Téma: Avatar

10/10
Scarecrow 2010 jan. 18. - 07:31:50 10/10
(2239/4319)
Ahhoz képest, hogy "összelopkodott" film, és hogy milyen "borzalmas" a mondanivalója megnyerte a Golden Globe-on a legjobb filmdráma, és a legjobb rendezõ jelölést. Én gratulálok neki. Remélem az Oscaron is ér el eredményeket. :)
8/10
RoKKfish 2010 jan. 18. - 05:00:39 8/10
(2238/4319)
Összelopkodták, hát persze. Manapság mindenki lopkod, nem lehet már olyat kitalálni, amire ne ugranának egyszerre kismillióan plágiumot kiáltozva. Ráadásul Cameron amúgy is rutinos tolvaj, hiszen a Terminátor sztori eredeti szerzõjével is peren kívül pacsizott le, miután Cameron ki akarta õt felejteni a bizniszbõl. Szal nem kell JC-t félteni, akad ott stex a plágium-perekre.
norbe90 2010 jan. 18. - 02:39:59
(2237/4319)
Számomra óriási,emondhatatlan élményt ,érzést nyújtott a film.Annyira de annyira elgondokoztat..az emberek milyen gyarlók is valójában.S: Bárcsak létezne egy ilyen meseszép, tiszta, erkölcsös bolygó ebben a hatalmas ,ismeretlen univerzumban.Ha létezik, ott a helyem...A legmeghatóbb film amit valaha láttam.(szerelmi szál kibontakozása,öszzetartás)
buncow 2010 jan. 18. - 00:04:12
(2236/4319)
Szóval összességében, tényleg az egész filmet - minden jelenetét és szereplõjét, de még a történetét is - innen onnan összelopkodták más kevésbé ismert filmekbõl és klasszikusokból. Ennek ellenére persze tényleg jó kis film és szép a látványvilága, bár 15 év készülõdés után talán kicsit többet várna az ember.
buncow 2010 jan. 17. - 23:58:35
(2235/4319)
:)
buncow 2010 jan. 17. - 23:57:35
(2234/4319)
Azok nem medúzák voltak?:D Engem meg az otthon fa emlékeztet a világfára meg még sok minden más sok mindenre:) A tájat is mintha már láttam volna valahol:)
10/10
vogue550 2010 jan. 17. - 23:25:35 10/10
(2233/4319)
jeee :D
8/10
Túrin 2010 jan. 17. - 22:07:16 8/10
(2232/4319)
Na, a vallási és térítõ jellegû vitáknak aztán tényleg nincs sok értelme itt.
szilva35 2010 jan. 17. - 22:06:47
(2231/4319)
Az életfa magjai engem emlékeztetnek A mélység titkában felbukkanó tengeri lényekre. (persze, egy rendezõ nyúlhat magától)


"Összességében a sztori nulla, a színészet közepes, a látvány nagyszerû, és aki az idegen bolygó élõlényeit, szimbiózisát stb. kitalálta az fantasztikus. "

Nem mondom, hogy teljesen egyetértek veled, de azért hasonlóan vegyes volt az élmény. Szórakoztatásban jeles, gondolatébresztésben közepes.
Ugye az nem csak nekem jött le, hogy a navik mikor körbeülik a fát, egy az egyben a Baraka címû film egyik jelenetét idézik meg.
Ezek az összekapcsolódó csápocskák nekem vhonnan ismerõsek, csak nem tudom honnan. De az élõvilág tetszett:)) paradicsomi volt.
8/10
Rodrig0 2010 jan. 17. - 21:43:53 8/10
(2230/4319)
Vegyesek az érzelmek. Fantasztikus a látvány, egy csodálatos világ, ahova elkalauzol minket a film.
××××SPOILER××××
Viszont ott kellett volna befejezni, amikor a felvételen Jake szájából elhangzik: nincs mit adjunk cserébe nekik! A fõ mondanivaló ez. Tehát nem állhat a pénz, az üzleti érdek minden felett.
Ami ezután jön az kizárólag a csihi-puhiról szól, mondván ez kell a népnek. A legvégén már azt vártam hogy a két szemben álló fél letépi ruháit és kézzel megverekszenek (majdnem ez is lett).

Tehát klisés a film igencsak: ásványkincs, ami kell az embernek (amcsiknak), aztán gyilkolászás.
××××SPOILER VÉGE××××
Azt a világot, az érzést, amit Pandora bolygója és lakói sugároznak, a film vége tönkre vágja.

Összességében a sztori nulla, a színészet közepes, a látvány nagyszerû, és aki az idegen bolygó élõlényeit, szimbiózisát stb. kitalálta az fantasztikus.
10/10
Scarecrow 2010 jan. 17. - 21:40:48 10/10
(2229/4319)
Ez is egy felfogás. Én magamnak engedelmeskedem. A Bibliát is emberek írták, nem a mennyekbõl faxolták le.
8/10
Túrin 2010 jan. 17. - 21:34:01 8/10 Előzmény stonerack
(2228/4319)
Szerintem a történet építkezése igen kevéssé sci-fis, az alapötlet, ahogy reagálna az emberiség arra, hogy egy idegen, gazdagon tenyészõ bolygó ásványkincsét akarná megszerezni a "primitív" õslakosságtól, sci-fire jellemzõ felütés, de ez annyira "lerágott" téma a sci-fi mûfajban, olyan szinten kimerített (ebben a formában), az egész Gaia-elmélettel egyetemben is, hogy ha pusztán ez vinné a hátán az egészet, az igen kevéske lenne.

De szerencsére ennél azért jóval több van benne, ezek viszont kifejezetten nem a sci-fi vonalat erõsítõ elemek.
8/10
Túrin 2010 jan. 17. - 21:24:42 8/10 Előzmény SlyCool
(2227/4319)
Ez annak a szûklátókörû szemléletnek a hangsúlyozása, ami a teljesen felszínes (látvány)elemekben keresi egy zsáner jellegzetességeit, pedig ez nagy-nagy melléfogás.

Egy sárkánytól még nem lesz egy sztori fantasy, ahogy egy ûrhajótól sem sci-fi.
szilva35 2010 jan. 17. - 21:24:36
(2226/4319)
Azt hiszem, a véres fröcsögés hasonló lett volna az Avatarban is, csak ott éppen 16os karika, míg a D9-ben 18-as volt. Mintha írták volna, hogy az Avatar DVD-n lesz "navi szexjelenet" is:) amit itt kivágtak, pont a korhatár miatt.
Ha a vérengzést nézed, az mindig vágás és korhatár kérdése és a rendezõk célközönség alapján döntenek. A mûvér olcsóbb, mint a 3D technológia.
Sztem annak ellenére, milyen durva volt a D9 befejezése, mégsem éreztem azt a fekete humort, amit a Tarantino filmek hoznak, sõt inkább nyomasztóan kegyetlennek éltem meg. Vki itt említette a Rettenthetetlent, nos abban is dõlt a vér a csatában, mégsem röhögtünk.Olyankor inkább azt érzem, milyen barbár tud lenni az ember és egy Tagore idézet szerint:
Az ember, ha állat - rosszabb az állatnál.
Nekem mindkét filmben a negatív fõhõs hozta ezt az "emberállatot".
kinyitják a bicskát a nézõ zsebében:)
lilo07 2010 jan. 17. - 21:15:54
(2225/4319)
régebbi hozzászólásnál olvastam, hogy "miért kellett emberformájúra csinálni a n'avikat, miért nem lehet elszakadni a mi anatómiánktól"
ezzel nem értek egyet. egyrészt, ahhoz, hogy ilyen intelligens lények létezhessenek, minimum kell egy ilyen testfelépítettség. másrészt ha zöld nyálkás emberkék, vagy egyéb absztrakt figurák (lsd. pl. men in black) lettek volna, akkor biztos nem érzünk sem rokonszenvet, sem csodálatot (már aki... ahogy nekem a kritikákból lejött.)
10/10
stonerack 2010 jan. 17. - 21:12:36 10/10
(2224/4319)
ezt sosem tudtam volna ilyen jól megfogalmazni. hatalmas piros pont. :)
10/10
Scarecrow 2010 jan. 17. - 21:11:16 10/10
(2223/4319)
Nem vagyunk egyformák. Nekem a District 9 nem tetszett annyira. Végül is nem volt rossz film, érdekesnek találtam a témát, és szomorúnak is, de a végén lévõ, Tarantinot idézõ véres fröcsögéseket kicsit öncélúnak és hatásvadásznak éreztem.
8/10
Túrin 2010 jan. 17. - 21:09:20 8/10 Előzmény Petrapetrus
(2222/4319)
Nem, dehogy van neked kiferdült ízlésvilágod. Csak a tömeg másik felét képviseled, akik azáltal próbálják magukat meghatározni, és különbözõnek beállítani, hogy juszt sem tetszik nekik egy-egy tömegeket megmozgató alkotás.

Csak hát ettõl még nem leszel különleges. Sõt.
lilo07 2010 jan. 17. - 21:06:20
(2221/4319)
hát, szerintem te vagy vak vagy, vagy más filmet láttál, vagy egyáltalán teljesen más az ízlésvilágod mint úgy az emberiség 98%-ának....
persze, vannak hibái a filmnek, mindegyiknek van, de azért egy ilyen filmet, nem lehet csak úgy lekalapsz*rozni, és nem lehet rá azt mondani, hogy csak egy múló mánia. simán felér olyan filmekkel mint a gyûrûk ura, a terminátor(amit ugyebár szintén cameron rendezett), és egyéb kultfilmek.
szilva35 2010 jan. 17. - 21:06:07
(2220/4319)
sziasztok

Ma megnéztem a filmet unokatesómmal 3D-ben- szülinapi ajándék volt. két kérdésem lenne.
Megy ez IMAXben eredeti nyelven? mert sztem a hanghatás nem volt olyan tuti, de lehet, én vagyok maximalista.
A másik - egész film alatt a District 9 villant be újra meg újra. 3 dolog miatt.
Bárki lát vmi hasonlóságot? nem hiszem, hogy a rendezõk egymástól nyúlnának le sztorikat, de azt hiszem, hogy az emberiséget nyomasztó terhek hasonló mesékben jelennek meg a mûvészetekben és így a mozivásznon is.
Az elsõ, District 9 áldokumentarista elsõ része és a Jake videónaplózása dramaturgiailag hasonló volt. Másodszor mind a két karakter antipatikusan közönyös, vmilyen szempontból tudatlan, nemtörödöm és az események belesodorják õket a harcba .Elárulják a naív idegeneket akik segítenek rajtuk, majd vmiért kénytelenek közéjük állni és végül hozzájuk tartozóak lesznek. (Wikus Van De Merwe egy elég sötét "fertõzés" útján és meglehetõsen nyomasztó hangulattal, míg Jake Sully egy életrekelt Avatarral meglehetõsen ünnepélyes körülmények között) számomra vmilyen szempontól mindkét fõhõs kicsit nyomorék.. Nem csak testileg. Igaz Wikus csak menet közben válik fizikailag azzá.
SPOILER!
A harmadik pedig a záró csatajelenet az Antagonist-tal. Mind feszültségben, mint koreográfiában hasonló volt és ugyanúgy egy elmebeteg katonatiszt ellen harcolnak a végsõkig és nem a fõhõs, hanem az õt befogadó törzs egy vagy több tagja viszi be a kegyelemdöfést a fõgonosznak.
SPOILER vége
A két film közötti különbség? költségvetés és csomagolás. D9 szerintem egy nyomasztó gettó film scifinek álcázva, míg az Avatar egy szintén nyomasztó gyarmatosító sztori fantasy tündérmesébe csomagolva. Végül is Cameron jobban járt. Mert a D9 nagyon tetszett, de annyira elszomorított, hogy nem akartam még azóta újra megnézni. Ezt a filmet, a látvány miatt sztem még egyszer bevállalom. Ettõl független, mégis azt gondolom, a D9 sokkal kegyetlenebb és õszintébb történet, mint az Avatar.