8/10
kaloz44 2023 nov. 06. - 18:02:25 8/10
(7/7)
Nagy húzás volt a filmben ahogy a vége felé egybe érték a szálak én kimondottan szeretem az ilyen filmeket amikben két vagy három különböző szemszögből mutat be különböző helyszíneken lévő cselekményeket majd az egész egybeer és értelmet nyer az egész.
2/10
User Friendly 2021 nov. 14. - 18:58:46 2/10
(6/7)
"ebben a feszült és provokatív, félelmetes fordulatot tartogató thrillerben."

Sajnos a félelmetes fordulatot már nem tudtam kivárni, mert se feszült, se provokatív nem volt, egyszerűen csak baromi unalmas, a főszereplő pedig idegesítő. Simán elaludtam rajta a felénél és eszembe sem jutott, hogy visszanézzem, annyira érdektelen volt az első fele.
sexykex 2021 okt. 22. - 12:45:00
(5/7)
Ez az önérzetes gazdag amerikai πcsa stílus, különösen Gabourey Sidibe előadásában kiverte nálam a biztosítékot. Amúgy az ötlet nem lett volna rossz, de ez a szedett-vedett csapat elég bénára sikerítette. Csak azért, mert nem horror és nem egy misztikus baromság, nekem öt pontot megér.
7/10
nefefe 2021 okt. 11. - 23:36:09 7/10
(4/7)
Az elején gondolkodtam, mi fog kisülni az egészből. Az első rész érdekes volt, XIX. századi amerikai történelem, de semmi újat nem mutatott - már annak, aki a történelmet ismeri. A második rész szöges ellentéte az előzményeknek, kb. 150 év ugrás, olyan " én vagyok a sikeres feminista fekete nő " stílusú, harsány, tipikus afroamerikai mentalitású cselekmény. Nem nagyon tetszett, inkább untam. Reméltem, hogy a harmadik részben végre kiderül, mi a fene folyik itt. És lőn, - spoiler - végre kiderült, - amikor már a repülő és a mobiltelefon is képbe került - hogy csak néhány, a régi unionista életmódot és a déli rabszolgatartást visszasíró, Ku klux klan - rajongó f*szkalap keveri a sz*rt. Megkapták, ami járt nekik. Összességében érdekes koncepciójú film, erősen tanulságos mondanivalóval. Aki türelemmel tudja nézni, és a felében nem kapcsolja ki, az akár érdekesnek is találhatja. Egyszer mindenképpen megnézhető.
8/10
Lirgyria 2021 szept. 21. - 16:28:39 8/10
(3/7)
Én egészen meglepődtem rajta, mert jobbnak találtam, mint amilyennek ígérkezett. Végül a történet kialakulásával minden értelmet nyert. Horrornak viszont egyáltalán mondanám, thrillernek annál inkább. Nem volt rossz egyáltalán (a fényképezés és a zene valóban kiemelkedően jó).

Ha valaki nem szereti az öncélú, teljesen értelmetlen erőszakot, pl. verést, akkor is érdemes megnézni, az első 30 perc után már jobbak az arányok.


kriszta.g 2020 nov. 07. - 15:20:14
(2/7)
Az alapötlet nagyon jó a kivitelezés béna, de a fényképezés és a zene miatt 6 pont.
10/10
kbalazs211 2020 okt. 15. - 16:20:05 10/10
(1/7)
ante bellum = háború előtt, azaz az 1860-as amcsi polgárháború (észak <-> dél) előtti idők, amikor nagyban ment a rabszolgatartás délen
nagyon erős film, ajánlott