7/10
szilvi0000 2019 okt. 08. - 09:46:04 7/10
(23/43)
Nagyon jól megrendezett film, és ez a Zac srác iszonyú jó benne. Sose bírtam, vagy csak olyan szerepeket kapott, amiben nem jött át, nem tudom, de itt nagyon nagyot alakít.
7/10
szilvi0000 2019 okt. 08. - 09:43:45 7/10 Előzmény Jeneregretterien
(22/43)
Igen, John Malkovich magyar szinkronja általában és a legeslegjobb verzióban Kulka János volt, annyira hiányzik a hangja... Itt is.
Joseph Barbera 2019 okt. 07. - 09:27:03 Előzmény The Cortez
(21/43)
Azért sajnálom kicsit, hogy moderálták a nekem szánt választ. Mindig érdekelt, hogy valaki, aki képes egy intelligens - bár kissé minden ízében indulatos - hozzászólás megalkotására, agyának melyik zugából tol elő olyan - vélhetően trágár - megjegyzést, amelyet moderálni kell. Hogyan jut el eddig a bántó agresszióig, miféle eredendő lelki sérülésben szenved?
6/10
The Cortez 2019 okt. 05. - 13:19:02 6/10
(20/43)
A megtörtént eseményeket feldolgozó, átkozottul vagány és stílusos eredeti (meg magyar!) című film, kivitelezésében már nem annyira veszett, sokkoló, de szerencsére nem is hitvány.
Pár éve nagy divat volt mondogatni, hogy Zac Efron már kitört a nyálas musicalek világából, illetve a buzis hülye gyerek szerepkörből, kizárólag azért, mert játszott néhány alpári hollywoodi vígjátékban... Valójában az ő kiszakadása a szartengerből az idei Túltolva elnevezésű alkotás rövid jelenetében kezdődött, majd ebben a rohadt hosszú nevezetű moziban teljesedett ki, mivel itt élete alakítását nyújtja.
A többi színész is jó, a cselekményvezetés viszonylag pörgős, a 60-as, 70-es trackek illeszkednek a hangulathoz, viszont sajnos sok szar párbeszédnek-bebüfögésnek lehetünk fültanúi. A Ted Bundy volt nője könyvéből készült tárgyalótermi krimidráma fő érdekessége, hogy kiválóan bemutatja, miként majmolták a nőneműek már Bundy idejében is a pszichopata alfákat, valamint azt, hogy egy megnyerő külsejű, full normálisnak látszó tag is lehet őrült sorozatgyilkos – bár ez utóbbit hiába, ugyanis ennek tényét a sok agyhalott direkt nem akarja megérteni.
3/10
Jeneregretterien 2019 okt. 03. - 12:44:18 3/10 Előzmény Ruma
(19/43)
Alapvetően nem vagyok szinkronellenes, de teljesen egyetértek veled, kritikán aluli volt a szinkron. Főleg az egyébként zseniális Malkovich esetében fajt nagyon.
3/10
Jeneregretterien 2019 okt. 03. - 12:39:23 3/10
(18/43)
Szerintem is nagy előnye a filmnek, hogy nem a gyilkolászást mutatja be, de ezzel nagyjából ki is fújtak az előnyök. A kritikák alapján nagyon jót vártam, de egy döbbenetesen unalmas film volt, a rövid jelenetek sora nem ütőssé, hanem felszínessé tették a filmet, a főszereplőn kívül a karakterek kb. teljesen kidolgozatlanok, úgy erzem, elvárt a nézővel szemben, hogy jól ismerje az eredeti sztorit, ezért fogadjon el egy sor dolgot “bemondasra”, pedig egy film ezt nem teheti meg szerintem. Zac Efron alakításában nekem nem jött át a zsenialitás, tokegyforma volt végig.
Én baromira untam az egészet és nem tudok rájönni, mi lehetett a film célja, mit akart elérni a nézőknek?
7/10
Richard Kovács 2019 okt. 01. - 09:28:22 7/10
(17/43)
Tetszett, hogy nem a gyilkolászós szemszögből mutatták be a filmet, hanem a hétköznapi életet próbálták bemutatni. A főszereplő nagyon el van találva, eléggé hasonlít arra akit megszemélyesít.
4/10
Gaddemon 2019 szept. 21. - 14:52:36 4/10
(16/43)
Nem volt különösebben jó film. Ennyi időbe bőven belefért volna több részlet is, és érdekesebben is lehetett volna tálalni - ráadásul John Malkovichon kívül senki nem játszott igazán jól.
8/10
Dancs1229 2019 szept. 21. - 00:51:25 8/10
(15/43)
10/8 tetszett, lekötött és elgondolkodtató . jó volt
bandytos 2019 szept. 17. - 10:22:59
(14/43)
Egyszer nézhetős. Szerintem se Zac Efron se Lily Collins nem volt túl hatásos szereplő. Nem volt rossz, tényleg durva, hogy vannak, voltak ilyen emberek, de szerintem jobb lett volna, ha kicsit jobban beborult és sötétebb lett volna a film.
6/10
Atis88 2019 szept. 16. - 16:36:30 6/10
(13/43)
Egyszer meg lehet nézni, pár dolog kiderül belőle Bundyról, de korántsem olyan tartalmas alapanyag, hogy ilyen hosszú filmet lehessen belőle csinálni unalom nélkül. Sajnos el lett nyújtva rendesen. Talán ha fiatalabb korától kezdve vették volna szemügyre az életét, csak hát gondolom ahhoz meg nem volt alapanyag. Efron meglepően jól hozta a karaktert egyébként.
5/10
pihes 2019 szept. 16. - 15:15:46 5/10
(12/43)
Nem rossz ZE szerepe. Az egész film az unalomig időhúzás, a végéig.
Sok jót nem mondhatok róla, nem is igazán tetszett!

5/10
7/10
Ruma 2019 júl. 27. - 19:27:49 7/10
(11/43)
Spoiler gyanús:
A film alapján - ha jól értettem - nem volt megdönthetetlen, minden kétséget kizáró tárgyi bizonyíték, és a filmbeli tanú vallomása sem lehetett perdöntő. Még szerencse, hogy utólag részleges vallomást tett, sokakat megmentve a lelkiismeretfurdalástól.
Szinkron:
Egy rendkívül gyatra szinkronnal ismét sikerült csökkenteni egy film értékét.
10/10
Andriska07 2019 júl. 06. - 16:08:29 10/10
(10/43)
Nagyon jó volt a film. Azért meg külön dicséret, hogy végre egyetlen csepp vér nélkül sikerült megoldani egy ilyen témájú filmet. Akik hiányolták az erőszakot belőle, azoknak 2 dolog:
- végig bizonytalanságban tudta tartani ezáltal a nézőket (ahogyan a feleséget is anno)
- akkor lett volna csak igazán középszerű az alkotás. Olyanokból tucat akad.
Edmond Dantes 2019 jún. 09. - 11:16:47
(9/43)
A film fő e r é n y e i éppen a korábbi hozzászólásokban fölsorolt kifogásokban leledzenek. Az alkotók mellőzték a hasonló filmek sokaságánál alkalmazott patronokat: sejtelmes zörejek, kézi kamerás közelítés a következő áldozathoz, nyílt színi gyilkosság, véres ruhanemű és kezek mosása, helyszínelés stb. Bundy valószínűleg éppen ilyen volt. Fülig szerelmes menyaszony és fülig szerelmes új barátnő, aki még a börtönben is...szóval hajlandó "arra", sőt...(de ez már nagyon spoiler lenne) Bundy személyiségén keresztül jut el a film és jut el a néző a döbbenetes végkifejletig. Aki becsapva érezte magát a végén, az minden krimi végén is becsapva érezheti magát, ha történetesen nem az általa tippelt szereplő a tettes. Márpedig a legtöbb krimi pont attól is jó, ha jó. Ha jobban belegondolunk, valójában a cím,a tartalomismertető és az összes hozzászólás (részben az enyém is) tulajdonképpen spoileres. Bűnös vagy nem bűnös? A végső választ csak az utolsó percekben kapjuk meg. Más kérdés, hogy az amerikaiaknak, akiknek Bundy neve és ügye ma is ismerősen csenghet, tehát az amerikaiaknak ez nem feladványos-talányos krimi, hanem dokumentarista játékfilm.
10/10
UncleSam 2019 jún. 01. - 22:43:30 10/10
(8/43)
"Semmi kettős élet vagy titkos én, egyszerűen lenyomott egy nőcsábász bájgúnár szerepet mindenféle komplikáció nélkül. Ráadásul én nem tudtam, miről szól a film, és addig, amíg a film közepén nem hangzott el Ted Bundy neve, azt hittem a faszi ártatlan, és erről szól a film"

Ezert jó a film, hisz ez volt a célja.
Pont azt akarta éreztetni, hogy akár mi is hihetnénk neki.
Bemutatni, hogy a gonosz emberek teljesen hétköznapi életet élnek és senki nem gondolna róluk rossz dolgokat. Ilyenek a pszichopaták és skizofrének.
10/10
UncleSam 2019 jún. 01. - 22:38:32 10/10
(7/43)
Jól bemutatja, hogy milyen nehezen tudunk csalódni valakiben vagy valamiben. Hogy mennyire elvakít bennünket a hit és a remény, ami meggátolja hogy tisztán lássunk. És ez az élet minden területén működik.
Joseph Barbera 2019 máj. 31. - 21:35:57
(6/43)
Én úgy tudom, tényleg önmaga ügyvédje volt. Van fenn a neten néhány eredeti videó a pasasról. Annyira nem volt jóképű, mint Zac, de volt benne valami...Teljesen hihető, hogy bolondultak utána a nők...még a tárgyalóteremben is.
Joseph Barbera 2019 máj. 31. - 21:33:56
(5/43)
Összességében tetszett a film. Nem egy vérengzős horror volt - pedig Ted Bundy figurája adta volna ezt a témát - inkább amolyan romantikus dráma. Valahogy nem jött át szerintem markánsan, hogy Ted tényleg egy elmebeteg volt. A rendező célja az lehetett, hogy a néző abból a szemszögből ismerje meg a főhőst, ahogy az átlagember ismerte őt. Mármint azok, akik végül nem lettek az áldozatai. Végtelenül sajnáltam Lizt, egy őrületes, kiheverhetetlen csalódás lehetett életének ez a szakasza, de még ennél is jobban sajnáltam az áldozatokat. Túl azon, hogy a rendezőnek szabadságában áll a saját fantáziája szerint megalkotni a művét, nagyon hiányoltam, hogy egyáltalán nem firtatta az okokat, mi vezetett idáig. Mert nem lesz valakiből csak úgy pszichopata sorozatgyilkos...szerintem fontosak a miértek. Képi világ, zene, színészi játék szerintem rendben volt. Tökéletesen hozta a 70-es, 80-as éveket...
Mitzy 2019 máj. 29. - 08:46:10
(4/43)
Ez a film annak volt élvezetes, akinek fogalma se volt, ki volt Ted Bundy.

Ide írd a spoileres tartalmat


Zac Efron úgy játszotta el őt, hogy a néző mindvégig azt higgye, ártatlan, és sokkolódjon le, mikor kiderül, hogy lelke mélyén egy pszichopata abberált állat. Az volt a benyomásom, Zac Efron nem nézett eredeti felvételeket Ted Bundy-ról. Ted Bundy nem volt szerető és odaadó családapa és barát, csupán megjátszotta. Kihasználta a körülötte élőket, és ugyan lehet, hogy alapvetően szerette Lizt, de biztos, hogy vele is gané volt, titkolózott, napokra eltűnt, hazudozott neki. Liz se volt az a megtestesült ártatlanság, rá volt függve Bundyra és piált is, ráadásul tök hiteltelen, ahogy az egyedülálló anya naphosszat a kanapén búsul. Könyörgöm, a film nagy részében hol volt a gyereke, plusz napi rutin, bevásárlás, házimunka??? Mindenesetre az alakításokból sokkal többet ki lehetett volna hozni. Zac Efron túl jó színész Ted Bundy-hoz képest, neki valóban elhittem, hogy jószívű :-) Semmi sunyulás, semmi oldalpillantás, gyúnyos mosoly, beszólogatás. Sose találkozott még pszichopatával? A kosztümök, a helyszínek, a fényképezés azonban hibátlanok voltak, mintha egy korabeli felvételt néznék.