Téma: Apocalypto

szokegergely 2007 máj. 14. - 21:12:16
(131/511)
Tökéletesen elõítéletmentesen ültem le a filmet megnézni!
A háború az háború, brutális és véres, pont ilyen, olyan emberek vesznek részt benne, akiknek semmi sem számít, sokszor a saját életük sem!
Ha már nincs mit vesztened, és tele vagy haraggal akkor küzdesz, és visszadod a kölcsönt nem számít milyen áron!
Nagyon tetszett a film, magával ragadott az esõerdõ nyugalma, a maja város mocska, a fõszereplõk játéka!
A nyelvválasztás is tökéletes megadja az alaphangulatot, és nem számított mennyire eredeti, a lényeg hogy elvarázsoljon, és bele élhessem magam a filmbe, a célnak megfelelt...
A végkifejlet igaz sablonos, de nagyon sajnáltam volna ha nem happy end a vége, vagyis meg kellett menteni a fõszereplõt:-)
Még órák eleteltével is hatással van rám a film, vagyis szinte sajnálom hogy vége lett.
A mondanivalója?, sokmindent lehet belemagyarázni, de a tények magukért beszélnek, itt az ideje megbarátkozni a természettel, de mindenki tudja hogy ez nem így lesz, egészen a végjátékig, akkor meglátjuk ki lesz a hõs, aki megmenti a földanyát, önmagunktól.Vajon meddig lesznek még esõerdõk , ahol ilyen filmet egyáltalán le lehet forgatni?
Aki teheti nézze meg, és vonja le maga a saját konzekvenciáit!
G.
DRusza 2007 máj. 11. - 17:50:49 Előzmény Ani77
(130/511)
Inkább az volt a baj, hogy ilyen gyorsan nem tudnak...:-)
10/10
Ani77 2007 máj. 11. - 13:58:47 10/10
(129/511)
Na azért.

:):):)
10/10
Ani77 2007 máj. 11. - 13:54:42 10/10
(128/511)
Szerintem is a múlandóságról szól ez a film. És talán arról is, hogy emberek-népek gyilkolják egymást, de bármikor jöhet egy még erõsebb.
Funika 2007 máj. 11. - 03:03:30
(127/511)
Sok negatív kritikát kapott, nekem ennek ellenére tetszett. Örültem hogy végre ismeretleneket látok a vásznon, sõt továbbmegyek remélhetõleg sosem látom viszont õket mindenféle más moziban.
A történet klassz, elég megkapó jelenetekkel van tarkítva, jó zenékkel.
Utána azon gondolkoztam, hogy milyen érdekes üzenete van az egész sztorinak a jelen korunkra. Ha párhuzamot kéne vonnom aligha mondhatnám, hogy mi vagyunk a békés, harmóniában élõ népcsoport. Sivár, beteges, zavarodott társadalmat építünk ergo szépen kihalasszuk magunkat, szerintem ezért lett a címe is apokaliptó, ezért nem arról szólt konkrétan, hogy halnak ki a majákok.
10/10
Ani77 2007 máj. 10. - 14:31:48 10/10
(126/511)
Gondolod, hogy azért nem díjazzák mert nem szeretnek olvasni? :)
10/10
Ani77 2007 máj. 10. - 14:24:55 10/10
(125/511)
Ne gondolja kedves Uram, hogy nem veszem észre a sorai mögött megbúvó iróniát :)))
DRusza 2007 máj. 10. - 02:11:57
(124/511)
Volt egy pár jelölt a 2006. évi termésbõl, de azt hiszem ez a film viszi a pálmát. Mel Gibson egyhamar nem fog Oscart kapni, de szerintem nem is nagyon bánja. Azért szégyen, hogy még 1 díjat sem kapott, ha ez a film angol nyelven készült volna nem érnénk könnyen a díjlista végére....
csigusz92 2007 máj. 06. - 23:56:29
(123/511)
ha Mel Gibson rendez jót rendez
nagyon ütõs film volt tettszett a nyelv választás szintén egy külön szífolt
Bov 2007 máj. 02. - 18:45:24
(122/511)
Huh, hát elég durva film :|
bevallom én az elején párszor leállítottam.. lehet, h rossz pillanatomban voltam, deh rengeteg bruti dolog van benne..
De a mondanivalója és a látvány az ott van;)
sztem jó, h maja nyelven volt :)
9/10
Zotyipotyi 2007 ápr. 29. - 13:20:28 9/10
(121/511)
Amellett, hogy látványos film, a legfontosabb emberi értékekrõl szól. Emellett nagyon sokat dob a hangulton, hogy eredeti maja nyelven van. Egyetlen rész van, ami nekem nem tetszik: a városi. Mindenkinek csak ajánlani tudom!
10/10
Semprini 2007 ápr. 28. - 23:12:41 10/10
(120/511)
Azt örömmel venném, annál is inkább, mert akkor végre ismét úgy tûnne, hogy ez egy filmes és nem egy nyelvészeti fórum- illetve topik....XD
10/10
Ani77 2007 ápr. 20. - 12:54:09 10/10
(119/511)
Dschin Dschin Dschinghis Khan
he Reiter
ho Leute
he Reiter immer weiter
Dschin Dschin Dschinghis Khan
auf Brder
sauft Brder
rauft Brder
immer weiter
lat doch Wodka holen
ho ho ho ho
denn wir sind Mongolen
ha ha ha ha
und der Teufel kriegt uns frh genug.
Dschin Dschin Dschinghis Khan
he Reiter
ho Leute
he Reiter immer weiter
Dschin Dschin Dschinghis Khan
he Mnner
ho Mnner
tanzt Mnner
so wie immer
und man hrt ihn lachen
ho ho ho ho
immer lauter lachen
ha ha ha ha
und er leert den Krug in einem Zug.
Und jedes Weib
das ihm gefiel
das nahm er sich in sein Zelt
ha hu ha es hie
die Frau
die ihn nicht liebte
gab es nicht auf der Welt
ha hu ha.
Er zeugte sieben Kinder in einer Nacht
und ber seine Feinde
hat er nur glacht
denn seine Kraft konnt' keiner bersteh'n.
Hu ha

:)
6/10
Newcastle United 2007 ápr. 20. - 12:00:02 6/10
(118/511)
Minden nyelvnek megvan a maga szépsége.
10/10
Ani77 2007 ápr. 17. - 09:46:52 10/10
(117/511)
Valaki itt említette, hogy Gibson filmjeiben van valami egyediség, ez tényleg igaz. Maga a sztori nem túl bonyolult, amiért nekem mégis tetszett:

- nagyon jól bemutatja az azték civilizációt, amelynek a brutalitása egyáltalán nincs eltúlozva, sõt... majd' mindennaposak voltak az emberáldozatok...
- hangsúlyt fektet az eredeti nyelvre, amely lehet hogy nem szép hangzású, de egy eltûnt civilizáció hagyatéka (számomra ez értéket jelent)
- a végén a csattanó, amikor a hódító és az elnyomott találkozik az új hódítókkal, akik végül eltörölték õket a Föld színérõl...

Gibson a Passiónál is a lényeget ragadta ki az egészbõl, itt is errõl van szó.
zszoltan 2007 ápr. 16. - 12:33:11
(116/511)
Talán igazad van. De tudod, amikor a felmagasztaló kritikák alapján (is) elmegy a kedvem tõle, akkor az a film nem az én stílusom. (A Passió-t meg nem is bírtam végignézni, a korbácsolásnál elegem lett belõle. Persze nem tudom, mi másra számítottam...)
Marvin02 2007 ápr. 16. - 10:05:14
(115/511)
Jobb filmre számítottam. A legelejétõl olyan, mint ha amerikaiak beszélnének maya nyelven. :) De ezt lehet már megírtam. :D
Zolkó 2007 ápr. 15. - 21:56:34
(114/511)
Azért ne ítéld el ennyire, anélkül, hogy megnéznéd. Csinált már jobb filmet, de azért ne bízz ennyire mások ítéletében.
zszoltan 2007 ápr. 15. - 19:55:34
(113/511)
A filmnek láttam a bemutatóját. És valami ellentétet éreztem a Gibson által mondott, mélynek tûnõ mondatok és a látott akciójelenetek között.
Szeretném megköszönni a fórum minden hozzászólójának, akik segítettek eldönteni, hogy nem fogom megnézni ezt a mozit. A filmet támadók és védõk egybehangzó állítása szerint egy vérbõ akciómozi, gyenge történettel. És engem az ilyen nem érdekel. Köszönöm.

Mel Gibson meg tényleg elmehet melegebb éghajlatra, ha ilyen drámai beszólásokkal akar eladni egy akciófilmet, amit a bemutatóban láthattunk. (Mert úgy tûnik, a film se emberi drámát , se civilizáció-bukást nem mutat be.) "Ez egy új kezdet. De minden kezdethez valaminek véget kell érnie." Én örülnék neki, ha 'véget érne' ilyen irányú rendezõi pályafutása, és 'kezdetét' venné például egy idõsebb karaktereket remekül megformáló színészi pálya...
10/10
Semprini 2007 ápr. 06. - 01:04:16 10/10
(112/511)
Mel Gibson színészként nem tartozik a kedvenceim közé, de különösebb bajom sincs vele, ezidáig a Mi kell a nõnek c. filmben tetszett a legjobban. Viszont rendezõként mindenképpen figyelmet érdemel, mert speciális, egyéni stílusú filmeket készít, amelyekbe itt-ott bele lehet ugyan kötni (fõleg ami a történelmi hûséget és az erõszak naturalista ábrázolását illeti), de hogy nem hétköznapi filmek ezek, azt senki nem vitathatja.
Elsõ rendezése, az Arcnélküli ember afféle biztató szárnypróbálgatás volt, a másodikkal (Rettenthetetlen) viszont már elnyerte az Oscart, amire színészként még csak esélye sem volt! (Ez sem kis dolog!) A Rettenthetetlen is jó film, bár sokaknak tûnhet túl keménynek, de akkor mit mondjunk a Passióról?! Az aztán tényleg tobzódik a vérben és az erõszakban, felkavaró, megrázó film, amely egyaránt megosztja a közönséget és a kritikusokat, de senkit nem hagy hidegen, mindenkinek van róla véleménye.
Az Apocalyptóval nem merészkedett ilyen messzire, de azért gyengébb idegzetûeknek ez a film sem kifejezetten ajánlott, viszont semmi túlzottan véres vagy brutális jelenet nincs benne. (Illetve olyan, ami MA annak számít!)

A majákról számomra igazából annyi derül ki a filmbõl, hogy durva, kegyetlen, primitív, vademberek voltak, viszont szabályerõsítõ kivételként kapunk egy (a többiekhez képest) rokonszenves fõhõst és családját, a babaarcú feleségét és gyermekét, akikért lehet izgulni. Az összes töbi szereplõ elképesztõen ellenszenves volt, nem is értem, honnan tudtak összesszedni ennyi kifejezetten rosszarcú embert (a maszkok, fejdíszek, tetoválások stb. tovább fokozzák a hatást)! A szereplõk szinte szótagolva beszélnek a filmben, és mit mondjak, ez a yukaték nyelv nem épp a legkellemesebb hangzású az én fülemnek.

Viszont a film TIZEDANNYIRA sem véres és brutális, mint a Passió, és ezt bizony egyes kritikusok elfelejtik megemlíteni! Inkább jól eltúlozzák a leírást, hogy aztán aki emiatt nézi meg a filmet, az minél nagyobbat csalódjon, aki meg nem bírja az ilyesmit, az meg se nézze! A szívkivágás durva?! De hiszen az már az Indiana Jones 2. részében is volt, ráadásul ott premier-plánban! A tapír meg nyilvánvalóan nem igazi, (ellentétben pl. a Cannibal holocaust teknõsével). Szóval nem mondom én sem, hogy gyerekeknek való film, de egyáltalán nem olyan vészes, mint ahogy sokan állítják.
Viszont a film második fele, az üldözés: na, az tényleg izgalmas!
Két dolog nagyon hiányzik nekem: nem derül ki, hogy ki vágja el az újszülött kisbaba köldökzsinórját, és az sem, hogy a legalább 25 méter mély gödörbõl hogy húzza ki Jaguár Mancs a nejét és gyerkõceit.
Na jó, nem kell ott logikát keresni, ahol nincs; ez egy jól megcsinált kalandfilm, ami lehetne persze sokkal jobb is, de ahhoz Spielbergnek vagy Emmerichnek kellett volna rendeznie!