RedTiger 2011 jan. 15. - 17:28:18 Előzmény 22nevada22
(122/182)
Igazatok van, ihajj gyenge... másodszorra is...:-(
22nevada22 2011 jan. 10. - 00:02:40 Előzmény dr.w
(121/182)
Abszolút egyetértek. Hámori egyszerûen antiszínész. Sajnos nagyon sokszor kell végigszenvednem az "alakításait" (pardon: a színpadon való létét), mert gyakran járunk az Örkény Színházba, és ott szinte minden darabban szerepel. Iszonyatosan tehetségtelen! Kb. annyira kifejezõ a mimikája, mint Steven Segalé. Az alakja tízpontos, de én a fejétõl is rosszul vagyok: elefántfül, békaszáj, gülüszem...
A film meg egyszerûen borzalmas. Nem szól semmirõl, és mind a négy csajkarakter halálosan idegesítõ, tipikus hp. László Zsolt hangjától én is elolvadok - de elég gáz, hogy ez az egyetlen pozitívuma a filmnek...
4/10
pegyor 2011 jan. 09. - 18:40:32 4/10
(120/182)
Csapnivaló.
De nem is voltam meglepve...
15 perc után feladtam és még így is jóindulatú voltam.
1/10
vangogh 2011 jan. 09. - 17:59:51 1/10 Előzmény dr.w
(119/182)
Vacak alapanyagból készült vacak film. Egy egyrészes szappanoperától ne is várjon senki többet.
1/10
dr.w 2010 dec. 12. - 17:17:45 1/10
(118/182)
Semmi jót nem tudok errõl a filmrõl mondani. Alig történik benne valami említésre méltó; jobbára csak az üresjáratokra emlékszem, fõleg zene szól (ilyen-olyan) és láthatjuk Hámori Gabriella arcát, ha kell, ha nem. Szerintem csapnivaló a játéka is, a mimikája többnyire bohócéra emlékeztet. Mindegy milyen érzelmet kell megjelenítenie, állandóan kényszeredett mosoly ül az arcán. Ezt bárki, amatõr megcsinálja egy kis gyakorlás után. Elhiszem, hogy a rendezõ odavan a színésznõért, de ez még nem indok egy 127 perces (!) anyag leforgatására és bemutatására. Otthon, házimozizás keretében nézzék meg a készítõk!
Bhagavad-gítá 2010 dec. 12. - 13:11:11
(117/182)
ostoba libák nyihogása. De továáb is az.
Babito 2010 dec. 12. - 12:39:07
(116/182)
Sziasztok!
Tudom hogy hülye kérés,de valaki csak úgy gyorsan spoilerben el tudná nekem mondani a film elsõ 5 percét, mert a filmet már 3 szor láttam de az elsõ 5 percrõl mindig lemaradtam és nem tudom, hogy most a Péter az kije a Katának. Szal lécci vki!
Elõre is köszönöm!
atka89 2010 dec. 11. - 23:39:31
(115/182)
Nagy Zsolt neve hiányzik a szereplõk közzül!

Amúgy a film szerintem nagyon jó! A könyvet nem olvastam,de szerintem nem kell mindent egy az gyben visszaadni ami a könyvben van. Nem általános iskolában vagyunk, ahol azért nézzük meg a filmet hogy ne kelljen elolvasni a könyvet!

Kiváló opertõri munka, nagyszerû szinészi teljesítmény, mi kell még? Miért kell mindent egybõl hasonlítani mindenhez, ha nem azzal foglalkozna mindenki, hogy mit loptak a Bridget Jonesból akkor észre lehetne venni azokat az apró momentumokat amik agával ragadják az embert!

Hámori Gabinak meg ezt a lányt kellett eljátszania. Amikor a taxiban ül, és vizet hoz neki az alteregója, akkor ott miért tudja eljátszani vajon azt a szerepet, ha annyira béne? Egyébként neki ez a szerep áll a legjobban (pl.: Ilove Budapest)

Uff!

7\10
offtopic
far vik 2010 dec. 11. - 21:49:53
(114/182)
Hát, elég orosz cukros film. Szahar.
csendlerbing 2010 dec. 11. - 10:38:23
(113/182)
Ja, és még valami.
Tudom, akik ismernek tudják, számomra a jó film mindig néhány dolgon múlik, most nem sorolom fel de az alapvetõ a jó forgatókönyv!!!!!
Mindenképp.
És nagyon kérem, ezt ne tévesszétek össze azzal, hogy jó alapregény. (Lehet, hogy az, lehet, hogy nem.)
Semmi köze.
A forgatókönyv teljesen más mûfaj.
csendlerbing 2010 dec. 11. - 10:36:14
(112/182)
Már megint egy gyenge kisérlet sikeres nyugati filmek imitiálására.
Ez a Renée Zellweger/Bridget Jones filmekbõl nõtt ki, akármennyire is tagadják, dehát, amúgy magyar módra, minden kicsit olcsóbb, a poénok gyengébbek, de az én mindig is legfõbb pontom: a forgatókönyv zéró.
Kár a sok tehetséges színészért.
dunekatalon 2010 dec. 08. - 10:01:26 Előzmény Endrev
(111/182)
Amire te vágysz, azt úgy hívják Katarzis. Sajnos már csak a görög drámák sajátja..
Babucica 2010 szept. 01. - 01:10:16
(110/182)
nagyon szép zene!! gyenge film. A könyvön sokat nevettem a filmen talán 4x.
Endrev 2010 aug. 16. - 12:14:16 Előzmény marteeka
(109/182)
Tényleg jók a poénok és az operatõri munka, pl. amikor <SPOILER!> az étteremben a többi vendég beadja a tanácsait </SPOILER>

Csak azt nem értem, hogy mi a túróért kellett már megint és MINDIG az emberi hülyeségrõl (itt picsaságról), éretlenségrõl filmet csinálni? Miért nem lehet olyan történetet megfilmesíteni, aminek a végén azt mondhatjuk, hogy igen, ettõl jobb ember lettem?

De nem, mert a magyar színvonal csak az éretlen lúzer megjelenítéséig tart, bölcsességig már nem ér el. Gratulálok. :S
Charles Foster Kane 2010 júl. 02. - 21:59:11
(108/182)
Jah, és mindenképp említésre méltó, hogy az expozició citromdíjasa - még magyar mezõnyben is. Az "emlékszel, amikor" kezdetû mondatoknál, az ötödiknél még röhögtem, de aztán exponenciálisan egyre jobban fájt.
Charles Foster Kane 2010 júl. 02. - 21:53:47
(107/182)
Hagyján a gyenge történet. Mármint hagyján lenne, ha lenne. Meg úgy a szar színészi játék is. Vagyis, ha lenne színészi játék. Meg úgy az egész zötyögõs semmitmondást a magyar filmeken megedzett ember már csak elnézi.

De ez a percenként felcsendülõ bárgyú zene egyszerûen megbocsáthatatlan.
marteeka 2010 febr. 15. - 20:49:08
(106/182)
Akár én is írhattam volna:

"Ami nekem nagyon tetszett a filmben: a hangulata, az operatõri munka, a színészi játék, és a zene. Ezek mind fantasztikusak voltak!"

Csak sajnos pont ezek a fantasztikus dolgok vitték el a Rácz Zsuzsa által megírt Terézanyut egész máshová. Legalábbis számomra, amit én olvastam ki a soraiból az valami egészen más világ volt.
A könyv szórakoztató, könnyen átérezhetõ, magával ragadó volt, a film pedig borzasztóan nyomasztó.
Skanoja 2010 febr. 15. - 19:52:31
(105/182)
Ami nekem nagyon tetszett a filmben: a hangulata, az operatõri munka, a színészi játék, és a zene. Ezek mind fantasztikusak voltak! (És voltak benne nagyon jó poénok is.)
Ennek ellenére azokkal is egyet tudok érteni, akiknek nem tetszett.(pl. igaz, hogy elég buta lányokról szólt, ilyen Cosmo-lány félék, ahogy írták már elõttem).
Ami nekem nagyon nem tetszett, az Hámori Gabriella idióta vigyorgása vagy mosolya olyan helyeken, ahol mondania kellett volna valamit. Emiatt sok helyütt olyan volt mint egy enyhe értelmi fogyatékos. Nekem ez a bénaság kicsit már sok volt, egy normális ember nem viselkedik így.
Ettõl függetlenül jól játszik, meg nagyon szép is, csak nyilván a karakter volt ilyen érdekes...
retrofilmfan 2010 febr. 14. - 22:28:23
(104/182)
Annál a résznél, amikor kérdezi egyik nõ a másiktól (a nevüket nem tudom, nem követtem a filmet), hogy hogyan adná el, mi volt az második tárgy a tûzõgép után?
katikaaa 2010 febr. 14. - 19:54:54
(103/182)
Szerintem nagyon gyenge,unalmas, film volt. A színésznõ nevével semmi baj nincs, nem lehet mindenki "tóthilona"! Annál több bajom volt a játékával! Egy amatõr, mûkedvelõ jobb játékot adhatott volna!Sajnos magával rántotta a többi színészt is.(szerintem) A díjakat, díjazásokat mindig fenntartással fogadom.
Természetesen ez csak az én véleményem és teljesen tiszteletben tartom azok véleményét,akiknek tetszett, hiszen nem vagyunk egyformák (hál' Istennek!).