Téma: Atomcsapda

wrossi 2014 júl. 11. - 21:59:07
(28/48)
A kommunista idõkben a szovjet embereknek az eszüket nem volt szabad használni,akik megtették azok ezért nagy árat fizettek.Az igazán okosak egészen más gondoltak mint amit mondtak,csak így élhették túl az eszük használatát.
Rettentõ kíváncsi lennék,hogy jelenleg mit tanítanak az orosz gyerekeknek történelem órán.Nem hinném,hogy a teljes igazságot,az nem vallana az oroszokra.
Õszintén mondom és beleõrültem volna ha a hetvenes-nyolcvanas éveket felnõtt fejjel kellett volna megélnem.Milyen lehetett egy olyan világban élni ahol mindenki tudta,hogy a kettõ meg kettõ az négy,de a hivatalos verzió mégis az volt,hogy az bizony csak három?
Most már a kapitalista világra is azt mondják,hogy megy a népbutítás mert a buta embereket könnyebb befolyásolni,de manapság legalább nem tilos okosnak és tájékozottnak lenni.Talán nem segítik ezt kellõképpen elõ viszont nem is lehetetlenítik el.
antibond 2014 júl. 11. - 09:32:57
(27/48)
Hogy a film mennyire hû az eredeti történethez, azt csak az igazán bennfentesek tudják. Nem tudom, számít-e valójában. Ez még ebben a valóban különleges mûfajban is kiemelkedõ alkotás, amihez a rendezõ legalább oly nagy mértékben hozzájárult, mint a kitûnõ színészek. Örülök, hogy újra láthatom.
8/10
Multitoxikomán 2014 jan. 05. - 09:23:09 8/10
(26/48)
A vége felé már kicsit kezd túltengeni az amcsi pátosz, de ezt leszámítva remek film. Az nem propaganda, hogy az szovjeteknél az emberélet és a józan ész csak sokadrangú dolgok voltak.
stenmore 2013 dec. 06. - 00:50:14
(25/48)
Azért azt jól észrevették a filmesek hogy az oroszok mindenre isznak egy jót.-
10/10
cserenkov 2013 dec. 05. - 17:22:16 10/10
(24/48)
Nekem csak az jutott eszembe a film és elsõsorban a rendezõ kapcsán, hogy Kathryn Bigelow filmjeit nézve felmerül bennem mindig az az érzés, hogy milyen jó, hogy férfinak születtem. Szenzációsan tudja ábrázolni a férfiakat!
8/10
-greghouse- 2013 júl. 21. - 11:27:57 8/10
(23/48)
Egyébként meglehetõsen (és szokatlanul) élethûnek tûnt. Nem voltak fölösleges terek és eszközök a tengeralattjárón, vagy nem követték el azt a nagyon gyakori (amerikai filmeknél) hibát, hogy az oroszok zárt térben sapka nélkül tisztelegnének. Ez csak arrafelé szokás, közép és kelet-európában sem zárt térben, sem sapka nélkül nincs tisztelgés. Sok más filmben "amerikanizálják" az összes többi hadsereg szokásait is. Tisztességes, jó munka, élvezetes film volt. A rendezõ(nõ!) igyekezett hû maradni az eredeti igaz történethez, amennyire lehetett.
8/10
-greghouse- 2013 júl. 21. - 11:21:06 8/10
(22/48)
Egyáltalán nem gondolom, hogy propagandafilm lett volna. Aki volt katona az elmúlt rendszerben, nagyon jól tudja, hogy milyen lepusztult technikával kellett mindig dolgozni. A fanatizmus is benne volt a rendszerben. Szerintem nagyon is pozitív oldaláról mutatja be a katonai helytállást nagyon szerencsétlen körülmények közt, ahol egyik oldalról a rossz technológia, másik oldalról a felsõ (párt)vezetés ezt teljesen figyelmen kívül hagyó önérdeke és uralma szorítja a parancsnokot és a katonákat, és mégis megteszik, amit tudnak. Megjegyzem, hasonló film akár az amerikai oldalról is forgatható, csak ott nem a párt adja a központi utasítást a majdnem biztos halálra, hanem a Pentagon. Jó film.
AKG87 2013 jan. 03. - 19:47:05
(21/48)
Nyilván van benne propaganda. A "háborús" filmek sajnos ilyenek. Ha az oroszok készítik el, akkor nyilván a másik végletet kaptuk volna. A hibátlan hiper-szuper tengeralattjárójukat tönkreteszi egy amcsi szabotõr, de a lelkiismeretes szovjet pártvezetés egybõl kimenti a szarból a legénységet.
Nyilván voltak itt túlzások, de alapvetõen rendben volt a film, hitelesnek tûnik a nyomasztó légkör, a problémák. Néhány jelenetnél a gyomrom is összeszorult. Persze nyilván az amcsik sem a hõs megmentõ szerepében tetszelegtek a valóságban, hiszen nem jártak volna rosszul az ellenség tengeralattjárójával, tele hadititokkal meg kódkulcsokkal.
Nem gondolom, hogy nagy túlzás lenne a film. A ruszki vezetés párszor már bizonyította, hogy inkább dögöljenek meg az embereik, mintsem az amcsiknak hadititkot adjanak ki.
1/10
RIVER666 2012 jún. 23. - 11:27:36 1/10
(20/48)
Ritka szar amerikai propaganda..{sajnos}
9/10
Kulcskészítõ 2012 ápr. 25. - 20:38:47 9/10
(19/48)
A "tengeralattjárós mozik" nálam valamiért mindig különleges, de kedves helyet foglaltak el a szívemben. Talán a különleges helyszín, vagy a borzongatóan klausztrofób hangulat teszi, de számomra nem tudnak igazán rossz filmet csinálni ebben a témában. Ennek a sztorinak az íze kicsit amerikaira lett formálva, de ez még megbocsájtható neki. Kiváló film, ami olyan remek tengeralattjárós mozik sorába tartozik, mint a Vadászat a Vörös Októberre, az U-571, az Utolsó esély, na meg persze maga a Tengeralattjáró - és még a Tûz a víz alá! is belefér a sorba :-))) Nagyszerû film a bajtársiasságról, a kitartásról, az emberekrõl. Talán nem pörög folyton százon, de ennek ellenére mindenkinek melegen ajánlott.
10/10
alien1976 2011 dec. 09. - 05:44:17 10/10
(18/48)
Nem tudom miért, de ezt a filmet nagyon szeretem. Talán azért mert tele van olyan dolgokkal, mint hit, elhivatottság, felelõsségtudat, remény, szeretet, hazaszeretet. Még akkor is, ha itt, ez így leírva furának, nagyon magasztosnak is tûnik. S még akkor is ha el lett egy kicsit Amerikanizálódtatva. :)
Feszûltséggel, drámaisággal, kiélezett helyzetekkel gazdagon tarkított film.
Csak ajánlani lehet.
8/10
toshiba321 2010 jan. 04. - 18:02:40 8/10
(17/48)
meg lehet nézni érdekes film bár itt ott felfedeztem némi túlzást és egy picit a történet is vontatoztt
8/10
ghalleck 2009 szept. 21. - 03:01:05 8/10 Előzmény Shaba
(16/48)
Kedves Shaba!

A "Vadászat a Vörös Októberre" nem valós eseményt dolgoz fel, az egy fikció, egy amerikai író tollából. Mindazonáltal egy jól kitalált, szórakoztató történet, tele finom, más helyütt direktebb utalásokkal. A forgatókönyve jól megírt, a színészek pedig nagyon is jól játszanak. (A hasamat fogtam a röhögéstõl, amikor "Petrov doktor"-Tim Curry-a hajó kiürítésekor a kapitány azon szándékára, miszerint a tisztekkel együtt lemegy, és azt elsüllyeszti, így reagál: "Ezért Lenin-rendet kap parancsnok elvtárs!")
Nem kevésbbé érdekes az a jelenet, amikor Ramiusz és Borogyin beszélgetnek a kapitányi kajütben, miközben az orosz és az amerikai tengeralattjárók majdhogynem halálos csendben kerülgetik egymást.

Az "Atomcsapda" viszont egy nagyon kellemes film, abból a szempontból, hogy ha némi csúsztatásokkal is, de egy megtörtént eset alapján, hitelesen adja vissza a SZU-ban "dolgozó" légkört, amelyben a történet szereplõinek kutyak9telességük volt helytállniuk.
kisleányka 2009 aug. 28. - 21:15:18
(15/48)
Nagyon tetszett ez a film, megfogott az egész témája. Ráadásul valós történeten alapul.Amikor fényképezkednek a jégen, olyan megható volt.
10/10
aa194545 2009 jún. 19. - 22:30:37 10/10
(14/48)
Eegen ... ez egy nagy film. Bár én kissé elfogult vagyok Harrison Ford miatt. Nagyon kedvelem. Nem is értem az IMDB pontot, csak 6,6. Mi lehet, ami miatt fanyalognak. Szívszorító, megdöbbentõ .... mi kell még?
10/10
GWI 2009 febr. 21. - 13:48:25 10/10
(13/48)
1961 ben a világ sorsa talán egy meghibásodott víznyomószelepen múlott.
Ez a film azon emberek történetét meséli el akik ezt megakadályozták némelyikük a saját életével fizetve érte.
Mindenképpen érdemes megnézni
10/10
Shaba 2009 febr. 01. - 23:17:48 10/10
(12/48)
Méltatlanul mellõzött történet, a Vadászat a Vörös Októberre c. filmmel összevetve klasszisokkal elõzi azt. Valamely hozzászóló azt színig reális történetnek, filmbeli ábrázolásnak titulálja - én meg azt mondom, hogy ehhez a mozihoz képest a The Hunt for Red October egy kicicomázott tündérmese. A K19 története valósághû, emberi és végtelenül esendõ. Ezért drámai, ezért epikus, noha e kettõ homlokegyenest eltérõ mûnem. Mindenkinek ajánlom, aki jó filmet akar. Az amcsik nagyban rácáfoltak Hollywoodra, mikor leforgatták. Hála Istennek.
Sámbár 2008 aug. 19. - 20:06:08
(11/48)
Helo

Szerintem egészen jó film volt ez is. Nem volt túljátszva, és megõrizte a helyzet komolyságát. Érdemes megnézni.
Brambilla 2008 aug. 16. - 08:22:27
(10/48)
A Vadászat a Vörös Októberrét sajnos nagyon ritkán adják le és az m1-en. A Vörös Októbert egyébként fõleg azért emelném ki a többi közül, mert a tengeralattjárós valósághoz még az áll a legközelebb. Igaz, hogy egy kísérleti, szupertengeralattjáróról szól, de minden apróságra figyeltek, és minden jelenetet igazi tengeralattjárókkal forgattak le, nem nagyon voltak számítógépes trükkök.
És mellette azért a történet sem rossz.
topikos8 2008 aug. 16. - 01:47:13
(9/48)
Nyugi, félévente azt is leadják. Sok filmjük nincs a retarda klubnak és a társának.