Téma: Anna

hallatlan 2006 márc. 20. - 17:35:51
(68/548)
hello!

Nos, bevallom majd' 20 éves fejjel még mindig megvan az ideálom, aki ugyan nem D'Artagnan, hanem Mr. Darcy ;), de elég helyes, romantikus... pasas a Te ideálod is :))) ... vele sem kell szégyenkezni...

Hello Acica én is üdvözöllek köreinben.

P.S. Örülök, hogy ennyien rávettétek magatokat az olvasásra...Remélem Ti is jót fogtok rajta szórakozni.
Jó olvasást Mindenkinek

Van köztetek esetleg, aki olvasta az Anne karácsonyát?? Én nem, de ha van vki, mondja el, hogy milyen...érdemes-e megvenni stb.
Rockdoll 2006 márc. 20. - 15:51:33
(67/548)
Sziasztok!!!!
Képzeld Acica (Ági),én nekem is a becsületes nevem Ági!!!:-))))))
Hát akkor látom pasi ügyben nem mindenkivel egyezik az ízlésem...,de nem vagyunk 1formák!
A könyveket megfogom venni,modt már tuti!:-)
Na puszi mindenkinek!
Míra mikor ír már!!!!:-( ??? Õ még nem mondta el,hogy neki is bejönnek e a hosszú hajú lovag szerû pasik!!!!>:-(
Acica 2006 márc. 20. - 13:47:46
(66/548)
Sziasztok!

Tök jó, hogy írtatok, nagyon vártam. Amúgy böcsületes nevem Ági, és megadom a mailcímemet is, ha van kedvetek, írjatok oda is: balmaza28@yahoo.fr
Nekem sajnos nincs meg videókazin a sorozat, mert mire lett videóm, már nem adták a filmet, hogy fel tudjam venni, ezért is kérdeztem, hogy van-e köztetek szegedi? A 2. és 3. rész nagyon rossz minõségben megvan CD-n, egy ismerõsöm tette át videókaziról, de sokszor lemarad a hang a képhez képest, szóval eléggé élvezhetetlen. Pedig ha normálisan meglenne videón vagy DVD-n, rengeteget nézném. Szóljatok, ha tudtok ebben segíteni!
Ja, és a hosszúhajú, romantikus, "lovagszerû" pasik nekem is bejönnek, illetve régebben egy ilyenrõl álmodoztam... Hát a võlegényem nem éppen ilyen, de azért romantikus alkat, de el nem cserélném egyetlen lovagszerûre sem! Hát igen, megváltoznak az ember ideáljai, úgy mint Anne-nek is. Nemhiába kosarazta ki a jóképû, melankolikus, bús, romantikus lovagot, Roy Gardnert, és választotta a játszópajtás Gilbertet... Na most mennem kell, majd jelentkezek. Puszi mindenkinek!!!
kolibri 2006 márc. 19. - 19:44:43
(65/548)
Szia Acica!
Üdv a fórumon! Mindig öröm, ha egy újabb rokon lélelkre találunk! :-) Még én sem olvastam a könyveket, mert Klárihoz hasonlóan féltem, hogy a film után esetleg csalódás lesz! De mostmár kedvet kaptam hozzá! :-) Klári! A videókazik megtalálása sorsszerû, nem? Pont most, hogy így ennyien összetalálkoztunk a fórumon... Én hiszek a Sorsban. Ti hogy vagytok ezzel?
aralk1 2006 márc. 19. - 19:35:57
(64/548)
Szia Acica, üdv a Rokonlelkek között!

Anne könyvet még nem olvastam, mert eddig féltem, hogy csalódás lesz a film után.
Most azonban kedvet csináltatok hozzá.
Amint végzek a most olvasott könyvvel (illetve másik hárommal, amit szeretnék rövid idõn belül elolvasni) hozzá is látok!

Képzeljétek! Milyen remek dolog történt velem/velünk ma! Az utóbbi idõben többször költözködtünk és az Anne videófilmjeink kb. 1 éve eltûntek.
Ma Kata01 (a húgom) felhívott, hogy egy dobozban megtalálta õket!!!!! :)

Jövõ héten találkozunk, akkor odaadja nekem, én pedig (miután átírjuk DVD-re) rögtön megnézem!!! Már nagyon várom!!!Még sohasem telt el ilyen hosszú idõ, hogy ne láttam volna.

Rockdoll! Nekem nem jönnek be "hosszúhajú romantikus lovagok", de hát ízlések és pofonok...

Puszi mindenkinek!!!
Rockdoll 2006 márc. 19. - 18:19:15
(63/548)
Szia Acica,köszöntelek az Anne rajongók között,köszi a "bátorítást",azt hiszem belekezdek az olvasásba!!!
És Míra,neked is köszi...amúgy már a könyvtárban bele-bele olvasgattam...és milyen is lett volna,ha nem jó!:)
Amúgy Míra,te mit mondasz arra amit néhány nappal ezelött írtam...szerinted elvetemûlt vagyok azzal kapcsolatban,hogy nekem bejönnek a régi D'Artagnan fazonú pasik???OLyan romantikus lovagok,jó jó todom ilyenek ma már nincsenek,de van egy álom kép és punk tum!Na ,de szerinted Gabriel Byrne jól nézett ki mint D'Artagnab???VÁLASZOLJ RÁ!:-)
hallatlan 2006 márc. 19. - 17:53:43
(62/548)
Hello!
Ne félj, hogy nem fog tetszeni.... A könyv óriási, bár még csak az Anne otthonra talál és az Anne az élet iskolájában-t olvastam. A második fantasztikus...Szétröhögtem az agyamat rajta...
Én mondom érdemes elolvasni, csodálatos, tele humorral...
Acica 2006 márc. 19. - 16:10:08
(61/548)
Sziasztok Anne-rajongók!

Már régóta olvasgatom a hozzászólásaitokat, de még csak most jutottam odáig, hogy regisztráljam magamat. Szóval örülök, hogy ilyen sokan szeretitek az Anne-filmeket. Én azon kevesek közé tartozok, akik elõbb ismerték a könyvet, mint a filmet. Nekünk sokáig nem volt videónk, de a könyvet már megkaptam 12 éves korom körül (most 25 vagyok, szintén szörnyû öreg!!! :-))), és összegyûjtöttem mind a nyolc részt, ami egész Anne 50 éves kora körülig meséli az eseményeket. Beleszerettem a könyvekbe, és már rongyosra olvastam, fõleg az elsõ három részt, azok a legjobbak. Úgyhogy, Rockdoll, nagyon ajánlom a könyveket is, engem akárhányszor olvasgatom, mindig fergeteges jó kedvre hangol :-)))) Van köztetek szegedi vagy környéki, kedves Rokon Lelkek?
Rockdoll 2006 márc. 19. - 12:27:39
(60/548)
Sziasztok!
Az Anne könyvekkel mindig szemezek a könyvesboltokban,csak ,ha már a szöveget is kívülrõl fulyom,nos lehet,hogy nem élvezném az olvasást.Mert a könyv más...én szeretek olvasni nagyon,de egy film mindig "hivogatóbb".Úgy értem nekem az Anne sorozat megvan videón és én bármikor leülök és megnézem 100 szorra,mert abba nem fáradok bele,de félek a könyvet leraknám és nyúlnék a videóért...Amúgy az ovasáshoz vissza térve én most olvasom a Mikszáth Kálman:Szent Péter esernyõjét,azaz igazság,hogy kegyetlen jó,alig várom,hogy megnézzem filmen!Ti láttátok?Tudjátok,ami romantikus az jöhet:-)Tuti élvezném a filmet és ti is sztem...Mit gondoltok???
hallatlan 2006 márc. 19. - 12:08:17
(59/548)
Üdv!

a Vasállarcost én is szeretem...
a BBC filmeket is...
így hirtelen még kedvencek: az összes Julia Roberts film, Forsyte Saga, A vér szava +Gwyneth Paltrow filmek többsége, Igazából szerelem, 6 nap 7 éjszaka, Grease, Harry Potter :)...

P.S.: Az Anne-sorozatot olvastátok??
aralk1 2006 márc. 18. - 16:09:00
(58/548)
Sziasztok!

Ha eddig nem hittem volna el, hogy rokon lelkek vagyunk, akkor most már biztos vagyok benne.
A legtöbb film, amit felsoroltatok Nekem is tetszett.
Szóval, az Anne, a Büszkeség és Balítélet, az Értelem és Érzelem után a következõ kedvenceim (nem feltétlenül tetszési sorrendben):
Sok hûhó semmiért; Kisasszonyok; Holt költõk társasága; Halálsoron; Muriel eskövõje; Jane Eyre; Egy apáca szerelme; Aludj csak, én álmodom; Távol Afrikától; Álljon meg a nászmenet!; Örömapa 1-2; Sztárom a párom.
Most hiretelen ezek jutottak eszembe. Ha valamit kifelejtettem, legközelebb megírom!

Rockdoll!
A Vasálarcost én is szeretem, annak ellenére, hogy Leonardo-t ki nem állhatom...
Rockdoll 2006 márc. 18. - 12:13:30
(57/548)
Az elõzõ üzimben az "Láttátok a filmet?????"akart lenni..
Puszi,VÁLASZOLJATOK!!!!:-))))
Rockdoll 2006 márc. 18. - 12:11:21
(56/548)
Sziasztok!
Én még a Vasálarcost szeretem mint filmet,sztem nagyon jó!Fõleg D'Artagna (asszem így írják....)Nem tom ti nektek mi a férfi idealotok,de én a hosszú hajú pasikat szeretem,persze az ápolt hosszú hajat:-)Most biztos tök hülyének néztek,de nekem az olyan pasik jönnek be akik hosszú hajuak,és olyan karakterüek mint A Vasálarcosban D'Artagna,hõs lovag,harcol,rózsát hoz,kedves,kissé komoly....na jó leállok,asszem túl romantikus vagyok...Nektek mi a véleményetek???Láttátok a filmet.
u.i:csak 1 baj van,hol találok ilyen pasit???Plussz még lovon közlekedjen,kivont karddal...igen,tele van a világ ilyen pasikkal...:-)Reménytelen..DE nekem meg van ideálom és nem változtatom meg!:-)
hallatlan 2006 márc. 17. - 18:11:14
(55/548)
Én is ugyan ezeket szeretem, tök jó!!
+ még a Féktelenül, Forrest Gump
kolibri 2006 márc. 16. - 18:44:03
(54/548)
A Miss Daisy sofõrjét nagyon régen láttam, és nem igazán emlékszem rá, de Jessica Tandyt a Sült zöld paradicsom óta nagyon kedvelem, és szeretem a filmjeit! Az Órák nagyon különleges film, nekem is tetszett! :-) Egyébként rengeteg kedvenc filmem van! Néhány cím: Az élet szép, A szerelem hálójában, Kisasszonyok, Holt költõk társasága és még sorolhatnám! :-) Ezekrõl mi a véleményed? Inkább a mûvészfilmeket szereted? (az Órák abszolút annak nevezhetõ) :-)
Rockdoll 2006 márc. 16. - 18:24:34
(53/548)
Sziasztok!
Képzeljétek,megszereztem Skye Sweetnam cd-jét!!!Nagyon köszönöm mindenki segítségét,olyan nagyon örülök,hogy meg van!!!!!
Na puszi mindenkinek!!!!!!!!!
u.i:Anne 4ever!!!!:-)
Rockdoll 2006 márc. 16. - 16:44:29
(52/548)
Hali,mi van veletek???Régen írtam!!!:-(
Kata01 2006 márc. 16. - 08:32:49
(51/548)
Szia Kolibri!
Elsõ hallásra, tetszik a film....
Most, hogy írtad, eszembe jutott még 1 film, amit imádok: Miss Daisy sofõrje.
Ez is garantált bõgõs. Morgan Freeman és Jessica Tandy játszik benne, azt hiszem Oscart is kapott érte... Nem mintha ez garancia lenne a jó alakításra,sõt!!!
De tényleg csodálatosan játszanak benne!!!

Az utóbbi idõk filmjei közül még az Órák jut eszembe, ami tetszett.
Írjatok még jó filmeket!!!!
Pusza
kolibri 2006 márc. 14. - 19:59:17
(50/548)
Kedves Kata! Szívesen írok neked a filmrõl. :-)Ez egy varázslatos történet, ami leginkább arra ébresztett rá, hogy mennyire fontos az életben az igaz barátság és a szeretet. (1991-ben készült dráma). Egy középkorú nõ (Kathy Bates) látogatóként egy idõsek otthonába érkezik, ahol beszédbe elegyedik egy ismeretlen idõs asszonnyal (Jessica Tandy), aki elmeséli neki élete történetét. A nõt lenyûgözik a néni meséi, és a folytatást várva majd minden nap meglátogatja. Lassan rájön, hogy ez az idõs asszony megváltoztatta az életét, eddig értelmetlennek tûnõ élete újra értelmet nyert, mert megtanulta értékelni saját magát, és jobb ember lett. De megismerhetjük a néni fiatalkorának szereplõit is, majd titkok és talányok, öröm és tragédiák után jutunk el a végkifejletig, amit nem mondok el, mert hátha meg tudod nézni valahol. :-) Párhuzamosan halad a jelen és a múlt, amitõl a filmnek nagyon különleges hangulata lesz. Nagyon mély érzelmi mondanivalója van, legjobb egyedül megnézni, mert garantált a sírás. :-)
aralk1 2006 márc. 14. - 15:56:12
(49/548)
Én is a <a target=blank href="http://www.rokonlelkek.hu-ra" title="www.rokonlelkek.hu-ra">www.rokonlelkek.hu-ra</a> szavazok!!!