Téma: Avatar

tanhu 2010 márc. 19. - 09:38:01
(3419/4319)
Elsõre talán vadnak hat mindez, de veretesebben,és velõsebben,- a lényeget a szarvánál megragadva- magam sem fogalmazhattam volna meg.Igaz ezt sokan talán sértegetésnek veszik, holott nem az.Csak valaki merészel véleményt formálni egy olyan riasztó jelenségrõl, amit a mátrixban "látszat és láttatásként" fogalmaztak meg,ami akkor éppen erre hívta fel ravaszul a figyelmet, hogy ne nyaljunk be mindent lihegõs nyálcsorgatós plázacirkálós fogyasztó kozmoidiótákként,és ne mások rabszolgáiként változzunk okkal okozat nélküli ürüggyel nélkülözhetõ és leszívott legfõképpen cserélhetõ elemekké.Egyébként ha már tavalyi sci-fi akkor javaslom a District 9-et amirõl ugyan sok ostobaságot összevijjogtak ám tagadhatatlanul ötletes,provokatívan fricskás,elgondolkodtató,és mindemellett látványosan izgalmas is.Igaz nem lihegnek benne sajtképû,és citrancszöld búrájú homárra hajazó vérszipoly kriptaszökevények,álromantikus álmodozó álságosan üres szemérmetes süldõlányok,vagy tartalmatlanságukat kardoskodással vagy vásárlással kompenzáló nemtelenül liberális vérszegény libák,igaz 3d sem,kéklényekkel,überûrgiccs pók a hantással,összefércelt space marine-os maniros álszent kommandróval,és más jelenleg biztos tömegsikert ígérõ izzadmányosan orozvaforrasztott hatásvadász klisével.Nem mondom h a District 9 ezektõl teljesen tünetmentes,viszont mégsem esik át a tátiszáji hülyegyerekes trójai fapaci VAKcinás túloldalára,aminek csúfneve látványfilm,amit egy év múltán már a kutya sem fog megugatni,lévén jön a folytatás v más,ami borítékolhatóan , még lenyûgözõbb,még látványosabb,még drágább és nem utolsó sorban még demagógabban önigazolóbban melldöngetõbben amerikáskodóbb lesz mint felejthetõ és leselejtezett,röhejes KLaÓNelõdei,gondoljunk csak a pl a Csillagok Háborúja pár éve elkészített bugyuta részeire amit már a retek klub is pironkodva tûz mûsorra,nem kell hozzá jóstehetség a tv-ben mekkora lesz a nézettsége az avatarnak a tv-ben második vetítéskor pl.ja hogy ez csak imaxban,és 3d-ben értékelhetõ látványfilm akkor nem szóltam...
10/10
Csirkejozsi 2010 márc. 18. - 23:32:13 10/10 Előzmény CrucioIsAwesome
(3418/4319)
Én imádom a Gyûrûk Urát, de szerintem a kettõt nem igen lehet összehasonlítani.
Egyébként meg szerintem egyáltalán nem igaz, hogy kiszámítható. Az, hogy te elõre elolvastad a tartalmát, és utána unatkoztál, az magánprobléma. De hogy milyen lehet az ingerküszöböd - ha erre azt mondod, hogy unalmas - arra kíváncsi lennék.
Én háromszor láttam, és egyszer sem unatkoztam. Sõt, másodszor-harmadszor még jobb volt.
Az pedig, hogy a történet sablonos-e, vagy sem, elég szubjektív. Szerintem van elég egyedi ahhoz, hogy újszerûnek lehessen mondani, és most nem a hiper-szuper 3D-s cgi technológiákra gondolok, hanem a történetre. Ha ez ember hagyja magát belemélyedni, és átérezni, akkor mindenképp hatalmas élmény (plusz ha még a zenére is odafigyelünk), és szerintem igenis megérdemli a 10 pontot.
7/10
Zsákos ember 2010 márc. 18. - 23:25:45 7/10
(3417/4319)
Az igazi jó filmhez nem kell 3D ! De még IMAX kamera sem,nem hogy kamu trükkforradalom !
James Cameron összelopkodott "filmjét" az Avatar-t nem hogy mérföldkõnek nem tekintem,de még kilóméterkõnek sem ! :)
Ez egy teszt-film a mai csíráknak,akiknek(Twilight után már)minden szart el lehet adni !
Õsszel is menjetek moziba, a bõvített változatra !
Nehogy már ne legyen meg az aranymedence a beképzelt Cameron bácsikátoknak !
James Cameron a világ legnagyobb parasztvakítója !
Braco a fasorba sincs hozzá képest !
Remélem hamar lecseng ez a 3D-s f@szság !
10/10
Arkagyin 2010 márc. 18. - 16:27:46 10/10 Előzmény CrucioIsAwesome
(3416/4319)
Nos tök mindegy, hogy mit írsz, vagy mit gondolsz, de az Avatar sokkal nézhetõbb és izgalmasabb, mint A bombák földjén. Igaz nekem azzal a filmmel sincs semmi bajom, de akkor se érdemelt meg 6 Oscar-díjat.
10/10
hepinyo 2010 márc. 18. - 14:08:29 10/10
(3415/4319)
Marha jó film, és nem csak a látvány! Persze azért ajánlott 3D-ben nézni!
spermophilus lateralis 2010 márc. 17. - 23:26:20
(3414/4319)
undorítóan giccses az egész, a történet és a képi világ is.
ezt nem menti meg még a kultúrfitnesz sem, a bombafilm, vagy horváth gergely, akit egyébként "imádok" (klassz hangja van az ipsének) és a véleményét megbízható kompasznak tartom a kultúra világában.

nos kedves gergely hallak ám, de az avatar attól még egy lerágott ócska mutatóújj + a pandorum is (de az nem mutatóújj, az csak... de az is lerágott mutatóújj, de utóbbi esetében már csak a mutatóújj maradt meg a többit megkajálták a kanibálok)

hát akkor bacardi cola.... a belleville rendez -vous -hoz :-D
7/10
CrucioIsAwesome 2010 márc. 17. - 22:46:58 7/10
(3413/4319)
Én erre a filmre csak azt tudom mondani, h unalmas, sablonos, kiszámitható. A bombák földjén ezzel szemben zseniális, számomra. Amúgy még szép, hogy nagy sikert könyvelhet el, mert kemény kampány is volt mögötte, nagy költségvetés 3D!!! Imax terem stb. Az meg nem érdekel, hogy egy nemzetközileg elismert szakember szerint ez a legjobb film, mert nekem semmit nem jelentenek a dijak, ugyanis számomra a legjobb film a Gyûrûk ura trilógia meg a Bombák földjén. Ez van. Gondolom elég sokaknak mindegy, hogy mit mondanak a nemzetközileg elismert szakemberek, mert szerintem semmit nem jelent. Találtam már olyan 9-es értékelésû filmet, ami szar volt (nekem), és olyan 7,2-est, ami jobb volt, mint az avatar, vagy más 9-es. :D
Én amúgy mielõtt elmentem volna megnézni, már tudtam, hogy mi lesz, de tudjátok, 3D! Az ám a nagy varázs ennek a filmnek :D 10-bõl 8 ismerõsömnek mielõtt elment ovlna megnézni fogalma sem volt róla, h mirõl szól, csak mondtam neki, h eddig ez a legjobb 3D, amit láttam :D és elmentek megnézni :D Én meg elolvastam a tartalmát a port.hu-n és tudtam a végét :D Tudtam,h háború lesz (igaz ez kiderül a trailer-bõl XD) és az emberek veszitenek, sõt még abban is biztos voltam,h egy ideig õk állnak majd nyerésre :D Amikor jöttek a jelenetek elõre tudtam, h mi lesz a vége, általában :D

Jellemzése: Sablonos, kiszámitható, unalmas, látványos. Csak a látványa miatt adtam neki 7et, pedig 4-5öt érdemelne :D Semmiképpen sem egy Gyûrûk Ura, mert az nem kiszámitható, a története remek. Az Avatar szépsége megfakul egy idõ után, amikor majd az ilyen animációk a 20 millió dolláros költségvetésû filmekbe kerülnek, és a története sem fogja megmenteni, mert már most sem menti meg :D Nem az a film, amit elõveszek majd 10-20 év múlva is, hogy megnézzem egymás után háromszor, hacsak nem nosztalgiából :D A Gyûrûk Ura trilógiát meg már többször is végignéztem egyben, és nemsokára megint végig fogom :P

Boccs, h ilyen rövid lett, és a helyesirási hibákért bocsi, de nincs hosszú i-m, meg 23:00 van :D
10/10
Semprini 2010 márc. 17. - 21:44:25 10/10
(3412/4319)
Hát igen, a látványos filmeket a látvány miatt szeretik sokan, ez van. A magvas mondanivaló nem mindig (sõt kifejezetten ritkán) párosul lélegzetelállító látványvilággal, a leglátványosabb filmek sosem a mûvészi igényességükrõl voltak híresek.
Ha ez a vita egy átlagos, kommersz, kb 150-200 milliót termelõ popcorn-mozi kapcsán folyna, maradéktalanul igazat adnék, azonban nem értem, miért olyan nehéz elhinni és elfogadni hogy ezúttal az emberek nagy része bizony az Avatar mellett tette le a voksát és nem sajnálták olykor akár többszörösen is kifizetni a pénzt a jegyért - ma, amikor a mozik sokszor bizony konganak az ürességtõl, mert a legtöbben csak letöltve néznek filmeket.
Azt én sem állítom, hogy az Oscarnak nagy presztízse van, sokszor lejáratták már, de az is tény, hogy nemzetközileg elismert filmes szakemberek, mint Koltai Lajos, Szabó István vagy Andy Vajna megdöbbenésüket fejezték ki, hogy NEM az Avatar kapta a legjobb filmnek járó szobrocskát. Ezek szerint õk se értenének hozzá vagy õket is azok közé sorolod, akiknek bármilyen szemetet le lehet nyomni a torkukon, vagy pusztán a látvány miatt Oscart adnának egy rossz filmnek?
Nem mondom, hogy Cameron minden idõk legjobb rendezõjke, de neki sikerüólt az, ami sem Spielbergnek sem Lucasnak sem Peter Jacksonnak sem a többieknek nem sikerült: két és fél milliárd fölötti bevételt produkálni egyetlen (nem folytatásos) filmmel. Minden elképzelhetõ rekordot megdöntött, a kritikusok többsége is dicsérte, persze mindig vannak, akiknek semmi nem elég jó, egyetlen film sem tetszhet egyformán minden embernek, különbözõek vagyunk...
tanhu 2010 márc. 17. - 21:29:09 Előzmény Semprini
(3411/4319)
A látvány miatt nézték meg oly sokan,nem tagadom én is,ezért lehetett egyedül megnézni.A közízlést inkább képmutató és pofátlanul manipulált közízléstelenségnek mondanám,aminek be lehet hódolni,de az ember avval csak használ a köznek, jobb' teszi ha nem nyal és nyel be mindent birkaként.Az oszkár nem mérce,már évek óta nem, ah a közönségsiker sem.Hanem kizárólag kasSzagyár.Azt meg fõleg nem mondta senki,h az amerikai filmek számítanának kivéve egy két sorozatot aminek megadják a módját mondjuk nem a lostra v a szökésre vagy a true bloodra stb céloztam...
Az európai vagy ázsiai mozik komMERSZségük ellenére már évtizedek óta igen magas nívón minõségi mennyiségben alázzák porrá az amerikai kufárszemléletû giccs bitcheket,talán ezért is készül egyre több u.s változatú ezáltal nézhetetlenné silányuló torzszülött az eredeti remek anyagokból.Az meg aki megelégszik az avatár tagadhatatlanul szépen megkomponált képeivel, az bármit megeszik ha igen dekoratív színpompában tobzódó csomagolásban kapja...
Való igaz h Cameronnak sikerült túlszárnyalnia magát csak éppen ellenkezõ elõjellel,már megint kihagyott egy olyan lehetõséget amibõl akár jó filmet is készíthetett volna csillogó-villogó diznis giccs helyett hihetetlen pénzeket felemésztõ összegekbõl egy ragyogó ûrre ami nem semmi!
spermophilus lateralis 2010 márc. 17. - 13:17:17 Előzmény valamit
(3410/4319)
nem, nem rossz
10/10
Semprini 2010 márc. 17. - 12:07:51 10/10 Előzmény tanhu
(3409/4319)
"Az Avatar volt 2009 szégyene.ennyi pénzbõl egy ilyen giccset összelopni bûn."
Ez a megállapítás is több sebbõl vérzik, akárcsak a többi fikázás, de rendben, tételezzük fel, hogy van benne igazság és tényleg giccs (a hollywoodi filmek nagy része giccs egyébként, úgyhogy ezzel se mondtál még semmit). De mi az, hogy "bûn összelopkodni"? Ma, amikor a hollywoodi filmek nagy része remake vagy folytatás, nem értem, miért emlegeti mindenki az EREDETISÉG-et, ami a jelek szerint már rég kiveszett a filmesek szótárból. Még a talán legeredetibbnek tartott rendezõ, Tim Burton is évek óta csak remake-eket csinál (Charlie és a csokigyár, Majmok bolygója, Sweeney Todd, Alice csodaországban)!!! Szóval egyszerûen szánalmasnak tartom azokat akik egy látványfilmen az eredeti a sztorit kérik számon.
A másik: 2009 szégyene? ezt mégis mire alapozod? Minden idõk legnagyobb bevételét produkálta a film, lekörözve a 12 éves rekordert, a Titanicot, amirõl mindenki azt hitte, lehetetlen megközelíteni a bevételét. És Cameronnak - egyedül neki - sikerült a saját rekordját jócskán túlszárnyalnia. Mi lenne ebben szégyen? A 3 Oscar-díjban mi a szégyen? Hogy a letöltések helyett az emberek inkább a moziban akarták látni a filmet, abban mi a szégyen? Én inkább ezt a negatív elfogultságot, ezt az értelmetlen fikázást tartom szégyenletesnek, de nagyon. Persze, a negatív vélemény is vélemény, ez esetben azonban nem több, mint szélmalomharc, a közízlés és a nagyközönség ítéletének semmibevevése.
10/10
Keba 2010 márc. 17. - 10:49:50 10/10
(3408/4319)
Megint lehet kapni Avatar IMAX 3D-s jegyeket az Arénában... aki esetleg nem látta volna még, annak hajrá :)
9/10
valamit 2010 márc. 17. - 10:03:20 9/10
(3407/4319)
Csak nem rossz a lelkiismereted, hogy errõl ennyit kellett beszélned? :)
spermophilus lateralis 2010 márc. 16. - 23:09:08 Előzmény valamit
(3406/4319)
OFF --- OFF --- OFF

kedves valamit!

a jó és a rossz nagyon relatív lásd watchmen 15 millió meghal 6 milliárd megmarad (tudom, hogy profán, de megfogja a lényeget, az egyetlen igazi hõs és mégis öldököl). szerintem ebbe ne menjünk jobban bele, mert nem lennénk egy véleményen és egyikünk sem fogja tudni a másikat meggyõzni. szerintem így mindkettõnk részérõl kár a gõzért. ha túlszaporodás van jön egy vírus és rendet rak - hát volt már úgy, hogy jött! a vírus ettõl nem lett jó csak segített és neki köszönhetjük, hogy még vagyunk (most különben már te sem lennél valószínûleg). a béke nem lett volna mai napig fenntartható. az a és a h meg egyéb bombák nélkül ez a porszáraz igazság. ettõl erkölcsileg a szappan készítés még nem lesz helyes, de ha...
szóval szerintem hagyjuk jó?! tudod te amikor szilveszterkor tök fölöslegesen elsütsz egy petárdát és lemész gokartozni a haverokkal, agusztus huszadikázol és háborút folytatsz, majd kibékülsz, majd chatelsz, repülsz nyaralni, pisálsz össze vissza és lugosítod a talajt (millió más napi békés és nem békés tevékenységeddel) az õzike életterét és részét a világból használod el gondoltál már erre?! porból lettünk porrá leszünk ki így, ki úgy. maradni nem fog senki, akkor minek a para, vagy szerinted az õsrobbanás elõtt mik voltunk ûrmanók? robbant itt vagyunk, meghalunk és elmegyünk. nem érdemes jót és rosszat keresni. csak nem kell tenni olyat, ami erkölcsileg nem vállalható, de azon törni a fejünk, hogy bûnös és áldozat szerintem sületlenség, te nem vagy hivatott eldönteni, mert nem is tudod, nem a te dolgod. mindenki elszámol valahogy, vagy így vagy úgy. mindenki a maga módján nyomorog. mint ahogy se pokol se menyország. ez van ami itt van és ez valakinek menyország valakinek a pokol. én ördöge te angyala egynek a másiknak fordítva és nekünk ugyanígy. eszközök vagyunk nem más.

mi emberek emeltük magunkat a természet fölé és annak csúcsára, milyen alapon gondoljuk, hogy mi többek vagyunk mint pl. egy hangya? a hangya szempontjából semmiképpen, kérdezd meg tõle, ha nekem nem hiszel. miért nem halhatunk mi is mint a hangyák (term. ideértve magamat is), mert van lehetõségünk és eszközünk, technikánk túlélni? minek ez a pátosz magunk körül, mert ez tesz minket emberré f*szság. az erkölcsös, hogy a nyertesek írják a történelmet? sok minden van amit nem tudunk. hallgasd meg, vegyél el, tegyél hozzá, oszd el kettõvel és akkor sejtheted kb. mi is történt (ez a képlet bármire igaz itt a földön). tudtad, hogy pl. izraelben katonák tank elé palesztín gyerekeket állítottak élõ védõpajzsnak. most történt és a saját bíróságuk ítélte el az elkövetõ katonákat, nem valami talibán duma az egész 1962 -bõl (ha rákeresel szerintem minden nyelven rátalálsz az esetre - pár hetes sem a story). tudtad, hogy dicaprio -t kikezdte Baruch Marzel, mert elakarja venni feleségül Bar Refaeli -t?! jobbradikális zsidó. szerinte dicaprio nem tiszta vérû, ezért nem felel meg férjeként egy zsidó lánynak. ha ezt egy jobbos csinálja minimum politikailag likvidálják.


a jó és a rossz... most ki a jó és ki a rossz jézus, vagy júdás?
a kérdés eleve rossz, mert egyik sem rossz, mindkettõ jó. a kérdés, melyik a jobbik és akkor már azt kell mondani, hogy júdás fejhosszal nyert.

miért, mert õ egy (már ha egy méternyit is hiszünk a keresztények által leírtaknak) örökkévalóságig kárhozatra és szenvedésre van ítélve, jézus báttyónak néhány napig tartott azt õ a király (ezért a kijelentésemért 400évvel ezelõtt simán megégetnek, mint sok ártatlan nõt és férfit, indiánt és feketét). szerintem júdás áldozata, ami számára egyébként is el volt rendelve (tehát választása sem volt), sokszorosa jézusénak, aki szintén mindenvalószínûség szerint elszenvedte a saját részét. de milyen isten az, amelyik csak emberáldozatok árán képes kiengesztelõdni. nem vagyok vallásos és nem ismerem minden mélységében a bibliai tanításokat (nem is érdekel, mert elsõre annyira disszonáns önmagával, hogy nekem már csak ezért sem lehet rendben), arról nem beszélve hogy nem más mint régi háborúk történelemkönyve, ami az idõvel jól felfújódott és túl lett misztifikálva + agyon lett egészítgetve középkori bibkiakutatók és az emberek által. egy könyv, ami nem az aminek mi gondoljuk ez a fõ baja és nem ad megoldásokat, hanem csak rögzített eseményeket és elképzeléseket. nem más mint egy formája az összeesküvés elméletünkben való hitnek a bibliáról azon mód gondolkodni, hogy az valami csodatévõ valami lenne.

ne haragudj, de nem folytatom ennyi elég, mert komolyan nem szeretnék jobban belekeveredni ebbe. arra szerettem volna mindössze felhívni a figyelmedet csak, hogy az ok okozati összefüggés sokkal fontosabb, saját álláspontjainkat idõnként lecserélni, ellenõrizni hogy minden oldalról láthassunk egy dolgot, megvizsgálni, hogy fenntarttható e még az idõközi változásokat is figyelembe véve. a tabukat le kell dönteni a tiszta gondolkodás mód végett, kritikusan szembe kell helyezkedni uralkodó teóriákkal (minden csak fikció és ugyanakkor minden valós - egyfajta síkokban élünk), nem elfogadni a diktált tényállásokat, de nyitottnak lenni a külsõ behatásokra, intuitív figyelni dolgokra, és relatívnak tekinteni mindent az életben.

véleményem szerint amúgy sincs igazán jó megoldás, csak kompromisszumok, ezért én ehhez (kövezz meg, ha gondolod) túlzottan konformista vagyok és megpróbálom kerülni a túlzott megerõltetést az életben. de persze azért én is erõlködök mégis, hogy segíthessek pl. neked (látod, csak belementem, jobban mint szerettem volna, ezért utálom ezt a témát... és a véleményem mégsem több, mint egy alapos durrantás a levegõbe), hogy megtaláld a te saját utadat és ha az minden eredmények végeként az, hogy te akkor is õszintén szomorkodsz 60 -70 évvel ezelõtti szörnyû dolgokon, akkor az a te dolgod. sokkal fontosabb viszont, hogy úgy éljünk, hogy többet ne forduljon elõ, olyan mint akkor nem pedig az hogy hú de kár. bár a történelem úgy állítja be és manapság már az ellenkezõ vélemények egyre büntethetõbbekké is kezdenek válni, semmi nem történik véletlenül, vagy ok nélkül. ha az energiát a jövõben arra fordítjuk, hogy még idõben alternatívákat, megoldásokat keresünk a jelen idõnk problémáira, akkor azzal többet elérünk, mint azon hogy szappan nem szappan (ami megint csak egy eltorzított, túlfokozott, popularista vélemény, egy kontextusból kiragadott extrem helyzet egyoldalú, véleménycsinálás megnyilvánítása nyugtalanság és zavargások szításának érdekében mindkét oldalról - attól az esetet elszenvedõknek nem lesz jobb semmivel, ha megint egymásnak megyünk ez miatt - hogy igaz e vagy sem - hát igaz!). analitika és abból lekövetett tiszta diagnózis után tudunk csak gyógyítani és ez a kettõ hiányzik manapság a világból. ettõl az egész szemléletemtõl nem jobb, de nagyobb a világ, mert kevesebb a korlát.
köszönöm! brrrrrrrrrrrrrrrbrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrbbbbbbbbbbrrrrrrrrrrrrrr...
de "sár" íze van az ilyen témáknak! hogy én hogy utálom!
az aranyfarkú hörcsög
tanhu 2010 márc. 16. - 15:27:10 Előzmény jakesully88
(3405/4319)
Az Avatar volt 2009 szégyene.ennyi pénzbõl egy ilyen giccset összelopni bûn.Igaz a látvány az lenyûgözõ volt, de ennyi.A többi szemét, nem hittem volna h a Titanicot alul lehet múlni, de megtörtént.Pedig Cameron korántsem tehetségtelen igaz a Terminator1 illetve a Dark Angel óta nem készített filmet csakis a hamis amerikás narcisztikusan illuzórikus hajlamot erõsítõ,öntömjénezõ álszent és bárgyúan ostoba "bizonyítványmagyarázó" giccset csillagászati összegekbõl.Ezt bármelyik újkeletû hatásvadászatra kihegyezett dizni-nem elírás- rajzfilm, vagy Spielberg mozi is tudja.A dizni rajzfilmek kliséit felhasználva de a történetet mégsem bugyutává silányítva Luc Besson komolyan vehetõ és tartalmas eredetiséget vitt ebbe a mesei világba,és még a giccs gyanúját is sikerült elkerülnie az Arthuros varázsbirodalom létrehozásával.A spielbergi "mûvészet"et ellensúlyozandó meg szinte bármelyik igen szûkre szabott bukszájú amatõrfilmes komolyabban vehetõ.
Ja és persze slusszpoén Cameron tervezi a folytatást, hülye lenne nem folytatni micsoda "bankszámlavastagító" fogás volt ez, hülye lenne kihagyni,de a képén is vastag a bõr, hogy ilyen tucatvackot merészelt letenni a mûvészet alázattal illik megközelíteni oltárára,ami csak azért arcpirító pofátlanság,és elszomorító tény mivel igen tehetséges emberrõl van szó, aki már réges rég a showbiz ribancává alacsonyította le magát, mint kortársai zöme...
2009 leglátványosabb és leglebilincselõbb több mint tömeg mozija Kiriya Kazuaki Goemonja, pedig be sem hozták a filmet,persze nem amerikai, története is van,látványos is,és nagyon is emberi az egész annak ellenére,hogy egy történelmi keretbe foglalt le olyan lenyûgözõ nindzsamesérõl van szó, amihez csak a Gyûrûk Ura elsõ része mérhetõ, ha mérhetõ...
tanhu 2010 márc. 16. - 15:22:43 Előzmény jakesully88
(3404/4319)
Az Avatar volt 2009 szégyene.ennyi pénzbõl egy ilyen giccset összelopni bûn.Igaz a látvány az lenyûgözõ volt, de ennyi.A többi szemét, nem hittem volna h a Titanicot alul lehet múlni, de megtörtént.Pedig Cameron korántsem tehetségtelen igaz a Terminator1 illetve a Dark Angel óta nem készített filmet csakis a hamis amerikás narcisztikusan illuzórikus hajlamot erõsítõ,öntömjénezõ álszent és bárgyúan ostoba "bizonyítványmagyarázó" giccset csillagászati összegekbõl.Ezt bármelyik újkeletû hatásvadászatra kihegyezett dizni-nem elírás- rajzfilm, vagy Spielberg mozi is tudja.A dizni rajzfilmek kliséit felhasználva de a történetet mégsem bugyutává silányítva Luc Besson komolyan vehetõ és tartalmas eredetiséget vitt ebbe a mesei világba,és még a giccs gyanúját is sikerült elkerülnie az Arthuros varázsbirodalom létrehozásával.A spielbergi "mûvészet"et ellensúlyozandó meg szinte bármelyik igen szûkre szabott bukszájú amatõrfilmes komolyabban vehetõ.
Ja és persze slusszpoén Cameron tervezi a folytatást, hülye lenne nem folytatni micsoda "bankszámlavastagító" fogás volt ez, hülye lenne kihagyni,de a képén is vastag a bõr, hogy ilyen tucatvackot merészelt letenni a mûvészet alázattal illik megközelíteni oltárára,ami csak azért arcpirító pofátlanság,és elszomorító tény mivel igen tehetséges emberrõl van szó, aki már réges rég a showbiz ribancává alacsonyította le magát, mint kortársai zöme...
2009 leglátványosabb és leglebilincselõbb több mint tömeg mozija Kiriya Kazuaki Goemonja, pedig be sem hozták a filmet,persze nem amerikai, története is van,látványos is,és nagyon is emberi az egész annak ellenére,hogy egy történelmi keretbe foglalt le olyan lenyûgözõ nindzsamesérõl van szó, amihez csak a Gyûrûk Ura elsõ része mérhetõ, ha mérhetõ...
dr66 2010 márc. 16. - 12:02:18
(3403/4319)
Pedig de,itt most a 3D a lényeg,nagyon is.Anélkül nem érne többet egy átlagos akciómozinál.Történetben alaposan alulmarad az általad említettektõl és még jópárat sorolhatnánk.Látványvilág,igen én ezért néztem meg és nem kaptam többet.Nem gond,semmi baj csak itt páran hiányolták,hogy miért nem kapta meg a létezõ összes Oscart 10 éve visszamenõleg.Hát azért ,mert ennyit érdemelt.A látványért.Ez is szép eredmény.És igen ,van mondanivalója is a filmnek,mindössze annyi a probléma,hogy ezerszer elmondták,magyarul lerágott csont.
5/10
thesaint 2010 márc. 16. - 11:41:04 5/10
(3402/4319)
Nem a 3D a lényeg, én Cameron-tól többet vártam, az Alien 2 és Terminator 2 szerintem sokkal jobb filmek tõle.
Gyenge a forgatókönyv, egyszer meg lehet nézni, de inkább azt mondanám hogy 2,5 óra fölösleges idõpazarlás.
szerintem: 4/10
9/10
valamit 2010 márc. 16. - 10:44:47 9/10
(3401/4319)
Nem, nem mindenki csinál a másikból szappant, és nem senki nem csinált. Ha áldozat van, bûnös is van.
spermophilus lateralis 2010 márc. 15. - 22:47:06
(3400/4319)
!!!OFF!!!

OFF volt, de lamaradt ... OFF

!!!OFF!!!

böff