9/10
Novalis 2010 ápr. 24. - 23:25:26 9/10
(45/65)
Nagyon szeretem ezt a filmet, rendszeresen meg szoktam nézni, fõleg Julian Sands, egyik kedvenc színészem miatt. De maga a film is tetszik, jó a hangulata, nem unalmas, és vicces benne John Goodman karaktere :)

Pedig nálam jobban kevés ember fél a pókoktól, egyenesen rettegek tõlük, olyan szinten, hogy egy könyvben egy pók képéhez sem tudok hozzáérni. Ez az igazi fóbia, akinek nincs ilyen (mindegy, hogy mivel kapcsolatban) az el sem tudja képzelni ezt az érzést. Ez nem szimpla félelem vagy ijedség, ez valami sokkal több annál. Nem nagyon lehet szavakkal leírni, halálfélelem, menekülés, görcs a gyomorban, a hideg végigfut rajtad úgy, hogy rángatózni kezdesz tõle, olyankor semmi nem számít, a csukott üvegajtón is keresztülmennél, csak hogy minél távolabb kerülj tõle.
Nem ismerek mást, akinek ilyen fóbiája van, ezért nem tudom ki hogyan reagál, de én nem visongok, ha pókot látok, nem vagyok egy nyafogós típus. Kertes házban lakom 20 éve, volt itt már minden, mentettem már meg vízisiklót a szomszéd kölyköktõl, akik kõvel dobálták, ha esik az esõ összeszedem az autófeljáróról a gilisztákat, csigákat, hogy ne guruljunk rájuk, mentettem ki denevért vízbõl, kézzel elkaptam a lakásba szökött egeret és vittem ki a szabadba, minden tavasszal tele a kert békával, imádom õket. És még sorolhatnám.
Nem tudom, nálam miért épp a pókok váltják ki ezt, minden más bogarat, rovart szeretek, gond nélkül megfogom õket, szeretem a kígyókat, egeret, patkányt...
Semmilyen rossz gyerekkori élményem nincs pókokkal kapcsolatban, soha egy sem csípett meg, nem ijesztett rám úgy, ami miatt ez kialakulhatott. Vagy csak nem emlékszem rá.
Valahol tudom, hogy irreális félelem, de hát ez maga a fóbia definíciója. Úrrá lenni mégsem tudok rajta, mert nem tudom megfogni, irányítani. Olyan, mint amikor a filmekben az élõ ember "átnyúl" a kísérteten, nem tudja megfogni, nem tudja befolyásolni, hogy merre menjen, tehát tehetetlen vele szemben.
Megint másfajta félelem az, amit mondjuk a tengerben éreznék, hogy jön egy cápa és megesz.

Akik semmitõl nem félnek ilyen szinten, azoknak valóban nehéz lehet elképzelni, de nem szabad akkor sem lenézni, kinevetni a másikat, mert ez egy betegség, nem azért retteg valaki a pókoktól, hogy felhívja magára a figyelmet, vagy hogy legyen oka a nyafogásra. A nyafogós, affektálós embereket én sem szeretem, de nagyon hamar ki is derül, ha valaki tényleg fél tõlük, vagy csak affektálós kedvében van. Nekem az a tapasztalatom, hogy aki sokszor nyafog arról, hogy jaj de fél ettõl meg attól, mert milyen csúnya, fúj, és közben idegesítõen rázza a mûkörmös kezét és fintorog, az igazából nem is fél attól a dologtól anyira. Mert aki tényleg fél tõle, annak beszélni is nehéz róla.
1/10
BouillonGottfried 2010 ápr. 24. - 20:12:05 1/10
(44/65)
Miért, ebben mi a rossz? Olyan mint ha simogatna vele. Meg szerintem nagyon szép állat, fõleg hogy rovarokat eszik. A méregszerkezete csodás, és a testfelépítése is nagyon stabil. Nem nyálkás, nem büdös, nem eszik embert, nem lágytestû; szerintem szép állat.
b.luca 2010 ápr. 24. - 13:59:01
(43/65)
csak képzeld el, hogy azokkal a vékony lábaival esteleg végig rohan rajtad, fúj.UTÁLOM.

És gyerekkorom retteget filmje.
1/10
BouillonGottfried 2010 ápr. 24. - 11:58:09 1/10 Előzmény Naphinel
(42/65)
Most hogy a francba lehet félni a pókoktól?!? :D Halottam már errõl, de nem értem.
Naphinel 2009 okt. 14. - 14:26:18
(41/65)
Nem láttam még, nem igazán vagyok rá kíváncsi.
Naphinel 2009 okt. 14. - 12:05:07
(40/65)
Hát rám ezerszer inkább ugorjon csatipatkány (majd jó alaposan megmosakszom utána), mint pár centis pók.
fruitella 2009 okt. 14. - 11:58:52
(39/65)
Az arachnofóbia engem is sújt, bár mostanság már talán nem annyira. Házi, pár centis pókoktól azér' nem futok ki a világból, de nem bírok nézegetni pl. tarantellákat. Szörnyen undorítóak szerintem, bár tudom, hogy õk is csak egy állatfaj, és talán õk jobban félnek tõlem, mint én tõlük. :D
offtopic
pozsizsuzsi 2009 okt. 13. - 12:59:43
(38/65)
Lehet, lehet, csak ellensúlyozni kell mondjuk a vizipók csodapókkal. ;)
NovEmber 2009 okt. 13. - 00:02:28
(37/65)
Döbbenetes! Majd 20 évvel a film után...
Kaliforniában tényleg elszaporodtak a nagyon mérges pókók!
Azzal a különbséggel, hogy nem Dél-Amerikából, hanem Dél-Afrikából hurcolta be valaki.

Itt van a cikk: http://www.noilapozo.hu/20091002/del-afrikaban_oshonos_merges_pokok_terjedtek_el_del-kaliforniaban#
Naphinel 2009 okt. 11. - 14:03:41
(36/65)
Szerintem nem hasonlítanak. Jasonnek teljesen más a tekintete, mint Juliannek (nem szeme, tekintete).
tombenko 2009 okt. 11. - 13:52:23
(35/65)
Ugrópókok? Az más kérdés, hogy ennyire agresszív pókfaj van-e, de a film elején pont arról beszéltek. Inkább a koncepció volt érdekes, egy eleve kannibalisztikus hajlamú osztályban egy társadalomalkotó csoportot elképzelni...
9/10
Z11 2009 okt. 11. - 13:32:18 9/10
(34/65)
Nem, bocsánat...
Lucius Malfoy-t Jason Isaacs játszotta itt pedig Julian Sands van... csak nagyon hasonlítanak egymásra.
9/10
Z11 2009 okt. 11. - 13:22:14 9/10
(33/65)
Én is arachnofóbiás vagyok, és így néztem meg a filmet... azon csodálkoztam hogy ezeket a pókokat amik a filmekben voltak, okos pókoknak állították be... amikor azt látjuk, hogy a pók mozdulatlanul nézi a hülyeembert, és azt várja, mikor támadhat... ilyen a világban nincs,,,
ettõl függetlenül erõs 9-esre értékelem a filmet...
Az a fehér hoszú hajú férfi, aki a végén meghalt, tisztára a Harry Potter-es Lucius Malfoy-ra hasonlított :D még az se kizárt hogy az a színész játszotta :D

és továbbra is félek a pókoktól! :S
offtopic
monnci 2009 okt. 11. - 13:04:30
(32/65)
nekem arachnophobiám van, de azért megnéztem a filmet.
hát igen. ezek után mégjobban fogok rettegni a pókoktól.xD
pozsizsuzsi 2009 okt. 11. - 11:52:38
(31/65)
Egyáltalán nem volt ez gagyi. Edzett ízeltlábúhorroros létemre szégyenszemre nagy, ronda sárga pókokkal álmodtam... Aaaaaaaaaaaaa
Nickelodeon00 2009 okt. 11. - 09:02:33
(30/65)
nekem tetszett. nem annyira vészes.
Nickelodeon00 2009 okt. 10. - 22:52:16
(29/65)
nekem eddig tetszik.
8/10
DrAnthony 2009 okt. 10. - 17:00:44 8/10
(28/65)
Talán a legelsõ filmek egyike ebben a kategóriában, igazi klasszikus. Annakidején félelmetes is volt, mára már kicsit idejétmúlt, de szerintem még mindig nézhetõ. 8/10.
Naphinel 2009 okt. 10. - 15:07:35
(27/65)
Hm, elég ratyi film... bocs a szóhasználatért.
Szóval nem nagy szám, nem ijesztõ, unalmas (nekem legalábbis). Már vagy háromnegyed órát néztem, de mindjárt elalszok.
10/3, de csak Jeff és Julian miatt.
Nickelodeon00 2009 okt. 10. - 13:32:24
(26/65)
Én se vagyok oda a 8lábú *****-tól:)