ttpityu 2018 máj. 13. - 20:48:00 Előzmény boom49
(111/111)
Nagyon szépen fogalmaztál, maximálisan egyetértek. Bár a 2. pont még szerintem sántít, sok mással egyetemben, mert a matematika nem hazudik, bár ha sokszor számolják mindig több jön ki .. :9.
Illetve ha valami erdőben volt takarva, akkor nem láthatták, ámbár mindenki emlékszik, hogy látta, de a tervek lapján képtelenség volt. Fizikailag lehetetlen.
boom49 2015 márc. 20. - 08:12:30
(110/111)
Zsidó rabszolgák biztos nem, mert nem voltak zsidó rabszolgák Egyiptomban.

SzPéternek meg annyit, hogy úgy tûnik nem csak a számok megállapíthatatlanok, hanem maga az esemény is.
offtopic
robicsek2 2015 márc. 19. - 23:31:51
(109/111)
Én nem vonok semmit kétségbe ,igazából nem is érdekel. És nem is ide tartozik amit írok, de valamelyik doku filmben azt említik, hogy a piramisokat nem zsidó rabszolgák építették ,hanem szabad egyiptomi polgárok. És ez nekik volt megtiszteltetés. Pontosan nem tudom melyik doku mûsor volt, mert csak elkaptam.
Sz Peter 2015 márc. 19. - 22:23:19
(108/111)
Egy olyan témában vitatkoztok amirõl valószínûleg soha nem derül ki az igazság.
Pontosan mi/hogyan történt? Áldozatok száma, stb?
Itt olyan mértékû kozmetikázások történtek (lásd nürnbergi perek) amik lehetetlenné teszik az objektív megítélést.
offtopic
boom49 2015 márc. 15. - 18:51:16
(107/111)
Hüje.
boom49 2015 márc. 15. - 13:14:19
(106/111)
Na lássuk a dokut:
1. rész:

1) Aggasztó hogy azzal a figyelmeztetéssel indul, miszerint "a mûsor sértheti egyes nézõink hitbeli meggyõzõdését". Én aszittem ez történelmi doku, nem vallási mûsor...

2) Jó hír hogy az 1 és nema 4 milliós számot használják. Mondjuk megnyugtatóbb lenne ha már a nyitányban mutatnák az ÚSZÓMEDENCÉT is.

3) Zavaró hogy a fõcímig csak színészek és 3D-animációk vannak. Se archív felvételek, se archív dokumentumok.

4) Érdekes adat, hogy bármifére megsemmisítési-program NÉLKÜL 50% halálozási arányt mondanak a táborra!
Szintén érdekes hogy mutatnak egy fickót (érdemi dolgot nem mond) aki 2 teljes évet töltött ZSIDÓKÉNT a táborban, és ma is él.
Mutatnak egy másikat aki mind az 5 évet ott töltötte mint vélt ellenálló, és túlélte.

5) Új adat: a fogjok egymást is gyilkolták. Napi szinten.

6) A 10. percig archív anyag csak arról van, hogy:
- a tábor létezett
- abban fogjok voltak
- a tábor nem volt leányálom, de túlélhetõ volt sok szerencsével. Ami ellentmond a rendszerszintû gyilkolásnak, mert annál aki régebben van ott, az hal meg sorrendben (vagy indoklást kérek miért nem).

7) Elhangzik, hogy a nácik beszámolói NEM MEGBÍZHATÓ FORRÁSOK. Enyhébb büntetés reményében mindenfélét kitaláltak.

8) "A tervek csak a tervezõ halála után kerültek elõ" - mármint A. mint VÁROS átalakításának tervei.
DE:
- ki volt a tervezõ?
- láthatnánk azokat a terveket animációs baromság hejett?
- hol találták, hogyan került elõ, hol lehet õket megtekinteni ha kíváncsi vagyok?
- miért kívántak a náci vezetõk, az árja elit egy rakás alsóbbrendû közvetlen közelében lakni?

9) 3,000,000 orosz fogjot ejtettek a háború elején. Aki nem "komisszár" volt, azt koncentrációs táborba zárták. Ezen fogjokból 2,000,000 egyszerûen éhenhalt a hiányos ellátás miatt. Bármiféle tervszerû népírtás nélkül. Ez 66%-os veszteség pusztán az éhinségbõl (tehát nem beleértve a kínzások, statáriális kivégzések és egyebek miatti halálozást). Mindenféle tervszerûség nélkül.

10) Mikor a volt katona arról beszél hogy boldog-boldogtalant (leginkább oroszokat) kivittek alkalmanként tömegsírba lõni csak azért mert megtehették - tehát központi utasítás nélkül -, a riporter mégis kizárólag zsidókat emleget, nem tudni miért.

11) Óóó,a gáz-zuhanyzók legendája. Alapvetõ probléma hogy ijen állítás A-ban nincs. Egyetlen "soha nem mködött" táblával ellátott ÁLLÍTÓLAGOS zuhanyzós-gázkamra létezik, az pedig Dachauban. Ami soha nem volt haláltábor.
Szintén nem mondanak se hejet, se üzemeltetõt, nem mutatnak semmiféle archív anyagot (kutatási jegyzõkönyvet, hatékonysági jelentést, halálozási listát - semmit).

12) Ha a CO olcsóbbnak bizonyult mint a ciklon-B, akkor...?
És bár az archívnak látszó felvétel érdekes bár korántsem teljes, mégis jó lenne valahol fellelni bõvebb információt. Pl. jármûpark készletlistát, útvonalterveket, hatékonysági kimutatásokat, utasításokat, benzinszámlákat... A felvétel megtalálásának hejét, készítésének hejét, a rajta szereplõk neveit...

13) A doku felhívja rá a figyelmet, hogy a ciklon-B-t A-ban is fertõtlenítésre, a higiénia megõrzésére, ezáltal a rabok életének megóvására használták (szó szerint elhangzik!). Vajon képesek-e bizonyítani hogy más felhasználási módban is alkalmazták?

14) A 42:28-nál látható alaprajz érdekes módon nem egyerzik a neten fellelhetõ alaprajzokkal. Tiszta égõ.

15) Nem vagyok benne biztos hogy a ciklon-B-t pincében okos dolog használni. Hogy oldom meg a szellõztetést? Még ha a levegõnél könnyebb is, mivel kis mennyiségben is halálos, és akkoriban nem létezett klímaberendezés, mi volt a terv az állítólagos kísérlet utánra?
Miért nem egy történész, miért egy volt rab, aki a pániktól azt is elhitte volna hogy Godzilla járt arra gyõzködi a nézõt?

16) Idegesítõ mikor olyanokat írnak ki hogy "idézet Hösstõl". Nem mintha nem mondhatta volna, DE:
- mikor mondta
- hol mondta
- mijen papír bizonyítja hogy mondta?

17) mikor kerül szóba a soriban Auschwitz-3? Miért nem kerül szóba rögtön az elsõ részben?

Teljes mértékben megértem akik fanyalognak. Használható anyag alig van ebben a valamiben. Idõpazarlás nézni.
Vki tudna mondani referenciapontot hol mutatnak valami érdeklõdésre számot tartót a propagandaanyag mellett?
boom49 2015 márc. 15. - 10:00:42 Előzmény huskym
(105/111)
Azért A., mert elméletileg az volt a legnagyobb, milliós halálozási számmal. Így ezt lehet leglátványosabban és legkönnyebben bizonyítani - már ha a sorozat megteszi.

Kösz azoknak akik feltolták, bár épp a Náci Párt Felemelkedése - Végjáték c. másik dokusori részét kerestem, akkor futotam bele ebbe.
Egyedi dolgot ígér: dokumentumokat és tervrajzokat. Meglátjuk mit tud nyújtani.
Commodus 2010 aug. 28. - 16:35:08 Előzmény ildiko90
(104/111)
Elnézést, vannak, akik ilyen témával kapcsolatban úgymond csak azért kérdeznek, hogy provokáljanak, ha Te nem, ilyen vagy, akkor bocsáss meg, nem Téged akartalak megbántani, csak sajnos rajtad csapódott le :(
Hiába a rossz tapasztalatok, indulatokat szülnek, még alapvetõen békés emberekben is, Rahel válaszai többnyire megszívlelendõek, bár, hogy kevés náci érzelmû vagy gondolkodású ember élne a világon, ezzel azért vitatkoznék, csak jelenleg más köntösbe bujtatják az eszmerendszerüket!

Az én hülye válaszaimból is lemérhetted, hogy nem ez a fórum az, amibõl messzemenõ következtetéseket lehet levonni a témával kapcsolatban, ez inkább csak félrevezet, vagy még rosszabb hamis képét festhet.

Nem azt írtam, hogy általában ne fórumozzál, milyen alapon is írhatnám, hanem azt, hogy egy ilyen kényes kérdéssel kapcsolatban, ha információkhoz akarsz jutni, jobban jársz ha a saját útadat járod, mert itt könnyen lehet, hogy csak indulatokkal vagy félreinformálással találkozol.Továbbra is azt mondom, ha a téma érdekel, járj utána, és ne a fórumból akarj tájékozódni!A legtisztább kép, amit magad alakítasz ki.

És valóban akadtak nácik, akik mentettek üldözötteket, de sajnos igen kevesen, nézdd meg a Zongorista címû filmet, elég sok tanulságot levonhatsz!

Volt ellenállás Hitlerrel szemben ezt bizonyítja az ellene elkövetett jónéhány merénylet is, de ez megint messzire vezet, mondom olvassál utána... (Valkür címû film szintén megtekintésre ajánlott)

Szük ez a fórum ahhoz, hogy a megfelelõ mélységben elmerülhess a kérdésben...

Még egyszer Bocsi .... :)
Rahel 2010 aug. 28. - 16:02:30 Előzmény ildiko90
(103/111)
-Igazán nincs mit!

Szia!
7/10
ildiko90 2010 aug. 28. - 13:50:10 7/10
(102/111)
Neked köszi a válaszokat!
Vannak itt olyanok, akik nem harapják le az ember fejét, ha valamit nem ért! Köszi
7/10
ildiko90 2010 aug. 28. - 13:47:13 7/10
(101/111)
Hát köszönöm a korrekt válaszaidat, megfogadom a tanácsaidat és többet nem fogok a fórumra kattintani és pláne nem fogom olvasgatni a te hozzászólásaidat!

Ja, és elnézést, hogy írni merészeltem a fórumba, mert volt olyan a sorozatban, amit nem értettem!

Szevasz
Rahel 2010 aug. 27. - 22:46:26
(100/111)
-"1. Hitler miért gyûlölte a zsidókat, mit követtek el, amiért ki akarta irtani õket? "
-A vagyonuk kellett, és bûnbakot kellett a németek elé cibálni!:(((

-"2. Élnek még ma a világon zsidók és nácik? Kb. mennyi? "
-Igen, de már kevesen!

-"3. Miért voltak olyan kegyetlenek a nácik, hogy ártatlan gyerekeket bántottak? Nem sajnálták õket, nekik is lehet volt gyerekük. az oké, hogy zsidók voltak és meg akarták õket ölni, de a gyerekek nem tehettek arról, hogy zsidónak születtek. A sorozatban voltak olyan bácsik, akik tök normálisnak tûntek, felfoghatatlan hogy voltak képesek ilyen szörnyûségekre! :( "
-Hát persze, hogy voltak, de ha ezt a sajnálatot kimuttatták volna, akkor õk is mehettek volna a munkatáborokba!:((


-"4. A katonák közt nem volt olyan, aki megsajnált pár zsidót/gyereket és titokban elengedte õket?"
-De igen, és nekik volt köszönhetõ, hogy páran megmenekültek, akiket Dánia, és Svédország befogadott!


5. "A nácik féltek Hitlertõl? Miért nem merték megtagadni a parancsát?"
-Az SA-tól, és utána az SS-tõl!
-És már említettem, hogy akinek nem teszett, az Auschwitzba!:((
Commodus 2010 aug. 27. - 22:14:20
(99/111)
Ez most valami vicc?Vagy csak gondolod belehajítasz egy kavicsot a vízbe hátha ver néhány mocskos hullámot?Válaszok tömören egy-egy felkiáltójel, egy-egy kérdésre adott válasz végét jelzi!

1.,Csak!Egy Alfred Rosenberg nevû úr mûveit tanulmányozd, kimerítõ lesz!
2.,Élnek!Jó sokan!
3.,Csak!,nem!,miért a felnöttek tehettek róla?Többnyire a sorozatgyilkosok is tök normálisnak tünnek!
4.,Nem.
5.,A valódi n*cik nem, ebbõl következõen miért is tagadták volna meg?

Egy jó tanács, ha meg akarsz a témáról tudni valamit, ne ezt a fórumot olvasgasd, sõt többet ne is kattints ide.Még... sõt! kerüld el messzire...

Bujj be egy könyvtárba olvass el minden fellelhetõ forrást, és alakitsd ki a saját véleményed!
7/10
ildiko90 2010 aug. 27. - 21:49:16 7/10
(98/111)
Én éppen most nézem a sorozatot. Történelembõl sosem voltam jó, ezért lenne pár kérdésem!

1. Hitler miért gyûlölte a zs*dókat, mit követtek el, amiért ki akarta irtani õket?
2. Élnek még ma a világon zs*dók és n*cik? Kb. mennyi?
3. Miért voltak olyan kegyetlenek a n*cik, hogy ártatlan gyerekeket bántottak? Nem sajnálták õket, nekik is lehet volt gyerekük. az oké, hogy zs*dók voltak és meg akarták õket ölni, de a gyerekek nem tehettek arról, hogy zs*dónak születtek. A sorozatban voltak olyan bácsik, akik tök normálisnak tûntek, felfoghatatlan hogy voltak képesek ilyen szörnyûségekre! :(
4. A katonák közt nem volt olyan, aki megsajnált pár zsidót/gyereket és titokban elengedte õket?
5. A n*cik féltek Hitlertõl? Miért nem merték megtagadni a parancsát?

Na. Kb. ennyi.
Künge 2008 márc. 24. - 13:15:04
(97/111)
Nem kéne az egész zsidóságra rákenni Krisztus kereszthalálát. Sokan közülük akkor is a Messiást látták benne, és ma is. Másrészrõl, ha ismernéd a Bibliát, akkor tudnád, hogy emiatt terjesztette ki Isten a nemzetekre (pogányokra) is a tervét, ekkor jött létre az "Új Szövetség".
Anteris 2008 márc. 23. - 00:29:51
(96/111)
a 2. világháborúban több, mint 72 millió ember halt meg ilyen-olyan módon. Minden népnek megvan a maga gyásza.
perry 2008 márc. 22. - 22:59:57
(95/111)
He, az idézetben igazad van.
perry 2008 márc. 22. - 19:24:23
(94/111)
Lesz majd olyan amikor mindenki magyarni fog, az egész világon ez lesz a mérvadó. Mikor azt fogják mondani én megyek magyarni , akkor azt fejezik majd ki , hogy "az is hülye aki leáll egy zsidóval vitatkozni". Mikor azt mondják Anterismagyar, akkor az azt jelenti, hogy " a zsidókat és a holokausztot el lehet küldeni a zsidó anyukájukba".
Azért arra kíváncsi lennék kedves Anteris öltek meg valakit a családodból? Ismered-e nagyszüleidet? Remélem ezek nem arrogáns kérdések?
Künge 2008 márc. 22. - 18:35:23
(93/111)
45 év? Azt hittem 2008 :)
Anteris 2008 márc. 22. - 17:29:20
(92/111)
ez most "pejoratív" volt?