. :) A kérdés meg kétértelmû volt. De így már rájöttem mit szerettél volna tudni. :)