dr66 2008 dec. 30. - 12:32:11
(125/365)
Nézegették volna,mint mi a felrázható hóesést egy üveggömbben,mondták volna,jujj de szép,láttad,nanu nanu!!Akár tetszik akár nem ,az ember is hozzátartozik a Földhöz,létrehozott egy pár ezer éves kulturát+az internetet is:).Na persze a háboruk ,kizsákmányolás is az õ mûve.Ez is benne volt a pakliban,és ha a végén elpusztitja a Földet akkor ez a sorsa,igy járt vagy jártunk.Az viszont dögunalmas amikor itt többen azon piccsognak hogy jajaj az emberiség megérett a pusztulásra mert olyan rosszak vagyunk.Szokd meg vagy tegyél valamit.Vagy sirdogáljál tovább.
2/10
kol3 2008 dec. 30. - 01:44:12 2/10
(124/365)
Na és tegyük fel hogy sikerült nekik ki íratni az embereket és a "kis gömbök" vissza állították volna az eredeti környezetet emberek nélkül.Akkor mit csináltak volna a bolygóval:?
sushi 2008 dec. 30. - 01:08:21
(123/365)
na...háát...azok az emberek akik azt mondják erre a filmre, hogy szar...elõbb gondolják át, hogy mirõl is szól a film maga...arról írkáltok, hogy a Keanu Reeves - nek az alakítása menniyre rossz meg stb. stb. ...igazából itt az volt a lényeg, hogy az emberi faj menniyre szánalmas...és tényleg...
saját magunk alatt vágjuk a fejszét...elõbb utóbb el fog pusztulni a Föld és mi segítünk ebben...na meg persze az is ott van, hogy állandóan lövöldözünk össze vissza azt hisszük, hogy ez a megoldás a dolgokra...és amikor ott van az ember halála elõtt könyörög az életéért...szánalmas...ugyanakkor emberi tulajdonsághoz tartozik...túlélés mindenek fölött...

egyébként kicsit tipikus ez a világvége dolog...tipikus Amerika...na meg persze adunk a világról egy képet és akkor egy kép egyiptomból a piramisok...egy kép londoból a busszal...harmadikként meg Sidny a színházukkal a parton...hogy enniyre primitív legyen az ember...na mindegy...
Kicsit nekem hiányzott a szex a dologból...tudom hogy annyira gáz lett volna meg snassz meg a csapból is ez folyik, de basszus hiányzott...kicsit izgibbé tette volna szerintem...valahogy vártam hogy megtörténjen de nem akarták ezt...meg utánna lehetett volna hogy megtapasztalja a szerelmet mint érzést és akkor õ maga is alig bírt volna elszakadni a földtõl de mégis meg kellett volna tennie mert csak úgy menti meg az embert...na és akkor már ...lehet hogy elment a józan eszem és bekebelezett Hollywood????:P
kicsit ezt az anya gyerek témátát is túlzásnak találtam és ezért kellett volna a szerelem...na ennyit a filmrõl:D
dr66 2008 dec. 29. - 20:49:34
(122/365)
A filmmel nincs semmi gond,én jól szórakoztam rajta.Páran birálják Reeves alakitását de ezt a gépemberszerü szinte teljesen érzelemmentes figurát,hááát,nemigen lehet másképp hozni.Ne felejtsük aztán hogy ezt a filmet 57!!évvel ezelõtt már egyszer megcsinálták és ugy láttam nagyon hüek akartak maradni az eredetihez most.Tehát a földönkivüliekhez valo viszonyulás az akkori hangulatot tükrözte mai korba helyezve és ez néha nekem zavaró volt hiszen akkoriban volt Amerikában az UFO láz.Általában gonosz ufok jöttek.Itt kicsit sántitott a film de a többi nem gáz.
pacica 2008 dec. 29. - 20:28:37
(121/365)
A Discovery-n jobb scifiket adnak ;)
10/10
.:*Bogi*:. 2008 dec. 29. - 20:20:48 10/10
(120/365)
Szerintem iszonyat jó film!Jó mondjuk én eleve imádom az ilyen jellegû filmeket!Szerintem aki szereti sci-fiket az nézze meg, nekem nagyon tetszett! :)
1/10
DartagnanX 2008 dec. 29. - 17:56:54 1/10 Előzmény leopard28
(119/365)
Iliptak úgy értettek, hogy Keanu Reeves akkora alakítást nyújtott a filmben (meg sok más filmjében is), mint Sztivi Segal. Tehát nem túl jót.
És igen, a Függetlenség napja elõtt ott van az "akár" szó is. Tehát még az is apokaliptikusabb volt ennél. :)
ropi007 2008 dec. 29. - 16:22:02
(118/365)
Hát szerintem, ha valaki megakarja nézni, ne tegye...idõt takarít meg vele...bocsi!
LenRoCk 2008 dec. 28. - 02:02:24
(117/365)
Na elolvastam az összes hsz-t! Én nem vágom, hogy mi a bajotok ezzel a filmmel. Olyan dolgokat fikáztok benne, ami teljesen valószínû reakció lenne, gondolok itt a nyálas "megjavulunk" sírásra. Végül is mi a f*?%t mondott volna a csaj (nem javulunk meg bameg nyírjatok ki a g*cibe). Amúgy meg ha valakinek az jött le, hogy pusztán azért gondolta meg magát Mr. Reeves, mert sírva ígérgetett a csaj és a (valóban idegesítõ) Smith poronty, akkor az nézze meg mégegyszer a filmet, mert megérdemli, hogy szenvedjen maga miatt, az egyébként teljesen jó kis filmen. Nem mondom, hogy az évszázad filmje volt, de sajnos manapság meg kell becsülni egy igenis élvezhetõ, értelmes, elvétve látványos filmet. Szóval, ha nem vagy "tipikus magyar", akkor nyugodtan nézd meg a filmet nem fogsz belehalni. 7,5/10 -> Ok: Konformitás
Winyettyu 2008 dec. 28. - 00:09:35
(116/365)
én ma néztem meg. én valahogy nem vahgyok olyan okos mint ti meg nem voolt annyi idõm h megnézzem az összes ilyen jellegû filmet de szerintem a "jó, de nem volt nagy durranás"nál nem érdemel rosszabbat.. persze ha hazajössz és elkezdesz gondolkozni meg kielemezni meg amúgyis divat fikázni..:) szerintem az effektek is jók vooltak benne meg a világbégérõl ezt a fajta variációt nem láttam még. azt meg nagyon tuodsm sajnálni aki annyira "ért" afilmekhez hogy mindrõl elmondja hogy ilyen már volt.. a mátrix1nél meg leírja h bezzek az amikor megállt afüldben mennyivel jobb laakítása volt.. szal nem tom én bármilyne filmet nézek meg akár itthon akár moziban nemtudok unatkozni mert nem azon töröm az agyam ott hogy ó ez milyen gyenge meg ironizálok a filmmel magamban hanem beleélem magam.. na jó a francia meg az angol filmek tényleg rosszak, az tény, de rossz amerikai filmet még szerintem nem láttam.. na csak ennyi.. ezzel valaki dolgozott hogy megírja ki se jöttetek a moziból a felénél, ki se kapcsoltátok a dvd-t szal annyira mégsem volt rossz hogy 1-et adjatok rá.. na ennyi tényleg..
klubos 2008 dec. 27. - 11:24:50
(115/365)
Látom, megoszlanak a vélemények a filmmel kapcsolatban. :)

Ahogy én látom: (SPOILERES LEHET!!) Véleményem szerint jó film, annak ellenére, hogy vannak benne hibák, de szerintem azok sem a szarvas-kategória. Sokan nem értik, hogy hogy hallgathatott Keanu a nõ könyörgésére, miszerint "megváltozunk". Aki ezt nem értette, az nem nézte eléggé figyelmesen a filmet. Keanu elmondta, hogy az õ bolygójuk is került már veszélybe saját maguk miatt és õket is a kipusztulás fenyegette, de a legutolsó pillanatban, mikor már közel volt a vég, meg tudtak változni. A nõ csak azt tudatosította benne, hogy nálunk, földlakóknál ez a pillanat most van, most képesek vagyunk változni ugyanúgy, ahogy akkor anno õk, az ûrlények is. Keanu ezért adott nekünk még egy esélyt, az õ kezében volt a döntés. Ha nem könyörületes, azzal a saját tapasztalait köpte volna szemen, és akkor õ is "emberré" vált volna, akit csak a pusztítás érdekel. Nem tudom, hogy mennyire érthetõ. :) Hogy írthatott volna ki minket a felsõbb jóra hivatkozva, ha ugyanolyan könyörtelen a hozzáállása a dolgokhoz, mint a miénk? A másik, amit már említettetek is, hogy idõközben megismert bennünket, és látta, hogy ha mélyen is, de van esély arra, hogy ne rohanjunk fejjel a falnak, hiszen bennünk van a szeretet, a gondoskodás képessége. Ez persze -szerintem - nem jelenti azt, hogy ha így folytatjuk, akkor legközelebb ugyanígy "kidumálhatjuk" magunkat, hanem egyszerûen arról szólt, hogy MOST kaptunk még egy esélyt. Nem többet.

Ami még számomra élvezhetõvé tette a filmet: az az óriási robot. :) Én bevallom paráztam tõle. (nõ vagyok. :)) Fõleg, mikor lebilincselik és próbálják megvizsgálni, a robot meg csak pásztáz a vörös fénnyel... Brrr!!! :)

Amit hiányolnék, az talán tényleg az, hogy kicsit jobban kidolgozhatták volna, ahogy Klaatu véleménye megváltozik, meg egy kicsit több akciójelenet lehetett volna benne, sok volt pölö az erdõ közepén lévõ csacsogás a nõ és a fiú között, de volt még egy pár ilyen üresjárat. Összességében: 9,5/10. Ja, és Keanu nagyon öregszik és megdöbbentõen sovány!! (Fõleg az Utca Királyaihoz képest). :/
4/10
Valezius 2008 dec. 27. - 10:48:43 4/10 Előzmény kol3
(114/365)
Azért volt legalább 2utalás:
Noé bárkája+vízözön, akkor utána szerinted mi lesz?
Megmented a Földet, tõlünk.
2/10
kol3 2008 dec. 27. - 01:19:13 2/10
(113/365)
Az alapötlet nem volt rossz bár aszt nem nagyon értem hogy minek kellet volna az U.F.O a mi bolygónk emberek nélkül:? Jó ki irtsák az embereket utána mit csinálnak a bolygóval:? Gyönyörködnek benne vagy mi:? A kis csaj meg a gyerek is kár volt bele igaz valamivel ki kelet töltetni a másfél órát....Gyenge alakítás gyenge film.... 2/10
gida88 2008 dec. 27. - 00:13:42
(112/365)
Egy olyan kaliberû filmtõl, amiben Reeves játszik, kicsit többet vártam el..az alapsztori az emberiség megmentésérõl jó, az idegenek misztikusabbá teszik, de a mellékszál a nõvel és az élettárs gyerekkel gyenge..szerencsére itt nem rájuk hanem a Földre kell figyelni..
1/10
viktore 2008 dec. 26. - 22:02:19 1/10
(111/365)
Sztem ahelyett hogy ezt a filmet megnézné vki,inkább üljön le a fotelbe és kezdje el bambán nézni a plafont és tegye mindezt másfél órán keresztül, garantáltan nagyobb élményben lesz része mint amit a Reevs-ék nyújtanak ezzel a filmmel. A sztori halálosan unalmas és elcsépelt. A szereplõket még a barátok köztben sem alkalmaznám mint színészeket, az élükön Keanu Reevessel, akinek volt kíváló filmje (Drakula, Az ördög ügyvédje, talán mátrix 1), de mint látjuk a pénz nagyúr még õt is elcsábítja egy ilyen semmitmondó,buta amerikai filmhez. Ráadásul az a neo és smith ügynök keverék, amit alakít a mátrixban jó volt, de ide már senkinek sem hiányzott. Egy aranyos kisgyerek, igazán kézenfekvõ eszköz, hogy meglágyítsa a mozijegyüket visszakövetelõ nézõk szívét, de az itt szereplõ gyerek, valljuk be õszintén, ha az enyém lenne, péklapáttal csapnám agyon. A mellékszereplõk élükön a védelmi miniszter asszonnyal, mind nevetségesen sablonos alakítást nyújtanak, a sablonos jeleneteikben. A forgatókönyvírónak kívánom, hogy élete végéig minden este álmában játszódjon le elõtte film. Bár tudom, ez is csak a pénz,pénz,pénz. Van aki a mekiben hamburgert süt, van aki filmet rendez és a van aki forgatókönyveket ír,de ezután kijelenthetjük, hogy az elsõhöz kell a legtöbb tehetség. Végezetül jótanács azoknak, akik ki szeretnének kapcsolódni egy jó film segítségével: EZT NE NÉZZÉTEK MEG!!! rettenetes
1/10
iliptak 2008 dec. 26. - 11:40:19 1/10
(110/365)
DartagnanX úgy érti abban is több volt . . .
leopard28 2008 dec. 26. - 10:45:34 Előzmény DartagnanX
(109/365)
hát a függetlenség napjában minden volt de apokaliptikus hangulat, az biztos nem:)
leopard28 2008 dec. 26. - 10:43:35 Előzmény iliptak
(108/365)
ki az a Keanu aegal?
1/10
iliptak 2008 dec. 26. - 03:13:58 1/10
(107/365)
A téma nem rossz, sokat ki lehetett volna még hozni belõle(51 ben jól kitalálták). A megvalósítás viszont egy sityak sz*rt sem ért. Komolyan elgondolkozom a producernek, a rendezõnek egy igazi barája rokona sincs, hogy elõvetítés után azt mondja, EHHEZ NE ADD A NEVED. Keanu Segalról ne is beszéljünk.
7/10
Kendy 2008 dec. 25. - 21:43:24 7/10 Előzmény DartagnanX
(106/365)
:)