Neli 2010 jan. 31. - 01:43:30 Előzmény fuge7
(6/26)
nem azt mondta a másik ürge, hogy fiatal lányokkal volt? ahogy az az idõsebb nõ is a szeretõje volt régen, a fekete hajú (asszem Amelia anyja)... és az volt Benito atya, a másik pap...
mellesleg pontosan az idõt nem tudom behatárolni, de akkor még sztem nem volt óvszer... csak a jóval rosszabb megoldás, a tiltott magzatelhajtás... :S
de a fiatal pap is jópofa, elõször vegye el a csajt a régi barátja, és õ mossa kezeit, aztán vetesse el, ha nem megy másképp... pap létére... :S jó, a másik pap mondta, hogy bizonyos esetkben elfogadható az abortusz, nyilván, de papként akkor se kellett volna... :S
meg a fiatal csávó rögtön belemegy a viszonyba, hazudozik... :S jó, szép a csaj meg minden, de akkor minek ment papnak?? mondta, hogy kényszerítették a cölibátus megfogadására, ezért is nem szereti, de akkor minek csinálta... ha annyira szeretett tanulni, ezt is vállalnia kellett...
most meg imádkozik, "ne engedd, hogy elsüllyedjek, ments meg, tégy csodát, kegyelmezz..."
a csajnak meg "önszántadból kell végigcsinálnod..."
Cicalány 2010 jan. 30. - 19:47:16
(5/26)
Ezt a romantikus drámát könyv formájában már (elég régen) olvastam. Nagyon hatásos volt!
A történet két fiatal, egy ifjú kezdõ pap és egy nagyon vallásos tiszta lány kibontakozó tiszta szerelmérõl szól, ahol a kor képmutatása, a társadalom kiközösítése miatt az egész szerelem tragédiába fullad. A könyvben, ha jól emlékszem, a történet az 1900-as évek elején, vagy közepe táján játszódik.

"E regény a vidéki papság és a képmutató erkölcsösség szatírája, amely egy látszólag álmos portugál kisváros közéletének bemutatásával egy egész vidéki polgárság szatírájává bõvül. Mert Leira, a kisváros valójában a romlottság televénye. Ez a nyomasztó környezet még a félszeg, gátlásos, alapjában tiszta szándékú, fiatal Amaro pátert is kivetkõzteti emberségébõl..."
BladesOrsi 2010 jan. 30. - 19:15:50
(4/26)
Miért iylen késõn adják ezt a filmet???
Bár mondjuk az RTL-tõl nem is vártam többet...
9/10
fuge7 2008 okt. 06. - 18:24:06 9/10
(3/26)
Érdekes, nekem nem igazán jött be a film. bár a kedvenc színészem játszik benne, és nem is csalódtam a játékában, lehengerlõ, mint mindig, de valahogy maga a film... túl sok volt a dráma, az érthetetlen fordulat. ***SPOILER*** pl. amikor a lány apja mond valami olyan elejtett fél mondatot, hogy gyerekekkel fajtalankodott, és erre dulakodnak, és persze beveri a fejét, és elviszi a mentõ, és agykárosult lesz. szal õt így "iktatja ki" a forgatókönyv a filmbõl. ehh... mint egy hülye szappanopera, komolyan. :P meg még egy csomó ilyen volt. azér a 21. században nehogy már ne lehessen óvszert venni... meg ilyenek. tudom, hogy ez alapvetõen nem kéne, hogy elvegyen a filmbõl, de engem akkor is zavart. látszott, hogy egy 19. századi regénybõl adaptálták a forgatókönyvet, mert bizony sántított csomó helyen a sztori.

Nnna mind1, GGB-ért megérte megnézni! :)
10/10
pirostoll 2008 okt. 02. - 23:46:19 10/10
(2/26)
harmatosnak és egyhangúnak nem mondanám, annak ellenére, hogy sejthetõ, hogy mi lesz a történet vége. rám elég nagy hatással volt. olyan nem beszélünk utána egy darabig film...
a téma miatt meg fõleg érdemes megnézni, nem igazán köntörfalaznak benne...
mazsi85 2008 márc. 31. - 12:50:15
(1/26)
Milyen régóta meg szeretném nézni! De sajnos még mindig nem sikerült. :(