Easy Rider 2010 jan. 19. - 20:38:40
(29/49)
ha megvizslatod ezt az oldalt, láthatod, hogy Jancsónak nem ez az elsõ Mucsi-Scherer párost felvonultató filmje. Az a bizonyos "Nekem lámpást adott kezembe az Úr Pesten" az elsõ és azóta felülmúlhatatlan darab. Az Ede megevé ebédemet pedig nem az utolsós a sorban.
Egyébként ebben a filmben hangzik el a "legendás" kántálás: "hogy vagy anyám, kint a tanyán, kertben a répafa virágzik" :) Blöró rulez!!!
2/10
brixxi 2010 jan. 19. - 12:39:57 2/10 Előzmény Világbéka
(28/49)
Ezt megindokoltad. Azért jó ez a film, mert a gyõzike só szar. Pfff...
Egyébként a mondat második részével egyetértek.

Na mármost elöttem is mondták, azzal hogy egy szar filmre rámondom hogy mûvész, még nem lesz jó. Semmilyen kategóriában sem.
Jancsó M régen valóban jó rendezõ volt, de nézzük már meg ezeket a filmeket. Az anyád a szunyogok talán az elsõ ilyen mucsi-scherer féle agymenése. Azóta lett több, de minek? Egy interjúban azt mondta egyszer JM, hogy sajnálatos hogy a magyar film államilag kevés pénzt kap, mert ha neki adnának több száz milliót, õ képes lenne ebbõl a sorozatból évente többet is legyártani. Hát üzenem neki hogy én is. Sõt, bárki. A probléma az hogy ezekre a filmekre semmi szükség mert semmi értelme.
Legujabb ilyen filmjérõl hallottam a rádióban nyilatkozni. A címe: Ede megevé ebédem. Kérdezi a riporter: mér ez a címe? JM csak nevetgél, azt mondja ez egy gépírás tanulásos betûgyakorlat. Riporter: És hogy jön a filmhez? JM: - hát, hát... ez egy gépírás gyakorlat. és nevet.
Tehát semmi. Csak éppen ez jutott eszébe, vagy olvasta valahol.
És mindezt azért mert mûvészfilm. De hidd el nekem, hogy nem, ez nem mûvészfilm.
És hogy te azt mondod és azt hiszed hogy érted, akkor valószínüleg hazudsz, és csak azt akarod tudatni az emberekkel hogy mennyire különleges és okos vagy. pedig hidd el hogy nem vagy.
Dros 2009 júl. 26. - 12:30:36
(27/49)
Magyar film mit vártál?:D
3/10
Arnoux 2009 júl. 26. - 11:55:22 3/10
(26/49)
Ennél rosszabb filmet még sosem láttam. Egészben annyi volt jó amikor Mucsi Zoltán ordibált, de sajna nem volt végig azzal tele:(
wiliwonka 2009 ápr. 01. - 21:45:19
(25/49)
Elég egy értelmetlen valami volt ez a film. Meg mi a francért kellett állandóan ordibálni, azt nem értem. Amúgy a rosszfiúk fõnöke az nem a Sanyííí volt az üvegtigrisbõl?
10/10
gaben1986 2009 febr. 24. - 19:44:46 10/10
(24/49)
amúgy aki fikázza Jancsó stílusát, az olvasson már róla egy kis kritikát, hogy õ milyen felfogásban készíti a filmeit. Ez a mûvészet, nem a lövöldözés, 6000 vágással egy percben. Köszöntem.
mamusz23 2008 szept. 08. - 12:46:29
(23/49)
Új videó Mucsi Zoltánnal: http://www.youtube.com/watch?v=LkySFLp9XHw
Nagyon jó!
karmansz1 2008 márc. 21. - 21:21:07
(22/49)
Sziasztok!

Le tudná nekem valaki másolni a "Nekem lámpást adott kezembe az Úr Pesten" ill az "Anyád! A szúnyogok" címû remekmûveket?? :-D

Üdv:

Szandra
4/10
furgepunk 2008 márc. 20. - 20:23:15 4/10
(21/49)
Elég idegesítõ film de 1x meg lehetett nézni :) jó azért nem volt rossz
10/10
Világbéka 2008 jan. 26. - 12:13:29 10/10
(20/49)
Be is teszem videón, és meg is nézem immáron sokadjára...
10/10
Világbéka 2008 jan. 26. - 12:11:38 10/10
(19/49)
Akkor most válasz mindenkinek:

Miért kéne sajnálni a pénzt a Jancsótól??
Ja bocs tudom mert ennyi hiányzik Gyõzikének a köv. Gyõzike showjából... Ja nem bocs az kereskedelmi... Ja igen, a Magyar Rádió arculatára kellett, amihez külföldi grafikust hívtunk bõdületesen sok pénzért. Aki eladta nekünk ugyan azt a szart, amit már egyszer eladott egy másik nemzetnek is. Ahhelyett hogy egy jó magyar grafikust bíztak volna meg, aki töredékéért megcsinálta volna, sokkal jobban.
Merthogy Magyarországon igenis zseniális mûvészek vannak. Nem írok listát, mert túl hosszú lenne, és nem is ismerek mindenkit.

A lényeg:
A népbutító ócska dolgokra, és az import, levtett, rossz reklámokra, a slendrián külföldi nevekre (akik jók csak nem érdekük h Mo.n színvonalas dolgok legyenek) MINDIG VAN PÉNZ.
Arra hogy egy nagy rendezõ bemutasson az országnak arra nincs...

Szomorú.

Akinek nem jön be, az ne nézze.

És, ha kiderül, hogy a Jancsó ezzel mindenit hülyére vett, én fogok magamon a legjobbat nevetni és akkor végképp azt fogom mondani, hogy NAGYON NAGY FILM.
submester 2008 jan. 15. - 20:13:47
(18/49)
Sztem is jó a film csak kell hozzá egyfajta idegállapot...aki meg nem érti ne vegye...videjóra...:oP
ja és juhász jácint (bt.) for prezident mert a kertben a répafa virágzik....:oDDD
MrBig 2008 jan. 15. - 18:17:03
(17/49)
Tegnap néztem gépen :P
Látom jól berakták estére, hagy menjenek a fõmûsoridõben az amerikai vígjátékok a szájbarágós poénokkal (bár a született feleségek az jó). Azért az abszurd is lehet vicces, csak sajnos az ilyet nem mindenki érti.
1/10
StJust 2008 jan. 15. - 16:21:00 1/10 Előzmény telepim
(16/49)
Veled 100%-ig egyet tudok érteni.És ma éjjel megint büntetnek minket ezzel a badarsággal!Mindegy, legalább egy olyan film,amelynek tényleg az éjszakai sávban a helye!
10/10
leni 2008 jan. 04. - 18:44:07 10/10 Előzmény Világbéka
(15/49)
Nos, újra-nézvést és élve a joggal:
Még mindig jó ez a film! És csak jobb lesz!
Igaz hátborzongatóan realitásokból táplálkozó kérdés-halom. Mellyel szembesülni lehet. De akik értik azok inkább lesütik a szemüket. ( És ez a baj! )
Világbrekkencsnek nagyon igaza van abban, hogy sokan csak a felszínt kapargatják.
Csak úgy mint Linch esetében! Lehet, hogy túl sokat tudok errõl-arról és ráadásul fordítva vagyok bekötve, de ezeket a filmeket sikerül feldolgoznom pikk-pakk. Nem úgy mint sok más nézõnek. Jancsó persze fricskát dob, ráadásul minden rendelkezésre álló eszközével. Már maga az is fricska, hogy filmet csinál(t), mert az akkortájt sem volt egyszerû feladat. De azért a producer csak összegereblyézte a kodak-ra valót!
Persze lehet mondani, hogy szellemi maszturb... meg miegymás. Csak az a probléma, hogy ki érti, tudja, ….
A szimbólumrendszer nem egyszerûen fogható. Azt gondolom, hogy nem a meztelen test látványa miatt lógott amott a képernyõn a 18-as karika, hanem a valós tartalom erõssége miatt:
- gyerek ölné nagy-apját is de miért?
- ölni manapság már megszokott
- nem megérteni egymást mert az olló akkora... de megszokható, viselhetõ?
- a csapból a víz nem magátol folyik hanem mert sokat dolgoztak érte eleink, csak úgy mint a pázsitért mely dudva lett még a Grádonyi idézet szerint is...
- szar ez a világ, vagy csak mi hisszük, hogy az
- falak mögé vagyunk zárva, de ottan az a fal vagy csak mi teremtjük?
- tradíció egyeseknek szabály, de egyre kevesebbeknek, akkor elveszve vagyunk a falaink között?
- szaporodjon-é olyan, aki már csak oly módon tud ahogy meg sem érti a mikéntjét? Miközben hát persze, hiszen azért él az értelmes ember, vagy sem?! De értelmes-e?
- Értelmes-e az aki simán megeszi, hogy valami olyan bálványt állítanak elébe, mely teljesen másmilyen szellemben fogant mint amit belé magyaráznak.
- Vagy csak lusta lázadni?
- vagy csak fárad... ebben az egészben...

Miben lehet ezt mind belepakolni, és még többet ha nem egy filmbe(Jancsó), vagy regénybe(Magyart nem tudok de: Pelevin), vagy színpadra komponált játékba(Krétakör)?

Örülök, hogy nekünk lett filmen!
Gedoo 2008 jan. 03. - 17:02:48
(14/49)
Megnéztem, de nem tudom eldönteni; Jancsó meghülyült-e öreg korára, vagy épp a nézõibõl igyekszik hülyét csinálni... Nehéz kérdés...
issti1 2008 jan. 03. - 13:28:26
(13/49)
Szerintem nagyonis konkrétan megállapítható, hogy egy film milyen: színészi teljesítmény, cselekmény- dramaturgiai szempontok, stb. Egy hozzáértõ ezeket sec pec kielemzi: egy biztos, ezen fõ kritériumok alapján e típusú filmjei minõsíthetetlenül színvonaltalanak, tehát rosszak!
DE!
Ettõl még lehetnek olyanok, akik "rákattannak" és nagyon tetszik nekik a film, tehát ad abszurdum közönségsiker is lehet..

No persze ettõl még a film csak egy kalap ..kaki! ..és ez sajnos szükségszerûen Jancsó mestert is minõsíti -akár tetszik, akár nem!
telepim 2007 nov. 03. - 00:25:46
(12/49)
Gyerekek! Majd meglátjátok, Jancsó az élete végén (minél késõbb jöjjön el ez az idõ!) ki fog adni egy könyvet valami "A nagy átverés" címmel, és leírja benne, hogy az élete második felében már csak a provokációra szórta el az idejét (meg a filmekre adott pénz egy részét). A Kapapepe filmek azt példázzák, hogy meddig mer elmenni egy alkotó a sznob csapatának védelmében - senki sem meri azt kiabálni közülük, hogy "meztelen a király!" - mert attól fél, hogy kiközösítik, bunkónak titulálják. Mert akik jelenleg ezt mondják (hogy a k-p filmek blõdlik) nem számítanak embernek sem a sznobok szemében.
Ha majd Jancsóm leírja, hogy sznobok, ti vagytok a hülyék, mert az egészséges szemûek már régen rájöttek az igazságra, elõbb lesz nagy pirulás, aztán meg magyarázkodás és szerecsenmosdatás (ebben világbajnokok vagyunk sportedzõtõl miniszterelnökig), és minden és mindenki marad a helyén.
NA EZÉRT nem sajnálom a k-p filmekre adott pénzt, mert Jancsó megcsinálta belõle a metamûvészetet: nem EGY filmjével, hanem a saját életével példázza, milyen hazug és képmutató a társadalom és benne a magát hû de okosnak és kifinomultan mûértõnek tartó ember.
Most pedig nézzen a szemembe minden k-p rajongó és közben gondoljon valami igazán filmszerû filmre. És kezje szégyellni magát, mielõtt Jancsótól olvassa ugyanezt...
Rocco 2007 okt. 25. - 22:44:10
(11/49)
Nem értem milyen 100 milliokról beszélsz, ez a film fillérekbõl készült, mint ahogy a többi Kapa – Pepe film is(viszont a mûvészi értékük vitathatatlan). Az Anyád! A szúnyogok – ról biztosan tudom, hogy a helyszínt, ahol a film elsõ felét forgatták el kellett hagynia a stábnak, mert nem tudták fizetni a bérleti díjat, és a Jancsó telkén fejezték be a forgatást.
10/10
Világbéka 2007 okt. 07. - 16:59:29 10/10
(10/49)
Lehet.
Én tanulok mûvészettörténetet és emelt idodalmat. Mûvészettel foglalkozom tehát belülrõl látom. DE látom azt is h nagyon sokan nem látják a lényegét a dolgoknak, mert csak a felszínnel foglalkoznak.
Már bocs (nem téged osztalak ezzel) de a mûvészethez intelligencia, és nagyon sok háttértudás szükséges nomeg komplex látásmód.
Sokan mondják hogy számukra megszûnt a képzõmûvészet a 20as-30as évek után pedig ez nem igaz, csak a pop artal átalakult. Mert onnantól kezdve a gondolat vált lényegessé, ugyanis az eszközök mindenk kezében ott vannak.