Téma: Az acélember

5/10
tarantinofan 2013 júl. 01. - 02:53:27 5/10
(628/948)
Azért azt tegyük hozzá, hogy elég komoly vetélytársai akadtak. Itthon még csak-csak tartható, de kinn abszolút várható volt egy 60 százalék feletti zuhanás a Szörny Egyetem és a Z világháború miatt. Az itthoni adatokon én is meglepõdtem, bár azért akadt sikerrel bemutatott közönségfilm rendesen (szemfényvesztõk, gyakornokok vagy a nálunk meglepõen sikeres másnaposok 3). Azért titkon számítani lehetett erre az eredményre vagy eredménytelenségre. Egyrészt az utóbbi évek Marvel-adaptációi jók voltak. Nem elég, hogy viccesek, és kellõ minõségben szórakoztatóak, de még okosak is, míg az acélembert a kritikusok mellett meglepõen nagy számban a közönség is kritizálta. Meg aztán nem volt olyan húzónév a produkcióban, aki hatalmas összegeket lenne képes megmozgatni. Snyder, oké. Õ valóban, ha nem egy álomháború lett volna az ajánlólevele. Nolan, oké, viszont az õt szeretõk szerintem kivétel nélkül csalódtak benne. Nem csoda, hogy kilépett az egészbõl, reméljük, hogy nem lesz különösebb negatív hatással a pályájára.
Úgy beszélünk egyébként, mintha az idei év csatahajója vagy john cartere lenne a film, holott már csak Amerikában is nyereséges, és még javában nyomatják.
Megjegyzem, hogy bevételi szempontból elképesztõen erõs nyárnak nézünk elébe. Nem elég, hogy már egymást érik a nagyobbnál nagyobb blockbusterek, hetente kettõt fognak piacra dobni, körülbelül szeptemberig.
10/10
Front3r 2013 jún. 30. - 22:10:55 10/10
(627/948)
Úgy látszik a magyaroknak nem jött be a film...
http://www.sg.hu/cikkek/98292/nem_az_igazi_az_uj_superman_film

Valahogy erre számítottam, nem a kedvencük ez a karakter. Marvel féle vígjátékos stílust sokkal jobban kedvelik, ez az igazság.
7/10
p7andris 2013 jún. 30. - 19:28:25 7/10
(626/948)
Mivel kriptoni a ruhája is, ezért az is "szuper", nem tud elszakadni, meg ilyesmi.
9/10
zsotya010 2013 jún. 30. - 19:05:59 9/10
(625/948)
SPOILER

Jor-El azt mondta századok óta nem született természetes úton gyermek.:)

SPOILER vége

Jó lenne tudni hány éves Jor-El, de szerintem Superman sem emberi léptékkel öregedik!
Megélt Jor-El több évszázadot, tudja valaki:)?
9/10
Zoli9898 2013 jún. 30. - 16:47:50 9/10
(624/948)
Vagy Jor-El még természees születésû gyerek volt? KI tuda :D
8/10
zufdhsfcuzkshcdfdeztudcsj 2013 jún. 30. - 10:40:33 8/10
(623/948)
szerintem jó lett ez a film.Amikor kijöttem a moziból vegyes érzelmek keringtek bennem.Úgy gondoltam valami nincs rendben a filmmel de nem tudtam mi nem stimmel. Igazából a supermant megfilmesíteni nem lehet egyszerû. Én imádom Nolan filmjeit de szerintem ebbõl õ sem tudott volna többet kihozni. Nagy Batman fan vagyok de be kell hogy valljam a Batman kezdõdik majdnem ,hogy unalmas volt.(felvezetõ rész) Adott volt a sztori úgy mint az acélembernél is.A Batman kezdõdikbe is ugráltunk az idõsíkok között.Az acélembernek kifejezetten jót tett ez az idõ ugrálás ,így nem lett egyhangú a film. Rendben volt ez a film!
10/10
Sonic8 2013 jún. 30. - 10:34:23 10/10
(622/948)
Ezzel teljes mértékben egyetértek.
Egyetlen egy hibája van a filmnek mégpedig az, hogy Snyder kezébe adták a produkciót!
Nolan-t is jól seggbe kéne rúgni mert csak azért is átnézhette. Goyer írta õ egy fasz is tud lenni lásd : Szellemlovas 2. Õ csak storykat ír jól lásd: Batman Trilogy. Ott a scriptet Nolan és tesókája írta nem ez a Goyer.

Szóval Goyer Snyder páros menjen fürdeni a mínusz tízben és el ne csesszék a 2. részt Luthorral akit Mark Strong fog alakítani hanem szépen hozzanak nekünk egy Sötét Lovagot.

ADIOS!
9/10
zsotya010 2013 jún. 30. - 09:33:12 9/10
(621/948)
Nézzük csak, kreáltam magamnak egy elfogadható választ a kérdésemre:

SPOILER

A filmben elhangzott, hogy Jor-El és Zod régebben barátok voltak, biztos sokat lógtak együtt:), Zod esetleg megtaníthatta verekedni is!

SPOLER vége

Ennyi, el is fogadom.
9/10
zsotya010 2013 jún. 30. - 09:24:15 9/10
(620/948)
Mondjuk érdekes, hogy pont a haja került elõtérbe, nekem például, az jutott volna elõbb eszembe, ha már leamortizált egy fél hegyet a berepülésével:) és számtalanszor súrlódott valamivel, miért nem szakadt szét a ruhája, vagy legalább a palástja lehetett volna megtépázott, de nem:)!

Hihetetlen, hogy ilyen apróságok tûnnek fel, mondok újat, ezt még nem láttam senkinél sem:
SPOLER

Hogy lehet az, hogy, ha a Kryptonon minden születõ gyerekekbe elõre beprogramozzák, milyen társadalmi szerepet fog betölteni és Zod katona volt, míg Jor-El szerintem egy tudós, okos ember, hogy a fenébe történhetett az meg, hogy Jor-El az elején úgy elkalapálta, hogy öröm volt nézni?

Jó tegyük hozzá, a filmbõl nem derült ki, hogy Jor-Elbe mit tápláltak, de szerintem, meg az eddigi történetek alapján tutira nem katona volt!

De most ilyeneken ki gondolkodik a film nézése közben? Az, akit nem köt le és szórakozásból a hibákat keresi.

SPOILER vége
9/10
zsotya010 2013 jún. 30. - 09:06:38 9/10
(619/948)
Superman4 a Földön olyan aura veszi körül, ami sérthetetlenné teszi a külsejét és a ruházatát is, kivéve a kryptonit jelenlétében, én ezt így tudom! Szal annyira nem kéne firtatni, hogy ugyanúgy állt a haja az egész filmben.

A fantomzóna az egy börtön, nem zárhatta volna oda magát a tanács és a kryptoniak:)! Az csak egy dolog, hogy Zodék leleményességgel 30 emberi léptékkel mért év alatt valahogy kitaláltak belõle. Azalatt az idõ alatt kóvályogtak a nagy semmibe, én úgy képzelném el, mint a Bermuda háromszög legendáját, miszerint aki egyszer bekerül, többé nem kerül ki! Ettõl függetlenül nyilván valahogy ki kellett kerülniük!

Nálam azért Zod a klasszikus ellenfél, õ rendelkezik Superman minden képességével, és ha Superman mindíg mindenkit legyõz, elvileg Zod is képes lehetne erre a teljesítményre:)!
Daniel9029 2013 jún. 30. - 01:36:18 Előzmény zsotya010
(618/948)
Tény, de így sokkal nagyobb érzelmi hatása volt, és ez látszott is Clark-on. Egyébként meg vannak Zod-nál sokkal keményebb ellenfelek is, pl gondolj Doomsday-re, vagy akár Darkseid-ra, Kalibak-ra. Ezekhez mind-mind hozzá lehet nyúlni a jövõben.

Egyébként a film nekem nagyon bejött, és bekerült a TOP3-ba a listámon. Ez egyéni vélemény, mint mindenki másé, nem részletezem, nem emelek ki semmit, csak szimplán tetszett, ahogy volt.

SPOILER: Egy dolgot azért megemlítek. A végén, mikor Zod egyedül marad, és elmondja Clark-nak, hogy az õ kódolása szerint a kryptoniakat, mint faj, kell megvédenie szinte bármilyen eszközzel, és most, hogy Clark és õ maradtak utoljára, nincs többé célja az életben.SPOILER VÉGE

Shannon remekül hozta a megtört karakter érzését, és a végén én - nevezzetek szentimentálisnak, vagy bárminek - együtt tudtam érezni, és talán kicsit sajnáltam is Zod-ot.
offtopic
zottyo534 2013 jún. 29. - 19:41:55
(617/948)
Nem válasznak szántam, csak nem figyeltem és rossz helyre nyomtam.
offtopic
zottyo534 2013 jún. 29. - 19:41:00
(616/948)
Lehet jobban kellett volna figyelnem az iskolában, mert a tudományokról alkotott elképzeléseim közelebb állnak a hétfejû sárkányhoz és a tavasztündérhez, mint bármihez amit a filmben elméleti háttérnek próbáltak beállítani. Értem én hogy mese, de mégsem azt akarom több mint két órán keresztül érezni, ahogy párolog az agyam. Szerencsére nem tetézték az egészet az igazi supermanból ismert elmélettel, miszerint a föld forgásával szemben repülve visszaforgatható az idõ. Arra meg már szavakat se találok, hogy mennyire jelentéktelen színészeket sikerült találni a fõbb szerepekre, de biztos elment a pénz a mellékszereplõkre.
Keló Scofield 2013 jún. 29. - 19:36:58
(615/948)
C. Nolan miatt akartam megnézni, nálam már bizonyított a rendezéseivel plusz H. Zimmer zenéje, de lebeszéltem róla magam.
Nem kedvelem ezt a "superman-es" figurát, de a "Batman" filmek nagyon tetszettek, még meggondolom, hogy beüljek e rá.
Superalonso 2013 jún. 29. - 19:15:21
(614/948)
Nos valóban, ha a Superman-filmek közt kell értékelni nem olyan rossz a film, de mint képregény-film nem egy nagy durranás, ahogy korábban írtam egy tipikus 3D látványorgia (elnagyolt forgatókönyvvel, égbekiáltó logikai hibákkal), totál ordít róla, hogy Zack Snyder munkája.....nem véletlen, hogy C. Nolan nem vállalta a 2. részét és nem csak a Justice League miatti elfoglaltságra hivatkozva, hanem mert tudja hogy el lett kúrva a film forgatókönyve és õ ehhez nem adja a nevét, hisz az õ filmjeiben a végén mindig van egy hatalmas csavar, poén és a story is összetettebb szokott lenni és nem csak a látványra alapoz (a látvány és filmzene Nolan-nél inkább csak a hatást fokozza és nem a forgatókönyv szerves része)....amen.
5/10
werolex 2013 jún. 29. - 19:01:26 5/10
(613/948)
Megmondom Õszintén! Én imádom a fantasztikus filmeket! Vártam is ezt a filmet,De hihetetlenül nagyot csalódtam benne.
Nem kötött le Az elejét eldarálták összevissza ugráltak hol gyerekként hol felnõttként mutatták a fõhõst.Ha nem láttam volna a 3 eredeti részt egy csomó kérdésem maradt volna. Nem beszélve arról hogy csúnyán el van túlozva a film 3/4-e animációra épült, mintha a dragon ball-t néztem volna. Szóval egyszer meglehet nézni,de nem hagyott maradandó élményt!!!
10/10
Phoenixy 2013 jún. 29. - 18:12:37 10/10
(612/948)
***SPOILER***
Olyat is láttam már IMDb-n, hogy valaki írta, hogy tetszett a film, de mivel Superman megölte Zod-ot, ezért csak 1 pontot adhat. Hát jól van...

Yodamest: SPOILER!!!!!!!!!!! Elfelejtetted kiírni!!!
Egyébként a tanács nem akarta elhinni, hogy a bolygó pusztul, sõt még halálbüntetés sincs nálunk. Tény nem volt túl okos a tanács, dehát ez már csak ilyen, amúgy az eredeti 1978-as részben s azt hiszem a bolygó megsemmisülésekor szabadulnak ki, csak ott nincs kb. 20 perc a Kryptonról, hanem inkább 2 perc, de rég láttam már nem emlékszek túl jól.
SPOILER VÉGE!
1/10
Yodamest 2013 jún. 29. - 17:45:09 1/10
(611/948)
A történet a megsemmisülés szélén álló Krypton bolygón veszi kezdetét. Itt megismerkedhetünk a csecsemõ Superman szüleivel, továbbá a fõgonosz Zod tábornokkal is, akit a csatlósaival együtt a planéta elleni ármánykodásai miatt arra a szörnyûségre ítélnek, hogy egy ûrhajón a fajukat eltörlõ kataklizmát mind egy szálig annak rendje és módja szerint éljék túl. Ez aztán a kegyetlen büntetés, nem mondom! Mi, az igazság bajnokai, a jó letéteményesei mind itt pusztulunk, de a közveszélyes bûnözõket azért megmentjük, pusztán azért, nehogy a cselekmény ellaposodjon.

Ez nagyon igaz! Ekkora logikai bakit nem értem hogy engedhetnek meg maguknak, már itt fogtam a fejem, aztán csak rosszabb lett... Azok a végtelen Dragon Ball szerû harcok fú már azt hittem sose lesz vége....

Én max 10/5-re tudom értékelni, valahogy nagyon érzõdik rajta, hogy nem egy átgondolt film.
7/10
bercesnagy 2013 jún. 29. - 16:44:00 7/10
(610/948)
Nekem maradt hiányérzetem, bár a film összességében nem volt rossz, jól játszott Henry Cavill is, mint Superman tökéletes volt, viszont a Lois Lane-t játszõ Amy Admas szerintem túl idõs volt hozzá, az a 10 év nagy korkülönbség sok, nem volt jó választás erre a szerepre. Ezenkívül a végét kicsit eltúlozták, a Zoddal való akciójelent olyan hosszúra sikeredett, hogy már már unalmas volt, össze vissza repkedtek neki mindenféle épületnek vagy negyed órán keresztül. Nálam ezért a film csak 7/10.
10/10
Front3r 2013 jún. 29. - 13:47:24 10/10
(609/948)
Lesz 2.rész, ez biztos. Fõleg hogy nagy sikereket ért el a kasszáknál.