Téma: Avatar 2

10/10
Böhöm 2022 dec. 26. - 22:37:43 10/10 Előzmény DoMo
(63/143)
A 3D film technológia még szerintem sincs azon a szinten, ami valóban élvezhető lenne. Mondjuk az is igaz, hogy amúgy szemüveges vagyok, a szemüvegre szoktam a 3D-s szemüveget tenni, amivel erősen abnormális benyomást keltek, de a saját szemüvegem nélkül végképp teljesen szar. Azt hiszem a cilinderesség nevű eltérés vágja haza a 3D élményt.
8/10
DoMo 2022 dec. 26. - 21:55:10 8/10 Előzmény Sz. Péter
(62/143)
Öten mentünk, mindenki ezt tapasztalta.
offtopic
Sz. Péter 2022 dec. 26. - 19:59:48 Előzmény DoMo
(61/143)
Úgy tippelem ez nem a film hibája lesz.
8/10
DoMo 2022 dec. 26. - 18:40:33 8/10
(60/143)
Alapvetően maga a film nem volt rossz, néhol kicsit vontatott. Viszont a 3D minőség valami szörnyű volt. Kb minden szereplőből kettőt láttam, volt mikor full homály volt az egész. Egyszer a szemüveget is le kellett vennem, annyira irritálta a szemem.
offtopic
Sz. Péter 2022 dec. 26. - 10:43:29 Előzmény csincsilla72
(59/143)
kialakult hisztéria? Mármint ki hisztériázik?

Nem tudom mire gondolsz.
7/10
Jill Valentine 2022 dec. 26. - 10:29:17 7/10
(58/143)
3d ben december 25.én hozta amit kellett -kikapcsol, lenyűgöz...2 órán át. Utána mára várom ,hogy vége legyen. Egy sima átlagos hétvégén, vagy estén, kimondottan hosszúra húzott film. Amit nagyon nagyon hiányoltam: Egy film után szeretem, ha foglalkoztat gondolkozok rajta, ki mit miért tett, vagy nem tett valamit...Ez itt kimaradt.
5/10
csincsilla72 2022 dec. 25. - 19:51:35 5/10 Előzmény Sz. Péter
(57/143)
Te promócióról beszélsz, én pedig a film körül kialakult hisztériáról, miszerint ez "mindenidőklegjobbja".
Lópikulát.
Ez a film csak technikailag nyújt kiemelkedőt, de tartalmilag, dramaturgiailag kuka. Az én véleményem szerint, természetesen. :-)
offtopic
Sz. Péter 2022 dec. 25. - 19:30:04 Előzmény csincsilla72
(56/143)
Mert mikor indokolt a "hájp"?
Talán csak a legjobb filmeknek csinálnak nagy beharangozót? Nem.
Azoknak amik a legdrágábbak (minél több pénz, annál nagyobb reklám), amelyektől a legnagyobb bevételt várják.
5/10
csincsilla72 2022 dec. 25. - 16:30:47 5/10
(55/143)
Szódával elmegy, de a hájp, ami körbeveszi, nem indokolt.
Óriási lehetőség lett volna ez a film, ehelyett csak hullámzó teljesítményt nyújt. Irgalmatlan hosszú, minimum egy óra simán kihúzható belőle, anélkül, hogy az élményt rontaná.
A legjobban azok a részek sikerültek, ahol a gyermekek ismerkednek a tengerrel, illetve Kiri jelenetei nagyon szépek, számomra ő a legjobban megformált, legérdekesebb karakter. És legalább eredeti.

Spoiler

A forgatókönyv sajnos lapos, semmi pluszt sem nyújt az előzőhöz részhez képest. A "bálnavadászat" elintézhető lett volna kábé két percben. Az utolsó óra csatajelenetének 90%-a teljesen felesleges, az ember alig várja, hogy vége legyen, én megelégedtem volna annyival, ha a bálna egyszerűen csak ledarálja a hajót, a szülők megérkeznek, a gyerekek megmenekülnek, az emberek meg jól megérdemelt helyükre kerülnek. Ez a megfulladós-víz alatt bunyózós kínlódás fárasztó volt.
Gekkóval nem tudtam mit kezdeni, totál kidolgozatlan karakter, nagyon nincs a helyén.
Ha Cameron arra építi a harmadik rész sztoriját is, hogy valami harmadik helyszínen csatázzanak újra, akkor engem már biztosan nem érdekel.
A 3D felesleges, ez 2D-ben pont ennyire lett volna érdekes, sőt, otthon egy nagyobb átmérőjű tévé előtt még kényelmes is.
Azt viszont el kell ismerni, a vízi világ szép volt.
Egyszer megnézhető, sőt, ha bejön valami stream-szolgáltatóhoz, akkor néhány része újra, de nagy várakozással nem érdemes leülni elé, mert akkor könnyen csalódás érheti az embert.




6/10
Cron 2022 dec. 25. - 13:02:31 6/10
(54/143)
Látványos, profi demonstrációs film, de a történet "semmilyenségében" és unalmában az előző részt is alulmúlja.
10/10
steelprophet 2022 dec. 23. - 23:16:26 10/10 Előzmény Roberto DiCapribogyó
(53/143)
Mert neked még nincs IMAX-es okostelód. Szóval levagy maradva. :-)
6/10
Laverg 2022 dec. 23. - 20:38:56 6/10
(52/143)
Hihetetlen látványos 3D-s természetfilm! David Attenborough is rendezhette volna!Sajnos a történet ismerős,lassú cselekmény, 2 óra után már mozgolódott a nép!Kíváncsi vagyok hány bőrt lehet erről a rókáról még lehúzni!
Roberto DiCapribogyó 2022 dec. 23. - 13:53:28 Előzmény Böhöm
(51/143)
Nna.. akkor valakinek azért csak átment :-). Amúgy annyian írták (kritikusok is) és most te is ráerősítettél, hogy a látvány tényleg lenyűgöző, hogy - bár nem terveztem - de a végén még megnézem az ünnepek alatt :-).
10/10
Böhöm 2022 dec. 23. - 12:36:09 10/10 Előzmény Roberto DiCapribogyó
(50/143)
:) :) Talált, süllyedt! :) “Csodálatos” látni, hogy egy poénnal mit lehet kihozni emberekből még Karácsony előtt is!
Komolyabbra fordítva, nyilvánvalóan pont a látvány az erőssége ennek a filmnek. Minél nagyobb vásznon, minél komolyabb hangosítással kell nézni. Tartalmilag már sokan kielemezték, tényleg egyszerűbb a történet az első részhez képest, tényleg lehet benne döccenőket találni. És igen, a csatajelenetekből tényleg több lett, mint ami az alaptörténet szellemiségéhez illeszkedne. Mégis egy dolog miatt kell ilyen magas pontot adnom, amit ritkán szoktam. 3 óra után én még simán néztem volna tovább. Ezért ez a filmek élvonalába tartozik nálam.
Mondjuk telefon kijelzőn nézve lehet hogy untam volna… :) Még egyszer kösz a poénért!
10/10
nekemvanigazam 2022 dec. 23. - 04:39:05 10/10 Előzmény Roberto DiCapribogyó
(49/143)
Te vagy szar. Avatart nézel okostelefonon. Idióta fasz.
Ezt a filmet látni KELL.
Roberto DiCapribogyó 2022 dec. 21. - 10:58:48
(48/143)
A minap megnéztem online a filmet, az okostelefonomon (Meizu). Nem értem miért vannak úgy oda az emberek a látványtól, nekem egyáltalán nem jött át, szar film.
1/10
Hvgv 2022 dec. 21. - 02:23:14 1/10
(47/143)
Gyenge minden téren, sokkal, de sokkal többet vártam. Unalmas, semmitmondó film. A 3d sem segít rajta.
Onogundur 2022 dec. 20. - 23:21:49
(46/143)
Elsőre attól tűnik az előző rész és a mostani is művészinek, túlzónak: hogy kategorikus. Az idilli áll szemben az ördögien gonosszal, középút nincs. Még egy kis keskeny sáv sem. De nem köntörfalazott tizenhárom éve: "Elárulta a saját fajtáját!". Gyors, azonnali válasz: igen, el. Mert menthetetlen, bukásra ítélt. 2022-ben viszont, a mutatókat - kibocsájtás, olvadás, permafroszt, etc. elnézve, könnyen lehet, hogy tényleg az. Akkor mi oka volna a finomkodásra, az árnyalásra?

Kissé megorroltam Cameronra, amiért legutóbb végül nem ő rendezte a Terminátor harmadik (úgy értve: az évtizedek óta várva várt, IGAZI harmadik) részét. Mert miközben felforr a bolygó, a jövő másik kulcskérdése az MI-on áll vagy bukik. De ez már (?) nem foglalkoztatja, nem érdekli. Az Avatarnak szentelte minden idejét. Megérte, megéri? Valószínűleg igen. Figyeljünk és véssük az eszünkbe, vigyük át a zsigereinkbe az egyébként mérhetetlenül egyszerű tanmesét.

Ami persze mese, tehát nem valódi. Tudjuk, az evolúció, mint olyan, kizárja az idillt, laboratóriumban lehetne talán csak optimálisan megtartani az egyensúlyt. Lehet azzal is szőrszált hasogatni, hogy mekkora ökológiai lábnyomot hagy az IMAX-hiper-szuper-3-4D verziók vetítése (mert ugye, ezt a jóval takarékosabb streamingen NEM LEHET). Aztán előző részben látott indián-afrikai-égből bombázott vietnámi milliő és az ő nézettsége alighanem némiképp hozzájárulhatott a tízes évek felszabadítási mozgalmaihoz, amik a gyarmati, rabszolgatartó múlt örökségéből fakadtak fel. A fehér férfi uralmával szemben fellépőknek abszolút igazsága van, minden és minden az elnyomásnak tudható be, szemben a szűzi ártatlansággal. Afrika véres polgárháborúi, irtózatos természeti pusztításai talán másról is árulkodnak; és hát feltűnt valakinek, hogy az első részben a gonoszok mindegyike (!) férfi, míg a jók főszereplői gárdájában már többségben vagy legalábbis egálban vannak a nők?

Vártam valami olyasmit a második résztől, hogy esetleg árnyal, korrigál. Igen is és nem is. Mert az alapfelállás változatlan. És éppenséggel a gonoszok főparancsnoka most nőnemű. És ennél fontosabb a film egyik, ha nem A kulcsmondata: "fiút fiúért". Az ártatlanság korának vége. Innen (?) indul majd a harmadik epizód.
10/10
huanmigel11 2022 dec. 20. - 15:38:12 10/10
(45/143)
Igazi mozifilm, kiváló 2. rész
10/10
huanmigel11 2022 dec. 20. - 15:36:38 10/10
(44/143)
Kiváló mozifilm, jó 2. rész