Téma: Apollo 18

4/10
Károly Kiss 2018 okt. 26. - 20:32:11 4/10
(9/9)
Nagyon kedvelem a sci-fi műfaját. Most néztem sorban az Első embert moziban, aztán az Apolló 13-at, amit már korábban láttam. Elképesztő volt, hogy mit produkálhat az Élet. Szuper film mind a kettő. Aztán valahol olvastam az Apolló 18-ról. Erről viszont még nem is hallottam. Valóban a Holdra tervezett misszió volt, de végül a Szojuz-Apolló űrprogramban szerepelt. Kíváncsi voltam rá, de hatalmasat csalódtam. A filmnek semmi íve nem volt. A fordulatokat előre meg lehet jósolni, amelyek egyébként is más filmekből visszacsengenek. Egyéb érveket csak a spoilerek elkerülése érdekében nem hozok fel. Elég gyengécskére sikeredett. Nálam ez csak 4/10
offtopic
Kenshitora 2015 máj. 19. - 21:43:40 Előzmény szamf
(8/9)
OFF
Azért azt más filmekbe is jócskán beleötvözik, hogy a fõszereplõ/k teszetoszasága miatt balul üt ki valami.
Ott van pl., az Apollo 13 sztorija - amit maximálisan az élet írt.
Egy sor emberi mulasztás és hiba miatt, majdnem meghalt 3 ûrhajós.
OFF
Kenshitora 2015 máj. 19. - 21:33:48
(7/9)
Én úgy tudom, hogy ennek a filmnek néhány filmkockája az eredeti Apollo 17 küldetés videója alapján lett elkészítve. Állítólag néhány eredeti felvétel is van a filmben. Valamikor évekkel ezelõtt egy ismeretlen feltöltötte az Apollo 17 küldetés videóját, ami 48 perces volt a www.lunartruth.com weboldalra. Az oldal idõközben megszûnt. Sok nem publikus küldetés - orosz, amerikai, kínai - eredeti dokumentumait és videóanyagát tartalmazta. De úgy látszik "valakiknek" nem tetszett a titkos dokumentumok publikálása és levetette a weboldalt.

Szerintem a film elég jó lett!
Azért annyira nem gondolnám sablonosnak.

Értékelés 7 / 10
4/10
m3246 2014 aug. 07. - 22:21:16 4/10
(6/9)
Mondhatni igencsak idegesítõ, hogy az egész filmet próbálták megcsinálni mintha archív lenne... A fél film arról szól, hogy interferencia van :) az már önmagában csodálatra méltó, hogy a film történetét 92 percesre tudták nyújtani, ugyanis azon kívül hogy a kövek földönkívüli "pókok" teljesen rendben van... kár, hogy ennyire kidolgozatlan az egész, pedig igazán jó filmet is lehetett volna belõle csinálni... de ez nem az :( 4/10
8/10
Viki1080 2014 márc. 28. - 21:12:37 8/10
(5/9)
Nekem tetszett.
Jó persze a szokásos "jaj szörnyek"dolgot sütötték el benne,de akkor is tetszett,akárcsak az Európa rejtély,az is nagyon megosztja az embereket.
2/10
szamf 2014 márc. 04. - 13:10:00 2/10
(4/9)
Személyes véleményem:
Csak megerõsíteni tudom a többi hozzászólást.

Volt benne kb. 2 eredeti ötlet, de amúgy semmi extra. Szokásos elemekkel manipulál:
1. Csak nézed-nézed-nézed a semmit, aztán beszxxsz, mert valami hirtelen megmozdul, vagy a képedbe ugrik stb. Bazári riogatás.
2. Magasan kvalifikált emberek (pl. ûrhajósok) nem tennének ilyen logikátlan lépéseket. Úgy generálni feszültséget, hogy a problémákat a szereplõk saját balfxxxságuknak köszönhetik eléggé gagyi. Lusta lett volna a forgatókönyvíró olyan szitut megírni, ahol a szereplõk a körülményekhez mérten logikus lépéseket tesznek, a bonyodalom meg csak simán rajtuk kívülálló ok miatt alakul ki? Pedig mások nem voltak mindig ilyen lusták a filmtörténelemben...

Kár idõt és szívritmus pazarolni rá.
Meklód fia 2014 febr. 05. - 10:20:58 Előzmény k11zoltan
(3/9)
újdonságot ne várj! Nincs ötlet. Tucatjával jönnek az ilyen sablon scifik mostanában, amik még mindig a 30 éves Alien és társaiból táplálkoznak.
7/10
Mineszter 2014 febr. 04. - 22:28:26 7/10
(2/9)
Nekem tetszett ;)
k11zoltan 2013 dec. 24. - 22:43:28
(1/9)
Sablon film.
Semmi új.