Téma: Avatar

8/10
offtopic
RoKKfish 2009 dec. 21. - 17:21:14 8/10
(619/4319)
Vegyük már észre, hogy mire írtam riposztot! Elõbb értelmezz, aztán, ha szükségét érzed, reagálj! OMG
9/10
valamit 2009 dec. 21. - 17:10:08 9/10
(618/4319)
Ha ilyen elvárással mész a moziba, csalódni fogsz. Az Aliens vagy a Terminátor is ma már kultfilm, amirõl tudjuk, hogy 20 évvel késõbb is téma.
8/10
offtopic
RoKKfish 2009 dec. 21. - 17:06:14 8/10
(617/4319)
Én még nem láttam ezt a filmet de, ha azt mondod, van olyan jó, mint egy Aliens ("nem több és nem is kevesebb" - hogy idézzelek), tekintve az idei különösen ócska hollywoodi felhozatalt, én vakon megszavazom az év mozijának.
Mellesleg egy 3D-s filmnek nem az a feladata, hogy "szórakoztató" legyen. és "lekössön"?
Ha a ruhatárban hagyod az agyadat, félsz, hogy elhagyod a bilétát?
Te sohasem kapcsolsz ki? Folyamatos kattogásra vagy ítélve? Nem baj, ha az "igazság" keresése közben elemészted magad, de néha nem árt pihenni. Az ilyen mozikban éppen az a nagyszerû, hogy röpke három órára újra felelõtlen gyereknek érezheted magad.
Arról már nem is beszélve, hogy a hozzászólásod infantilis elsõ fele messze nem a világ terheit magára vállaló gondolkodót tükrözi (inkább a vérciki kategória...).
Nem irigyellek.
10/10
Roberte 2009 dec. 21. - 16:26:53 10/10
(616/4319)
Van akinek rossz van akinek jó film ennyi.
Akinek meg nem jó szerintem hiányzik a fantázia...
droland1978 2009 dec. 21. - 16:24:19
(615/4319)
Nekem az a problémám ezzel a filmmel, hogy a történet valójában a következõ, ami nem más, mint sok más háborús, akció, kalandfilm története is:

Vannak jók és vannak a rosszak. AZONBAN a rosszak között van pár jó, akik a jóknak segíteni akarnak. Közben kialakul a "szelerem", ami olyan édi bédi tündi, hogy az ember boldog amikor nézi, MIKÖZBEN izgul, hogy JUJ mi lesz most ha... juj jön a gonosz katona bácsi, de a "lábtalan" katona bácsi NAGYON ERÕS most már és van lába neki és megmenti a világot, de ennek a fõ OKA, hogy SZERELMES BIBI

És akkor a végén "jaj be szép" jaj de jó, a gonosz katona bácsinak annyi hahaha és gyõzött a

Ennyi lenne a film 21. századi technikába öltöztetve. És ezen kár vitatkozni, egyszerû "hálivudi" film a történet egyszerûsége miatt látványtechnikailag 100%-osan kivitelezve és ezt Cameron is tudta. Ha csinál egy nagyon jó látvány filmet, akkor nem gond, ha ugy nézed végig, hogy közben az agyadat a ruhatárban vagy büfében hagyod elõtte mert a népnek ez kell.

Ettõl függetlenül egy szórakoztató, lekötõ film, mint mondjuk egy Alien2, de nem több és nem is kevesebb.
4/10
darksidechronic 2009 dec. 21. - 16:18:58 4/10
(614/4319)
Végre valaki aki tisztán lát. Pontosan ez a lényeg. Ez a film rengeteg pénzbe került és egy hatalmas médiakampánnyal akarják visszahozni az árát, sõt annál nyilván sokkal többet. Nem kell bedõlni, ez tényleg rossz film, fantáziamentes teljesen. Aki látványt akar menjen ki az utcára. Igazi real time 3d. Aki érdekes történeteket, nézze a mozifilmeket. De ne ezt...
10/10
Hannibal Lecter 2009 dec. 21. - 16:13:28 10/10
(613/4319)
Ez túlmutat az USA-n, ez az ember agressziója. Kína, Franciaország, Németország, Spanyolország, Oroszország stb ugyanez és a kicsik is ezek lennének ha megtehetnék. Ez az ember "tragédiája"
1/10
magemaster 2009 dec. 21. - 16:09:10 1/10
(612/4319)
Ilyen trágyalé filmet ritkán látni. Hihetetlen. Valami megfilmesített,elcseszett Pocahontas paródia 3Dben...(plusz Apocalipto, Alien meg Jura park-Még Ripley is ott van ahogy kell) És itt élteti mindenki. Komolyan agyam eldobom. Én 3Dben imax-ben láttam és 5percenként sikítva röhögtem. Nem kéne már itt 2009év végén ilyesmin meglepõdni hogy 3d. Az tutifix, hogy ha a HBO-n vagy dvd-n megjelenik, két ember nem lesz összesen aki megnézni akkora hulladék.
8/10
csibu 2009 dec. 21. - 16:08:57 8/10
(611/4319)
öö, ezt most ugye nem komolyan írtad?????
marky 2009 dec. 21. - 16:04:05
(610/4319)
Cameron nem hibázott ismét! Félelmetes ez a pali, hogy miket kreált a csapatával. A sok hozzászólás ismeretében iszonyat nagy elvárásokkal ültem be a filmre. Katarzisba nem estem, de ez legyen az én bajom. Az lehet hogy akik itt beírtak, és atomgiga elájultak a 3D-tõl azok szerintem nem voltak még 3D-és filmen. Én 4 hete voltam a Karácsonyi Ének-en(IMAX 3D) és az is nagyot szólt, szinte bennevoltam a filmbe. Ott is kiválóan voltak animálva, bedigizve a szereplõk(Jim Carrey, Gary Oldman)Most az Avatart sima 3D-ben néztem a MOMban, elképzelhetõ hogy az Arénás IMAXban jóval komolyabb az élmény. Természetesen a vizuális értékét nem lecsökkentve(gyönyörû színek, brilliánsan megalkotott kék Nav'yk, ámulatba ejtõ lények) számomra a történet mondandója többet adott! Az amerikai õslakosok(indiánok) lehellette szinte kicsattant a Nav'ykból, majd rögtön ráismerhetünk korunk USAjának világuralmi törekvéseinek gátlástalan, erkölcstelen aggressziójához. Örülök, hogy Cameron ilyen szép fantasy köntösben mutatta meg a világnak hogy Õ mit gondol a hazája politikájáról.
10/10
offtopic
Semprini 2009 dec. 21. - 15:50:52 10/10
(609/4319)
Szerintem nem jön rá, mivel hisz abban, hogy otthon egy film (akármilyen látványos is), pontosan ugyanazt az élményt adja. Pedig mekkorát téved!...
8/10
Swarm1 2009 dec. 21. - 15:47:13 8/10
(608/4319)
Az egy dolog, hogy valaki antiszociális oké, de ezek a pontokba szedett "érvek"...Majd rájössz mirõl maradtál le, ha kihagyod moziban!
Nightchris 2009 dec. 21. - 15:40:55
(607/4319)
Ez most komoly, amiket írsz vagy csak valamiféle öniróniát gyakorolsz? Nem szánalmas, hogy nem mész ki az utcára mert hideg van??? Vagy nem ülsz be a moziba mert ott vannak mások is? Biztos egyedül élsz, de azért akkor is durva amiket írtál. Pszichológunál voltál? Amúgy majd ha 3 hónap múlva letöltöd, ne várj akkor durranást a kis monitorodon vagy TV-den. EZ igazi 3D-s mozifilm, anélkül sokat veszít az élménybõl.
CukojBojsó:) 2009 dec. 21. - 15:40:21
(606/4319)
CSODÁLATOS! Bárki, bármit mondjon!:) A látvány és a story is! Semmi gond nem volt vele! Mesés:) Beleszerettem!:)
9/10
valamit 2009 dec. 21. - 15:35:44 9/10
(605/4319)
Van valami bája, hogy 14:47-kor született a 666-os hozzászólás...

:DDD
pawky 2009 dec. 21. - 15:34:55
(604/4319)
szerintem is maradj otthon! sõt,terjezd minél nagyobb körben, hogy milyen pocsék a film!!!....talán kicsivel több esélyem lesz, hogy kapok jegyet legalább januárban az IMAX verzióra...:)
10/10
Hannibal Lecter 2009 dec. 21. - 15:01:37 10/10
(603/4319)
Mindig két féle ember lesz, az egyiknek sosem lehet jót mutatni, a másik tud két és fél órára részese lenni egy fantázia világnak, ezeknek való a mozi, mert a történetekkel elõadott üzenet csak így jön át, ha az ember a kezdésnél elfelejti, hogy egy szánalmas majom utánzat, egy szemüveggel egy sötét teremben. Az Avatar korszakalkotó film, nem csak azért mert a technika immár új irányvonalat adott a haldokló és egyre sablonosabb filmszakmának, pontosabban a váltás kényszerû volt, mivel a CGI már nem tudott önmagában újat mutatni, új nem volt,ezért magát a cgi-t kellett másként eladni. Hollywood tíz éve kb folyamatosan abban a gondban van, hogy a régi mûvészek helyét átvették technikusok, mérnökök, pénzemberek stb, akik talán kaptak valamilyen mûvészi képzést is de egyik se egy Orson Welles aki 25 évesen megcsinálta és végig vitte az aranypolgárt rendezõként, íróként és színészként. A technika lett az egyetlen eladható termékük és ezt sablonos, kiszámítható panelekbõl gyúrt storykkal reklámozták (lucasfilm) vagy adták el. A technikai maffiózok kezében van a szakma, minden filmjük kényszerûen szolgálja az üzletet, Lucas, Cameron, Spielberg, Zemeckis, stb lettek a tömegfilmek urai. A 3D és pár év múlva majd a hologramos mozi kényszerûen a jövõ útja, már az olyan egyszerû dokfilmeknél is mint a Titanic 3D megérthette az ember, hogy a 3D beljebb emeli a térbe, ellenben azzal az elképzeléssel, hogy kinyúlnak a vászonból a dolgok. Az avatarral megtóldották egy új tértágítással és látásmóddal, + a motion capture után az emoiton capture-el. Vagyis több szempontból új korszak az avatar és ez igazából nem a jegybevételekrõl szól, az csak visszahozza a rááldozott pénzt, ez a cameron és testvére által kifejlesztett 3D-s technika következõ évtizedben való bérbeadásáról szól, míg ki nem fejlesztenek valami újat, pl a holografikus mozit. Egyszóval technikailag hatalmas elõrelépés és építhetnének minden országba, idehaza is legalább 3 imax termet, mert az ilyen filmek ott a legjobbak.
Az Avatar mondanivalója iszonyatosan fontos. Nem csak azért mert maguk az amerikaiak is minden bûntudat nélkül élnek egy kontinensnyi kiírtott indián földjén, hanem mert az európai, keresztény hatalmak az elmúlt ötszáz évben folyamatosan írtották a természettel harmóniában élõ primitívnek nevezett törzseket, népeket, szóval a fejlett világ akinek a filmet legyártották ráérez erre. Talán mindenki érzi, jó lenne úgy élni mint a na'vik, de a lényeg, hogy csak úgy lehet. Az embernek nem akadt vetélytársa ezért uralkodó fajjá lett, nagyon alacsony átlag IQ-jával és mennyiség hamar a minõség rovására ment. A természet láncolatából egy faj se léphet ki szaporulatával, egy faj se bonthatja meg eltarthatóságának harmónikus kereteit. Egy faj mely túlszaporodja egyedszámának biztonságos eltarthatóságát, önpusztító, közpusztító parazita fajjá lesz. Lelakja a bolygót aztán vagy tovább áll vagy elpusztul. Akár a vírus, lelakja a gazdaszervezetet és tovább áll vagy meghal ha már nem lesz mit emésztenie.
Az emberiségnek valóban ez az utolsó pillanat, hogy hatalmas károk nélkül megálljon és levonja az elmúlt évszázadok ,ezredek tanulságát, mit tett a környezetével. 1900-ban két milliárdan voltak, 2000-re 6 milliárd lett és hamarosan 7 milliárdan lesznek. Senki sem kéri számon az elnököktõl miért nem csökkentik kényszerrel a szaporulatot, ennyi embernek már nem lehet egyenlõen vizet, energiát, ételt biztosítani. Gondoljunk csak bele, hogy egy film ma arról szól, hogy az emberek a rosszak, hogy a környezetük teljesen elpusztult, vele együtt emberi mivoltuk is. Itt van ez a klíma csúcs, nincs megállapodás és mindenki szarik rá. Persze az emberiség megérdemli a végét, csak máshogy is lehetett volna. Idõben rákellene jönni, hogy vissza kell térnünk a természettel való harmónikus létbe, tanulva a régi népektõl, újjá kell születnünk, fel kell ébredni egy új valóságban, avatárként, mert különben folyamatosan abban a szürke rémálomban fogunk tengõdni, életnek ugyanis ez már nem nevezhetõ, max létezésnek, amiben sully stb, ahol az értékorientáció totál rossz irányba mutat, ahol mindenki a pénzt hajszolja, pedig azzal lassan már semmit se tud majd kezdeni ha megfullad mert nem lesz levegõ, mindenki az energiát hajszolja, de közben feléli a föld tartalékait. 100 millió év alatt alakult ki a földön kitermelhetõ kõolaj készlet és gyakorlatilag 1950-2050-ig ez 100 év alatt el lesz égetve. A vég közelebb lesz mint gondolnánk és nagyon örülök, hogy Cameron errõl készített filmet, mert mindanyiunkban él még az aranykori emberiség lenyomata, ezért ismerünk rá a na'vikra ösztönösen. Ezért a legmeghatóbb rész ahogy Neytiri tartja Sullyt a végén, a kezében mint valami õsanya, ezt az összefonnyadt, nyomorék, álomra vágyó törpét, ami az ember lett. Remélem sokan megértik, hogy az ember egy pusztító, ön és közveszélyes fajjá lett, amely a bolygóra nagyon káros, rájönnek, hogy ezek szerint a játékszabályok szerint nem fog az emberi élet hosszan elhúzodni a jövõben és még idõben vált, ha még lehet.
Ha lenne Pandora vagy Na'vi land én odamennék gondolkodás nélkül, mert az emberiséggel már rég nem tudok azonosulni. Ostoba, hazug, kártékony és ami a legborzalmasabb mindenkit aki más lehetõségek szerint akar játszani azt kicsinálja, örültnek tartja, nem enged más lehetõségeket.
Mindenki nézze meg az Avatart és döntse el kihez akar tartozni, kinek a létformáját, értékorientációját tartja életképesebbnek. Akik a filmet csesztetik, nem kell nekik hinni, magával ragadja az embert, de ezt hagyni kell. Aki meg azt mondja ez a történet baromság, annak szívbõl kívánom, hogy egy erdõk nélküli, levegõtlen, kietlen retkes bolygón fulladjon meg a néma csendben, mert ez lesz a vége, de az is lehet, hogy szomjan hal, tökmindegy.
10/10
Oshi80 2009 dec. 21. - 14:47:05 10/10
(602/4319)
Egyetértek az elõttem szólóval,
az ilyen típusú filmek télleg azoknak tetszenek igazán, akikben él még a gyerek.
A felnõttek inkább már csak belekötni szeretnek a jó dolgokba, bár ez nem jó általánosítás, nem a felnõttekre vonatkozik ez, inkább a megkeseredett emberekre...
Azt javaslom azoknak akik szapulják ezt, vagy bármely más filmet, hogy csináljanak jobbat ha tudnak...:)
Szerintem a sztori is pipa, a látvány pedig egyedi, fantasztikus, egy másodpercét sem untam, mindenképpen 3D-ben kell megnézni!
10/10
3d 2009 dec. 21. - 14:21:59 10/10
(601/4319)
TOTÁL MEGA OFF !
sory mindenkitõl de ezt most úgy érzem le kell írnom.
Elöre mondom nagyon elrugaszkodok de szándékosan válok sokaknak scifi kategoriává :)
Az üzenet úgy is eljut oda ahova kell.

Szerintem akik a storyt kevésnek találják azokkal csak egyszerûen az van hogy gyõzott a felnöt énjük, gondoljatok bele pl egy mai ember mire 30 éves lesz több ezer történeten túl lesz, ha nem marad meg benne a gyerek és a fantázia, teljesen természetes hogy idõvel már nem tudja magát bele élni bizonyos fõleg egyszerübb történetekbe. Neki bonyolultabb kell, aztán késöbb annál is bonyolultabb és közben nem veszi észre hogy az élete is ezért lesz egyre nehezebb és bonyolultabb számára mert pont erre vágyik a felnöt énje.Persze kivételek itt is vannak.
Gondoljatok csak bele pl: gyerekek a játszó téren, milyen felhõtlenül egyszerûen gondok nélkül totálisan bele élve játszanak.
Biztosak lehettek hogy õk ott abban a pillanatban boldogok.
Sajnos idõvel ez tompul és akiben ez teljesen "kihal" annak sokkal nehezebb lesz késöbb már felnötként is jól éreznie magát egy egy adott pillanatban.
Igen a pillanat, azt kell tudni megragadni és élvezni mint egy kis gyerek vagy mint egy kutyus a labdával.Tudi kell görcsöség nélkül elereszteni magad.
A boldogság nem a múltban se nem a jövõben hanem egyszerûen a jelenben van.Sokan azért nem találják mivel mindenhol keresik csak pont nem az oruk elött nem látják.És IGEN egy FILM közben is boldogá lehet válni ha csak pár órára is.
Utána pedig attól is hogy haza fele menet a tömöt villamoson kinézek az ablakon és látom hogy esik a hó vagy az esõ vagy süt a nap vagy csak azért mert tüntetnek, milyen szép az élet, ahány ember anyi féle, valaki pedig uralkodni akar másokon ez is milyen érdekes egy másik galaxisból nézve fõleg azért is mert az a valaki semmivel nem több mint az akin uralkodni akar, ugyanazokból az atomokból áll és ugyan az az univerzum tarja össze ugyan az energia táplálja és mikor elpusztul a 3d-s teste az az energia amit elvett másoktól azt mind vissza kell adnia, tehát értelmetlen mást szipojozni.Az energia köztudott nem vész el csak átalakul így hát az elmulás is egy csodálatos dolog.
Tanuld megszeretni akit utálsz, na azt elismerem hogy ez nagyon nehéz de ha valaki így megtanul élni folyamatosan boldog lesz.
Mivel nem lesz már ki ,mi "mérgezze" feleslegesen az elméjét.Így önmaga megismerésére is több idõt tud fórdítani.
Persze ez önmagában nem elég, megkell tanulnod boldogá tenned másokat is. (nem csak a családodat)
Sajnos a mai világunkban "vezetõink" nem ezt akarják, õk annak örülnének ha mindenki egy zombi maradna.
Sajnos ez zsákutca az emberiségnek.
Az élettõl mindig azt kapsz amit adsz, ok okozat, fizika az égész világegyetemünk, tehát rajtad áll melyik kölcsönhatást aktíválod a jót vagy a rosszat a fehéret vagy a feketét ,emberi faj is az általunk nevezett természethez tartozik de csak akkor lesz a földön harmonia és béke ha rezgés szintünket kolektíven össze hangoljuk egymással és a természet rezgéseivel hogy egyensúlyba kerüljünk minennel újra.Jelenleg bolygónkonk, (föld anyánk) :)
épp le készül minket rázni magáról mint egy kártevõt.
Ha nem változtatunk idõben akkor kezdhejük újra az õskori szintrõl.
Talán még van idõ felébredni.

Mindenbe keresd a jót.
És így a világunk is megváltozik ;)
A félelmet pedig töröld ki az életedbõl persze ésszel.

Na jól elkanyarodtam a témától, bocsánat érte. Töröljétek nyugodtan ha gáz.
10/10
offtopic
Semprini 2009 dec. 21. - 13:09:22 10/10
(600/4319)
"1. Nem fogok a budapesti tömegközlekedésen végigkajtatni."

Ez csak erre a filmre vonatkozik, vagy egyébként sem vagy hajlandó ilyesmire?

"2. Nem vagyok kíváncsi a plázákra, és az emberekre, akik oda járnak."

Hát azokra én sem, elhiheted, de nem is rájuk figyel az ember ha beül egy mozifilmre, pár perc alatt megszûnik a külvilág...

"3. Nem hallgatom mások beszólásait, kukoricázását, zabálását, szürcsölését."

Amikor én láttam a filmet (plázában!), körülöttem senki nem szürcsölt, kajált vagy beszélgetett, mindenki a filmet nézte tátott szájjal, egy emberként.

"4. Nem megyek ki ilyen hidegben egy filmért sem."

Hát ezt valahol megértem, talán ha nyári bemutató lenne, még többen özönlenének a filmre, így viszont kevesebben mennek, ami befolyásolhatja a bevételt.

"5. Azért vettem bõ egy éve százezres gépet, hogy HD-ben is filmezhessek."

Szerintem nem létezik olyan technika ami otthon pótolhatja vagy akár megközelítheti a moziélményt. a nagyobb vászont, vagy éppen a 3D-t (még nem láttam 3D-ben, ma fogom megnézni.)

"6. Nem kell idióta reklámokat, filmelõzeteseket néznem elõtte."

A Sherlock Holmes és a Villámtolvaj elõzetese lenyûgözõ volt, alig várom már ezeket a filmeket, úgyhogy örülök az elõzeteseknek (is). (Amúgy a DVD-ken is szoktak lenni néha át nem ugratható trailerek, úgyhogy ez nem érv.)

"7. Ha ki kell mennem vécére, ekkor lenyomom a pause-t és mikor visszajöttem, akkor ott folytatom, ahol abbahagytam."

Vagy nem kell elõtte inni egy liter kólát és akkor ki lehet bírni két és fél órán keresztül (nekem még egyetlen egyszer sem kellett vécére mennem moziban, pedig többszázszor voltam).

"8. Ha valóban 30 perccel hosszabb lesz a rendezõi változat, akkor már csak azért is kivárom."

Én is várom a DVD-kiadást és a rendezõi változatot, DE a mozi az mozi, a DVD meg DVD, nem helyettesíti egyik a másikat.

"9. Türelmes vagyok és nem ver ki a nyavalya, hogy egy filmért is rohanjak a moziba."

Van amikor én is így vagyok, DE ez pontosan az a film amit moziban érdemes megnézni. vita nincs, úgy nyújt TELJES élményt. Az ilyen filmekért érdemes egyáltalán a mozikat üzemeltetni, ha ilyenek nem lennének, már rég bezérhattak volna.