Téma: Alkonyat

10/10
parduc100 2022 jún. 16. - 10:39:58 10/10
(91792/91812)
Nagyon érdekes most, már nem első élményként megélve, újra elmélyülni a Twilight sztoriban. Újraolvasva a könyveket és újranézve a filmet csaknem olyan érzésem van, mint Holtodiglan-Gone girl -nél:
a film leköt, elvarázsol, de elmaradnak belőle azok az apró kis hajlítások, amelyek a történet egyenes vonalára apró virágokként más és más jelentéseket csatolnak.
Ezek az apró árnyalatok átformálják a könyvben Jacob és Bella kapcsolatát, Bella elköteleződését Edward felé és a Volturi családot is kimozdítja a filmben ábrázolt gonosz szerepkörből.

A Volturi család kérdése érdekes kérdéseket vet fel
"A Volturi a mi fajtánk legtökéletesebb, leglényegibb megtestesülése"
"De néha, pár száz évenként mindig akad köztünk valaki, aki unatkozni kezd. Vagy megőrül. Nem tudom. És akkor a Volturi közbelép, mielőtt az illető kompromittálhatná őket vagy mindnyájunkat. De néha, pár száz évenként mindig akad köztünk valaki, aki unatkozni kezd. Vagy megőrül. Nem tudom. És akkor a Volturi közbelép, mielőtt az illető kompromittálhatná
őket vagy mindnyájunkat."
"A Volturinak köszönhetjük, hogy ma így élhetünk, ahogy élünk."

Ez a család felelősséget vállalt a fajtája békéjéért, amivel népe túlélését garantálja. Eszközei persze megkérdőjelezhetőek, és személyiségük emberi, gyarló oldala is.
Kegyetlen de következetes módon védik a nép békéjét - és persze maguk érdekeit (milyen érdekes, hogy nekik is megvan az emberi oldaluk :) )

A filmben ami zseniális, a színészi játék, a karakterek megjelenítése, ez majdnem el is feledteti a szolid hiányosságokat, ami miatt a könyv olvasása nélkül más értelmezést nyernek a kapcsolatok.

Azt gondolom, a film a könyvvel együtt nyújt teljes élményt.
A film egyes részei és a könyv egyes kötetei között nem éreztem különbséget, történet végig fordulatos, a színészi játék mindvégig magával ragadó.
Azt gondolom, a film a könyvvel együtt nyújt teljes élményt.
A könyv a Szabó Ervinből kölcsönözhető :)
Zöldségember 2022 jún. 04. - 12:16:34
(91791/91812)
Sajnos megnéztem és láttam is. Nem kellett volna, azon a héten 3 hétig hallották az üvöltésemet. A film gyakorlatilag értékelhetetlen. A színészi játék?... vagyis annak hiánya, már fáj az embernek és azok a párbeszédek, mintha egy papucsállatka írta volna.
9/10
sadrok 2022 febr. 03. - 18:30:03 9/10 Előzmény kriszta.g
(91790/91812)
Én a könyvvel (I.kötet) jártam úgy, h nem tudtam letenni... vagyis pdf-ben indult munkahelyen, ügyeletben, és otthon éjfél után 10 perccel fejeztem be... maratoni volt. Többi részt már sikerült könyv formában elolvasni. Akkor 10 éve, ötven egynéhány évesen szinte rajongtam érte! :) Tehát nagyon megértelek :) A film kicsit csalódás volt helyenként, a könyv sokkal többet adott, persze nem lehet az egészet megfilmesíteni. De aztán megkedveltem a filmet is, és újranézem időnként.
kriszta.g 2021 okt. 13. - 16:58:48
(91789/91812)
Imádom minden évben újra nézem. Megjelenít egy világot amiben szívesen élnék. Ahogy Bella írja a könyvben, ez az ő világa, úgy érzem én is, ha ez lehetne valóság én is ezt akarnám, és nem, nem vagyok tini, akkor sem voltam mikor először láttam/olvastam ezt a történetet. Bár az én életem is így alakulhatott volna, számomra ilyen érzést kelt ez a sztori. Lehet hogy ez röhejesnek hangzik, főleg ha az ember már nem tini de Bella karaktere egy az egyben én vagyok. Mindig is vágytam valami másra, a hétköznapi emberi élet nem vonz. És szívből utálom a napfényt, pedig nem csillogok. 🙂
Döghalál 2021 ápr. 06. - 20:05:52
(91788/91812)
Ez a nő a megtestesült depresszió. maga a dögvész, egy halálmadár.
1/10
ControlAlt 2020 szept. 10. - 13:50:24 1/10
(91787/91812)
Untam. A második részéből csak 10 percet bírtam, a többibe már nem is fogtam bele.
Hematit1 2018 szept. 08. - 19:21:38
(91786/91812)
Dugulj már el! :(
EMSz 2016 márc. 28. - 18:48:15
(91785/91812)
Bella magyar hangja, Csuha Bori az Alkonyatról:
https://youtu.be/mhtfd_z26gw?t=2m13s
compactegon 2015 okt. 31. - 21:38:34
(91784/91812)
hallani már valahol valakirõl, aki Röneszmé? :D :D
Totem58 2015 okt. 30. - 19:51:57
(91783/91812)
Bocs, természetesen a vámpír filmekrõl beszélek.
Totem58 2015 okt. 30. - 19:50:03
(91782/91812)
Magyarázza már meg nekem valaki, mitõl lett divatja most a horrorfilmeknek? Annyira életidegen téma... talán csak az lehet, hogy maga a világ horrorszerû lett (olyan rémes, hogy kiszívja az életerõt, azt jelképezi a vér, és ezt akarja feldolgozni a film eszközeivel az emberiség). Gondolom én. Nincs a kommentelõk között filmesztéta, aki megvilágosítaná a fura népszerûség okát?
10/10
katalinm 2015 jún. 29. - 20:38:29 10/10 Előzmény cardas
(91781/91812)
...de azt például végképp nem értem, mi az a dolog, amitõl "mocsok"-nak minõsítesz egy filmet?
számomra a mocsok szó piszkot jelent (de én nem láttam benne semmi tisztátalant), vagy nagy indulatot... de ha egy film ilyen indulatot vált ki belõled, mit válthat ki egy "nem tetszõ" ember?
Nem lehet, hogy a filmben többször is megjelenített önuralom váltotta ki benned ezt az érzést?
10/10
katalinm 2015 jún. 29. - 20:23:40 10/10 Előzmény cardas
(91780/91812)
...nem hiszem, hogy itt ez a fórum a színvonalról szólna... mert az teljesen relatív...mindenki máshoz viszonyítja a mércét
én filmet több dolog alapján választok... vagy a történet kelti fel az érdeklõdésem... illetve vannak olyan kedvenc színészek, akik számomra garanciát jelentenek a film minõségére... vagy pl a zenei háttér ragad magával
ebben a filmben a történet "tanítása" fogott meg
10/10
katalinm 2015 jún. 29. - 20:12:25 10/10 Előzmény uüvwxyzzs
(91779/91812)
Sajnálom, hogy az én értelmezésem ezt hozta ki belõled.
Ettõl még a véleményem nem változott :)
1/10
JasonStatham 2015 jún. 20. - 09:19:26 1/10
(91778/91812)
Ezt nem értem, hogy hogy lehet szeretni. Szakmai szemmel nézzetek már egy filmet. A színészi játék olyan, mintha középiskolából kiválasztanánk random embereket, hog tessék most egy nagy filmben fogtok szerepelni. Az a bamba arca mindenkinek aki benne van. Semmi érzelmet nem fejez ki az arcmimikájuk. Aztán van a rendezés és a forgatókönyv, hát az is minõsíthetetlen.
Mondanivalója nincsen. Lekötni lekötött, de csak azért, mert ennyi hibát egy filmben nagyon ritkán lehet talàlni.
Az a probléma, hogy az ilyen aljakönyveket semmikèppen sem kéne megfilmesíteni.
10/1-re értékeltem, mert 7,7-el annyira túl van értékelve, amit nem bír a szemem elviselni. De igazából a film az egy átlag alatti túlértékelt valami, amire maximum 3-4 pontot lehet adni. Ha valaki romantikus filmet akar nézni akkor ettõl jobbak vannak (bár ez is egy elbaszott kategória), ha valaki vámpíros/vérfarkasos filmet akar nézni annak ott az Underworld, és ha valaki drámá akar akkor ettõl csak jobb van.
ceia 2015 máj. 02. - 14:56:10
(91777/91812)
"Szenvedélyes és szokatlan kapcsolat bontakozik ki közöttük, ám a fiúról kiderül, hogy vámpír."
- Szokványos történet, nem is értem, mit akarnak ezzel..? :) Jobb, mintha az derülne ki róla, hogy buzuki.. szakkörbe jár :D Még az kéne, hogy a lányról kiderüljön, õ sellõ, és most akkor úszkáljon, vagy legyen lába?? Számomra csalódás a kis Stewart úgy, ahogy van. A Pánikszoba és Jodie Foster nagyon jó kezdet volt, de aztán elmaradt a fényes folytatás. A szerepei sem jók, és õ sem annyira, mint ahogy akkor még látszott.
fo.ma 2015 máj. 02. - 12:17:16
(91776/91812)
Te jó ég! Már megint???
esernyo 2015 ápr. 29. - 12:01:04 Előzmény goteki
(91775/91812)
Tudod ez olyan dolog, amire azt mondják hogy ízlés. Valakinek ez tetszik, valakinek az. Nyilván azért fikázzák sokan, mert sokaknak nem tetszik. Nagyon nem. Nekem sem. Tedd magad túl rajta. :)
A76 2015 ápr. 29. - 10:50:16
(91774/91812)
Ja és a végét nem happy endre csináltam volna, hanem h mindenkit megöl 1tõl 1ig a volturi, ennyi...
A76 2015 ápr. 29. - 10:48:17 Előzmény goteki
(91773/91812)
Mi a jóédes anyjuknak adják már megint??? Én am. tirlógiát csináltam volna belõ, nemh 5részt. az 1. 3. és az 5. részt ér vmit, a többi tömény nyál.