Téma: Avatar

Wilde 2010 okt. 27. - 17:07:55
(3759/4319)
-Mind a két fél említett példát erre és arra is, de Te egy kicsit radikális voltál, amikor véleményt alkottál az akciófilmekrõl!
Wilde 2010 okt. 27. - 16:59:24
(3758/4319)
-Rögtön gondoltam, hogy nem vérre menõ vitáról van szó, viszont az kitûnt, hogy egy kimondottan kemény fellépsed volt a film érdekében, ami már szemeket is szúrta!
8/10
RoKKfish 2010 okt. 27. - 16:01:23 8/10
(3757/4319)
Megértem a szempontodat. Én azért vagyok kicsit elnézõbb az Avatarral, mert nagyszerû high-tech demonak tartom. Aki a téma tartalmi igényességére hajt, az nézze a Farkasokkal táncolót...
Wilde 2010 okt. 27. - 14:06:19
(3756/4319)
-Miért vagy ilyen ellenséges?
-Mert egy film nincsen feltétlenül sikerre ítélve!!?:)
-Van olyan, aki a másik mûfajt jobban szereti, de ezt felróni egyszerûen bunkóság, ha éppen ezt megemlíti itt!!:((

-Ráadásol, még az akciófilmeket is Te hoztad szóba, mielõtt azzal jönnél, hogy a másáik kesdett vola áradozni az akciófilmekrõl, pl. Roninról!!
Wilde 2010 okt. 27. - 13:53:23
(3755/4319)
-Pontosan!
-Csak bátran azokkal a véleményekkel!
Wilde 2010 okt. 27. - 13:50:40
(3754/4319)
-Pl
-A Ronin kurva jó film, és az Avatár még csak meg sem közelíti!
Wilde 2010 okt. 27. - 13:43:18
(3753/4319)
-Mi a bajod a Stallone akció filmekkel!?
-Azoknak a filmeknek van értelmük, egy story, amire épülnek a filmek, és Õ maga is nagyon jóképû!
-Viszont ebben a filmben csak idiót alakok ugrálnak, akik még Anettkánál is rosszabbak, és ehhez képest a Simson család egy Godfather!!:))
8/10
offtopic
RoKKfish 2010 okt. 27. - 00:45:59 8/10
(3752/4319)
Jaja. Illetve nagyon hasonló: Nem a véleménynyilvánításról, hanem a döntéshozatalról szól. Pontosan nem tudom, de valami ilyesmi: "Az önálló döntéshozatal az ember egyetlen valódi szabadsága. Éljen vele!"
Ez egyébként nagyon igaz megállapítás, és szvsz vonatkozik a véleményalkotásra is.
De jól figyelsz. Ott a pont!;)
8/10
offtopic
RoKKfish 2010 okt. 27. - 00:32:48 8/10
(3751/4319)
Oké, nem hallgatok rá. Köszi! :D
10/10
DeNiel 2010 okt. 27. - 00:31:12 10/10
(3750/4319)
Megdöbbentõ mennyien lehúzzák ezt a filmet negatív kritikával. Persze mindenkinek szíve joga szabadon vélemény nyilvánítani. Viszont szerintem ez fikahadjárat inkább szól a film óriási kampánya , valamint a túlbuzgó rajongótábor ellen. Én például az alkonyattal vagyok így. Bár különösebben nem érdekel és nem is írogatok véleményt róla. Inkább arra koncentrálok, ami tetszik és számomra pozitív végkicsengésû. Így voltam az Avatarral is. Az elsõ megnézés után katarzis állapotában voltam. Majd jött a sok destruktív, lehúzó kritika. Ergo belém beszélték, hogy ez a film pusztán egy "olcsó" adaptáció, és unalmas kliséket közvetít. Én idióta majdnem el is hittem. A másodszori megnézésnél már nem tetszett, nem is néztem végig. Majd eltelt pár hónap. Nem foglalkoztam a filmmel, nem beszéltem róla senkivel. Ismét adta az elsõ megnézés során nyújtott élményt. =) Szóval ezek a negatív szösszenetek igenis rombolók tudnak lenni. Az a véleményem, hogy lehet értelmesen érvelni, és kritikát megfogalmazni. Nem pedig cinikusan, mai szlengel élve "oltogatva", kis híján a földbe döngölni. Anyira magyar mentalitásnak érzem, hogy azt ami nem tetszik nekünk, nemes egyszerûséggel leszarozunk. Elég youtube hozzászólásokat olvasni. De netes berkeken belül már itt is hasonló kommentárokba ütközik az ember. Ne kanyarodjunk el ennyire! :)

Az én szubjektív meglátásom az, hogy a filmben rejtetten vagy kevésbé rejtetten ( ki mennyire nyitott rá, csak annak a kérdés) bele van ültetve némi mondanivaló, amely olyan igaz értékeket közvetít, mint például: szeretet, harmónia, bölcsesség, tudás....mai univerzum alappillérei.... csak a mi világunk nem efelé tendál és nem hinném, hogy a többség a médiaszennyben ezekre a VALÓS érékekre felfigyelne. =) Megint mások pedig észreveszik, magával ragadja õket az Avatar által megfestett világ. Lehet nem is jönnek rá, hogy miért. Viszont õk jobb úton járnak az elõbbi csoporthoz képest.

:)
8/10
offtopic
RoKKfish 2010 okt. 27. - 00:26:34 8/10
(3749/4319)
Ne hallgass az elõttem szólóra! Sose szégyelld magad a véleményedért! Kevés dolog van, ami kifejezi az ember valódi szabadságát, és ezek közül az egyik a szabad véleményalkotás. Légy rá büszke! ;)
10/10
DeNiel 2010 okt. 26. - 23:54:45 10/10
(3748/4319)
*maga nemében Sorry a helyesírásért! :)
10/10
DeNiel 2010 okt. 26. - 23:51:16 10/10
(3747/4319)
Ma újfent megnéztem az Avatart! Immáron harmadszorra. Megjegyzem nem kifejezetten szokásom újra megnézni valamit, csak évek múltán. Viszont ez a film annyira nagyszerû és számomra értékes mondanivalót közvetít, hogy mégiscsak megnéztem. Ugyanúgy magával ragadott. Komolyan mondom a hideg ráz ! Gratulálok Cameron-nak! Anno a Titanicért is oda voltam gyerekoromban. Megríkatott rendesen. Most sem adta alább. Felnõtt fejjel is eléggé intenzív érzelmeket vált ki belõlem Camera rendezése. :)Kár sablonokat keresni a filmben és arra hivatkozni, hogy számítógépes trükkökre alapozott. A film egy áttörés a maga nevében, mérföldkõ. Így az utóbbi negatív kritika egybõl semmisnek vehetõ. Sablonokat pedig ......bármire rá lehet húzni a vizes lepedõt. Mellesleg sokadrandgú, hogy mi inspirálta a stábot a Na'vi kultúra kitalálásában, mivel egyértelmûen csodálatos világot álmodtak meg számunkra. Csak sajnálni tudom azokat, akik nem tudnak igazán részesévé válni ennek a világnak.

Kellemes estét mindenkinek!
6/10
indienemesh 2010 okt. 26. - 22:36:04 6/10
(3746/4319)
Nagy nehezen, két részben sikerült megnézni, de körülbelül a tizedik percben tudni lehetett a végét. Oké, látványfilm, meg minden, de azért ez borzalom. A látvány sem jött be, ha már ott tartunk, bár 2D-ben néztem otthon. (nekem a 3D-sem dobott volna rajta sokat.) Egy gyerekeknek szóló tündérmese egy kis mûvérrel, és idegesítõ klisékkel. Két és fél óra...hú. Közhely, de néha a kevesebb több. Az, ahogy a színészeket rászerkesztették a navikra, az volt jó, néhány akciójelenet, és Sigourney Weaver. Hülyézzetek, de ez nekem inkább egy gyenge délutáni matiné volt. Jószívûen 10/6
Wilde 2010 okt. 26. - 21:07:31
(3745/4319)
-Póbáltam megnézni, és 20.perc szenvedés után nem is kínoztam magamat tovább!:((
-Pedig az elsõ percekben még erõsen hittem benne, de hát a lufik könnyen pukkannak ugyebár!!:))
Isengard 2010 okt. 26. - 20:34:42 Előzmény Tromb
(3744/4319)
"...A végkifejlet különösen siralmas..."

- Miért is?

Tényleg érdekelne, mitõl lenne az egyébként ötletes befejezés "siralmas"...
Tromb 2010 okt. 23. - 21:38:47
(3743/4319)
Hát ez egy giccsparádé, de annak látványos. A végkifejlet különösen siralmas.
10/10
Timcsih 2010 okt. 21. - 20:09:06 10/10
(3742/4319)
tök jó 2. része is lesz :D de vajon mikor azt nem tudni :S
Isengard 2010 okt. 15. - 14:21:13 Előzmény Ford Mustang
(3741/4319)
"...a film... túlságosan számítógépes, nagyon arra építették az egészet..."

- Korábban meg makettekre, és "Blue Screen" technológiára építették a hasonló filmeket, na és?


"...meg a története sem valami nagy..."

- Azt nem látsz benne, amit NEM akarsz. Amúgy egy rendkívülérdekes jelenséget tálal, pazar csomagolásban.


"...James Cameronék csak csodálkoztak az Oscar-díj átadón, hogy nem kapták meg érte a legjobb filmnek járó szobrocskát, még nekik állt feljebb..."

- Semmi nem "állt nekik feljebb", tudomásul vették a dolgot, és kész.

Semmi különöset nem tettek, bár, ha nagyon bele akarnánk magyarázni, ezzel az erõvel azt is mondhatnánk, hogy JC széke talán kényelmetlen lehetett, ezért kicsit fészkelõdött, de ez természetesen csak terelés volt, mert valójában éppen õrjöngeni készült, ezért mocorgott... :((((
1/10
Bukkake 2010 okt. 12. - 22:05:20 1/10
(3740/4319)
Ez a film aztán istenverte sz.r...
A nagy tömegeknek szóló sikerfilmek általában csak a látványra hajaznak, ez kell a népnek. Az igazi értéket képviselõ filmek nem nyerik el a díjak tömkelegét, azok egy szûkebb- értelmesebb körnek szólnak.
Kár mondanivalót keresni az avatárban, mert annyira gyermeteg mint a hupikék törpikék.
Csak arra jó, hogy a készítõi jól megszedjék magukat.