Téma: Aviátor

8/10
M.Zs.F 2013 szept. 06. - 22:38:30 8/10
(126/146)
Nekem Leo DiCaprio egy hatalmas színész. Lehet hogy sokat ráncolta a homlokát a filmben, és lehet hogy hosszú is volt a film, de azt gondolom Õ az a színész akinek az érzései átjönnek a vászonról, mert mesterfokon mûveli. Meg lehet nézni a Django-ban, ott egy teljesen más karaktert alakít, s ott is vérprofi.
A film egészen különleges, ezáltal az élete meg hajjjajjjjj milyen fura lehetett. Világsztárokkal körülvéve, és mégis egyedül, magányosan......
Szerintem remekül meg lett valósítva, nekem abszolút bejött.

10/8
8/10
borköltõ 2013 márc. 28. - 10:16:33 8/10
(125/146)
170 perc hát nem egy rövid intervallum. De arra jó, hogy egy ember felemelkedését és bukását bemutassa. És írtó néhéz végig a figyelmet fenntartani... Ezt azért vegyétek alapul, fõleg, hogy nem egy akciótengerrõl szól a film. SZerintem az utolsó 40 percben fejezõdik ki a film tényleges mondanivalója (de ahhoz szükségszerû volt 130 perc), [SPOILER hogy az abszolút "bukás" után mennyire tud valaki talpra állni SPOILER VÉGE]. Sokszor vontatott volt, le is állítottam a filmet nem egyszer.
--SPOILER--
Színészi képességrõl annyit, hogy DiCaprio nagyon jól adta elõ az õrült, elmezavarodott zsenit. A film elején végig becsapta a nézõt, hogy minden rendbe vele, max van egy két dolog, amire "allergiás", de a film végén eszméletlen, hogy ugyanazzal a meggyõzõdött világlátással, hitelesen elõadta betegségének mély tengerét, amibe majdnem önmagát fullasztotta.
A másik kedvencem Alec Baldwin volt. Hát ez a pasi eszméletlen.... Kis szerepet kapott de minden pillanatban tükrözte a konkurencia veszélyét és ambíciózusát.
-----
Értékelés:
* helyt állt mint önéletrajzi ihletésû filmdráma
* a fõ szerepek jók voltak (megismétlem: DiCaprio jól alakított), csak azokból mutattak többet, akikbõl többet kellett mutatni
* a film végére érve nyílvánvalóvá válik, miért volt ez 170 perc
* keretet kapott
egy szóval: 8/10
2/10
Kaliff 2012 nov. 06. - 10:41:14 2/10
(124/146)
Tudom nem leszek népszerû, de nekem ez a film egyáltalán nem tetszett. Miközben néztem, folyamatosan mintha vártam volna valamire. Nem tudom mire. Talán hogy történik benne végre valami.
DiCaprio sosem volt a kedvencem, de ebben a filmben amit mûvel - homlokráncoláson kívül - az számomra teljesen értelmetlen volt. Nem tudok vele mit kezdeni. Az összes filmjében ezt az arcát látom. Ha van egy film és abban valaki végig úgy játszik, hogy ráncolja a szemöldökét az csak Leonardo DiCarpro lehet. Lassan kezet foghat Steven Steagellel.

Cate Blanchett-et nagyon imádom, de amit ebben a filmben õ is mutatott az egy hangyányival volt jobb a semminél. Tudom, tudom Oscart kapott, de én nem kedvelem amikor valaki teljes mértékben átlényegül a megformálandó figurává. Valahogy ezzel nem tudok azonosulni, még ha Cate remekül azonosult Kathrynnel. Nekem ez sem tetszett.

Ava Gardnert játszó Kate Beckinsale pedig mintha ott se lett volna. Az összes színész félgõzzel tette oda magát, mint akik beugrottak egy kellemes délutáni színészkedésre, de valójában ott sem voltak. Teljesen hiteltelen volt a játékuk.
Mr.Malac 2012 júl. 15. - 19:14:23 Előzmény Ford Mustang
(123/146)
Szerintem is jó színész! Nagyon is jó!
6/10
csineva-xx 2012 júl. 15. - 18:06:52 6/10
(122/146)
...csak épp ez a filmecske nem sikeredett olyan igazán figyelemreméltóvá, sajna! Talán a fõ gondom vele az, hogy ugyan sokat akar mondani, valahogy mégis olyan nagyon felületes (!), elveszik a lényeg, a hangulat, minden...
ceia 2011 dec. 26. - 20:18:31
(121/146)
Szerintem DiCaprio karaktere a Titanicban nem volt nyálas, nagyon is férfiként viselkedett, ha jól emlékszem.. Mindegy, ez egy érdekes film lehet, egyszer megnézném, de nem ma. Ma még Karácsony van, és lesz egy igazi karácsonyi film is, inkább azt nézem. :)
10/10
Ford Mustang 2011 dec. 26. - 14:25:17 10/10
(120/146)
Nagyon jó film. DiCaprio-t beskatulyázták a nyálas kisgyerek szerepébe a Titanicból, pedig nem az. Jó színész, és tényleg azonosul a szerepével.
eroica 2011 dec. 25. - 12:43:53
(119/146)
Nemrég olvastam Howard Hughes életrajzát, a film csak nagyon nagy vonalakban - történeti kronológiában – alkalmazkodik a valós tényekhez.
Howard Hughes egy biszexuális érzelemnélküli szexõrült volt, akinek egoizmusa rányomta bélyegét egész életére. Apai nagybátyja csábította el elõször, akivel annak élete végéig jó kapcsolata volt.
Üzleti zsenialitása abban rejlett, hogy okos emberekkel vetette magát körül, akiket miután kihasznált és kicsavart, dobott. A találmányai, már amelyik bevált, szintén mások ötlete volt. Általa építtetett 8 motoros csapatszállító (fa)repülõ majdnem 2(!) méter magasra emelkedett, csak egy darab készült el belõle. A híres világ-körüli útja egy va banque vállalkozás volt, amelyben a szakértõk szerint oltári nagy mázlija volt, késõbb H.H. is elismerte ezt.
A vagyona alapja az apja által (?) feltalált olajfúró fej gyártás (ami le volt védve) volt.
Javaslom mindenkinek, hogy a filmet ne úgy nézze, mint Howard Hughes nevû milliárdos élete lenne, hanem úgy, mint ahogyan a valamikor szintén élt Robin Hoodról szóló filmet néz, tudván ez egy jó sztori, jó film, de a valósághoz alig van köze. Akkor jól fog szórakozni.
A film különben nagyon meg van csinálva.
cseléd 2011 dec. 19. - 11:06:43
(118/146)
Elfogult vagyok : Leonardo di Caprio a kedvencem. Zseniális kis átváltozómûvész. Azonosul a figuráival - és ezt B.ecsülöm B.enne. Mert alakításaiban alázatos a hivatásához. Az életben nem annyira. De az õ szakmájában nem is lehet szerényen, falnak húzódva várni a feladatokat. Harcolni kell egy-egy feladatért. Aki kapja, marja. És ha még jó is az a szerep - az külön öröm, ajándék. Ha gyengébb filmben is játszik, rá akkor is figyelni kell. Ebben pedig pontosan visszaadja az örök nyughatatlant, a keresõt, a felfedezõt, a különlegeset - akit nem lehet átlagosan megítélni. És nem is tud átlagosan élni. Ez a nagy csillagok, bolygók törvénye : sok eszmét, embert magához vonz - de aztán el is taszít. Lényege : a változás.
10/10
Ford Mustang 2011 dec. 17. - 19:27:23 10/10
(117/146)
Így van. Alább írták, hogy nem értik a sok jelölést. Nézzétek végig, figyelmesen, és érteni fogjátok.
3/10
lotto 2011 dec. 17. - 15:40:01 3/10
(116/146)
Komolyan ritkán nem jön le egy jó movie lényege, de ezt a filmet kínszenvedés vt végignézni!

Nem vágom mire kapott ez ennyi jelölést.!Pedig Capriot is bírom, jól alakít mindig..
7/10
Spooner 2011 júl. 21. - 21:15:06 7/10
(115/146)
Az egész film annyira nem kötött le, de egyébként nézhetõ teljesen.. 10/7
2/10
Segítõ Béka 2011 júl. 20. - 14:58:15 2/10 Előzmény bigwillsmith
(114/146)
ha vkinek 3. fokon megég a testének 80 %-a, akkor ugorhatsz az idõben, ahogy akarsz, barátom, de ezen segíteni már nem fog
2/10
Segítõ Béka 2011 júl. 20. - 14:55:45 2/10 Előzmény ShelbyGT0303
(113/146)
teljesen egyetértek, ez egy szörnyû film. de nem emlékszek a végére, vki segítsen
2/10
Segítõ Béka 2011 júl. 20. - 14:54:04 2/10 Előzmény filmbarbár
(112/146)
jól tudod. pont most néztem meg azt A lenyügõzõ H H a címe és tommy lee jones próbál játszani benne.
és aszempontból tényleg jobb mint ez, mert mutatják, hogy szerezte és próbálta megtartani a pénzét ez a senkiházi
5/10
csuszokotes 2011 jan. 15. - 00:37:49 5/10
(111/146)
Azért többet vártam a híre miatt. Hosszú és unalmas is sokszor.
bigwillsmith 2010 dec. 29. - 23:08:51 Előzmény ShelbyGT0303
(110/146)
Te gyagyás, olyanról még nem hallottál, hogy ugranak az idõben? Ha nincs eszed be pontozd a filmet...és fõleg ne kommentelj
filmbarbár 2010 nov. 16. - 17:06:01 Előzmény ShelbyGT0303
(109/146)
Az is feltûnõ, amikor egy dúsgazdag fazon, (ez is közel áll egy fajta elmebetegséghez, nem?) amolyan pénzen túli életet él, amivel a film nem foglalkozik. Hát persze, a pénz csak úgy magától van, miért lenne érdekes a nézõnek a fickó viszonya ahhoz. Igaz, azt nem egy Hollywood-i filmtõl várhatjuk, hogy majd belemélyed a témába.

Végül is, a ki nem mondott dolgok is benne vannak egy alkotásban. Lehet érteni belõle. A rendezõ nem mert hozzányúlni, de attól még látszik. A pénzt megszerzik és költik is az emberek. Mind a kettõnek megvan ám az erkölcsi oldala, akár tetszik, akár nem. Lehet véleményt is formálni minderrõl.

Épp ma tudtam meg, hogy készült egy másik film is Howard Hughes-ról. Nem különösebben érdekel ez a pasas meg a sztorijának a tanulsága, de megnézném. Pont a pénzhez való viszonya miatt. Vajon a másik, régebbi film, egyáltalán megközelíti a témát, vagy elkeni. Van sejtésem, de ki tudja.

Eltûnõdtem azon is, hogy a nagy Katharine Hepburn, és sokan mások, igazán nem is tudtak/tudnak mással kapcsolatot kiépíteni, csak egy mágnással, cézárral, milliárdossal. Talán ez való nekik.
1/10
ShelbyGT0303 2010 nov. 15. - 17:26:13 1/10
(108/146)
Elképesztõen rossz ez a film. DiCapriot szeretem, és nagyon jó színész, itt is jót alakított. De maga a film túl hosszú, iszonyúan vontatott, szinte nem szól semmirõl, csak egy elmebetegrõl, aki minden pénzét repülõkre pazarolja. Az szintén furcsa volt, hogy mikor összetöri magát, meg a teste 80%-a megég, nem sokkal késõbb már semmi baja, a balesetnek nyoma sincs... Bánom, hogy ennyi idõt erre a filmre szántam.
mizuki 2010 nov. 15. - 11:27:02
(107/146)
Imádom DiCapriót és annyira meg akartam nézni ezt a filmet mert az én ismeretségi körömben aki látta az nagyra értékelte... de kivételesen megakadtam :(
Hosszúnak is tartottam, fáradt voltam és nem bírtam kivárni a végét... Amikor a mosdóban véresre szappanozta a kezét akkor kapcsoltam ki a tévét... ú, valahogy megrázó volt számomra a kényszerbetegsége... a felvillanások amik elõrevetítették a tragédiáját.. Majd egyszer még nekiveselkedem :)