Téma: Apatigris

offtopic
guess.who 2021 márc. 29. - 19:01:15 Előzmény napraforgó
(275/595)
"És mi a szerepe egyáltalán?"
Nagyjából annyi, mint a komplett második évadnak...
Az első egy zárt koncepció volt, előre tudták, hogy hány rész után akarják lezárni (lásd még a BF-et), könnyű volt megtölteni ötletekkel, kalanddal, lehetett ívet adni az egésznek. Ehhez képest most láthatóan DÖ-betegségbe estek: mivel a készítők nincsenek rászorítva a kompakt, feszes sztorira, így elkezdték, de nincs határozott vége, csak úgy történnek a dolgok, aztán hátha kilyukadnak valahol. De ha nem, akkor sincs baj, legfeljebb lelövik menet közben a sorozatot, ha nagyon bukó lesz. És ez a hozzáállás láthatóan tönkre is vágja az egészet: nem akarnak túl sok jó ötletet belepakolni, mert félnek, hogy nem lesz később, ezért inkább egyre jobban habosítják a belefújt levegővel, üresjárattal, értelmetlen szállal... Szerintem ezt most már nagyon érezni. :(
offtopic
guess.who 2021 márc. 29. - 18:56:03 Előzmény janderka
(274/595)

Hát ez a Schmidt Sára - Walters Lili meccs számomra egyelőre döntetlen. :) Laura arca bájosabb és csinosabb az alakja is, de Walters Liliben van valami elmagyarázhatatlan hormonfelkavaró (mondjuk nincs ilyen szó, ezért is elmagyarázhatatlan :) ).



Mindenesetre elég gyanús, hogy egy részen belül bekövetkezik az, hogy Gáborka megcsal, kiesik mindenki pixiséből Walters Lilivel együtt, és így Laura a gyerekkel visszaköltözhet papácskához, akihez visszaköltözik -természetesen pusztán jószándékú segítési céllal és nem ágyazási vagy egészségügyi okokból!- mamácska is. Mégpedig azért, mert Vivi visszamegy a tökkelütött kávémesterhez (aki ugye immár eldöntötte, hogy akar gyereket), Szandrácska meg átmenetileg átmegy Artúrt ápolni, akit a nevetségesen sárga autója elvesztése teljesen padlóra és ágyba döntött - így a két felszabaduló helyre jöhetnek is mindketten. Aztán pár rész után vissza az egész, és kezdődhet elölről a csikicsuki...
offtopic
guess.who 2021 márc. 29. - 18:46:48
(273/595)
Valahol azért már unalmas, hogy gyakorlatilag minden sorozat rendszeresen előhúzott kliséje az, amikor az elvált (és egymást feltűnően gyűlölő!) házaspár részegen (ez fontos!) újra egymásra talál, majd másnap reggel megbeszélik, hogy erről aztán a világon soha senkinek nem beszélnek, de főleg nem a gyerekeiknek...

Ráadásul ebből mindössze 8+5 rész ment le, másutt azért rendszerint csak nagyon sokadik rész után jutnak el eddig a mélységig. Továbbra is az a véleményem, hogy kár volt ezt a második évadot ennyire erőltetni. :(
janderka 2021 márc. 29. - 14:11:08
(272/595)
Waltersnél is laposabb?
janderka 2021 márc. 29. - 13:23:19 Előzmény napraforgó
(271/595)
Ott a válasz az előző kommentben ;)
6/10
napraforgó 2021 márc. 29. - 12:51:28 6/10
(270/595)
Ki játsza ezt az anorexiás Nórát? És mi a szerepe egyáltalán?
Laura is túl sovány, gyakorlatilag nincs is feneke. De azért ő még elmegy. Vivi használhatna kicsit több sminket. A DÖ-ben Rujder démonra volt sminkelve, most meg olyan kopott, mit egy vénlány. Valahol a kettő között lenne jó.
janderka 2021 márc. 29. - 12:19:08
(269/595)
Ejgen, max ilyen célja volt ennek a résznek. (A fiús alkatú Walters Lili hanyag tartása, lapos melle, hegyes orra ellenére érdekes jelenség - de Schmidt Sáránál azért nem jobb nő. Fura lenne ha dobná miatta a nejét Gáborka.)


janderka 2021 márc. 29. - 06:42:03
(268/595)
Nem igazán ment előre a történet a tegnapi résszel. Ónodi sztorija behalt. Artúr vergődése érdektelen. Szandrácska züllése meg már uncsi.
janderka 2021 márc. 23. - 14:07:27
(267/595)
Na kérem, Holló utca eleje. Csak ügyes látószöggel vették föl, ami beközelítette a Király utcai Hotel épületét és torzított a Holló utcai homlokzatokon.
https://www.google.com/maps/@47.4982862,19.0608185,3a,90y,331.05h,74.17t/data=!3m6!1e1!3m4!1sfM9EV3vukGGLAMTTQ87Wkw!2e0!7i16384!8i8192
janderka 2021 márc. 23. - 13:50:49
(266/595)
Bulinegyed gondolom. Kazinczy környéke lehet. Max a józsefvárosi palotanegyed. (Én a körömszalont lőttem be rögtön - az a Csalogány utca elején van, a Szercsenjáték székház mellett.) De ha kapok egy külsőt róla, megkeresem szívesen.
6/10
napraforgó 2021 márc. 23. - 12:26:53 6/10
(265/595)
Látod, nekem fel sem tűnt, hogy ez ugyanaz a hely, de hát nem vagyok ismerős éjszakai szórakozóhelyeken. Ha ugyanoda ment vissza a két lány, az bizony nagy hiba.
És igazad van, biztos van ipari kamera az ilyen helyeken, a lokálnak is érdeke, hogy ha rájönnek az ilyen disznóságokra, akkor vagy kitiltják onnan a lányokat, vagy simán lefülelik őket és átadják a rendőrségnek.
Akár Szabó Kimmel is visszajöhetett két rendőrrel, és ettől kiáltott fel Szandi. Na de majd meglátjuk.
offtopic
guess.who 2021 márc. 22. - 18:31:06 Előzmény napraforgó
(264/595)
Igen, pont ezt mondtam: Mivel az első évad ( :D ) végén Artúr szerepe eléggé befejezett volt, megoldhatták volna, hogy nem ő "tér vissza" Nepálból. Sőt egyáltalán: ha a szomszéd megszűnt volna, akkor sincs különösebben nagy baj, helyette írhattak volna mondjuk egy apjakorú motoros bűnözőt Szandimandinak, aki aztán elkábította, majd elrabolta volna a tűzoltószertárból - ha már mindenáron ragaszkodnak ehhez a hülyeséghez...
6/10
napraforgó 2021 márc. 22. - 17:53:10 6/10
(263/595)
Ügyes csaj ez az Anett. Párban jár egy barátnőjével pasira vadászni. Kinéznek egy magányos férfit, lehetőleg olyat, aki már kicsit spicces, és meghivatják magukat. A pasi meg azt hiszi, hogy néhány italért cserébe lesz egy kis etye-petye a két csajjal. A lányoknak eszük ágában sincs lefeküdni vele, és ha kell, rá is segitenek egy kicsit, hogy a pasi totálkáros legyen. akkor szépen kifosztják és lelépnek.
Feltételezem, hogy állandóan változtatniuk kell a vadászterületükön, mert a pasi, ha rájön, hogy mit tettek vel, talán többször felkeresi azt a szórakozóhelyet, hátha belebotlik a kifosztóiba.
Igy a csajoknak végig kell turnézniuk az összes éjszakai mulatót, hogy ne csipjék el őket az áldozataik.
6/10
napraforgó 2021 márc. 22. - 05:24:33 6/10 Előzmény guess.who
(262/595)
Ezen kicsit elgondolkodtam. Szerintem ügyesebben is megoldhatták volna. Artúr elment Nepálba, vagy akárhová, a házát meg kiadta. vagy átengedte egy barátjának, vagy valami hasonló. Igy került Zab Attila a szomszédba és mit ad isten, Szandimandi rá is rámozdul.
Nem kellenek szinészcserék!
luci87 2021 márc. 22. - 04:45:43
(261/595)
Haumann Péternek elment a hangja?Végig alig hallhato,rekedt hangon beszelt!Nagyon rossz igy hallani Hókuszpókot!!!!:(
Rajkai Zoltán remélem felbukkan még,jo szinész,es a szinkronhangja is nagyon kellemes!
6/10
napraforgó 2021 márc. 21. - 22:01:03 6/10
(260/595)
Péternek meg nem kéne minden első randin ágyba bújni a tinderen megismert nőkkel, talán beszélgethetnének is annyit, hogy kiderüljön, hogy a másik fél házas, vagy kapcsolatban él. A múltkor a nő férje is be akart szállni az együttlétbe, de akadhat olyan szitu is, amikor egy felbőszült férj töri rá az ajtót.
6/10
napraforgó 2021 márc. 21. - 21:57:55 6/10
(259/595)
Lauráék sem ismerik a kulcsot, amivel be lehet zárni szobákat. Én annyira nem találom viccesnek, hogy nem tudnak egy együttlétet összehozni. Kicsit több találékonyság kellene. pl. anyukának azt mondják, hogy moziba mennek és rábizzák a gyereket. Eztán már csak haza kell menni, ajtót bezárni, csengőt elnémitani, telefonokat kikapcsolni és van két-három órájuk egyedül.
6/10
napraforgó 2021 márc. 21. - 21:52:38 6/10 Előzmény guess.who
(258/595)
Árpa Attila nekem sem tetszik. Épp elég, hogy a Keresztanyuban játszik, ide miért kellett benyomni. Utálom a menet közbeni szinészcseréket. Ha valaki nem elérhető, vagy más okból felmondták a szerződését, akkor hagyni kell a csudába. Ráadásul a szomszéd itt nem is főszereplő, tök mindegy, ha nincs vele tovább kapcsolat.
offtopic
guess.who 2021 márc. 21. - 21:47:15 Előzmény janderka
(257/595)
A mókás-kacagós vígjátékba nem igazán passzol már ez a drámázós-kínlódós hülyeség. Lauráék vagy Vivi "drámái" legalább viccesek, Scherer is az a csetlő-botló szerepben, de neki az első évadban is sikerült a prof. lányában egy férjes (na jó: papíron már nem) nőt kifognia, most megint ugyanazt játszatják el vele.
Egyszóval továbbra sem vagyok biztos benne, hogy kellett volna azt a 8 részes kompaktot folytatni - és tartok tőle, hogy sok más hasonlóval megegyező módon az első részekben ellövik az összes poént, utána meg már csak az unalmas iparosmunka megy majd az évad végéig. Kár lenne érte, mert az alapok amúgy jók, a főbb figurák is érdekesek.
6/10
napraforgó 2021 márc. 21. - 21:46:38 6/10
(256/595)

Hát sajnálom, de valószinűleg nem figyeltem eléggé. Ez a sorozat akár jó is lehetne, de engem is zavar, amit Janderka szépen pontokba foglalt, az ital, a cigi, a sok buli, meg az ágyrajárás, és a káromkodás.