Téma: Apró mesék

1/10
Iryx 2019 aug. 19. - 14:21:16 1/10
(24/64)
Ebben a filmben minden jó és szép volt. kivéve a forgatókönyvet.
10/10
FAT 2019 jún. 06. - 16:36:44 10/10
(23/64)
Minden idők egyik legjobb magyar filmje.
Kerekes Vica az igazi femme fatale.
Kihagyhatatlan alkotás.
Hitchcock is tátott szájjal figyelné!
9/10
tib07 2019 máj. 29. - 21:50:38 9/10
(22/64)
Egy kis családias moziban láttam. A napi rohanás után jó volt egy másik korban máshol lenni. Engem elvitt máshová...nem néztem az órára. Jó kamera volt, kiváló színészekkel. Izgalmas volt végig. Egyszerű a történet de mégsem annyira szájbarágós. Nagyon tetszett hogy maradtak olyan kérdések nyitva amit direkt nem adtak oda tálcán kínálva. Otthon el lehet rajtuk gondolkodni. Hasonló érzésem volt A Nagy füzet megnézését követően pár éve. (igaz , ott a Trilógia regény elolvasása később még csavart rajta egyet.) Mindenképp ajánlom ezt a jól sikerült magyar filmet, nálam 9 /10
jn 2019 ápr. 21. - 21:48:35
(21/64)
Nem teljesen erre számítottam, thriller volt a javából, az a nyomasztó fajta. Aki szereti az ilyesmit, annak tökéletes, aki felüdülni, szórakozni akar egy filmen, annak nem annyira :) A színészek nagyon jók voltak, alapvetően érdemes megnézni.
5/10
LookAtMe 2019 márc. 29. - 18:42:31 5/10
(20/64)
Túlértékeltnek érzem a 8 feletti pontszámot.
Ma láttam. Ha kizárólag művészfilmes szemüvegen keresztül nézem, akkor egy 7/10-et adnék, de ha szórakoztató jelleggel, ha arra vágyok, hogy ellazuljak és élvezzek egy jó magyar filmet, akkor 5/10-et adnék. Legutóbb a Napszállta megnézésekor éreztem így magam, sokszor unalmas és vontatott volt.
Színészek rendben vannak.
Kristóf Kertész 2019 márc. 25. - 08:53:49
(19/64)
Számomra a férj hazatértétől lett kerek a sztori, onnantól volt igazi tétje és onnantól éreztem a feszültséget igazán. De szükség volt az előtte lévő részre is, hogy felépítse az alapot.
Kimmel és Kerekes páros hiteles volt, egy kicsit több terhet adtam volna Vicára, szerintem belőle többet is ki lehet hozni, persze ez forgatókönyv kérdése is. Virgilt játszó fiú is hiteles volt.
Összeségében remek film! A hangulat, zene, kép, igényesség, finom részletek.
Csak így tovább. Közönségfilm a javából.
10/10
babilinko 2019 márc. 24. - 09:36:08 10/10 Előzmény http://24-hu.id.st/
(18/64)
Ez már a harmadik kísérlet a port.hu oldalán arra, hogy törvényt sértve a neten terjesszék a filmet.
10/10
babilinko 2019 márc. 21. - 18:02:00 10/10
(17/64)
https://www.kortarsonline.hu/aktual/film-apro-mesek-kritika.html?fbclid=IwAR1IplotK-dV_JP7eyoMa1x1cDN50CSFHWWOfPyWcxCcs_xXy3azmZNvEfg

"Szász és Köbli kiváló arányérzékkel kezelik azokat az elemeket, amikből építkezve sikerült ezt a nézőbarát és moziba csábító darabot elkészíteni... úgy kapunk egy igazi közönségfilmet, hogy amögött valódi tartalom és gondolatok is vannak."
elemes 2019 márc. 20. - 10:43:18
(16/64)
https://index.hu/kultur/cinematrix/2019/03/19/kerekes_vica_interju_apro_mesek_szlovakiai_magyar_meztelenseg/

"A mozikban most az Apró mesék című, a második világháború után játszódó filmben láthatjuk, amelyben egy bántalmazott feleséget játszik, aki nem tudja, hazajön-e a háborúból a férje, de reméli, hogy inkább nem."
10/10
szarragofasz 2019 márc. 20. - 10:21:34 10/10
(15/64)
Sajnos, csak 10 pontot lehet adni, de én 12-t adnék, minimum.
Páratlan munka. Őszintén nem értem, hogy miért nem jelölték még Köbli Norbertet Oscarra. Minden adott hozzá (bár azt rebesgetik, hogy kedvese, Havas Ágnes már most eldöntötte, hogy ez a film megy az Oscarra, akármilyen film is kerül idén még moziba, beleértve esetleg Szabó István utolsó, önéletrajzi ihletésű, pályáját lezáró, leköszönő filmjét is, mondjuk az ilyen kivételezést nem szeretem, de most kivételesen egyet értek a Filmalappal, nem tudom elképzelni, hogy akár egy Szabó István film ennél jobb legyen). Évente jönnek ki a jobbnál jobb történetei (amiket Szász Attila már nem bír egyedül), mint Woody Allennek, talán nem túlzás hozzá hasonlítani, és talán neki is rendeznie kellene a saját forgatókönyveit. Annyi miden van a fejében, részletgazdag, alapos, lekutat mindent, igazán hiteles korrajzokat fest vászonra, mély karaktereket alkot, a párbeszédjei líraiak, biztosra veszem, hogy a keze alá dolgozó rendezői csak csonkítják a műveit. Nem fogom elspoilerezni ennek a filmnek a legjobb pillanatait, de azért Hitchcock nevét nem emlegetném itt. Vannak jobb viszonyítási alapok. Szerintem Szász kamera kezelése alapvetően a spielbergi iskolát követi, nem is láttam még magyar rendezőt, aki ennél jobban értené ezt a munkamódszert. Ugyanakkor az alkotópáros miliőben, hangulatban mindenképpen Scorsese. Szóval inkább ezt a thriller-mestert idézgessük, ne a lassú, kiöregedett mestert. Szerintem, aki elmarad mögöttük, az mindig az operatőr. Tudom, hogy ezt mondani már szőrszálhasogatás, de Nagy András nem ér fel hozzájuk. Van sok nagyon nagy magyar operatőr-híresség, amerikai múlttal, nem értem, hogy miért nem azoknak adják a kezébe a kamerát, amikor ilyen nagy magyar film készül, ami amerikai filmekkel kel versenyre a mozikban és a fesztiválokon. Tessék hazacsábítani ezeket a képmestereket, hogy itthon csináljanak jó képeket ilyen jó magyar filmekhez!
8/10
Muya 2019 márc. 18. - 19:29:32 8/10
(14/64)
Vártam ezt a filmet és nem csalódtam. Sőt.
Szabó Kimmel Tamás véleményem szerint az egyik legjobb színész a mai magyar felhozatalban. Jobban mondva a legprofibbak egyike.
A történet is elég jól össze van rakva. Izgalmas, feszültséggel teli, megkockáztatom, hogy Hitchcock-i hangulatú a film. Szerintem hűen tükrözi az akkori lelki, testi állapotokat és az ország helyzetét.
Szász Attila igazán tehetséges rendező, alkotó. Már a Félvilág is nagyon tetszett, az Örök tél meg egyenesen profi alkotás és hűen adja vissza a gulágra elhurcoltak történetét.
Annyira örülnék ha ilyen emberre bíznák a Hunyadi film készítését.
Szóval egy újabb magyar film, ami megállja a helyét bárhol a nagy világban.
csevics25 2019 márc. 18. - 10:11:09
(13/64)
Szász Attila forever :-)
Мария 2019 márc. 18. - 01:12:05
(12/64)
Premier előtti vetítésen láttam a filmet egy szerencsés véletlennek köszönhetően. Hálás vagyok a sorsnak, hogy ott lehettem. Jó rendezés és kameramunka, végig meggyőző színészi alakítások, a figyelmet az utolsó pillanatig lekötő, fordulatos meseszövés. Köszönöm az élményt. Ajánlom mindenki szíves figyelmébe, aki egy jó színvonalú filmes élményre vágyik. nem fogja megbánni. 9/10
Kutasi Kovács Zoltán 2019 márc. 16. - 20:44:08 Előzmény Anna1998
(11/64)
Olvastad a forgatókönyvet?
7/10
Anna1998 2019 márc. 16. - 19:27:27 7/10
(10/64)
Sokkal inkább thriller, mint történelmi vagy romantikus film. Tökéletes operatőri munka, remek színészi alakítások, jó forgatókönyv. Meggyőzően, hitelesen hozza a 2. világháború utáni hangulatot. Néhány hibája ellenére (egy-két életszerűtlen párbeszéd, túlságosan beállított/sablonos kép) a thrillerek kedvelőinek kifejezetten ajánlható. 7/10
6/10
ligetiz51 2019 márc. 16. - 08:06:45 6/10 Előzmény Patymag
(9/64)
Egyáltalán nem a "vasalt" ruhára gondoltam -az belefér-, de nem ez a fórum, hogy részleteket elemezzünk. Privátban szívesen megteszem, ha megtalálja a lehetőséget és érdekli mire, mikre gondolok.
10/10
Patymag 2019 márc. 15. - 20:03:53 10/10 Előzmény ligetiz51
(8/64)
Az index-es cikkben a női főszereplő “vasalt” ruhájába kötnek bele. Legnagyobb elismerés ennek a filmnek ha vasalt ruha a legnagyobb probléma.
10/10
Patymag 2019 márc. 15. - 20:00:27 10/10
(7/64)
Fantasztikus film, gratula az összes alkotónak!
Lenyűgöző képek, tökéletes forgatókönyv, hibátlan szereposztás, még-még-még Szász-Köbli alkotást!
10/10
9/10
saabiport 2019 márc. 15. - 18:22:02 9/10
(6/64)
Jó érzés, hogy újra lehet büszkének lenni a magyar filmekre. Az Apró mesék egy újabb professzionális darab, nekem nagyon tetszett. Kiváló könyv, váratlan (nem előre kitalálható) fordulatokkal, izgalmakkal, gyönyörű képek, jó színészi játék, kiváló zene és jó rendezés, persze... :) Nem ad túl részletes képet semmiről és senkiről, de egy csomó dologra rámutat, amin gondolkodni lehet utána és napi szinten ugye nem jut az ember eszébe, hogy pl. milyenek lehettek azok a zűrzavaros idők a háború befejezésekor, mi zajlott a mindennapokban és az emberekben belül. Nagy gratula az alkotóknak!
6/10
ligetiz51 2019 márc. 14. - 07:57:24 6/10
(5/64)
Tökéletes.... dicsérő, ám az apró hibákra is rámutató kritika a mai (03.14.) Index.hu-n olvasható. ( Mindezt ezért írom le, mert a díszelőadás utáni totál siker-dicsérő vélemények mellett már akkor megfogalmazódtak bennem azok az apró hibák....csak nem tudtam, hogy más észreveszi-e. Az Index kritikusa észrevette.) Ettől függetlenül természetesen magasan jó magyar film.