Téma: Avatar

10/10
Naphinel 2010 febr. 07. - 13:42:07 10/10
(2839/4319)
Pontosan nem tudom, mert nem az órát néztem, de kellett hozzá egy kis idõ, míg át tudtam lendülni a film világába. A gépfegyverek taszítottak, meg túl "modernek", túl evilágiak voltak az emberek harci eszközei.
Meg a bevezetése hosszúnak tûnt - persze, kellett, hogy megértsük a filmet, de sokalltam. Aztán lassan magával ragadt, meg elvarázsolt, de eleinte folyton bennem motoszkált a kérdés: Biztos, jó ötlet volt beülni rá? Megéri?

Utólag azt kell, mondjam, megérte.
10/10
chrstiánbél 2010 febr. 07. - 13:38:04 10/10
(2838/4319)
Megnéztem mezei3D-ben is, és nem értem a 3D lényegét. Azt, hogy valami tavolabb/közzelebb van az a 2D-n is egyértelmû. Másfélszer drágább és nekem a szemüveg kényelmetlen volt. A Grace ujraélesztése jelenetet szemüveg nélkül néztem és a színek harsányabbak voltak. A csata alatt persze fenn hagytam, de 2D-ben is ugyankkorát ütnek a robanások, meg az összes repkedõ tárgy/jármû/alkatrész/élõlény. A csata után örömmel szabuldam meg tõle. Szóval azt a aprócska elhanyagolható pluszt, amit a térhatás adott, elvette a fájdalom a fültövemnél és az orromnál. Az is zavart, hogy nem láttam oldalra. Szeretem látni a hangfalakat, székeket, a többi nézõ fejét(de csak akkor, ha nincs benne a képben), hogy tudjam, moziban vagyok. Ez olyan jólesõ természetes érzés. A szemüveg olyan "mû" hatást keltett bennem. Sokkal sötétebb és fakóbb volt a kép is. A nagy áttörés az lesz, mikor szemüveg nélkül élvezhetjük a 3D-t. Addog is maradok a hagyományos 2D híve.
10/10
ondok 2010 febr. 07. - 13:33:25 10/10
(2837/4319)
Hát lehet ,hogy az nem vagy, de túl okos sem az biztos.Az mit jelent ,hogy "az elején untam"Meddig? és ha késõbb nem ,akkor mégis hogy ítéled meg afilmet ,unalmas e vagy sem ?,mert ha a végsõ minõsítésed az ,hogy unalmas ,akkor fenntartom a véleményemet rád ,ha pedig úgy, hogy nem unalmas ,akkor mirõl beszélsz ?,csak beszélsz ,hogy járjon aszád? mert ilyen is van:D
10/10
offtopic
Naphinel 2010 febr. 07. - 13:22:31 10/10
(2836/4319)
Hû, de okos vagy!

Az utolsó mondatodat lehet, nem kellett volna leírni, de már mindegy.
Az elején én is untam, mégsem DVD-n néztem, és nem vagyok sznob kékharisnya.
10/10
Naphinel 2010 febr. 07. - 13:20:27 10/10
(2835/4319)
Jaj, de az a marha nagy halef, amit elõszedett a parancsnok a végén. :)))
10/10
Naphinel 2010 febr. 07. - 13:19:59 10/10
(2834/4319)
A gyermeki én hogy jön ide pontosan? A sok lövöldözés, meg gyilkolászás mellé? Érdekes felvetés.
Persze, egy része lehet, hogy mesés, de a másik meg öldöklés, ráadásul gépfegyverrel. :(

Az nem zavar, ha pár szereplõ meghal egy filmben, de a gépfegyverektõl - meg úgy általában minden puskától, pisztolytól - irtózom. Kard, íj, lándzsa jöhet, mert az inkább a fantasy vonalán mozog, meg nem annyira brutális.
10/10
ondok 2010 febr. 07. - 13:14:23 10/10
(2833/4319)
Lassan eljutunk a mûvészfilm és a sikerfilm lerágott csont témájához.Aki csak mûvészfilmet szeret az nézze Tar Béla Sátántangóját 6 órán kerresztül,aki pedig azt várja el egy filmtõl ,hogy kikapcsolja ,meséjével elvarázsolja pl, az nézzen jó amerikai filmeket Walt Disney mesefilmjeitõl Billy Wilderig .Nézze Carry Grant és Gregory Peck stb filmjeit ,és nézheti nyugodtan az Avatart is ,mert ennek a szempontnak megfelel ,és aki unatkozott rajta az vagy otthon nézte lopott DVD-n vagy lilafejû eredetieskedõ nagyokos sznob.
7/10
CsengoZoli 2010 febr. 07. - 13:03:49 7/10
(2832/4319)
Nem is mondtam én sehol ,hogy nem kell a gyermeki én, csak ha lehet,akkor ne hülegyereki én legyen :)
10/10
Scarecrow 2010 febr. 07. - 12:34:14 10/10
(2831/4319)
Már pedig egy egészséges gyermeki én mindenkiben kell, hogy legyen, amennyiben nincs, az illetõnek igencsak szomorú élete lehet. Ahogy a nagy koponyák is megmondták, a személyiségünk 3 nagy alapra épül: szülõire, felnõttre, illetve gyermeki énre, az Avatar pedig pont ezt a bennünk rejlõ õsi gyermeket célozza meg a meséjével, egy olyan álmot fest le, amellyel mindannyian találkozhattunk, ha egészséges gyerekszobánk volt: dzsungel, ismeretlen állatok, és egy egészen más világ.
Az, hogy az ember néha mer egy kicsit gyerek lenni, az nem szégyen, nem szabad feledni, hogy a 3 alapszemélyiség egyike sincs a másik fölé vagy alá rendelve, mert egyenrangúak.
3/10
baz00kahu 2010 febr. 07. - 12:21:14 3/10
(2830/4319)
Én háromszor kezdtem el megnézni, bele-bele szunyókáltam...megszkításokkal ugyan, de végig néztem
N A G G G Y Y O O N J Ó Ó Ó Ó.
Másfél óra után tuti a kóma. Megpróbálom, negyedszerre hátha végi tudom nézni egyhuzamban.
Az a rész, amikor TÖRPAPA a gólyán repül, kifejezetten 3D-s.
7/10
CsengoZoli 2010 febr. 07. - 12:14:23 7/10
(2829/4319)
Azt már megszoktam,hogy ezen a fórumon mindenki szakértõ,de általában 15 éves kamaszgyerekektõl szoktam ilyen szintû mar.aságokat olvasni,mint most tõled.
Camerom 3d-s újításai miatt ekkora a film népszerûsége,ezen mit nem értessz?
Gondolod a marhajó story miatt nézik meg az emberek? :)
Hogy te a filmek 99%-nál az elsõ 20percenm tudod mi fog történni az csak annyit jelent,hogy nem sok FILMet láttál életedben,ami maximum rádnézve szégyenletes.
Hogy az amerikai maszlagok végét tudod,arra meg legyél nagyon büszke és sorold be közéjük nyugodtan az Avatart is!
Ha számodra nem lényeges a story egyszerûsége,az megint csak téged jellemez, egyszerû embereknek nem is kell bonyolult történet, robbanjon minden másodpercben valami és a nulla IQ-s nézõ jólérzi majd magát.
Veled ellentétben én azt mondom inkább az marad ki sok jóból,akinem nem fontos egy film TARTALMA, története,dramaturgiája stb, az ilyen emberek maximum videójáték szinten képesek felfogni a filmeket!
Vegyél egy ps3-at ott is sok-sok kép lesz egymás után rakva és robbantgathatsz lövöldözhet a gyermeki éneddel.
Csücsücsüüüü :)
9/10
valamit 2010 febr. 07. - 12:06:39 9/10
(2828/4319)
Érdekes, hogy bár sokan túl amerikainak mondják ezt a filmet, külföldön még jobban teljesít: a tengerentúli bevételek adják az összbevétel 71%-át, ami egy elég magas szám, az elsõ 15 legnagyobb jegybevételû közt a legmagasabb és az elsõ 30-ban is a második legmagasabb. Szóval ez a film nem is elsõsorban az USA-ban tetszik az embereknek. (szemben pl. a másfél évvel korábbi Dark Knight-tal)
10/10
yesname 2010 febr. 07. - 11:56:25 10/10
(2827/4319)
Még egy dolgot hozzáfûznék, bár szerintem páran már leírhatták ezt. Engem annyira nem érdekel egy sztori egyszerûsége filmnél (tudjátok én sokakkal ellentétben nem a TV-n és filmeken mûvelõdöm, hanem olvasok), inkább az számít hogyan van tálalva, miként adják elõ, hogy áll össze az egész a vásznon.
Az Avatar pedig olyan szépen adott elõ egy mesét, mint eddig semmi más. Akiben pedig kihalt a kicsit gyermekies vagy érzelmes én, az sok jóból marad ki az életben. Egy biztos, soha nem lesz olyan, ami mindenkinek tetszeni fog, legyen szó bármirõl.
10/10
yesname 2010 febr. 07. - 11:48:57 10/10
(2826/4319)
Nem tudom hány éves és milyen olvasottsággal rendelkezel könyvek terén, illetve hány filmet láttál, de bízom benne nem lep meg ha azt mondom, hogy én a filmeknek nagyjából 99%-nál már az elsõ 15-20 percnél anélkül, hogy agyalnék rajta ösztönösen, tapasztalatból TUDOM mik fognak történni és mi lesz a vége. Viszont veled szemben nagy elõnyöm, hogy nem barkobázni ülök be moziba, hanem átadni magam a filmnek, szórakozásnak, a moziélménynek.
10/10
yesname 2010 febr. 07. - 11:45:57 10/10
(2825/4319)
"világújdonság a 3d használata miatt"

Na ekkora marhaságot is csak olyan írhat, aki semmit sem tud az egészrõl.
7/10
CsengoZoli 2010 febr. 07. - 11:17:31 7/10
(2824/4319)
Ennek a filmnek olyan egyszerû az üzenete,mint egy mosópor reklámnak,pont erre célzott azzal,hogy ennyi erõvel azt is mondhatnánk,hogy mennyi embert lehetett volna megmenteni a költségvetésébõl...
MIndkettõ ma.haság.
Beépül az emberek gondolkodásába és pozitivan befolyásolja?
Ugyanmár :)
Hány ezer ugyanilyen témájú film készült már akár indiánok leigázásáról akár másról...
MIndenesetre jókat röhögök a világmegváltó hozzászólásokon, hogy mit kéne tenni a környezetvédelemért,vicc... :)
A story egy nulla ezt leszögezhetjük.
Látványra szép,de ez egy filmnél nálam ez nem mérvadó,maximum plusz érték a jó storyhoz.
Cameron filmje most világújdonság a 3d használata miatt,de 5 év múlva,mikor már csak ilyen filmek lesznek,eszébe sem fog jutni senkinek,hogy újra megnézze...
(megjegyzem engem már most sem lehetne másodszor beültetni rá)
7/10
CsengoZoli 2010 febr. 07. - 11:08:02 7/10
(2823/4319)
Ugyanmár... :P
Szerinted zöld témáról, a környezetvédelemrõl stb szoló filmet csak napkollektort használó filmstudióknak szabadna gyártani,ahová biciklivel járnak be a sznészek és a forgatókönyvet is újrafelhasználható papírra kéne írni?
Ennyi erõvel azt is számonkérhetnénk,hogy ki írta egy gengszterfilm forgatókönyvét,mert ha nem börtöntöltelék,akkor hiteltelen...
A mondanivalónak és a megvalósítás körülményeinek ilyen összefüggésben semmi köze egymáshoz!
10/10
vedder 2010 febr. 07. - 10:25:28 10/10
(2822/4319)
"3D-en azért nagyon szép lehet" -tehát te is letöltötted gondolom. Ezek után lehúzod a filmet és nyomod azt álintellektuális önelégült kritikát - mint az összes többi pécés letöltõs fotelba hegesztett csávó - ami pont attól lesz szürke átlagos és tipikus hogy próbál nem az lenni. És ez a "máshol ebbõl a pénzbõl az éhezõ gyerekek jóllaknának" duma! Jézusom ekkora közhely. Neked, meg a hozzád hasonlónak asszem fölösleges magyarázni, olyanokat, hogy az ilyen alkotások amik el is jutnak az emberekhez, (mert hát sokan nézik ugye) nagy jelentõégük van, mert beépül az egyén értékrendjébe, gondolkodásmódjába, formálja talán pozitív irányban, és talán több haszna van hosszútávon, mintha lisztet meg kenyeret venne Cameron meg a stúdiója az afrikaiaknak. nna szóval lehetne ezt még boncolgatni de már az is csoda ha vki ezt idáig elolvasta, úgyhogy most csak ennyi..
10/10
Tholi 2010 febr. 07. - 10:09:26 10/10
(2821/4319)
Letölteni...inkább ne! Ez nem a sztoriról szól, sõt, azért lehet belemerülni (csak mozi 3D és lehetõleg IMAX) mert szemernyi kétség sincs afelõl, hogy mi fog történni.
Ez olyan mint a napfogyatkozás, mindenki tudja mi lesz a vége, mégis érdemes megnézni, csak a látvány miatt:)
lavor 2010 febr. 07. - 09:51:52
(2820/4319)
Tegnap néztem meg a filmet és mivel letöltötem(hát igen, ez van(:) nem tudott úgy megfogni a látvány. Számomra a látvány egy sokadlagos mérce egy filmnél, ennek a filmnek nagyon gyenge sztorija volt, olyan szinten gyerekes, a film elején meg lehetett mondani hogy mi lesz a vége, és ha vki csupán a józan eszét használja kábé mikor SPOiler!!!! Jake avatarként elkallodik a dzsungelben...már szinte sejti a cselekményt. Nekem ez rátette a bélyegét az izgalomra, persze a teljes cselekményt nem vágtam elõre, de a fõbb CSATTANÓkat, ha voltak ilyenek, igen.