Téma: Apátlanok

Edmond Dantes 2016 máj. 30. - 08:53:57
(2/2)
Nem tudom, mennyit ér "az évad legjobb magyar drámája"-díj, amit 2013-ban az Apátlanok nyert el, de ez a darab szimplán c s a p n i v a l ó. Igaz, legalább en bloc csapnivaló: tartalmában, dramaturgiailag, szövegében, színpadi megjelenésében egyaránt; egy szóval: menthetetlen. "Irodalmi színpad" párhuzamos, egymást követõ monológokkal, többnyire "kifelé", a közönség irányába fordulva, egymáshoz csak elvétve beszélnek a színészek, éspedig szinte mindannyian jókora bakiparádét csapva, de mindegy is. A családregény (családdráma) bejáratott mûfajában ennyire elrontani valamit mint ezt az alibidarabot, nos az tényleg "mûvészet". A (fél)amatõr rendezés is rásegít a fullasztó unalomra a nézõtér fullasztó melegében, utóbbiról legalább nem az alkotó(k) tehet(nek), hanem az energiával (nézõtéri hûtéssel) igencsak takarékos színház. Ha már takarékoskodnak, inkább az elõadás folyamán egyre több, már-már szemet vakító vetítést és a vele járó energiapazarlást foghatták volna vissza, ha idõben szólnak a rendezõnek: s o k! A produkció egyetlen értékelhetõ eleme a díszlet, Boros Lõrinc munkája. Egy kiadós búúúzás a végén elkelt volna, de a "kötelezõ" (?) vastaps nem maradt el: a közönség a pénzéért ezúttal is ragaszkodott a tenyértornához. Én eltekintettem tõle.

Kedves Örkény Színház: neee! Üdvözlettel: egy viszonylag gyakori látogatójuk.
3/10
surviver 2016 máj. 20. - 13:55:38 3/10
(1/2)
Számomra az Örkény Színház leggyengébb elõadása. Most fotrdult elõ elõször, hogy alig vártam, hogy vége legyen.