Téma: Avatar

1/10
fzsuzsi23 2010 máj. 21. - 22:30:29 1/10 Előzmény vedder
(3559/4319)
Nem fogok visszafogottabban írni vélemény mert mindenki azt ír le amit akar. Miért mások írhatnak bármit? És én úgy is értettem hogy ha valaki akinek tetszett és ismét meg akarja nézni mondjuk pár év után nem tudja majd úgy élvezni mint a moziban, mert mindenki a látvány miatt van elragadtatva. Sokan írták már hogy nekik megvan dvd, de úgy egyáltalán nem jó.
10/10
vedder 2010 máj. 21. - 20:52:17 10/10 Előzmény fzsuzsi23
(3558/4319)
Miért olyan nehéz azt elfogadni, hogy ezt a filmet moziban kell nézni és 3Dben. Megnézheted junoszt tv-n fekete-fehérben 4-szer átmásolt vhs kazettán, de akkor ne várj túl nagy élményt. Ez nem könyv nem zene nem festmény hanem film, mozgókép. A marhapörkölt turmixolva gusztusos? Nem mi? Pedig monthatnánk, hogy nem a látvány fontos hanem az íz. Akkor egy filmnél - pláne egy olyannál ahol a rendezõ éveket volt képes várni, hogy a látványhoz a megfelelõ technikát kifejlesszék - hatványozottan érvényes. Nem kell szeretni ezt a filmet, de ha valaki az otthoni laptopján nézi szerintem kicsit visszafogattabban írjon kritikát. Vagy olvasson könyvet.
10/10
William24 2010 máj. 20. - 19:03:25 10/10
(3557/4319)
fzsuzsi23, jó a kép. De nekem a szépség nem csak a látványban rejlik, ebbe beletartozik a tisztaság, a természetesség, stb... És ezért írtam, hogy számomra az Avatar féle világ a legszebb, mert 100%-ig természetes, a maga sajátosságaival, egyediségével. Mindezt 3D-ben látni az egyik legnagyobb élmény. Viszont az tény, hogy a film forgatókönyve nem sikerült olyan jól, mint a korábbi Cameron filmeknek (Alien, Terminator, Titanic) Talán csak azért mert ezek a filmek mind másról szólnak, de ebben a témában amelybe az Avatar tartozik egyértelmûen a legjobb.
1/10
offtopic
fzsuzsi23 2010 máj. 20. - 15:07:25 1/10
(3556/4319)
William24 csak annyit üzenek neked ha neked ez a bolygó nem ad elég csodálatos dolgot, akkor menj el Pandorára és élj ott. De adok egy tanácsot csak jobban nyisd ki a szemed és biztosan látsz valami szépet.
wencsi 2010 máj. 20. - 13:18:33
(3555/4319)
Én azt nem értem, miért vették le az Arénában az IMAX-rõl, amikor egy szabad hely sem volt az elõadásokra, az utolsó napig...
ibacs 2010 máj. 20. - 10:39:20
(3554/4319)
Pontosan! Minden szavaddal egyetértek! Lehet, hogy nem minden ötlet Cameron fejébõl pattant ki, sõt biztos.De a megvalósítás az pazar volt.Ilyen különleges egyedi élõvilágot, különösen a növényvilágot filmre még senki sem varázsolt(szerintem).Bár biztosan nem láttam minden Sci-Fi-t, de utoljára ilyen ötletes élõvilágot az Idõ uraiban láttam, ami nem ma volt, igaz az "csak" rajzfilm volt.
Egyébként érdekes , hogy a filmet körülvevõ nagy hype-ra, mekkora antihype mozgalom alakult ki,ami legalább annyira nevetséges.Nyilván az egészséges kritika kijár ennek a filmnek, mint bármelyik másnak, de a gagyizás és társai, azért már eléggé nevetségesek.Mondjuk nem is értem azokat az embereket akik egy ilyen széles rétegeknek készült Sci-Fiben akarják megtalálni a világmegváltó gondolatokat.Ha ezt hiányolják akkor olvassanak Dosztojevszkijt és ezen a pazar látványon csak lazuljanak.
10/10
Semprini 2010 máj. 20. - 09:45:49 10/10
(3553/4319)
"Nem hinném, hogy volna olyan hely itt a földön ami szépségében a filmben látottakat meg tudná közelíteni."
Nem ez a lényeg szerintem. Egy filmnek, pláne ha a mûfaja ráadásul sci fi vagy fantasy nem a valóság másolása a célja, arra ott vannak a realista drámák, és egyéb mûfajú filmek. Ennek a filmnek a fõ célja hogy két és fél órán át elvarázsoljon és pont hogy nem a földi tájakhoz való hasonlóság, hanem a soha nem látott fauna megteremtése volt a cél, és a vegytiszta szórakoztatás, ami szerintem nagyon is sikerült nekik. Az ember kijõve a moziból tényleg túl sivárnak és egyszínûnek érzi a mindennapi világot, mivel a mozik nem egy esõerdõ kellõs közepén vannak, ahol az élõvilág valljuk be, tényleg változatos és szemkápráztató tud lenni, ezt tudjuk. De ezt a látványt, ami a filmben van, talán egyetlen korábbi sci fi vagy fantasy sem tudta még produkálni - 3D ide vagy oda. Én tényleg nem kívánok mást magunknak, mint hogy a filmesek ezután egymást túllicitálva próbálják meg ezt überelni - csak PRÓBÁLJÁK! - abból Mi, nézõk nemigen jöhetünk ki rosszul...
10/10
William24 2010 máj. 20. - 04:31:06 10/10
(3552/4319)
"Inkább menjetek ki a szabadba az is 3D-ben van és sokkal szebb tájakat láttok mint ebben a filmben és az legalább igazi."

Eleve úgy lett kitalálva, hogy a filmben egy emberi kéz által érintetlen világot láthatunk, egy olyan környezetet ami sokkal szebb bármely földinél. Nem hinném, hogy volna olyan hely itt a földön ami szépségében a filmben látottakat meg tudná közelíteni.
10/10
William24 2010 máj. 20. - 04:07:37 10/10
(3551/4319)
Ez a film az IMAX 3D moziban az igazi. Nekem megvan blu-ray-ben, de még így sem lehet a IMAX verzióhoz hasonlítani. A vászon elõtt úgy érzed mintha te is ott lennél ebben a csodálatos világban, szavakkal nehéz leírni, minden egyes pillanata magávalragadó. Ez a film így jó ahogy van, éppen el lett találva minden szemszögbõl, se több se kevesebb nincs benne.
1/10
fzsuzsi23 2010 máj. 19. - 23:22:01 1/10
(3550/4319)
Egy szóval is tudnám minõsíteni ez a filmet: s... . Nekem egyáltalán nem tetszett. Mondjuk én nem láttam moziban, de szerintem elégé gáz ha egy film csak úgy jó, ha moziban nézik meg 3D-ben. És az Oscar-díjat is arra kaptam amire megérdemelte, csak a látvány miatt ér valamit amúgy egy nulla. A története semmit mondó és elõre lehet tudni, mondjuk ez sok filmnél így van, de itt rosszabb szinte már giccses és itt hagy idézzem egy tanáromat: ha felbontanék egy üveg befõttet és a TV alá raknám a film végére megsziruposodna. Én végig unatkoztam rajta, pedig nem sok filmnél fordul elõ, mert elég tág az érdeklõdési köröm. Az is elég furcsa, hogy ennyire híresztelték más nála sokkal jobb film fele annyit sem kapott. Mi az hogy van már avatar autó modell meg avatar dvd-t adnak telefonhoz. És az a nyamvadt kõ minek kellett nekik, nem mondják ki. Persze lehet érzékelni de nem biztos, hogy energia forrás. Remélem nem lesz 2. rész, de ha lesz legalább írjanak már neki valami rendes történetet és ne lopkodjanak.
Inkább menjetek ki a szabadba az is 3D-ben van és sokkal szebb tájakat láttok mint ebben a filmben és az legalább igazi.
Csonger 2010 máj. 17. - 16:41:48
(3549/4319)
Pénteken végre megnéztem. DVD-n. Azt hiszem, ez a legjobb film, amit az utóbbi idõben láttam. Nagyon bánom, hogy nem moziban láttam. Ott aztán igazán óriási lehetett a látvány. De a sztori így TV-képernyõn is magával ragadó volt. Nagyon jó film.
kisati666 2010 máj. 14. - 20:03:42
(3547/4319)
Varázslatos, lenyûgözõ alkotás! 10/10
7/10
utao 2010 máj. 14. - 08:14:09 7/10 Előzmény davidsi
(3546/4319)
Persze, majd lesz Avatar családi szappanopera :D Életem a Pandorán címmel. Szerelmek, intrikák, kígyó csajok :D
10/10
gerhajdu 2010 máj. 13. - 20:11:57 10/10
(3545/4319)
Vagy kiderül, hogy Quadritch valójában egy android, akit arra programoztak, hogy minden áron szerezze meg azt az ásványt. Hmm ez is elég viccesen jönne ki:)
10/10
gerhajdu 2010 máj. 13. - 20:09:04 10/10 Előzmény davidsi
(3544/4319)
Én is abban reménykedek, hogy a következõt pont nem nagyszabásúra csináljak. És maradjunk Pandorán, mert szerintem van benne épp elég lehetõség.
És nem akarok újraéledõ Quadritch-t, mert az túlzás lenne. Egy interjúban olvastam Steven Lang-tõl: "Amíg meg van a DNS-em, addig még benne leszek a filmben." Megijedtem, hogy majd James Cameron csinál egy ugyanolyan filmet. A Terminator 2-ben jó ötlet volt, mert egy cyborgról van szó (nem ugyanaz a cyborg, de ugyanaz a típus, Arnold újra Terminátort játszhat) de Quadritch-t inkább ne hozzák vissza.
e.x.i.m.ó 2010 máj. 12. - 18:57:25
(3543/4319)
Olyan hosszú a film de nagyon jóóó
van egy kis rész ahol uncsi.....
Eszméletlen jó a grafikája és a sztori se rossz
9/10
davidsi 2010 máj. 12. - 17:27:24 9/10
(3542/4319)
nekem egyébként az nem tetszett a filmben hogy drámai hangulata van (jönnek a gonosz emberek és pusztítanak..), jobban tetszene ha kalandos lenne a film, ha csinálnának neki egy folytatást azt meglehetne úgy hogy jake élete a pandorán..
(:
Folgore 2010 máj. 12. - 13:21:15
(3541/4319)
Szép film. Jól összegyúrták a Pokahontast, Farkasokkal táncolót és a Dûnét egy káprázatos moziba.
Nehéz lenne tárgyilagosan kommentálni az amerikai valóság és a film mondanivalója közötti szakadékot, persze nem ugyanazok csinálták a filmet, mint akik ide-oda mennek a világban egy kis rendcsinálásra, még ha a himnuszuk ugyanaz is.... De van egy olyan paranoiás érzésem, hogy ezzel is célja volt a pénzhatalomnak. Manapság nem nehéz paranoiásnak lenni :)
Végig drukkoltam, hogy találkozzanak (remélem, ez még nem spoiler! Ha igen, bocs!)
10/10
gerhajdu 2010 máj. 11. - 10:11:10 10/10
(3540/4319)
"szépen ölés". A másik dolog, amiért jó film, hogy ugyanúgy elfér benne élet és halál. Szerintem ritka az ilyen film manapság, mert a legtöbb filmben vagy röpködnek a testrészek, vagy annyira békepárti és jóérzésû, hogy már giccses.

De írok egy negatívumot is. Utólag belegondolva elég fura, hogy a végsõ csatában Norman is részt vett, mintha õ is a Na'vik-hoz tartozna.