Téma: Ally McBeal

datolya 2007 szept. 06. - 21:37:12
(1743/2983)
Sziasztok!!!

de ki ez a fickó ez a szerelõ? mármint tudom hogy ki a színész (pontosabban énekes :)) mert szeretem a hapit) de hogy került be a képbe...mire láttam hogy lesz ez a sorozat már lemaradtam az elejérõl.

ezt utálom a viasatban. hipphopp abbahagyják az évadokat majd félév kihagyás után, amikor senki sem figyel sutyiban elkezdik játszani. Mégcsak nem is reklámozták, márpedig én viszonylag sokat nézem a viasatot a helyszínelõk miatt (és náha a krimis délelõttöket :))

Hová tünt a kínai csaj? és hová épült le az elõzõ pasi a Robert Jr.( .. vagy hogy hívják ...) azt tudom hogy együtt próbál kicsit lennia gyerekével meg annak anyjával .. de ezzel vége is? Allie meg nem is tûnik megviseltnek.. vagy ez már régi sztori?
Susanne 2007 szept. 06. - 08:34:19
(1742/2983)
helló!

Imádom, végre megint megy, de miért kell ezt ilyen korán adni?

Ebben a sorozatban a dalok dramaturgiailag fontosak. Vagyis feliratozni kellene, fõleg amikor az iroda dolgozói dalra fakadnak. Sajnos nem mindenki tud angolul, én sem. :((

Az MGM is lead musical-eket úgy, hogy nincs feliratozva a dalok szövege. Nagy hiba! Így ment a Hegedüs a háztetõn és a La Mancha lovagja. Nem is értem miért nem figyelnek erre oda?
10/10
Meli 2007 szept. 05. - 21:53:13 10/10
(1741/2983)
Szia Jocsill! Sziasztok!
Üdv Kedves Anyuka!:-)))
Ma Ally is anyuka lett!:-)))))) Láttad, vagy még ezt sem?

Házimunka? : Ez egy olyan meló ami akkor feltûnõ ha nem csinálod! :-))
Talán mosni szeretek legjobban, mert berakom a gépbe amit kell és szabad vagyok 1-3 órát, majd kiteregetem a tiszta rucikat. :-))))))))))))
Na jó, fõzni és sütni szeretek, alkotó munka, jó kis eredménnyel. Hmmmm! :-)))
Kertészkedni is szeretek, az is egy alkotás. Kinn a friss levegõn az üde növények közt!:-)
Mit nem? Sikatyolni, fehéríteni, vasalgatni. Uncsi!

Üdv!
10/10
Meli 2007 szept. 05. - 21:42:53 10/10
(1740/2983)
Hali!
Most az 5. évadot adják.
John a "fura kisember". Aki meghalt agydaganat miatt Billynek volt.
Billyrõl a 3. évadban volt szó.
A 4. évadban Larry volt középpontban õt Robert Downey Jr. játszotta.
Üdv!
10/10
jocsill 2007 szept. 05. - 19:48:40 10/10 Előzmény Meli
(1739/2983)
Sziasztok!!!!!

Olyan jó érzés, hogy örültök nekem, igazi élmény közétek jönni!!!!

Most nem is tudom kifejezni mennyire hálás vagyok a leírásokért, tisztára magam alatt voltam, hogy nem látom a részeket, pedig a nap eghyetlen igazán szórakoztató mûsora...

Holnap és holnap után takarítok, mert jönnek a barátnõmék, már alig várom (az én Ally-fan Juliem), de Allyt nem akarom kihagyni... Talán még erõt is kapok a takarításhoz...

Apropó, mi az a házimunka, amit utáltok és mi az, amit szerettek?

Sajna ma nem tudok tovább maradni, mert Emmár Apukája megfürdette, és innenetõl az én "reszortom"... Szóval köszi mindent és holnap jövök hozzátok!!!

Üdv Nektek!
Meadow 2007 szept. 04. - 23:32:54
(1738/2983)
ez most melyik évad amelyik megy?nem láttam ezt a sorozatot legalább 5 éve,de azaz utolsó emlékem hogy John meghal?agydaganatban talán.jól emlékszem?köszönöm
ja nekem nem enged képet felrakni,mindegyikre azt írja hogy 100Mbyte nál nagyobb(
10/10
Meli 2007 szept. 04. - 23:25:48 10/10
(1737/2983)
:-))
10/10
Meli 2007 szept. 04. - 23:11:21 10/10 Előzmény jocsill
(1736/2983)
Hali!
A keddi epizód nem lesz olyan hosszú.
Még mindig tél van. Ally egy férfihez igyekszik. Bekopog.
Ally:
-Nahát! Mennyi szárnya van!
-Engedje, hogy érveljek a beszámíthatatlansággal.
A férfi:
-Nem vagyok bolond. Don Quijote is harcolt a sárkányokkal. :-))
Ally ön épp Dulcineára emlékeztet!
Ally:
-Apám a Dulcineát énekelte nekem kiskoromban.
A férfi:
-És mondja, mikor akart repülni?

A kerítõnõ Elaine-nek partnert szervez. Közben Johnt is környékezik, aki hevesen tiltakozik. Szekálják, hogy belebetegedett már a szerelembe, és fizikailag elkezdett zsugorodni! :-)))

Mutatják a kislány Allyt!! Gyerekkorát. Amikor õ is csak nézett ki az ablakon, és amikor csak vitáztak szülei, õ szívesen elrepült volna. Mint a férfi.

Elainnek bemutatják az ajánlatot. Victor az!

Ally mondja a férfinek, hogy beszélt a férfi orvosával. Majd szavába vág: -Aki rákkal kezel?
Ez a hír másokból is kiváltja, hogy a férfinek megengedjék, hogy próbát tegyen szárnyaival egy repülésre a háztetõrõl a folyó túlpartjára. Ez álma-vágya.

A bárban vannak. Richard udvarol egy õsz nõnek, a nyakáról. Elaine Victornak táncol, fúúúh! Richard a nõ és a járókeret is táncol!:-)

Másnap az asztalnál Glenn elkezd énekelni Johnnak, majd a többiek is társulnak, magnón zenét is kapcsolnak. Gondolták, ha John nem megy szerelemért, a szerelem megy hozzá. Énekeleik neki, hogy: Szereznünk kell neked egy nõt...

A férfi a tetõn áll. A folyó túlpartján Ally, a húga várják, a mentõsök is jelen vannak. Nekiindul, csapkod lassan szárnyaival, repül át a folyón! (Látható trükkfelvétel, elegendõ vajon a 12-es a karikában azt nem tudom...) A férfi karja fárad, de erõt vesz az utolsó méterekhez, megérkezik, örülnek, feláll és boldog. Majd rosszul lesz és összesik, a mentõsök nem tudnak segíteni.

Az irodában a férfi húga beszél Allyvel. Szívroham, a kezelés legyengítette a szívét. Ally okolja magát, de a nõ megnyugtatta, hogy a bátyja valóban sikeresen repült, és nagy boldogság ragyogott az arcán. Elbúcsúznak.
Ally és a férfi, mint réges-régi ismerõsöknek érezték egymást.
Végezetül ismét a gyermek Allyt mutatják ahogyan néz kifelé az ablakon át.
10/10
Meli 2007 szept. 04. - 22:46:28 10/10 Előzmény jocsill
(1735/2983)
Hali Jocsill!
Mesélek mi is volt a hétfõi részben:
Úgy kezdõdött, hogy Ally megyeget a téi utcában, majd egyszercsak felkapja kalapját a szél. Kergeti a kalapot, ami egy hófödte táblán landol. Kiváncsiságból Ally letörli a havat a tábláról. A ház eladó. Bemegy körülnéz, majd az ingatlanügynök hangja ijeszt rá. Kiderül, hogy a ház egyetlen órája eladó. Ally szinte látja a felújított lakást. Majd anélkül, hogy az áráról érdeklõdne, már a szerzõdést szeretné aláírni. Ally vett egy házat!!!

Jenny nyakmerevítõvel jeleneik meg az irodában. Egyszerûen úgy ébredt, hogy fáj minden mozdulat nyaktájékon. Corretta csontkovácshoz ajánlja, bár Jenny óckodik.

Allyt felkeresi egy férfi akit a felesége perelt be, mert elköltötte minden pénzüket és adósságokat halmozott fel.

Jenny nyaka recseg-ropog a doki keze alatt, majd varázslatosan eltûnik minden fájdalma. Azután egy székbe ülteti nyaktájéki masszázshoz. Nagggyon tetszik Jennynek! :-)))

Ally memutatja Richardnak a lakást. Ketten akarják felújítani. Bár Richard csupán szemétdombnak látja.

A tárgyalásnál kiderül, hogy a férj minden pénzt a feleségére költött, akit nagyon szeret és ha beszél, õ azt éneklésnek látja. Ally segítséget kér a terapeutájától az ügyért.

Másnap Jenny beszél Correttával az élményeirõl.
- Szokott neked... ühüm?
Corretta mélyen bólogat. :-)
-Hogy csinálja? -kérdi Jenny.
- Nem az doki, hanem a szék! - mondja Corretta.

Ally hirtelen házvásárlását próbálják megmagyarázni a többiek.
Elaine szerint Ally elkötelezte magát a magánynak, hisz csak párok vesznek házat.
Richard szerint pasifogás miatt vette, de ez inkánbb elrettenti majd a férfiakat, mert a jó pasik az eltartók és így mit adhatnának Allynek ha már megvan a ház. Vagy pótólja a boldogtalanságáért. Birtokló lett Ally!
A terapeuta szerint illik Allyhez a lakás, mert elhanyagolt, javításra szorul. a ház egyenlõ Allyvel.

Egyszercsak megjeleni egy férfi az ajtóban. Victor! (Jon Bon Jovi)A vízvezetékeket javítja. Ally elõtte épp a házról beszél, hogy õ látja a szépségét, meztelenségét és õrülten szeretkezne vele... Aztán zavarba jön, mert Victor hallotta. Magyarázkodik. Épületszexuális...:-)))

Jenny kipirult vörös arccal osongat az irodában, de Glenn jól ismeri, hogy mikor szokott az arca kivörösödni.:-) Corretta figyelmezteti, hogy a szék több kapcsolatot tett már tönkre. Glenn is gyanakszik, féltékeny lesz. Jenny vallomást tesz Glennek a székrõl a mosdóban, amit Nell meghall az egyik ajtó mögött. Persze Nell is csontkovácshoz megy...:-)

Ally és Richard festegetik a lakást, csiszolnak, rendezgetnek. Richard nyakig festékes. Ally rászól, hogy több jut rá, mint a falra.
Richard:
-Ha azt akarnám, hogy utasítsál, lefeküdnék veled.
+Bármilyen alacsonyra teszem a józan ész mércéjének lécét, neked sikerül mégalább tenned.:-)
Megjelenik Victor.
- Õ is együtt jár a házzal? Mert akkor jó üzlet!:-))

Az irodában Richard szervezi, hogy segítsen mindenki Ally lakásának felújításában. Végül állófogast vesznek ajándékba, mert "-ki tudja miért, de Allynek az otthon egy állófogas". ( Ally mesélte Richardnak, ha hazamegy becsukja maga mögött az ajtót és a kabátját a fogasra teszi, otthon van. Elsõként ezért állófogast vásárolna.)
Nell:
-Meddig tartja a céget túszként fogva a bolondsága?
Corretta "leköhögi": Ribanc, Banya.

Victor meglátogatja Allyt a munkahelyén.
Van egy jó és egy rossz híre.
A rossz:
-A csöveknek annyi!
A jó:
-Hogy nem a nõgyógyásza vagyok!
(Szakma vicc...)
Ally:
-Legalább nõtlen..., mármint ráér? A csöveket kicserélni, javítani.

Gelnn nem tûri, hogy Jenny a székhez jár!
Jenny:
-Beteg vagy, féltékeny vagy egy székre, egy bútorra?
Glenn:
- Én vagyok beteg? Ha rajtakaplak egy kanapéval, vége!

A csapat falakat fest Ally lakásában. Közben vitatkoznak a nõ-férfi ügyekrõl.
Ally addig harcol a férj ártatlanságáért. Végül nem találják bûnösnek szélhámos csalásért.

A bárban van mindenki. Beszélgetnek a székrõl.
Richard:
-Elsõ kérdés amit fel kell tenni a szexrõl: Jó-e neked!? :-))
Ally kiváncsiskodik milyen valóban olyan az a szék? Mélyen bólogatnak...:-))
Ally elindul:
-Van egy randim.
-Kivel?
-Velem!:-))
Kilép az épületbõl és a kalapjába kap a szél. Gyorsan elkapja!:-))

Megérkezik a randira a házához. (Ally = Ház)
Benyit, felkapcsolja a villanyt és ámul-bámul, hogy rendben van minden! Lépked a falak közt és egyszer csak megpillantja az állófogast! Leveszi a kabátját és felakasztja. Belemerül boldog gondolataiba...
Vége
10/10
Meli 2007 szept. 01. - 21:26:26 10/10
(1734/2983)
Jocsill!
Várunk csütörtökön!
Üdv!
10/10
Meli 2007 szept. 01. - 21:24:46 10/10
(1733/2983)
A karácsonyos rész végén Ally elment a temetõbe és virágot vitt, gondolom Billy sírjához.
10/10
Meli 2007 szept. 01. - 21:21:04 10/10
(1732/2983)
Hali!
John manójelmezben veszi át a karácsony hangulatát.
Egyik évben én is mikulásruhában mászkáltam. Az ajándékot abban adtam át. Az ajándék pedig egy másik mikiruci volt!:-) Utána a párommal mindketten mikulásruhában mentünk a rokonokhoz. Jó kis meglepi volt! Az egyik keresztezõdésben rendõrnõ irányította a forgalmat és meglepetten nézett be a kocsiba, mosolygott és integetett is! Visszaintegettünk. :-)) A rokonoknál pedig kézrõl kézre és fejre jártak a sapik.:-))

Tényleg, Jenny nagyot behúzott Johnnak véletlenül. Mekkorát csúszott a padlón!:-)) Visszatekertem a jelenetet akkor, mert nagyon tetszett ahogyan összevágták az elfordulás után a csúszásos esést! :-))))))))))) Amekkorát esett, hogy jó nagy kék-zöld foltokat szerzett volna be!:-))))))
Üdv!
10/10
Meli 2007 szept. 01. - 21:12:06 10/10
(1731/2983)
Hali!
De jó, hogy írtál! Üdv!
Gratu a jó eredményhez, a másik pedig majd javításra kerül!:-)
Oké, majd leírogatjuk a részeket, és reméljük lesznek ismétlések is, hiszen eddig voltak régen.
Jenny, a szeplõs csajó, helyeske tényleg! Ally kettõ!:-))
Ally: tintatartó, :-)). A kis ajánlkozós, he-he! Jó volt!!:-)))))))))))
Nem tudom, hogyan lett terapeuta az a férfi, de ha jól emlékszem Richard ajánlotta Allynek.
Szia! Köszönjük a sorokat!
Jó munkát!
10/10
Meli 2007 szept. 01. - 21:06:10 10/10
(1730/2983)
Nagyon jó visszaolvasni néhány jelenetet, szöveget!:-))
Lisa is kapott bõven hangulatot is a jégkoris részbõl.:-)
Ally a jégpályán gondolatban egyedül uralta a pályát és korizott egy lendületeset. Vajon tényleg Calista korizott végig?!? Biztosan sokat gyakorolt.

Ally ha táncol nagyon átadja magát a zenének. Szinte gyorsabban táncolt, mint amilyen a zene volt!:-) Végül csak körbeállták és megtapsolták. Ally szégyellõsen elszaladt. Nos én szégyellõsen táncolok, így hát nem tudnám így átadni magam a zenének, hacsak nem itthon vagyok. Allyék szeretik a bár hangulatát ahova járnak. Jó lenne nekünk is ilyen? Talán még találhatnak sokan az ízlésüknek megfelelõt, mivel vannak már nosztalgia diszkók. Inkább én itthon tombolok fesztelenül!:-))
Üdv!:-))
10/10
jocsill 2007 szept. 01. - 20:59:18 10/10
(1729/2983)
Sziaztok!

Éljen, van Allynk!!!!
Nagyon örülök, hogy látjuk, de le vagyok sújtva, hogy ilyen lehetetlen idõben van... Jövõ hét elején egyetlen részt sem látok, mert konzultációra járok, de csütörtöktõl... Sajna videónk nincs, DVD-felvevõnk szintén nincs, stzóval lemaradok az ötödik széria minimum felérõl... le vqgyok sújtva, mert Ally boldogság...

Bocsi, hogy ennyire el voltam tûnve, de a vizsgák, stb. Egyik nem sikerült, a másik 4-es lett... Szóval elõször boldog voltam, aztán a bukta miatt letörtem, de nem érdekel, egyszer csak végzett jogász leszek... Talán...

Laci, nagyon édi vagy, hogy Emmát megdícsérted, és nagyon köszönöm hogy gondoltál rám... Jól esik, hogy eszetekbe jutottam ,pedig nem nagyon tudta közétek jönni...

Ally részek nagyon állatiak, én csak azt nem értem, hogy lehet Ally terapeutája ez a fickó, aki korábban ellenfele volt a bíróságon... Hogy lett ügyvédbõl terapeuta... Tud ebben nekem valaki segíteni? Nagyon jópofa: "Allison adja ide a kezét"...
Glennt meg tudnám zabálni, édes mint a méz, és a hangja... Hûha, elcsöppen az ember, sajna az Elvis Presleys számot, amit Jennynek énekelt nem láttam, épp a buktázós vizsgámat csináltam... A fene egye meg, ha ezt tudtam volna, inkább Allyt választom...

Jenny vagy Julie (basszus nem emlékszem) nagyon édes az arca a sok szeplõtõl és édes volt ahogy: apukám szerint ha valamit elbaltázok, akkor újabb szeplõim jönnek... Édi csajszi

Ally meg a legtutibbb: szívesen lennék a tintatartód... :-)

Szaladnom kell, mert Emma még nem alszik és nekem kellene lefektetnem...

Puszi és csütörtökön jövök konzultáció után... Addig is JÓ Allyzést, el kell mesélnetek mik voltak...

jcsill
10/10
Meli 2007 szept. 01. - 20:52:52 10/10
(1728/2983)
Nem vettem észre, hogy Nellnek más a hangja, bár én nem figyelem nagyon a szinkront. Ezen a fotón még rá sem ismerek Nellre!
És itt Ally??
Az autós Calista fotók, nem valami elõnyösek számukra...
10/10
Meli 2007 szept. 01. - 20:50:00 10/10
(1727/2983)
Valóban szép nõci Jane! :-) Jó a válogatás a soriban!:-))
Viszont most divatos sima a haja, de nekem a hullámos fürtjei jobban tetszettek. Minél inkább, annál jobban!:-))
10/10
Meli 2007 szept. 01. - 20:47:46 10/10
(1726/2983)
Laci, sulikezdés lesz! :-(( Vagy :-)))?
Remélem azért jut idõd Allyre és a fórumra.
10/10
Meli 2007 szept. 01. - 20:45:51 10/10
(1725/2983)
Helló!
Benézek ide gyakran. :-))
Üdv!
10/10
hozzászóló 2007 szept. 01. - 16:11:55 10/10
(1724/2983)
Köszi Lisa!
Bárcsak már levnnék a gipszet! Türelmesnek kell lennem!

Üdv!