Téma: Avatar

_Zs73_ 2010 jan. 01. - 00:09:06
(1099/4319)
Természetesn a "hogy mi is van aföldön." az "hogy mis is van a Földön" akart lenni.
_Zs73_ 2010 jan. 01. - 00:05:35
(1098/4319)
Üdv'!

Ma sikerült megnézni: 10:30 Pécs, sima3D
Azóta több-kevesebb idõbeli megaszkítással sikerült elolvasnom az utolsó 650 hozzászólást itt.Van amelyik tetszett, van amelyik nem, de hát különbözõek vagyunk! É senkit sem fogok minõsíteni sem az egyik (tetszett), sem a másik (nem tetszett) oldalon.

Nem ez volt életem legjobb filmje, mert olyan nincs! Elmondhatom, hogy imádtam/imádom a StarWars 1-3-at (az újakat már nem annyira), T1 és T2 alapmû,amit több 10x láttam, Alien és Alien(s) az elsõ valódi mozis élményeim, sosem feledem a Farkasokkal táncolót, többedszerre sem szenvedtem alatta, az Apocalypto megdöbbentett, elgondolkodtatott. Viszont kimaradt a StarTrek (teljes), anime-t sem láttam még soha.
Az Avatar: nem tejfölös szájú mozilátogató mérnökemberként is magába olvasztott. Többször is megnézem még és nem a látvány miatt.

3D-ben nem láttam még filmet: tényleg jó volt, de nem vakított el. Fel-le kapkodtam néhányszor a szemüveget, hogy érezzem/lássam a különbséget. Kb. 1/2 - 3/4h után az elsõ megdöbbenés már teljesen eltünt, bár valósznûleg csak megszoktam és a fentebb említett "beolvadáshoz" kellett a látvány is.

A film egyik leginkább "felkavaró" jelenete számomra az volt, amikor Neytiri anyja, a sámán asszony visszament Jake-t kiszabadítani és sírva kérte: "Ha egy vagy a népembõl, segíts!"
Nem rég láttam a "Home" címû filmet (mintha Karácsony elsõ napján éjjel adták volna a Dunán is, legalább is egy részletet véltem ott elkapni belöle) és valószínûleg az ott látottak miatt vert visszhangot bennem ez az elsuttogott segítségért sírás. Mindenkinek csak ajánlom, aki szeretne rácsodálkozni arra, hogy mi is van aföldön.

Nem akarok itt elmélkedni a film értelmérõl és hogy mennyire üzen vagy sem. Engem elgondolkodtatott és olyan érzéseket/vágyakat erõsített meg, amik mindig is itt forogtak bennem: igazi szimbiózisban élni a környezettel, permetszer, gépkocsi, áram, stb. nélkül. Be kell vallanom magamnak családos emberként biztos, hogy nem tudnék a civilizáció "áldásairól" önszántamból lemondani, de jó hinni, hogy igen is lehet egy másfjata út, még ha mi, beetetett emberek erre már valószínûleg tényleg csak valami komoly "ráhatásra" tudnánk rálépni.
A film végén a felnyíló szemû avatar-ember nekem azt jelentette, hogy igen, sikerült, az ember igen is újjászülethet egy új, jobb életre még ha ehhez kell(ett) is egy "kis" külsõ segítség.

Végül: a filmrõl kifele jövet a következõ idézet jutott eszembe: "Lásd a világot egy homokszemben, A menyországot egy vadvirágban, Tartsd a végtelent két kezedben, Az örökkévalóságot egy órában." /William Blake /

Sajnálom, hogy mi moziba járó, energiát zabáló emberek már nem tudunk õszintén rácsodálkozni a természet csodájára, szimplán mert nem arra szocializálódtunk.Egyúttal remélem, hogy talán az új évben ez (is) változik: B.U.É.K! :)

_Zs73_
10/10
Cool if AI 2009 dec. 31. - 23:01:46 10/10
(1097/4319)
Egyértelmû hogy ebben a filmben sok hiba van, mint minden más filmben, ennek ellenére az ember a megnézése közben azt mondja, igen ezt mindenképpen megveszem magamnak, mert tetszik. És ha nagyon tetszik akkor 10 pontot adok érte.
Igen az emberek támadhatnak még egyszer, de diplomata úton is megszerezhetik azt amire szükségük van, fõleg azután, hogy rájöttek, hogy egy relatív fejletlen nép is tudhat gyõzni az agyon intelligens, agyonfejlett ember felett. Illetve talán rájönnek hogy békességben is lehet "gyõzni".
Atommal önmagát is el tudja pusztítani az ember Az ellen persze hogy nehézkes védekezni.
5/10
im_weasel 2009 dec. 31. - 22:38:39 5/10
(1096/4319)
Oké sorry én nem a mese kategóriába soroltam ahhoz túl sok a csata erõszak szenvedés hogy mese legyen.
Így helytálló a véleményetek csak ekkor meg az a baj hogy ilyenek lettek mára a mesék.
BUÉK MINDENKINEK
10/10
ondok 2009 dec. 31. - 22:28:56 10/10
(1095/4319)
realitást,mert-- a kérdõjel elütés.
10/10
ondok 2009 dec. 31. - 22:27:53 10/10
(1094/4319)
Egy mesében ne keress realitást?mert mondjuk a farkas ,hogy tudta bekapni a nagymamát egészben,osztán mégis klasszikus nagyszerû a Grimm mese:mellesleg ha realitás ,akkor a navikik nem emgedték volna haza a vert sereget ,hanem kinyírtak volna mindenkit ,így a földön nem kaptak volna hírt a vereségrõl.De mondom ezek csak fantáziálások ,és mivel ennyire erõsen foglalkoztatnak mindenkit ,azt jelenti hogy jó afilm.
5/10
im_weasel 2009 dec. 31. - 22:21:20 5/10
(1093/4319)
Szerintem itt az isten itt egy közös teljes bolygót átfogó ökoszisztéma irányítására vonatkozik de legyen neked igazad
ez esetben megváltoztatnám véleményemet az új Indy filmben (kristálykoponya) is csak egy apróbb baklövés volt amikor túlélte az atomot :) 10/10 az is
Casual filmeket mindenkinek legyen egyszerû csavarmentes + 1-2 eyecandy ja és SZÉP .
8/10
RoKKfish 2009 dec. 31. - 22:07:31 8/10
(1092/4319)
Akkor gondold egy lépéssel tovább. A na'vik nem a bátorságuknak, vagy a "legyõzhetetlen" hitüknek köszönhették a gyõzelmet, hanem annak, hogy az istenük melléjük állt. Egy istent pedig fel lehet ruházni bármilyen képességgel, tehát a gyõzelem borítékolható akkor is, ha az idegenek a szomszéd galaxisból bombáznak...
5/10
im_weasel 2009 dec. 31. - 21:54:39 5/10
(1091/4319)
Én most nem a plexin átmenés fajsúlyát taglaltam hanem azt hogy mai hadászat fejlettebb mint a mit a filmben látunk
De némi józan ésszel úgyis továbbgondolható ennek a gyõzelemnek az eredménytelensége pl jön egy újabb hajó azt ledobja a atomot neutront photont antianyagot kinek mi tetszik ,ez a film csak a navik bukásával végzõdhetett volna .
Hú most de gonosz vagyok.
10/10
Scarecrow 2009 dec. 31. - 21:54:24 10/10
(1090/4319)
Nincs olyan film, amelyben ne lenne kisebb nagyobb logikai bukfenc.
Az emberek technikai fölényben vannak a na'vik felett, de muszáj volt õket legyõzhetõvé tenni a forgatókönyv szerint. Így is sokan megmosolyogtak, mikor az õslakosok nyilakkal rohantak neki a fémszörnyetegeknek, ám az emberi naivság és egocentrizmus volt az, amely az "önelégült" vereségbe taszította a katonákat. Ahova azt hitték, hogy elég lesz egy üvegfalú lépegetõ, oda több kellett volna.
Neytiri valóban mondta, hogy a szárnyas hátasok csak egy vadászt fogadnak el életükben, de õ Banshee fajra jelentette ezt ki, nem pedig a Leonopteryxre. Annak valóban felült a hátára Neytiri, de Jake mögött, és nem kapcsolódott rá (tehát felült rá, de nem mint a lovasa és irányítója).
8/10
RoKKfish 2009 dec. 31. - 21:51:35 8/10
(1089/4319)
Nehezen bár, de összeállt a dolog (le vagyok lassulva :D):
Induljunk ki abból, hogy nincs olyan, hogy "emberi én", meg "avatar én", csak éntudat létezik. Grace nikotinfüggõ, tehát a saját testében sokat dohányzik, az avatarjában viszont nem teszi, mert nem tehet tönkre egy ilyen méregdrága cuccot. Tudósként van annyi esze, hogy ezt megértse (mint ahogy épeszû dohányos nõ sem füstöl terhesen). Cameron célja pedig, hogy ezzel a kontrasztos ábrázolással is a "na'vi egészséges - az ember beteg" képet erõsítse.
10/10
cseplekhegyi 2009 dec. 31. - 21:39:30 10/10
(1088/4319)
Hopp a nem kell után lemaradt a minden szócska. Bocs
10/10
cseplekhegyi 2009 dec. 31. - 21:38:24 10/10
(1087/4319)
im_weasel! Ha végig gondolom, amit mondasz, akkor is 10/10.
Nem kell hibát észrevenni. Ezek tök nem szembetûnõek.
Csak az, hogy átmegy a nyíl az plexin. Na az tényleg fura egy kicsit, de ez akár meg is magyarázható azzal, hogy mondjuk nem csak a csontjaik erõsek.
8/10
RoKKfish 2009 dec. 31. - 21:05:33 8/10
(1086/4319)
Másfelõl viszont, inkább az lehet az oka, hogy a saját testében folyamatosan dohányzott, mert a na'vicopy-ban nem tehette meg, tehát így kompenzált. Akkor viszont borul a "hangsúlyozásos" elméleted...
5/10
im_weasel 2009 dec. 31. - 21:04:59 5/10
(1085/4319)
Szerintem marha érdekes hogy adjátok rá a tíz pontokat a látvány tényleg lenyûgözõ de ha jobban figyeltek:
- a navik méretei folyamatosan változnak
- egy civilizáció (emberek ) aki az ûrben utazik nem a légtér fölött bombáz :( (totál idiotizmus)
- a mai tankok olyanok hogy infrán néznek ki rajta de õk csak lépegetõt használnak átnyilazható plexivel
- ugyan ez igaz a repülõre
- a karakterek olyan kidolgozatlanok hogy hihetetlen , mindenkinek van egy jellemvonása mégpedig hogy abszolult jó vagy rossz azt jól van .
Most egyenlõre ennyi ha valakinek ezekre van ellenérve szívesen meghallgatom
Egyébként a világ rendben volt fõleg ez a "megfarkallak" szimbiotizmus tetszett
ja a csaj mondja hogy egy repülõ gyíkra csak egy navi ülhet a nagyon mégis ketten ültek :)
8/10
RoKKfish 2009 dec. 31. - 20:54:03 8/10 Előzmény andris758
(1084/4319)
Ha így van, akkor ez a "hangsúlyozás" elég bárgyúra sikerült, hiszen a dohányzás elsõsorban nem fizikai-, hanem lelki függõség. Ebben sajnos nagy tapasztalatom van.
Több, mint furcsa, ha valaki emberként ennyit füstöl, akkor az avataros testében miért nem kapkod a bláz után. Kár, mert vicces lett volna...
10/10
juditpanda 2009 dec. 31. - 20:41:19 10/10
(1083/4319)
Szerintem nagyon aranyos kis film, gyerekeket is el lehet rá vinni, mert vér gyakorlatilag nem folyt benne, viszont volt sok tanulság, ami a gyerekek számára rendkívül építõ jellegû és jellemformáló hatású. Ezt a gyerekeseknek írtam (nekem személy szerint nincs gyerekem).
Én többször is meghatódtam.
Amúgy tök fölösleges 3D-ben megnézni. Az Imax-rõl nem tudok nyilatkozni, úgy biztos nagyobb durranás, de a sima 3D-re nem érdemes pénzt kidobni, engem zavart a szemüveg is. Ez már megint egy nagy szopatás volt a média részérõl, hogy a film 3D nélkül egy rakás szar. Ez egy nagy baromság. Szégyellem magam, hogy bedõltem ennek a tömeghisztériának.
(Az Aréna Plázába pedig többet a büdös életben nem teszem be a lábam, mert az maga a förtelem. A Förtelem Plázája.)
Words up!
8/10
offtopic
RoKKfish 2009 dec. 31. - 20:04:27 8/10
(1082/4319)
Hogy van ez a "Copy""Paste""Copy""Paste""Copy""Paste"-dolog?
Ez a hsz.-ed már megjelent ebben a topikban. Annyira zseniálisnak érzed a kritikádat, hogy idõrõl idõre megosztod a nagyérdemûvel? Jó sokat melózhattál vele, ha ilyen büszke vagy rá. Nem a véleményed tartalmával van baj, - még ha nem is értek vele egyet - respektálom, de áruld már el, ha ennyire nem fogott meg a film, minek foglalkozol vele? Ez valami perverzió?
10/10
andris758 2009 dec. 31. - 19:57:12 10/10
(1081/4319)
Nagyon elégedett lehetsz a hozzászóládossal ha ennyiszer beteszed. Hányszor akarod még betenni?

Ahhoz képest, hogy nem tetszett a film, nagyon sok energiát fektetsz a fikázásába...
7/10
CsengoZoli 2009 dec. 31. - 19:29:38 7/10
(1080/4319)
Be is ba..na :)