Téma: Avatar

10/10
offtopic
Semprini 2010 jan. 29. - 21:37:39 10/10
(2679/4319)
Olyanokat írtál, hogy "egy popcornmozi, semmi több", meg "nincs semmi mondanivalója" - ezzel hogy jön össze a tíz pont? Na mindegy, én se tudnám a helyedben megindokolni... :-P
10/10
pista233 2010 jan. 29. - 21:33:35 10/10
(2678/4319)
Én nem fikázom.Csak elmondtam, hogy ennek a filmnek nincs semmi mondanivalója!Ezt már csak szabad.:-)
10/10
offtopic
Semprini 2010 jan. 29. - 21:27:22 10/10
(2677/4319)
Áruld már el, mi a francért fikázod itt a filmet, ha egyszer te is megadtad rá a maximális TÍZ pontot?! :-P
10/10
pista233 2010 jan. 29. - 21:17:49 10/10
(2676/4319)
Ennek nincs!Pl. A Donnie Darkonak van mondanivalója vagy egy Dogvillnek!Ennek nincs!
10/10
Arkagyin 2010 jan. 29. - 21:08:49 10/10 Előzmény pista233
(2675/4319)
Popcorn mozi? Te aztán 14 évesen akkor sok mindent tudsz a filmekrõl. Egy popcorn mozinak nem lenne ekkora a bevétel, ill nem lenne semmi mondani valója.
De ennek a filmnek van mondanivalója. Csak rá kéne jönnöd :)
10/10
stonerack 2010 jan. 29. - 15:46:25 10/10
(2674/4319)
Én életemben elõször elfelejtettem megenni a popcornom a colámbol pedig kiment a szénsav annyira belefeledkeztem a filmbe. Nekem az elsõ nem popcornmozi filmem volt. :)
Zõdi 2010 jan. 29. - 13:27:50
(2673/4319)
Egyszer nézhetõ mozi.Szerintem.
10/10
pista233 2010 jan. 29. - 13:13:04 10/10
(2672/4319)
Fényévekre?Nem hinném...!Ez egy popcorn mozi.Semmi több.
10/10
stonerack 2010 jan. 29. - 02:30:24 10/10
(2671/4319)
Hát igen nehéz összehasonlítani a kettõt. Nekem a Becstelen Brigantyk is nagyon tetszett (pedig utálom az akcios filmeket) és az Avatar is. Mégis az Avatar fényévekre jár minden filmtõl mondanivalóban. Bele lehet kötni persze,hogy a történet tul klisés, tul tipikus,hogy pont a törzsfõnok lányába szeret bele és minden pont ugy alakul hogy a legtökéletesebb legfurcsébb leg érdekesebb legyen, de ha jol belegondolunk ilyen valoszinutlenebb (vagy akár szinte valoszinutlen) dolgok a valo életben is történnek. Gondoljunk csak arra hányszor van olyan amikor azt mondjuk milyen kicsi a világ, és milyen különös egybeesés "ismerettség" van amit a matek esélyei nem igen engednének meg ilyen gyakran. Szóval nekem ez így tetszik ahogy van. Egy film legyen olyan ami kiragad a világbol egy olyan részt, egy olyan eseménysorozatot ami sok ritka és különleges sztoribol áll össze. Az senkit nem érdekel Józsi hogyan ébred fel , eszik szalonnát hagymával és fehérkenyérrel, milyen az arckifejezése ha elmegy szarni, aztán kaszál egyet stbstb....

Egy filmben kell a sok kis valoszinuségû egybeesés attól lesz különleges és nem mindennapi. Depláne ha még mese is. Történjen minden ahogy megszoktuk, aki agytornára vágyik olvasson komplexebb történetu könyveket, moziba meg kikapcsolodni menjen a látványért és a mondanivaloért ami esetleg jobban rávilágít neki arra milyen is az élet , mire figyeljünk, vigyázzunk, mik a fontos és igazán értékes dolgok.
10/10
chrstiánbél 2010 jan. 28. - 22:26:13 10/10
(2670/4319)
Nagyon tetszik amit írtál! Abszolút hasonló véleményen vagyok.
10/10
Scarecrow 2010 jan. 28. - 21:44:53 10/10
(2669/4319)
Lehet, hogy néhányan meg fognak kövezni ezért, de vállalom a véleményemet, és tartom is magam hozzá.
Nagy vita van az Avatar és a Brigantik körül. A Golden Globe díjkiosztó kapcsán Clooney is felszólalt a film ellen, de erre azért nem szeretnék kitérni, mert az Egek Urát még nem láttam, de a Brigantikat igen, és számos internetes cikk is szól errõl, hogy a díjátadó legnagyobb vesztese minden kétséget kizáróan Tarantino, hiába nyert egy díjat a Becstelen Brigantik legjobb férfi mellékszereplõ kategóriában.
Nem azt állítom, hogy rossz film volt a Brigantik, tõlem Tarantino stílusa távol áll, elismerem, ez részemrõl egészen szubjektív, de stílus ide vagy oda, engem az a film nem gyõzött meg. Hiába hangsúlyozzák az alternatív történelmet, amely kapcsán már számos remek regény is született, gondolok Az ember a Fellegvárban, vagy a Führer-nap címû alkotásokra, de azok a maguk elõadásában realisztkusabban ábrázolták a "mi lett volna ha" és a náci rendszert, ezzel ellentétben szerintem a Brigantik csak egy karikatúrát adott, igazi korrajzot nem, fõleg Hitler kapcsán, a vége pedig túl banális és abszurd volt a számomra, miszerint a teljes náci vezérkar benn ég egy kis francia moziban. DE, nem is ez a lényeg. Ez itt eddig egy Brigantis kritika, amelyet pedig ebbõl ki akarok hozni, az a hatásvadászat, mert a Brigantik jó film véleményem szerint, de csak szórakoztatni tud, személy szerint én mögöttes tartalmat nem láttam benne, mint az Avatarban.
Az Avatar történetét hiába sablonozzák, annyi mondandója van, hogy arról nem lehet eleget írni, és hiába 3D-s, és látványos, szerintem ez sem teszi sem hatásvadásszá, sem öncélúvá a filmet, mert a felszín mögött meglátja az, aki hajlandó meglátni az igazi értékét. Személy szerint tetszett a látványvilága, de mégsem ezért lett az egyik kedvenc filmem. Ami szép benne, a szárnyalás, szerelem, az idealizált na'vi világ, amely giccsesnek tûnhet egyeseknek, de hát ízlések és pofonok, és a megvalósítása, lefestése gyönyörû, de nem magáért beszél, mert szerintem ami amúgy is szép és gyönyörû, mint a szerelem és a szárnyalás, azt nem lehet elég szépen ábrázolni. Rút dolgokat is lehet ugyanígy filmre vinni. Öncélúnak tûnõ, de mégsem az eszközökkel, mert mögöttük van a mondanivaló, amelyrõl el lehet beszélgetni. De kérdem én, és ha valaki meg tud cáfolni, nyugodtan, miféle mögöttes tartalom van a Becstelen Brigantik ama öncélú, és szerintem hatásvadász részeiben, mikor halomra lövik egymást? (Az Avatar végén is meghal sok szereplõ, de pont olyan drámain, hogy az ne legyen túl túl...).
A Brigantik forgatókönyve zseniális, szórakoztat, de nem csinál semmi mást, az Avatarról pedig temérdek cikk szól, nem csupán magáról a bevételekrõl, dicsõítésérõl, dicshimnuszairól, vagy az ellenkezõjérõl, hanem a mögöttes tartalmairól, többek között a természetvédelemrõl, politikai vitákról, és hogy mennyire meg vannak vele elégedve az állatvédõk is.
Ez most egy Avatar és Becstelen Brigantik összehasonlítás lett volna, és szerintem ezzel meg is indokoltam, hogy véleményem szerint miért is érdemelte meg a Golden Globe díjat Cameron filmje, és miért tartom esélyesnek az Oscarra.
10/10
offtopic
Semprini 2010 jan. 28. - 21:40:01 10/10
(2668/4319)
Egyet kihagytál! :-)

Forest Rain (Erdei esõ) Rendezõ: Robert Zemeckis és Barry Levinson

A két rendezõzseni összefogva természetesen ismét egy szellemileg nem túl ütõs fõszereplõrõl készített filmet, hamár egyszer annyira bevált mindkettejüknek. A skizofrén autista postás mindig is akcióhõs szeretett volna lenni, de ez eddig nem sikerült. Találkozik egy menedzserrel aki a szárnya alá veszi és bevezeti a Hollywoodi sztárvilágba. Itt összejön egy gyönyörû nõvel, és full happy end.
Fõszereplõk: Tom Hanks (a postás), Dustin Hoffmann (a menedzser), Liv Tyler (végre Oscar-várományos szerepben!), és Anthony Hopkins mint Hollywoodi filmmogul
10/10
Scarecrow 2010 jan. 28. - 21:18:36 10/10
(2667/4319)
Tudod, hogy utánozhatatlan vagy? ;)
Kovács kolléga 2010 jan. 28. - 20:38:16
(2666/4319)
Eddig is hihetetlenül sok kritikát kapott az Avatar a "gyengécske" alaptörténet miatt, ám a gõzhenger csak ezután indul majd be, hiszen még nem hozták nyilvánosságra az Oscar-jelölteket. Márpedig nagyon úgy néz ki, hogy ha nem értékeli az akadémia Tarantino zsenialitását, akkor az Avatar itt is tarolni fog.

VIGYÁZAT! AKIKET FÁRASZTANAK A FILMES VICCELÕDÉSEIM, AZOK A TOVÁBBIAKAT NE OLVASSÁK!!!!!!!!

Vajon milyen lenne az a mezõny, amelyben az Avatar totálisan esélytelen lenne az Oscar-díjra?

Jelöltek:

Az Eichmann-per (rendezte: Steven Spielberg)

A hírhedt náci tömeggyilkos története egy amerikai újságíró szemszögébõl nézve. Megrázó erejû fekete-fehér dráma, a fõszerepben Russell Crowe-val. A film zárójelentében a tenger fölött hamu szállong, a fõhõs a csillagsávos zsebkendõjét gyûrögeti, miközben zsidó asszonyok zokognak a siratófal tövében.

Kertvárosi dráma (rendezte Clint Eastwodd)

Egy középkorú pincérrõl szól a történet, aki még mindig az anyjával él és karrierrõl álmodik. Egy véletlen folytán találkozik az Albániából emigrált súlyemelõnõvel. Amikor az anyát elrabolják, ketten indulnak a kiszabadítására.
A fõbb szerepekben: George Clooney, Meryl Streep, Hilary Swank, Morgan Freeman.

Összetört hegyek (Ang Lee)

Egy pennsylvaniai kisváros meleg polgármesterének és a holokauszt-túlélõ ukrán festõmûvésznek a megrázó szerelme az ötvenes évek Amerikájában.
A fõszerepben: Sean Penn és Adrien Brody

Egy amerikai polgár (Sam Mendes)

Barry Obeman színesbõrû aktivista küzdelme a dél-louisianai kisváros iskolaigazgatói székéért, illetve válásának története, melyben fehér feleségével küzd a gyermekért. A film megtörtént eseményeken alapul.
A fõszerepben: Jamie Foxx és Charlize Theron.

Forró vidék valahol délen (Rendezte Tommy Lee Jones)

Egy három kézzel és három lábbal született benzinkutas, illetve az õt mindhalálig üldözõ egykori iskolatárs, egy Kudlik Júlia-frizurás sorozatgyilkos évtizedeket átívelõ párharca, amely végigkíséri a XX. századi Amerika történetét.
A fõszerepben: Leonardo DiCaprio, Javier Bardem, Susan Sarandon, Warren Beatty.
10/10
AxL 2010 jan. 28. - 20:31:55 10/10
(2665/4319)
Sokáig. :D
Kb márciusig.
10/10
chrstiánbél 2010 jan. 28. - 20:12:28 10/10
(2664/4319)
Mit gondoltok, meddig vetítik még itthon?
10/10
chrstiánbél 2010 jan. 28. - 20:04:23 10/10
(2663/4319)
Határozottan tetszik az ötlet!:D
ricsi167 2010 jan. 28. - 19:32:12
(2662/4319)
Ebben a pillanatban egészen pontosan 3008 komment van...
ricsi167 2010 jan. 28. - 19:29:25
(2661/4319)
Bocsi de elég sok komment van, nem néztem végig az összeset mielött kiraktam...
Kevin4 2010 jan. 28. - 19:17:20
(2660/4319)
Szerintem hatalmas film! Látványilag meg fõleg! Nekem a történetével sincs semmi bajom, én elvoltam vele! Tényleg nem túloztak amikor azt mondták, hogy minden fûszálat külön megterveztek, annyira komoly és élethû volt minden a fák, a sziklák, arról a sokféle élõlényrõl ne is beszéljünk, és az avatarok arcmimikája! Nagyon komoly volt! Hát azt én is bírtam amikor felülrõl mutattak egy nagyon mély sziklás szakadékot (fõleg a csaták közben) Szóval hatalmas film, mindenkinek ajánlom! Bár mondjuk Michelle Rodriguezt eltudtam volna képzelni gyengébb öltözetben! (Vagy semmilyenben!:)