Ezüstliliom 2012 ápr. 17. - 15:58:07 Előzmény jeffero
(115/195)
Igen, és az az egyik kedvenc részem.:)
1/10
ennyi baromságot... 2012 ápr. 17. - 15:24:13 1/10
(114/195)
Megtudhattuk, hogy a fény 300ezer MÉTER/szekundum sebességgel közlekedik... :DDD
10/10
jeffero 2012 ápr. 15. - 15:37:39 10/10
(113/195)
Az Angyali érintés sorozatból ismert Roma Downey hétfõn 12:30-tól a TV2-n a Herkules és az Amazonok (Hercules and the Amazon Women) címû 1994-es filmben látható!
Érdekesség, hogy ezt a filmet pár hónappal az Angyali érintés sorozat 1. évad 1. része elõtt forgatták, ill. mutatták be.
10/10
jeffero 2012 ápr. 12. - 22:37:33 10/10
(112/195)
Nemsokára kiderül, hogy az M1-M2-n tényleg adják-e a 8. évadot, ugyanis itt a port.hu-n már majdnem a 7. évad végénél járnak az idõpont beosztásban, így elvileg május elején már pont jönne a 8. évad.

Én nagyon szeretném, ha folytatnák tovább, drukkoljatok ti is, hogy így legyen.

Egyébként érdemesebb az M1-M2-rõl nézni, ill. gyûjteni a részeket, mert a dalbetéteket feliratozzák, azonban a LifeNetwork régebben nem tette az õáltala premierben vetített részekkel, csak azoknál voltak dalfeliratok, amely részeket az MTV-tõl átvettek (1-2. évad). A dalfeliratokkal sokkal jobban érthetõbbek a részek. Pl. a mályvacukorgyáras epizódban (A lélek zenéje) elég sok dalbetét volt, aminek az M1-es változatát így sokkal jobban megérte nézni.
10/10
napraforgó 2012 febr. 17. - 14:38:01 10/10 Előzmény csikosi
(111/195)
Hát úgy tûnik, másfelé röpködnek....
3/10
csikosi 2012 febr. 09. - 12:41:33 3/10
(110/195)
Mostanában sok az angyal!
A jótevõk, hol vannak???
Elnavigáltak az országunkból!!
10/10
napraforgó 2012 febr. 06. - 08:08:23 10/10
(109/195)
Engem idegesít, hogy a valóságban az adott rész teljesen másról szól, mint amit a Port.hu meghirdet.
Némely részt már láttam mondjuk háromszor, ezért most nem vagyok újra kíváncsi rá.
Más programot csinálok. Aztán véletlenül kiderül, hogy egészen mást adatk le, mint ami be volt írva olyat, amit még nem is láttam.
Ezt vajon miért csinálják?
10/10
napraforgó 2012 febr. 03. - 07:42:39 10/10 Előzmény saibor
(108/195)
Hát igen, az tényleg elég gagyi volt. Nekünk nem is igen érthetõ ez a Las Vegasba megyek, megnyerem a nagy money-t mentalitás. Az ilyen extrém történetek nekem sem tetszenek.

Vannak sokkal jobb epizódjai is. Talán a sokadik évfolyamnál már eléggé elfáradt a sorozat, nem tudnak olyan "hétköznapi" történeteket kitalálni.
saibor 2012 febr. 01. - 21:53:31
(107/195)
Eddig nem volt szerencsém ehhez a sorozathoz. Ha a többi történet is ilyen bugyuta volt, mint a mai, akkor szerencsémre. Kinek nem áll fel a szõr a hátán amikor gyagya isteni beavatkozásokról értesül, mint Gus esetében is?
8/10
greghouse 2012 jan. 26. - 14:17:28 8/10
(106/195)
Bár egyik másik sztori annyira mézédes csöpögõs, hogy szivacsot kell tenni a tévé alá, el kell ismerni, hogy az alapötlet is jó, és az egyes epizódok is, a színészek is. Nekem tetszik, bár nincs mindig hangulatom az angyali mézcsöpögéshez, dehát ez egy ilyen film. úgy 7 és fél.
10/10
jeffero 2012 jan. 18. - 10:22:59 10/10
(105/195)
Január 18-án szerdán kerül mûsorba az M1-M2 csatornákon a korábban a LifeNetwork-ön kimaradt 5. évados epizód, az Abraham Lincoln-os történet. Aki tudja, nézze mindenképp.
10/10
jeffero 2012 jan. 07. - 03:01:06 10/10
(104/195)
Roma Downey (Monica) szombaton 15:20-kor a Viasat3-on a Majom bajom (Funky Monkey) címû filmben látható! Bár annyira nincs nagy szerepe, a fõszereplõ kissrác anyukáját alakítja.
10/10
jeffero 2012 jan. 06. - 15:22:21 10/10
(103/195)
A pénteki M2-es ismétlés rendhagyó módon elõbb kezdõdik, 18 óra helyett 17 órakor.

A port.hu 5. évados lista alapján a korábban a LifeNetwork-ön kihagyott 5. évados epizód január 18-án kerül mûsorba, "Aki mert nagyot álmodni" címmel. A port.hu adatlapon az angol cím nem egyezik, az valójában Beautiful Dreamer, de a tartalom megegyezik azzal, amit korábban fordítottam a tv.com-os epizódleírásból, az Abraham Lincoln-os történet:
http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_film_id=63725&i_where=1&i_episode_id=216067
10/10
napraforgó 2012 jan. 06. - 04:33:07 10/10
(102/195)
Amikor ezt a kétrészes epizódot láttam - nekem úgy rémlik éppígy vágták félbe. Jean találkozik a férjével, majd Monica elrángatja, mielõtt a katonák észrevennék.
Számomra nyilvánvaló volt, hogy nem véletlenül keveredtek az üzembe, hanem George szervezte meg, hogy találkozhassanak.
Mellesleg elcsodálkoztam, hogy ez a George magasabb, mint a két amerikai férfi - pedig õk se alacsonyak.
Azért különös, hogy Kínában - bár megváltozott a rendszer - még mindig üldözik az elõzõ rezsim "ellenségeit", nincs bocsánat a korábbi ellenszegülõknek. Nekem logikus lenne egy amnesztia, tekintettel a megváltozott viszonyokra.
10/10
jeffero 2012 jan. 06. - 01:52:26 10/10
(101/195)
A MTV a 4. évad utolsó 2 részét, A szabadság szelleme címû dupla epizódot máshogy vágva adja le, ugyanis a LifeNetwork-ön véget ért az 1. rész 40 percnél, míg az M1-en 43 percig adták, talán a drámaibb hatás kedvéért, ill. kedvcsinálóként a folytatásra megmutatták az 1. rész végén azt a találkozásos jelenetet. Ha jól emlékszem anno a LifeNetwork-ön fõcím nélkül adták a 2. részt, de gondolom ebben az új verzióban csak valahogy belevágják. De az is lehet, hogy ennek a 2 résznek 2 fajta verziója van, és az MTV pont a másképpen vágottat vette meg.
10/10
napraforgó 2011 dec. 16. - 16:06:22 10/10
(100/195)
Ha tudom, nézem az adást az M1-en és a Lifenetworkön is. Nagyon kedves volt, hogy ma a Life-on a Joey-féle elsõ karácsonyi történetet adták, és az M1-en, pedig a - talán negyediket... (A testvérek évekkel késõbb)
Most már észreveszem azt is, ha egy színész ismét megjelenik, más szerepben...
10/10
offtopic
jeffero 2011 dec. 10. - 17:05:54 10/10
(99/195)
Valószínûleg technikai hiba folytán a LifeNetwork csatorna a szombati sorozat ismétlést megszakította valami Life Magazin mûsorral 10 órától kb. 45 percen át, így az 1. rész vége és a 2. rész elsõ fele kimaradt. Mintha beletöröltek volna a kazettájukba. Érdekes, ilyet még nem láttam egy csatornánál. Azért lehetnének figyelmesebbek. Az, hogy már sokadszorra megy a sorozat eleje náluk nem indokolja, hogy megszakítsák a leadását.
10/10
offtopic
jeffero 2011 dec. 06. - 22:44:26 10/10
(98/195)
John Dye (Andrew) egyik régebbi filmje - Férfias üzlet (1987) - szerda délben újból feltûnik a Film+ mûsorán, ezúttal sem adnak ismétlést belõle. Legutóbb júliusban vetítették.

Aki kíváncsi a színészre fiatalon, és egy teljesen más szerepben, most megnézheti:
http://port.hu/ferfias_uzlet_campus_man/pls/fi/films.film_page?i_film_id=97614
10/10
Ezüstróka 2011 dec. 05. - 13:37:53 10/10
(97/195)
Hát igen, az abortuszt sokféleképpen tudják az emberek szemlélni. Rengeteg elmélet, mikor is kezdõdik az emberi élet. És a vallásos meggyõzõdésen kívül is, a tudományos elméletek legnagyobb része az emberi élet kezdetét az elsõ két hétre teszi.
1. A megtermékenyüléskor. - Azt hiszem, ezen nem nagyon kell semmit sem magyarázni, egyértelmû.
2. Az individualizáció befejeztével, vagyis az ikresedés lehetõségének befejeztével. Ez az idõszak nagyjából két hétig tart.
3. A központi idegrendszer kifejlõdésének kezdetekor.
4. A beágyazódás után.
5. Ha a méhen kívül életképesnek bizonyul.
+1 a személyiség teljes kialakulásakor

Remélem egyet sem hagytam ki. Szóval ezek közül az elsõ négy két, két és fél héten belül megtörténik. Tudtommal az orvos által elvégzett abortuszok elég ritkák (kb nincs is ilyen) a terhesség elsõ két hetében. a +1 pont szerint pedig akár a 20. vagy az 50. életév is tekinthetõ az EMBERI élet kezdetének. Egészen addig csak lehetõségekbõl áll az ember, az ötéves ugyanúgy, mint a három hónapos magzat például.

Szerintem csodálatos, hogy miután a megtermékenyítés véget ért, az új genom már maga ellenõrzi a zigótát, vagyis molekuláris és sejt szinten minden fejlemény az új genom ellenõrzése és irányítása alatt áll. Az elsõ tizenkét napban tulajdonképpen nem is lenne szükség az anyára, addig kitartanak az embrió belsõ saját energiái, de utána nyilvánvalóan táplálni kell.

Amint a két ivarsejt egyesül, egy teljesen egyedi és megismételhetetlen genetikai állománnyal bíró lény jön létre. Nem hiszem, hogy ezt figyelmen kívül lehet hagyni.

Ha pedig esetleg beteg lenne a magzat, akkor sem lenne helyes megölnünk. Persze visszamehetünk a barbár idõkbe, mikor az életképtelen csecsemõket kitették a Taigetoszra, vagy követhetnénk a náci orvosokat, akik fogyatékos embereket öltek meg, csak ugye mi gyakorlatilag ezt már méhen belül megtesszük.
Hallottam olyan történetet is, ahol az édasanyának az orvosok a vizsgálatok után azt mondták, a gyerek beteg, el kéne inkább vetetni. Gyõzködték róla, de az anya nem engedett. Aztán a baba megszületett, és makkegészséges volt.

Nem tudom, hogy mindezekkel azok, akik abortuszt végeztetnek mennyire vannak tisztában. Mert ha tudják mindezt, és értik, nem tudom elképzelni, hogy ne lenne óriási lelkiismeretfurdalásuk. És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy az abortusz az anyára nézve milyen következményekkel járhat (Post Abortion Syndrom, egészségkárosodás, vagy az esetlegesen késõbb születendõ, már kívánt gyermek egészségkárosodása).
10/10
napraforgó 2011 dec. 05. - 06:54:01 10/10 Előzmény Tibag05
(96/195)
Tudod, én 59 éves vagyok, és sohasem volt abortuszom. Két fiút szültem, mindkettõ jól sikerült gyerek.
DE, döbbenten hallottam több kolléganõmtõl, hogy az egyiknek 5, a másiknak 4 abortusza volt. Azért döbbentem meg, mert mindkettõ tanult, inteligens nõ volt, nálam 4-5 évvel idõsebbek.
Anno az a kor volt az, amikor nagy "harc" volt azért, hogy a nõ a testének az ura, azt csinál vele, amit akar, ebbe az abortusz is beletartozott. Ezeknek a nõknek nem volt beteg a magzatuk, csak egyszerûen nem akarták õket.
Én azóta is sokszor gondolkozom rajta, hogy hogyan, miért tudták elpusztítani õket. Átlagos életet éltek, nem voltak nyomorult szegények. Nem voltak megerõszakolt nõk, amikor is valahol az ember "megérti" ezt a lépést.
Nem vagyok bigott vallásos sem, sõt alig, de azért valahogy nem tudom helyeselni a létrejött "élet" elpusztítását.

Ma is vannak nagycsaládosok - én is ismerek néhányat és azt tapasztaltam, hogy a gyerekeik nem nõttek fel rosszabb körülmények között, mint az átlag kétgyerekes családok gyerekei. (Igaz, az anyukáknak "bûvészkedni" kellet, hogy a családot jóllakassák - de mindannyian boldogultak, rendes emberek lettek, sõt tollleránsabbak az egykéknél...)